35048
  • DancZer
    #25518
    Egy szoftver-t nem lehet összehasonlítani egy autóval. Autót gyárban csinálják, naponta több százat, míg engineből csak 1 van és több verzió. Nagyobbat lehet bukni egy játékfejlesztéssel mint egy új autó kifejlesztésével.

    Nem tudom milyen az OFP2-ben a látótáv és a fizika, mert 10percnél többet nem bírtam vele játszani, de videók alapján nekem nem tűnik soknak.
  • JanáJ
    #25517
    "Sztem nem rossz a BIS játék engine, csak fejleszteni kell. Frissíteni kell a modulok kódjait a jelen korhoz megfelelően. Ez az egyetlen mód a túlélésre. "

    Ez mit jelent? Itt nincs olyan mint egy háznál vagy autónál, hogy ha "gazdasági totálkáros" akkor olcsóbb ujjat építeni/venni mint a régit foltozni?

    A OFP2-ben mekkora a látótáv? Milyen a fizika?
  • DancZer
    #25516
    Lehet az volna a megoldás, de felvet pár kérdést: Miből fizeted a fejlesztőket amíg készítik az új engine-t(minimum 4-5 év mire elkészülne)? Mi értelme volna, ha nem tudnának belőle eladni többet, mert nincs rá igény? Nagyon sok kockázattal jár egy új engine fejlesztése könnyen bele lehet bukni, nem véletlen, hogy nem ezt választják. Crytek bátran fektet az engine-be mert az arcade shooterek piacán benne vannak az első 3ban, ami egy elég jó referencia.

    Sztem nem rossz a BIS játék engine, csak fejleszteni kell. Frissíteni kell a modulok kódjait a jelen korhoz megfelelően. Ez az egyetlen mód a túlélésre.

    Énis utudok pár játékot amiben nagy a látótáv, de grafikailag meg sem közelítik az Arma2-jét. Te melyik játékokra gondoltál?
  • JanáJ
    #25515
    Jogos. De azt el kell ismerned, hogy az Arma varázsát 30+%-ban a rajongók adják.
    Helis progiból azért van egy pár, így ott már fel kell kötniük a gatyát.
  • Neoncsoves
    #25514
    ez a játék akkor lenne igazán ha jó ha a motort kib*sznák a büdös 'csába, újraírnák az egészet, lehetőleg úgy hogy ismerje a fizika szót és az optimalizációt az engine. nem lenne lehetetlen, rengeteg játék van ahol 5x ekkora a látótáv és mégse szaggat be. eleve ennek a játéknak szar a netkódja úgy ahogy van, de azért játszható és én így is szeretek Air Racezni meg multizni, de néha elég illúzióromboló ahogy teleportálgat a társam vezetés közben az úton :)
  • DancZer
    #25513
    Sztem azért nincs értelme fikázni és szidni, mert meg kell adni a lehetőséget azoknak akik benéznek a fórumra, hogy maguk jöjjenek rá, hogy milyen a játék. Azért van olyan akinek tetszik és a hibákkal együtt szeretik a játékot. Nem nem egy istencsapása elől kell elzavarni az embereket. Vannak ettől sokkal rosszabb szoftverek is. Semmi sem tökéletes, de törekedni kell, hogy jobb és jobb legyen. A BIS is mindent megtesz, hogy a lehetőségeikhez mérten a legjobb szimulátort állítsa elő, mert őket ez alapján ítélik meg, még akkor is ha nincs konkurenciájuk.
  • JanáJ
    #25512
    Mindig fikázzuk/zom a BIS-t, de mi is az új csili vili cuccora várunk, nem a bugtalanításra. :-)
  • DancZer
    #25511
    a ToHban megmutatja a bis,h ha kevesebb jarmuvet tesznek a gameba akkor azt reszletesebben ki tudjak dolgozni,mintha 100at. mar a joyal egyutt mozog a pilota keze,mozognak a pedalok,a lapat allito kar,es az interaktiv model sem utolso. amit ha atvisznek a3ba akkor eg veled action menu!:)
  • tpM
    #25510
    Jó a memóriája kendnek Szkoti báttya.
  • Scottt
    #25509
    Ha jól emlékszek már azoknak sem lehetett csak úgy felpattitani a konzerv tetejét..
  • tpM
    #25508
    Jó, 2 vh-s teknőknél még talán, de nem hiszem, hogy egy T-72-nek vagy M1-nek csak úgy nyitogatni lehetne kívülről.
  • repvez
    #25507
    DE elvakitani elszokták, legalábbis sorkatonaságnál kellett gyakorolni pokroccal, aztán mikor elöbujt a bátyja a teknöböl akor jól lelöni :)
  • Solt
    #25506
    Ez ilyen filmes fjúcsör... :D
  • tpM
    #25505
    Amúgy nem hiszem, hogy gránátot olyan gyakran dobálnak bele harckocsikba... szerintem kívülről nem lehet csak úgy kinyitni a búvónyílás fedelét.
  • tpM
    #25504
    Ja, még ACE 1-hez készült volna, de nem lett belőle semmi. :)
  • repvez
    #25503
    ezt is meg lehet csinálni, csak akarni kéne.Milyen mokás lenne felmásni és kinyitva a deknit egy gránátot bedobni.
  • Scottt
    #25502
    Az a nem mindegy, hogy ez 1 bugos kaksi rakás és csak azért játszik vele az ember mert nincs más..
    Komolyan mondom a totál lineráis játékmenetű Rainbow Six Vegas 2-t sokkal jobban tudom élvezni,pedig az is bugzik..
  • Solt
    #25501
    Csak nem mindegy, hogy. RoF és a CoD ( il2 ) is elég nagy látótávval dolgozik, mégis jól optimalizált...
  • JanáJ
    #25500
    Az új repfizika tényleg jó, de a látótávhoz szerintem max gép kell, nem programozás. Ha feltolod 20km-re a látótávot és vissza mész armába, akkor ott is megy a 20km...
  • Neoncsoves
    #25499
    ja csak cserébe lehet hogy 8 magos gép kell majd quad-sli videókártyával és 16 dzsidzsabájt rammal :D
  • Solt
    #25498
    Na Urak, ne legyünk ennyire negatívak! :) ( nekem is szól ) Még a végén elérjük, hogy Danczer nem mutat nekünk híreket... :)

    A látótáv növelés, a dinamikus árnyék, az új repülési fizika azért jól hangzik kezdésnek...
  • repvez
    #25497
    és erre 10 évet kellett várni, mikor máshol már vagy 5 éve müködik.
  • Gascan #25496
    ezzel kapcsolatban épp arra gondoltam hogy remélem a domboknak is lesz árnyéka ... mert tök szarul néz ki mikor egy domb tetején vagyok és csak nekem van árnyékom és olyan mintha a levegőben lógna
  • JanáJ
    #25495
    Én jobban örülnék ha azt a hülye HDR-t vagy mit kiszednék vagy megcsinálnák rendesen. Pl vicc, hogy ha nappal szemben zoomolok akkor már nem süt a szemembe. :-)
  • Solt
    #25494
    Remélem villogó textúrák nélkül! :)) ( engem rettenetesen zavar )
  • DancZer
    #25493
    Egy kis grafikai feature ami valószínűleg benne lesz az A3-ban:
  • Gascan #25492
    ja tényleg...
  • myers90
    #25491
    Nem, a stalkert a GSC Game World fejlesztette, a Deep Silver csak a kiadója lett a stalker sorozatnak a clear sky óta. Az első stalkernek pedig a THQ volt a kiadója.
  • Gascan #25490
    nem a stalker motorjára gondoltam... csak a fejlesztőcsapatra... szóval akkor ez az arma enginje lesz más közegben
  • DancZer
    #25489
    Itt nézd meg, hátha jutsz vmire.
  • macleody
    #25488
    Ez meg mi akar lenni?

  • tpM
    #25487
    Nem. Eredetileg ez egy modnak készült, de egyszercsak kiderült, hogy különálló játék lesz. STALKER motorja nem erre készült. :D
  • Gascan #25486
    ezt nem a stalker fejlesztői csinálják? minek nekik az OA engine?
  • tpM
    #25485
    Ja, különálló játék lesz mert megvették a licencet az OA engine-hez. :)
  • myers90
    #25484
    Egyébként ezt láttátok már?
  • myers90
    #25483
    Kicsi off:
    Nem tudjátok mi lehet a gáz a 8800GT-mel? Kb egy 10 perc játék után lép fel a hiba, először "összekeverednek" a textúrák, tehát pl a földre kerül a fa, meg hasonlók, aztán 1 percig még megy is így, de utána lefagy az egész. Főleg azért is off, mert Armát még nem próbáltam a 8800-al, azóta vettem egy nagyon gyenge ideiglenes kártyát. Eddig ahogy utána jártam úgy tűnik videómemória hiba, de emiatt egyik nap visszaraktam egy kis időre a karit, és lefuttattam egy vidmem tesztelő progit (Video Memory Stress Test ), annál azt írta nincs hiba.
    Örülnék ha lenne rá megoldás, mert azzal a karival talán még eldöcögne az ArmA2 is, nem csak az Arma. köszi
  • Solt
    #25482
    Jól hangzik, ha nem lesz gépgyilkos... :)
  • DancZer
    #25481
  • JanáJ
    #25480
    Már csak nagyobb mappok kellenek hozzá. Mert az eddigi 10/5 km látótáv a földi cuccoknak elég volt. Csap a repkedőknek kicsi.
  • DancZer
    #25479
    Én a legjobban a látótáv növelésnek örülök! És ami mégjobb, hogy dinamikus látótávot is beletették, aminek köszönhetően, ha rázoomolok a tájra akkor betölti a fákat, modelleket.