35048
  • Fehercsoki
    #30199
    Az a baj, hogy manapság az számít CPU igényes programnak ami kevés szálat terhel de azt nagyon, AMDnek most elég ingadozó a teljesítménye, ahol mind a 8 szál(vagy legalább kb 6) terhelve van ott sok esetben az i7ek teljesítményét is elérik, haswell előtti i7eteket meg túl is szárnyalhatják, csak sok a régi alapokra írt játék(szimulátorok pont ilyenek, mind régi) ami kevés magot terhel=/ De én azért bízok abban hogy a "nextgen" játékok rendesen kihasználják a 8 magot.(hiszen konzolokban is AMD 8 magos CPU lesz) Szerintem egyáltalán nem az AMDt kéne szidni azért, mert elavult engineket használnak a fejlesztők...
  • Solt
    #30198
    Nem szar, de nem szimulátorhoz való... CPU igényesebb játékprogramokban elvérzik az AMD az Intelel szemben. Egy ár/érték arányú konfig kialakításánál jó választás lehet az AMD, de mondjuk egy csúcs kategóriás VGA mellé már nem biztos, hogy jó ötlet.

    Full HD felbontás mellett mondjuk egy HD7850 mellé felesleges Intel CPU a legtöbb játékban. A GTX780-m mellé még a 4.4GHz-re húzott i7 2600K is határeset... rengetegszer nincs meg a 90% feletti GPU kihasználtság.

    Ez persze lehet a nem túl acélos programozás miatt is, viszont 3.5GHz-től felfelé ahogy emelem az órajelet, úgy nő a GPU kihasználtság és az fps is egészen 4.7GHz-ig, ami azt is jelentheti, hogy A3 alatt bizony kevés ez a CPU a VGA-m mellé. 4.7GHz felett is még nőne gondolom, de ezt már nem néztem, mert újra kéne pasztáznom, és lusta vagyok szétszedni! :)
  • Fehercsoki
    #30197
    Miért nem lep meg hogy a te aláírásodban is ott az i7? Érdekes dolog amúgy ez az AMD mert eddig csak intelesektől hallottam hogy milyen szar és "csakazintel"...
  • Fehercsoki
    #30196
    Természetesen, hiszen utánanéztem.
  • V43 1105
    #30195
    Te tudatában vagy annak, hogy miket irkálsz ?
  • Hecker007
    #30194
    aha. ok.
  • Fehercsoki
    #30193
    Nem azért kell valahova intel mert az szimulátor, hanem mert szarul van megírva és kevés magot terhel...
  • Hecker007
    #30192
    Akkor átfogalmazom amit mondtam, nem csak, hanem inkább, így megfelel?
    Lehet vele játszani, meg játsszon akinek jól esik, ettől függetlenül azt tartom, hogy jobban megéri azt a pluszt az intel egy ilyen játéknál, CoD, BF és társaihoz meg mindegy, oda jobban megéri az AMD annak aki csak azokkal játszik, meg árkád akármikkel.
    Mondjuk ez a játék se éppen egy szimulátor ebben az állapotában
  • Hecker007
    #30191
    nem elképzelés hanem SAJÁT tapasztalat... egyébként se grafikon alapján vásárolok, megnézem a tesztet, aztán olyan oldalon is ahol nincsenek a tesztelők lefizetve, utána meg a játékok fórumát amivel játszani szoktam, ennyi, ez nem fanboyság nem tudom miért dobálózik ezzel a kifejezéssel mindenki.... van itt AMD proci nem is egy, de azóta is szidom magam amiért megvettem.... de mindenki azzal játszik amivel akar, csak unalmas hogy mindig azt hajtják hogy csúnya gonosz intel sokkal drágábban árulja ugyanazt mint a megváltó AMD... itt kérlek egy csomó AMD fanboy van inkább, mind proci mind VGA téren, mondjuk vegyék én meg játszok gondtalanul, de azért én is szidom a játékot mert a 3 még mindig egy optimalizálatlan szar :D ráadásul kihalt és unalmas a pálya, alig van jármű és fegyver benne
  • Fehercsoki
    #30190
    Te hoztad át azzal hogy az állítottad hogy "csakintel" kell ennek is.
  • DrRadon
    #30189
    Ugyan már, ne legyél ennyire intel fanboy. Elég sok armást ismerek és elég sokan AMD-vel tolják. A játékot szokták szidni, nem a procijukat.

    Érdekes egyébként, hogy a fanboyok mindig csak akkor hisznek a grafikonoknak (kifejezéseddel élve a "papírnak"), amikor a saját meggyőződésüket akarják alátámasztani. Ha valamiben nem hisznek, akkor egyből lényegtelen, mi van a "papíron".


    Arma3.hu-n olvashatsz az Intel/AMD tapasztalatokról. Nem támasztják alá az elképzelésedet.
  • Gascan #30188
    sima fogyasztasosat nem talaltam :p
  • Hecker007
    #30187
    Az ArmA mindig is szarabbul futott AMD-n, de mindegy... most áthoztad ezt a témát a milyen gépes topikból ide, habár nem értem miért, lehet mondani hogy papíron nem sok különbség van, de az hogy papíron mi van az senkit nem érdekel, valódi játék közben előjön rendesen hogy az AMD proci szarabb teljesítményt nyújt, hiába papíron ugyanazt tudja mint az intel. Persze megértem, hogy akinek nincs pénze az az olcsóbbat veszi, de akinek van és ezzel a játékkal vagy hasonlóan gépigényes játékkal akar játszani az inkább vegye a drágább intelt. Nem véletlenül ritka az AMD procis player ArmA-ban, legalábbis akik komolyabban foglalkoznak vele azok közt nem sok van, a hétvégi játékosnak meg szinte mindegy.
  • Fehercsoki
    #30186
    Hát ahogy hallottam Arma 3 egyáltalán nem limitált, alig használ procit meg VGA-t de cserébe szarul fut mindenkinél:D
  • [NST]Cifu
    #30185
    Azért kerül az i5-2500K ~70e Ft-be, mert kifutott darab, és az agyament tuningmániások a Ghz-ek bűvöletében élnek, így még mindig keresik. Az i5-3570K ~55e Ft, és teljesítményben kb. ugyanazt tudja, csak nem 5Ghz-en, hanem 4,5Ghz-en. Ez persze nem változtat azon, hogy az ArmA3 alatt egy FX-6300 többé-kevésbé azonos teljesítményt nyújt, mint a kb. kétszer drágább LGA-1155-ös alternatívák.

    Azt pedig tegyük hozzá, hogy jelenleg a legtöbb játék még mindig VGA-limitált ilyen szinten, és nem CPU-limitált...
  • Fehercsoki
    #30184
    Hát szerintem 300k-ért már senki nem venne AMD-t, aki ennyit költ rá az nem az ár-érték arányt nézi:D
  • Fehercsoki
    #30183
    A 30 ezres FX 6300 majdnem utolérte a 70 ezres i5 2500k-t.(és AMD alapból unlockolva van) Én nem mondanám azt, hogy ehhez a játékhoz vagy bármihez intel kell csak mert 2x annyiba kerülő CPUk pár fpsel többet hoztak ki magukból egy olyan játékban ami egyébként nem is használja rendesen a 6-8 szálat. Egyébként meg a jövőben egyre jobb AMD eredmények születnek majd, mivel az újabb játékok már 8 szálra lesznek tervezve.(meg remélhetőleg ezt is megcsinálják mert alapból rossz valami és intelen is vannak problémák)
  • Fehercsoki
    #30182
    Ez teljesítmény/fogyasztás, nem csak fogyasztás, legalább olvasd már el mi ez a grafikon:D
  • Hecker007
    #30181
    200 ezer? esetleg vga nélkül, ilyen proci mellé illik normális vgat is venni úgy meg 300 fölött karcol az ember ha minden kell a gépbe, és azért ilyen masinériát nem 1-2 évre vesz az ember általában, és hosszú távon, főleg ha sokat megy a gép, lehet hogy számít az a pár ezer amit megspórol a villanyon, annyival több sört lehet venni a játékhoz :D
  • [NST]Cifu
    #30180
    Alsó hangon 200e Ft-s gépekről beszéltek, ilyen árkategóriában amiatt aggódni, hogy évente pár ezer forinttal több vagy kevesebb a villanyszámla elég mókásan hangzik... :)))
  • Hecker007
    #30179
    A 2500k-t meg 4.5-ig simán elhúzod alap fesszen általában :D egy jó hűtővel meg egy kis feszültség emeléssel meg megy neki az 5GHz-is.
    Az i5 3xxx meg 4xxx megfelelői meg alapból gyorsabbak, ráadásul azok olcsóbbak is valamennyivel.
    Ehhez a játékhoz intel kellett mindig is, el lehet játszani az AMD-vel is ez biztos, de kérdés hogy milyen körülmények között.
  • Gascan #30178
    teljesitmeny / fogyasztas kategoriaban
  • Fehercsoki
    #30177
    Nincs ott olyan nagy különbség...
  • Gascan #30176
    az a gond hogy az AMDs cpu-k fogyasztasa dupla annyi, intel teljesen mas kategoria ebbol a szempontbol
  • Fehercsoki
    #30175
    Highon még jobb a helyzet.
  • DrRadon
    #30174
    Nem is rosszak az AMD Vishera FX-ek. A 6300-ast gond nélkül fel lehet húzni 4,2-re, ott meg szerintem eléri a 2500K Arma beli alap teljesítményét és ráadásként olcsóbb is kb 25000-el, amit persze rá lehet locsolni az erősebb VGA-ra :)
  • Fehercsoki
    #30173
    És van itt valaki aki AMD FX procival tolja?
  • Gascan #30172
    itt van valami

  • Fehercsoki
    #30171
    Hány CPU magot használ a játék? Tolja itt valaki AMD FX procival?
  • V43 1105
    #30170
    Hosszabb távon kifizetődőbb, én azt tanácsolom minimum egy Intel i5-ös prociba ruházz be.
  • Gascan #30169
    kene egy uj CPU, van egy alaplapom amibe az AMD AM3as CPUk belemennek.. de nem igazan tudom, hogy egyaltalan erdemes-e valamilyen AMD CPUt ra kolteni

    ugy gondoltam, hogy most vennek CPUt, memoriat picit tobbet.. kesobb meg video kartyat

    interle kene attalni, de az eleg koltseges megoldas :)
  • Scottt
    #30168
    Ha van nálad akkor az action menün keresztül.
  • Gascan #30167
    granatvetos puskaban a robbanotoltetet hogy tudom kicserelni fustgranatra?
  • tutituti
    #30166
    Kéne egy kis help.

    Az arma2ben az ACR dlc-t hogy tudom uninstallálni?
  • tpM
    #30165
    Semmi gond. Tudjuk, hogy BI-ék milyen lelkiismeretesek, és nem adják fel egykönnyen. Biztos meg fogják javítani.
  • Nohab
    #30164
    Off.:
    Solt, ez szerintem jobban demonstrálja az fps különbség eredményét.
  • Nekrofil
    #30163
    pedig ezzel kezdeniük kéne valamit, mert így nem high-high end gépeken játszhatatlan.
  • Solt
    #30162
    Nem tudom mi lehet az oka, de valami nagyon nem kerek szerintem... már az elejétől fogva ilyen, és ebben még semmi javulást, előre lépést nem vettem észre.
  • Scottt
    #30161
    Több ai,script,stb?
    Szerintem lehet túllőttek a célon akkor ezzel a mappal,én pl se Chernarust,se Takinstant nem jártam be teljesen,nem hogy a kettőt együttvéve : O
  • DancZer
    #30160
    Nem gondoltam volna, hogy arma után találok jobb szimulátort. Tévedtem: