35049
  • steweee
    #22475
    hogy lehet gyógyulni ? hiába állok a heal sátorhoz vagy akár bele, nincs úgy opció mint az opflashban hogy heal...

    ? ? ?
  • Gascan #22474
    ezt én is megkapom :D
  • kifli
    #22473
    valaki ránézne nekem, hogy erre a szerverre fel tud-e menni?

    [HGs]Chernarus Life(c)Heeresgruppe Sued


    Meg az normális, hogy ahányszor belépek a szerverkeresőbe, az arcomba ugrik, hogy elérhető az 1.07-es frissítés, és hogy honnan tudom leszedni.
  • macleody
    #22472
    Hát futni nem fut, de legalább sétál :)
  • Gascan #22471
    ezen elfut a játék? :)
  • steweee
    #22470
    telepített campányok:

    ca
    gunship 2000
    perpetua
    rc
  • steweee
    #22469
    valaki tudna segíteni ? az első résszel jáccom, a perpetua, gunship meg még egy nagy kieg telepítve. már az első pár pályát lenyomtam az összes kampányban, de nem találom azt a küldetést, amit első kipróbálásakor vmikor az elején kaptunk volna meg. amikor zsoldosokkal kell menni, és kinyírni egy menekülő tábornokot mielőtt felveszi a helikopter. utána meg dzsippel kell menni a következő páylán.

    emléxik még rá vki ? lehet hgoy nincs telepítve egy kapmányom, vagy hogy lehet ez ?
  • macleody
    #22468
    2600XT. Mégvalami? :)
  • Gascan #22467
    nekem is.. es milyen videokari?
  • macleody
    #22466
    Nem, Win7 64bit.
  • Gascan #22465
    xp-d van?
  • macleody
    #22464
    Ja, egyelőre még csak az van meg.
  • Gascan #22463
    virágbolti verzió?
  • macleody
    #22462
    Úgy látszik az agyamra ment a meleg. Közben már leesett, csak eddig mindenhol OA rövidítést láttam.

    Egyébként nálam megy atin az 1.52.
  • repvez
    #22461
    Gondolom az ArrowHead
  • macleody
    #22460
    Mia az az AH?
  • repvez
    #22459
    azért jo kiirni magábol az embernek és jo tudni hogy vannak hasonlo sortársak .Meg néha ilyenkor derülnek ki a megoldások ötletek amik ahhoz kellenek hogy játszhatobb legyen valami.
    A játékban ilyen elemeket mint az AI milyen nehéz modositani már ha lehet egyáltalán?NEm mindtha konyitanék valamit is a programozáshoz.
  • JanáJ
    #22458
    Bíztató info.
    A gond, hogy a hazai virágboltos verzió is jó a patchel, ami viszont nem fut atival. :-(
  • Gascan #22457
    nekem van kulfodi ismerosom akinek siman megy az eredeti AH ATI kartyan
  • JanáJ
    #22456
    A VBS-ben is ilyen hülye az ai?

    Az AH-es hk-s pályán (második) miért nem tud pl A-ból B-be eljutni? Semmi akadály sehol. MAx kövek amin meg át tud menni...

    És a legfontosabb kérdés: tudja valaki kidobálás nélkül futtatni az AH-et ATI kártyán?
  • DrRadon
    #22455
    Szerintem valahol van egy-két bug, amit még nem találtak meg a kódban. Helyenként ügyesen vezet az AI, máskor meg tényleg olyan mint egy bedrogozott tini, apuci verdájával a dizsi előtt.

    És tényleg használhatnának előre megírt scripteket, ami pl berángatná a kapualjba, ha rálőnek, mindössze az 3D-s objektekben kel elhelyezni olyan láthatatlan geometriákat, amik kijelölik a fedezéki zónát.

    Annak idején, úgy 2001-2002-ben RTS-t akartunk írni, és egész jó útvonal tervező algoritmust sikerült összehozni, ami figyelt például az előtte lévő egységre is (nem úgy, mint az Imperium Galactica 1 szárazföldi egységei:) )

    Szóval, nem hiszem, hogy a BIS ne tudna összehozni egy normális 2D-s térképen alkalmazható útvonal algoritmust, ami figyel a sarkokra, a fedezékekre és minden másra. Csak -gondolom, meg ahogy a tempi is írta - valahol mélyen, az ős OFP-s időkből benne maradt osztályokban van egy-két hiba, ami nem mindig jelentkezik, de amikor igen, akkor aztán elrettentően gyatra AI produktumként manifesztálódik.

    Az viszont egyértelmű ejlesztői trehányság, hogy amikor közéjük lövök, basznak szétspriccelni és görnyedt testtartással fedezéket keresni.
  • tpM
    #22454
    Inkább Radon ért ehhez, szerintem azért ilyen, mert az AI lelke az az engine mélyén van, és így gyökeresen nem lehet már megváltoztatni, csak ilyen apró fejlesztéseket eszközölnek rajta. De mondom, így scriptelve baromi jó dolgokat tudnak, dinamikus őrjáratok, ha valami szokatlanságot (pl robbanás) észlelnek akkor odamennek leellenőrizni, bemennek utánad az épületekbe meg ilyenek. Aki itt volt ACE 1 erában az emlékezhet az Operation Mongoose nevű küldetésre... :)
  • Solt
    #22453
    Értem én is, hogy mi a mondandód lényege, de attól, hogy ezt pár havonta kitárgyaljuk, még a végeredmény ugyan az lesz! Olyan ez, mintha azon rágódnánk, hogy télen hideg van. Lehet, de nem sok értelme van...

    Nekem sincs időm játszani már a többiekkel, így amikor van 30 percem, és éppen nem repkedni akarok, ( no meg netem is van ) akkor keresek egy berzerk map-ot, vagy valami vs-t, és ott jókat lehet játszani indoeurópai micro ai-k ellen! :D

    Valahol ez is olyan mint a virtuális repkedés... ha komolyan akarod csinálni, akkor idő milliomosnak kell lenni hozzá... a nincs időm, de "mindent" akarok itt sem megy Uram! ;)

    ( egyébként ha már micro ai... be van kapcsolva nálad? )
  • Solt
    #22452
    Ehhez tpM ért... én csak azt szajkózom amit tapasztalok! ;)
  • Solt
    #22451
    Most nem azért, de miben jó? Csípőből odalőni ahol elvileg nem is láthat, mindezt több száz méterről, AK-val... :D

    Az AI szar! Ezen nincs mit szépíteni... ha egy magot, ha csak egy mag 1%-t használja, szar! Ostoba, idegesítő, és sokat pofázik! :D Pár ACE alá szerkesztett küldiben kurva jó volt... ott mit csináltatok vele?
  • repvez
    #22450
    igy van látom te érted mire akartam utalni, a scriptelt AI-val is ugyan ugy meg lehet oldani, hogy ramdom dolgokat csináljon .
    De a BIS-nek is be kellett volna már látnia hogy ami nem megy nem kell eröltetni, ez a rendszer még nem alkalmas rá.
    Ja és azt elfelejtettem az elöbb, hogy super AI be van kapcsolva saját egységek meg expert modba.
  • repvez
    #22449
    PErsze, mert ez is része a játéknak ezért is pénzt adok ki és elvárom hogy egymagamban is el tudjak szorakozni vele.Én jobban szeretek egymagamba játszogatni, mivel annyi idöm nincs , hogy egy hosszabb menetbe részt vegyek.Hameg ennyire a multit preferálják akkor miért nem MMO-t csináltak belöle.
    Amugy meg a multi szerverek is az agyatlansággal vannak tele, kivétel a zárt és összeszokott servereket.
  • tpM
    #22448
    Nem az a baj, hogy nem gondolkodik egy ember szintjén, hanem az, hogy ahhoz képest, hogy 1 magot elfoglal olyan alapvető dolgokban béna, mint pl a reakcióidő, az egész mozgása (a híres cm pontosságot sem igazán látom, sokszor ugyanúgy nem tud megkerülni egy lámpaoszlopot, mint OFP-ben). A vicc az, hogy az ilyen scriptelt AI rendszerek (GL4, DAC 3, SLX) mind megoldják ezeket és iszonyatosan jó csatákat lehet velük tolni akár csak editorban is...
  • Gascan #22447
    engedd el :) ez jó :)

    amúgy kiváncsi lennék, hogy milyen logika szerint fejlesztik az AI-t... mindenki ugye azzal jön hogy ez komplex játék stb. ... még is miért nem lehetséges az, hogy hasonló rendszerrel programozzák az AIt mint a Crysisban például... - bár ez nagyon nem az én területem, ezért csak érdeklődöm

  • Solt
    #22446
    És ezt kb 3 hetente meg is beszéljük... ennek ellenére, ugyanúgy húzod magad rajta! Engedd el... ez ilyen, a multi részére koncentrálj... ;)

    ( vs szervereken még az ai-nál is találsz hülyébbeket! :D )
  • repvez
    #22445
    egy kicsit elöntötte a f@s az agyamat megint.
    Ezzel az AI val én nem dicsekednék sehol és foleg hogy ez sok eroforrást zabál lévén hogy egyszerüek mint a faék.
    Lehetetlen végigvinni a kampány küldetéseket velük.Lemértem 500m-re lévö utpontot megadva a tanknak 6 percbe tellet eljutni.Nem tudta eldönteni hogy most az uton közelitse meg a pontot vagy a mezökön, az sem mellékes, hogy az összes utközbeni háznak , keritésnek és fának nekiment.Azt meg végképp nem értem, hogy miért kell 10 m-enként egy kézifékes kanyart bevágni mikor egyenesen tiszta a terep.
    A másik hogy simán odaparkol az ellenség mellé és semmit nem csinál, hogy távolabb menne vagy el kezdené löni semmi, mégha meg is mondom neki hogy támadja meg akkor is csak ismételgeti , de hogy tenne érte valamit az más luxus.
    gondoltam semmi gond megyünk a köv pályára (sft+-endmission)De az összesen hasonlo szörnyüség fogadott igy hamar sikerült végigjutnom azt a irgalmatlan menyniségü (szám szerint 9)pályát.
    Az AI és a kampány szempontjábol az OFP-t az utáni kiadások meg se közelitik.
  • JanáJ
    #22444
    Valamelyik "tesztelős" oldalon láttam, de a cdgalaxis is e hónapot írta.
  • Hamlet
    #22443
    Teljesen alap játékom van 1.07 -re patchelve. Az is custom face-nek számít, hogy választottam az alap 8 db közül? :) Na berakom a defaultot, hátha.

    Tényleg, angolosítani lehet már a magyar gémet (hivatalosan, nem hekkel)?

    OA jól látom, hogy angol?
  • Gascan #22442
    amúgy hol láttátok ezt a 29-et? ez tuti nem a mult havira vontakozik?
  • JanáJ
    #22441
    Hát mondjuk 3200-3600.-ra ígérik itthon.
  • Gascan #22440
    nem... mégsem ugyan annyi... majd 40%-drágább lenne ... korábban 16 font volt..
  • Gascan #22439
    game.co.uk 19 font, amazon.co.uk 17font ... kb ugyan annyiba van benne postázással
  • JanáJ
    #22438
    Neten 29.-ei megjelenést írtak rá. Uhogy valószínű.
    Mennyi onnan?
  • Gascan #22437
    szerintetek ha hétfőn megrendelem angiából az arrowheaded az hamarabb ideér mintha várnék a magyar megjelenésre?
  • JanáJ
    #22436
    köszi :-S