35049
  • tpM
    #22555
    És ArmAHu-n. ;)
  • Hogthar
    #22554

    A hivatalos oldalon
  • tpM
    #22553
    ???

    #22537
  • Gascan #22552
    milyen DLCk? hol olvastok ti ilyeneket?
  • Neoncsoves
    #22551
    legalább ők nem baszakodnak a védelemmel...
    ők bíznak a játékos közönségükben, bár ez fordítva már nem igaz :)
  • tpM
    #22550
    Megkérdezték, hogy mégis milyen védelem lesz a DLC-ken, mi gátolja meg, hogy mondjuk megvegyem és tovább adjam a haveromnak. Marek válasza: a méltóságod.
  • Gascan #22549
    az én kedvemet emiatt nem fogod elvenni, megynyugtathatlak.. :D

    azért én is nagyon megnéznék már egy igazi szimulátort, ami el is fut rendesen ... de nem ilyen arkádos operation flashpoint 2-őket..
  • tpM
    #22548
    Ezt Ondrej Spanel mondta, aki a Marekkal (testvérével) alapította a BIS-t. Azért az Arma 2 (és az egy sem) nem muzsikált olyan szarul, ha jól emlékszem sokáig toplistán volt még itthon is, mellette még írták ezt a Linda növényzet generáló motort, amit animációs filmekhez meg mit tudom én mikhez meg lehet venni, tehát nem hiszem, hogy olyan rosszul megy. Egyszerűen nincs konkurencia, így is meg fogják venni az összes Armát a rajongók, addíg meg mit törjék magukat.

    De ez megint olyan negatívra sikerült... mondtam már, hogy nem akarom senki kedvét elvenni ettől a remek játéktól, csak néha jó így kibeszélni. :)
  • Solt
    #22547
    Egy jó programozó nem keveset keres... egy jó programozó "válogathat" a munkák közül... nálam alap lenne, hogy azt választom amit szeretek, ami érdekel. A gondolat menetem másik végpontjáról megközelítve... ha egy programozó nem azt csinálja amit szeret, akkor az egy szar programozó! :D Ha megnézed a játékot, akkor látható, hogy a gondolat menetem helyes... :D

    Persze a bogarak ellenére imádjuk ezt a játékot, de ezért a kijelentésért amit ez az evolúciós zsákutca tett, egy picit most morcos vagyok! :) Szakadt volna az anyjába a feje... most nem kéne idegesítenem magam, és az ArmA2 is dx11-s lenne... :D
  • Gascan #22546
    ezezk a DLCék most az Armát érintik?
  • Neoncsoves
    #22545
    pénzes DLCk csak megosztják a közösséget, rakás szar az összes akármelyik multis játékban
  • tpM
    #22544
    Hmmm jó ötlet. Megoldható, megnézem mit tehetek az ügy érdekében. :)

    Amúgy ehhez a DLC-hez annyit fűznék, hogy
    * Motor fejlesztések
    o A mérnökönkek fontosabb szerepe lesz - ez mit jelent pontosan?
    o Tüzérség/aknavetők rendeltetésszerű használata és irányítása

    Nem tetszik, hogy ilyen motor újításokat fizetős DLC-be pakolnak, gondoljátok el végre lenne valami rendes fizika meg ilyenek, de azt +15€-ért árulnák egy ilyen csomagban.

    ... és akkormég a Modok rombolják szét a közösséget, mi? :)
  • Neoncsoves
    #22543
    a lószart. ezeket csak a pénz érdekli, meló meg minél kevesebb legyen
  • Gascan #22542
    amúgy ha továbbhaladunk a probléma gyökere felé.. ki tudja szerencsétlen programozó mennyi fizuért nem érdeklődik a szimek iránt... ha milliárdokat lehetne keresni belőle tuti jobban érdeklené szegényt :)
  • Solt
    #22541
    Csak óvatosan... könnyen kivágnak onnan! :D
  • Scottt
    #22540
    Kár, hogy armaholicon maximum 10kattintással,ugyan ezek a cuccok ingyen beszerezhetők..=)
  • Gascan #22539
    ha már hangszakértő vagy :) Miért nincs semmi hangja még az ACE mod-ban sem annak, amikor leveszem a vállamról a puskát, vagy váltok egy rakétavetőre... amit szintén a vállamról veszek le és/vagy teszek vissza ...

    vagy amikor kiveszem a fegyvert a lábamhoz rögzitett tárból .. meg ilyenek :)

    szerintem ez nagyot nyomja az élményen

    mikor elmondtam BIS fórumon akkor mindenki csak azt irta, h bazdmeg eddig észre se vettem h nincsi lyen.. de mostmár idegesit h miért nincs :)
  • Neoncsoves
    #22538
    jó vicc :D
    inkább letöltöm addonokból :D

    előbb rakjanak össze egy normális játékot...
  • tpM
    #22537
    Brit DLC. Augusztus 26.-án lesz elérhető és ~9€ lesz az ára. Többi infó ott a linkelt topikban.
  • Solt
    #22536
    Gyönyörű egy hozzáállás... akkor a warez is meg fog felelni a célnak...
  • tpM
    #22535
    Komoly (ha emlékezetem nem csal). Mikor megkérdezték, hogy az AK miért olyan hangot ad, mintha becsapnának egy ajtót, valami ilyesmit válaszolt, hogy "a hangok szerintem teljesen megfelelnek a célnak".

    Tudom, hogy unalmas, hogy mindig a hangokon akadok ki, meg biztos olyan nagypofájúnak tűnhet (lévén én vagyok az ACE hangszerkesztő :D), de egy játékban (főleg egy ilyenben) számomra a hangok a játékélmény egy hatalmas részét képzik. Egy képregény grafikájú akármibe is beleélem magam, ha megfelelőek a hangok és nem ezt a nyers, se füle se farka klikiklakogást kell hallgatnom...
  • Solt
    #22534
    Vagy nemes egyszerűséggel ezentúl semmi szarjukért nem adok pénzt... aztán akkor fejleszthet nácivadászufógyilkosűrszemetet a flegma kis pöcs... hogy vezetne az anyjára egy talicska kanmajmot...
  • JanáJ
    #22533
    "volt egy interjú a BIS fő programozójával"
    Csak óvatosan az ilyen jellegü kijelentéseivel. Autóval órákon belül ott lehetünk és lesz
  • Solt
    #22532
    Ó, ez de kedves... nem érdekli... akkor mi a f@sznak csinálja? És még a pofánkba is vágja... egyem meg a csepp kis szláv szívecskéjét... és ez a fő programozó...

    Ez most komoly, vagy csak idegelsz?
  • Gascan #22531
    hogy a p*csaba lehet ilyet mondani... kit erdekelnek akkor ha ot nem? :)

    mondjuk én is hallottam, hogy a bohémia valami scifi bohócságot fejleszt, de a képek alapján őszintén szólva elég gagyinak nézett ki
  • tpM
    #22530
    Meg utána sem. Még Arma 2 kiadása előtt volt egy interjú a BIS fő programozójával, aki azt mondta, hogy nem igazán érdeklik ezek a taktikai szimek és más jellegű játékok fejlesztésében akarják kipróbálni magukat.

    Mondjuk szerintem, ha eddig érdekelte volna akkor "kicsit" színvonalasabb lenne az Arma széria. :)
  • Solt
    #22529
    Amíg nem írnak egy új motort, addig nem is fogják... :) És addig az AI is hülye marad, és az fps is rapszodikus lesz... van stabil 60, ami, ha egy centivel arrébb nézel, már csak 20-lesz...

    Kéne egy dx11 alapú új motor... no ez az, ami az elkövetkező 5 évben nem lesz! :D
  • JanáJ
    #22528
    Teljesen megörültem hogy új a sérülés model, csak gyanús lett hogy a T-34-et a He ugyan úgy 'eszi" mint a SABOT. Pedig SZERINTEM nem kellene. :-S
  • JanáJ
    #22527
    Az autorotációt tudom, köszi. (Bár ez csak az oktató pályán működik nekem, bár ez nem a progi hibája.) De nem erre gondolok, hanem arra, hogyha egy teljesen épp Apache-ot földhöz vágok 20m-ről működő hajtóművel akkor sérül, de ha 2m magasan lelőnek és lezuhanok, akkor már felrobban (if motor fail, then bumm). Szerintem reálisabb lenne ha sérülten, de ki lehetne szállni néha a roncsból (lásd Arma 2 minikampány).

    Persze ez csak "szerintem".
  • tpM
    #22526
    Igen, továbbra is HP-n alapuló vicc.
    ACE-ben van autorotáció, tehát ha leálla rotor akkor még sérülés nélkül leteheti a pilóta. Egyébként OA ACE rendes változata augusztusban jön.
  • JanáJ
    #22525
    Skálázva optimalizálhatsz.
  • JanáJ
    #22524
    Okosok: Az AH-ben most milyen sérülés model van? Még mindig HP alapú? Mert tegnap "ellőtték" a helimből a HUD-ot. :-) Minden ment tovább csak az infók száltak el a kijelzőről. Mert ugye már a nagyobb részegységek sérülését kijelzi, de ez anno már talán az FP-ben is megvolt, hogy ellőhették a HK csövét, miközben a teknő maga százas volt.

    Egy ötlet: Ace-be ha ez egyszerüen megoldható, akkor beletehetnétek, hogy a lezuhanó heliknél legyen közbülső állapot az odacsapom és sérül, meg a leesik és robban közt. Értem ez alatt, hogy szétkínlódják magukat a tervezők, hogy minél nagyobb ütést elviseljen a pilóta lezuhanáskor (megerősített fútómű, energia elnyelő ülés, stb.), de ez itt nem valósúl meg. (Tudom, könnyen ugatok, kibicnek semmi sem drága) :-)
  • Gascan #22523
    van egy sklála, amin 100 métertől egészen 10 000 méterig beállithatod, hogy mennyi területet "szeretnél" látni :)
  • DrRadon
    #22522
    "Skálázható látótáv"??? Az meg mi a szösz? Látom ez a szó is ragad mint az optimalizálás meg a többi.
  • bakvarnyu
    #22521
    Na erre a kérdésre jön mingyá a szokásos rizsa, nagy, skálázható látótáv, fejlett AI, ballisztika amit a procinak számolni kell stb. essünk hanyatt
  • Gascan #22520
    Egyébként kinek hogy megy a 7. kampány misszió Zaragabadban? Nekem kemény 18-22 FPS 1680*1050 azon belül tök mindegy hogy állitom a részleteket..


    Milyen gépen fejlesztik ezt a játékot egyáltalán? Szerintetek a bohémiások látták már a terméküket simán futni a saját gépükön? :)
  • tpM
    #22519
    Az újabb verziókban az interakciós menüdből lehet ezeket használni (alkalmazás gomb a jobb windows mellett).
  • Yula
    #22518
    Hali

    Beállítottam az itt leírtakat ACE2-ben, de ugyanúgy cseng a fülem,, hiába van nálam füldugó, vagy védőszemüveg. Mit rontottam el?

    A Mod tartalmaz bizonyos védőfelszereléseket, melyeket ha használni akarunk, akkor el kell végeznünk egy egyszerű beállítást az ACE Userconfigban:
    \Arma2\userconfig\ace_clientside_config.hpp-t megnyitjuk egy szövegszerkesztővel, majd az Identities résznél megadjuk a játékbeli nevünkket.

    * Símaszk
    * Gázálarc
    * Védőszemüveg, amely védelmet nyújt a helikopterek ill. fegyverek által felvert porral szemben
    * Napszemüvegek
  • Gascan #22517
    na és mikor lehet már megvenni ... már tegnapra is késő :D
  • JanáJ
    #22516
    Hehe, már az aranylemez maga is bogaras, nem csak a játék. :-)