35048
  • tpM
    #30119
    Hát, de azt akaratlanul.

    Tegyük fel, hogy én főzök neked egy jó kis lencsefőzeléket. Attól még, hogy találsz benne egy használsz óvszert, még nem jelenti, hogy az része a receptemnek. Bocs a furi hasonlatért, de most így jött ki...
  • Scottt
    #30118
    A lényeget kihagytad: adnak új bugokat is a meglévőek mellé
  • tpM
    #30117
    Ez a BIS receptje: felturbózzák a grafikát, adnak új egységeket és járműveket, új animációk és ennyi.
  • Laza
    #30116
    Jaj, tegnap én is nekimentem valami kis bigyónak, és a kocsi motorja megadta magát ......... nem nagyon szoktam a valóságban zúzni a járműveket, de egy bokor vagy micsoda képes lenne szétcseszni a motort a valóságban is kapásból? :)

    Egyébként valamennyi 'fizika' biztos hogy van, hiszen a GTA3-ban is fizikának hívtuk azt, ami volt. De azt túlzás lenne állítani, hogy ami ebben a játékban van, az így van rendjén. Még az ArmA2-ben is kb ugyanígy mozogtak a járművek, lehet onnan emelték át az egészet :)

    Mondjuk egy kis törésmodell jó lenne a járműveken, ha már belül ilyen szépen tönkre tudnak menni ... még a kerekük sem ereszt le ha szétlövöm, legalábbis tegnap néztem és semmi nem történt :)

    Jó lesz ez a játék, csak egy kicsit olyan 'merev' érzésem van vele, mint a 2. résszel is volt.
  • Hecker007
    #30115
    Valamennyi fizikája azért van a járműveknek, mi a múltkor felborultunk a kamazzal, elég gyorsan mentem lefele egy magasabb pontról és a kanyar előtt nem fékeztem, gyönyörűen megemelkedett a kocsinak a bal oldala és már borult is.
    Mondjuk engem ami a legjobban idegesít a járművekben az az hogy egy nagyobb bokron már nem lehet átmenni, nekimész a bokornak és vége a motornak, keréknek stb. ugyanez a quadra is igaz, van hogy egy kavics is hazavágja a kerekeket rajta.

    Egy reálisabb helifizikának én is örülnék, meg mondjuk annak is ha a kezelése közelebb állna picit az igaziéhoz, tehát irányítani ugyanúgy lehetne, hiába a támadó heli még egy teherautót is alig találok el vele, nemhogy kisebb célpontot, köszönhetően annak hogy alig lehet célon tartani...
  • Laza
    #30114
    Háát ... érdekes, mert pl a helikopterek irányítása és mozgása meg olyan, mint egy arcade játékban.

    A járművek mozgásán nem látom, hogy túl sok fizika hatna rájuk, mert úton, susnyákosban, mindenhol fix testtel mozognak, felfüggesztés hatás nulla, max lelassulnak egy emelkedőn. Egyébként meg mindenféle 'mozgás' nélkül hasítanak lefelé a lejtőn is. És a kanyarodásuk és egyebek sem tűnnek nekem túl valósnak, de lehet tévedek. Persze Én külső nézetben hajtom őket, ahol néha még azt is nehéz elhinni, hogy a talajon mozognak és nem felette pár cm-el :D
    Ha a pusztában sziklára futnak, akkor sem túl sok 'fizikai' hatást látok rajtuk ... mármint valósat nem :D
    Billentyűzettel meg nincs is olyan, hogy 'finom' kanyarodás, megnyomom a gombot és már rántja oldalra a kormányt. Pöckölgetni kell hogy ne vágjon alá rögtön.
  • DancZer
    #30113
    A járművek fizikát kaptak. Szerintem a gyufás doboz effektus meg abból ered, hogy nem sportkocsik vannak benne hanem nehéz járművek.
  • Laza
    #30112
    Egyébként el lehet szórakozni a játékkal, de sajna rengeteg gyerekbetegséget hozott a régi részből, grafika ide vagy oda.
    Hiába néz ki néha jól, technikailag sokszor béka segge alatt van ... a gyufásdoboz mozgású járművekről már ne is beszéljünk, az továbbra is botrányos.

    De sok vizuális megoldás jól néz ki, pl wasteland szerveren éjszaka megtámadtam egy célpontot és kva jól nézett ki, ahogy az NPC-k ellemlámpás fegyókkal jöttek meg fénycsövekkel dobáltak, nagyon jól nézett ki az éjszakában :)
  • Laza
    #30111
    Egy cseppet homályos kép, de a lényeg kivehető ... a kis sziget felől mentem a csónakkal, mikor felakadt egy sziklára ... úgy szedtem le, hogy 'megfogtam', majd mikor elengedtem elsüllyedt ... lemerültem és beleültem ... a csónak meg megindult, és tengeralattjáró módban utaztam a tenger fenekén
    Irányítani nem nagyon lehetett, egy jó 5 perc után kiszálltam de azonnal megfulladt a kari ... a csónak meg továbbment :)

  • Gascan #30110
    az uj patchal lett hangja a fegyvervaltasnak is ... meg annak hogy legugolok, meg ugy tunik jobban is fut .. mintha tobb FPSem lenne
  • beci43
    #30109
    Köszi,időközben megoldottam!
  • DancZer
    #30108
    Én már elég régen játszottam, nem tudom mi a helyzet most az arma3.u-n. Menny fel a TS-re, vagy írj a chaten ott útbaigazítanak. :)
  • beci43
    #30107
    Szia Danczer!ArmA 3 beta dev.-et használok.Próbáltam a szerverre felcsatlakozni,de rossz verzió miatt folyton visszadob.Szeretnék csatlakozni én is,az arma3.hu-n regisztrálva vagyok.Help,pls!
  • DancZer
    #30106
    Tegnap próbáltam és a hullám palán még mindig nem megy át a 9mm. Azt írták a fórumban, hogy az anyagok penetrációját is módosítani kell ahhoz, nem elég a töltényét. Nem tudom ebből mi igaz, de remélem csinálnak vele valamit. Még van egy hónapjuk a megjelenésig. :) Bár szerintem még utána is jönnek majd a javítások, csak azért adják ki, hogy a teljes áron lehessen megvenni ne pedig a béta árán.
  • Scottt
    #30105
    Azért én kíváncsi lennék egy következő videóra,sicher ami biztos
  • Feró Flex
    #30104
    Na ez jó hír.
  • DancZer
    #30103
    A mai changelog-ban jött:
    "Tweaked ammo penetration values for small caliber weapons. This follows the previous update of larger calibers. All changes are based upon real ammunition characteristics and are calculated according our analysis equations."
  • Hecker007
    #30102
    Nyomtam az nvdriverben mindenre egy defaultot és most eltűnt, csak azért furcsa mert semmi erre vonatkozót nem állítgattam a driverben, meg mást se. Mindegy a lényeg hogy eltűnt, köszi a segítséget!
  • beci43
    #30101
    Mindenképpen registry lesz,akkor keresd meg valahogy,az a ludas és nem az ArmA 3.
  • Hecker007
    #30100
    Csak a driver van fent, ezért nem értem hogy miért van ott, eddig nem volt semmi baj a játékkal, az utolsó patch óta van ott a felirat...
  • mlacix
    #30099
    denevérember: Igen, a játék megjelenik dobozos formában is, azonban a doboz a kulcsot és azon kívül talán a telepítőt(játék/steam) tartalmazza. A játék indításához a továbbiakban is kell a Steam futtatása.
  • beci43
    #30098
    A problémád abból adódik,hogy nagy valószínűséggel telepítetted az Nvidia Inspector nevű programot.Indítsd el,majd a driver-profile settingsen belül menj le a common fülhöz.Ezután pedig a show physx visual indicatort állítsd offra.Többé nem látod a feliratot.
  • denevérember
    #30097
    http://cdgalaxis.hu/PC/20833/arma-3.html


    Mégis megjelenik dobozos változatban is? Nem steam exkluzívként lett beharangozva?!
  • Hecker007
    #30096
    Én most kaptam a bal felső sarokba egy rohadt nagy PhysX->CPU feliratot. Nem lehet ezt valahogy eltüntetni?
    Már próbáltam a driverből kikapcsolni a pisixet átraktam GPU-ra is, de semmi ugyanaz a felirat van ott folyamatosan, és elég zavaró játék közben.
  • Kalash17
    #30095
    Oké köszi, feltelepítettem.Most tovább is enged, de megint kidob az alábbi hibaüzenettel:

    "Error compiling pixel shader PSSpecularAlpha"
  • Hecker007
    #30094
    Nagyobb nem lehet, sőt még a teljes memória méretet se adhatod meg a ramdisknek mert ugye akkor a winnek meg a háttérben futó cuccoknak nem lenne szabad memória.
  • Scottt
    #30093
    Urak,a ramdisk lehet nagyobb mint a fizikai RAM mérete a számítógépben? Vagy egyáltalán, hogy van ez?

    Nagy nyári unalmamban találtam rá erre a módszerre, de ez még nem tiszta minden.
  • Gascan #30092
    a legutobbi patch ota (nem dev-build) ha jobbal klikkelek akkor a grendair slotos fegyvernel a scope mindjart a rakozelitett allast hozza elo .. eddig csak a vallra emelte a puskat es atnezett a scopeon .. most azonnal ra is kozelit es nemtom hogy kell visszavenni

    8:05-nel lehet latni amire szuksegem lenne :)

  • tpM
    #30091
    Esetleg az UO.

    Gascan:
    A nagy része már át lett dobva, de azért még akad csiszolni való. :)
  • VikingPingvin
    #30090
    Sziasztok.
    Tudtok nekem ajánlani egy realism unitot A3-hoz? Kicsit ki vagyok ábrándulva a sok wasteland és InvadeAnnex szerverből, szeretnék valami sokkal komolyabbat. Ideál a ShackTac de hát oda lehetetlen kb bekerülni, meg az időzóna is teljesen más.
  • Gascan #30089
    mi a helyzet most az ACE moddal Arma3 tekinteteben?
  • Nesuten
    #30088
  • Cancri55
    #30087
    Régi volt a szoftver, működik :D
  • Solt
    #30086
    Érdemes mindent naprakészen tartani a drivert is és a profilokat is.
  • Cancri55
    #30085
    Engedélyezve van, ugyanúgy, mint a joy... köze lehet a trackIR szoftvernek hozzá? Lényegében nem friss verzió alatt működtetem jelenleg.
  • Solt
    #30084
    ITT
  • Cancri55
    #30083
    Ömmmm hol kell engedélyezni?
  • Solt
    #30082
    Engedélyezted?
  • Cancri55
    #30081
    Hali!

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy trackIR 4-esem van, és nem sikerült az arma 3-ban használni, mint eszközt felismeri a controllerben, de mégsem működik. Valakinek valami okossága van rá? (a warthog joy-t szintén felismerte, és frankón működik.)
  • Feró Flex
    #30080
    Ott a pont!