35048
  • DancZer
    #30521
    Nekem eddig tetszik a kampány, nem unalmas és a csapattársak is hullanak. Főleg, ha rosszul sikerül a frag dobás. :D
  • Hogthar
    #30519
    Arma 2 és Arma 2 OA modelljeit megtudom nyitni, és fel is tudom használni őket az emberi egységeken kívül.
    Csak van vele munka, átállítani az összes animációt, textúrát, vagy ha beteszek egy új fegyvert minden egyes Lodnál láthatónak kell lennie, a memória pontnál meghatározni hogy itt helyezkedik el az ürge, ezek után le is kell programozni.
    Ha egyszer időmilliomos leszek átkonvertálom az A2 es járműveket A3 ra. Sőt a Heliknek beteszem majd a Toh beszállás animációját.
    Viszont egyenlőre még a fegyver packomra is alig van időm, hétvégenként tudok csak vele haladni, ezért nem jelent még meg az új.
  • DancZer
    #30518
    Arma 2 modellek még nem publikusak? Az OA kis madárját meg lehetne próbálni átcsinálni. Mondjuk én nem értek hozzá és megcsinálni sem tudnám, csak ötletelek. :D
  • DancZer
    #30517
    Az játékokban a legnagyobb probléma a látható elemek kezelése. A fogod az összes látható elemet az Armából és bezsúfolod 4 fal közé akkor megkapod a COD,BF4 szintű játékot.

    A BF4 stílusnál az első 10-100 m számít, a távoli dolgok meg csak dísz szinten van mivel a játékos figyelmét megvezetik(nem lehet egy távoli dombon tank, sniper amit esetleg ki is szúrhatsz egy bokor mögött). Sztem olyan mintha összehasonítanád a TATRA 813-at egy F1-es autóval.

    Ajtó én speciel nem használnék fedezéknek, inkább a kocsi mögé futok.

    A robbanások meg tényleg lassított felvételek. :D
  • repvez
    #30516
    Na hogy sorba menjek, ha jól emlékszem akkor a Swat3ban már nagyon jól rombolódtak a belső tárgyak és a hullák is normálisan estek össze ragdoll nélkül. és talán a COD2-ben ha belelőttél egy hordóba akkor elkezdett kifolyni a cucc belőle,de csak addig a szintig ahol a lyuk volt a második lővédre meg felrobbant.

    Armában meg az összes robbanás olyan mintha lassitott felvétel lenne.
    Itt még lassitva is gyorsabbnak tűnik : expo

    Amugy meg a jármüveknek miért nem lehet kinyitni az ajtajukat fedezékként is?

    ÉS igen,nekem is feleslegesnek tünik az ekkora térkép ha nincs olyan játékmod ami kihasználná. Mert a legtöbb multis pálya csak arról szól, hogy egyik faluból a másikba átmenni aztán lelöni mindenki, ez a valóságban annyit jelent hogy mindenki eszetlenül rohangál a pályán a swap helytől a harcig aztán 2 perc után kezdi elölről.
    Singlében meg megint nem látni azt , hogy rajtunk kivül más egységek harcolnának.

    Egy ekkora területen és ha már azzal verik magukat, hogy több ezer játékos lehet egyszerre akkor egy rendes frontvonalaknak kéne kialakulni , különbözö küldikkel az egységeknek.

    ÉS minden egyes ujverzionál elmondják, hogy uj motor van a játék alatt,de mégis mindegyik ugyan azt tudja. Ha már cseréltek akkor miért nem probáltak valamit a most elvárható dolgokat beletenni ami már egy tetrisz szinten is elvárható manapság.
    A Crisis és a BF4 lehet hogy nem ekkora területen és nem 1000embert mozgat ,de nem is csak a nap vet árnyékot és nem csak kietlen lakóházak és falvak vannak a pályákon , Az a 60 ember a teljes pályát lerombolja oda-vissza , itt meg még azt a keveset sem lehet ami van.
    Arról nem is beszélve, hogy a sok mód és server miatt itt sem mozog 50 nél több egy szerveren.

  • Hogthar
    #30515
    Ha van megfelelő model nem tart túl sok ideig, csak mindegyik helyet gunnernek kell beosztani.
  • DrRadon
    #30514
    Igen, tempi, baromi jóra sikeredett. Tankból tankba hármat kell lőni (lényegtelen, hogy hova) a hatkerekűbe 8-at, a helibe 3-at. Kib@szott jól meg van csinálva.
  • DancZer
    #30513
    Olyat mennyi idő alatt lehetne összedobni, hogy a nyitott járművek üres ülései helyén kis és közepes kaliberű lövész ülés legyen? Így ha valaki beülne, ha nem is a saját fegyverével de tudna lőni és talán nem is volna bugos.
  • Gascan #30512
    hogyne, 1 órából általában 30-45 percet helizek v. várok a helire :)

    100 playernek egy 12nm-es térkép is bőven elég sztem
  • DrRadon
    #30511
    Dehogy tölti be egyszerre.
  • Hogthar
    #30510
    Az nekem is, A2 ben volt rá mód, elég jókat szórakoztunk vele, csak nem működött a legjobban, fel is vettük videóra ahogy egy littlebird-el mi-17 esre vadásztunk.
    A mozgás is lehetne dinamikusabb, ne akadjon bele a sziklákba pl és az interakció simábban működhetne.
    Egyébként a golyónyomát meglehet rendesen csinálni textúrával, igaz a fény nem szűrődik át rajta de kinézetre elég feltűnően jól kitud nézni.
    Majd lehet csinálok rá módot ha van rá igény.
  • Solt
    #30509
    Te játszottál már online? :) Nincs akkora térkép amit nem lehet kihasználni... a legszebb dolog olyan helyről az ellen hátába kerülni, amire nem is számít! :)
  • Gascan #30508
    szerintem baromi felesleges ekkora térképet egyszerre betölteni ... a térkép 99%-át egy mutli meccs alatt ki se használjuk de az erőforrást meg zabálja

  • DancZer
    #30507
    Nekem a járműből való lövés hiányzik. Remélem a következő részben benne lesz végre. Főleg azoknál a járműveknél zavaró amik nyitottak(Quad, heli).
  • Solt
    #30506
    Először is elgondolkozhatnának a DX11.2 integrálásán, állítólag sokat segít a CPU limites szituációkban.

    @Repvez: Ne álmodozz ilyenekről, jelenlegi hardvereken ezek kivitelezhetetlen dolgok... egyjátékos módban még megvalósítható, de multiban biztos, hogy nem. Még a látótáv növelés is felzabálja a gépeket, hát még amiket felvázolsz.

    Egyébként melyik 10 éves játék tudja ezeket?
  • Hogthar
    #30505
    Ilyen még az arma 5. részében sem lesz.
    Valószínű a következő részekben olyan kisebb újdonságokra lehet számítani ami más játékoknál jelenleg alap követelmény, de amiket írsz más játékoknál se szokványos, így szerintem itt irreális elvárás.
    Ami számomra elképzelhető a 4. részben, hogy például minden jármű rendes animációt kap, kinyitja az ajtót beül és becsukja az ajtót, esetleg javítanak a 3D távcsöveken.
    5 részben talán a csinálnak rendes törésmodellt a járművekre é az épületek rombolhatósága dinamikusabb lesz. De még ez is egy hatalmas "talán".
    Viszont amiben biztos vagyok, a hangok függni fognak az épületektől és a környezettől. Több hangszerkesztő próbálkozik hasonlóval és a bis előszeretettel figyeli miket csinál a community, ami sikeres lesz berakják a játékba is.
  • repvez
    #30504
    Sajnos, pedig nem hiszem, hogy olyan sokat kérnék,mivel ezeket mind tudták a 10 évvel ezelőtti játékok mindenféle fizikai gyorsitás és ghz-es VGA nélkül.
  • csanyigabor
    #30503
    A bipod használatot nem bírják leprogramozni vagy a járművekben való fegyverhasználatot, úgy érzem bilibe lóg a kezed amikor ilyenekről álmodozol :)
  • repvez
    #30502
    Ez mind szép és jó,de hol vannak a becsapódás hatásai? Átmegy a falon,de hogy, teleportálják a golyót,mert hogy egy lyuk nincs a falakon utánna és nem süt át a napsugár a lyukon a behatolás után,nem bont ki darabokat a becsapodás ereje.Ezek a vizuális jelek nagyon sokat jelentenének beazonosítani, hogy hova lőttek.És pont az ilyen dolgokra lehetne használni a phisyxet.
    És hol vannak azok a lehetőségek, hogy az autó hütőjét kilőve elfolyik a viz és felforr a motor vagy a benzintankba belelőve elfolyik a benzin és begyútva végigfut a csikon és berobbantja az autó.
    Esetleg hasonló események .
  • tpM
    #30501
  • Hogthar
    #30500
    Eléggé, de már tudom mi lehet, egyrészt a rezgés ereje függ a hangerőtől.

    Van a kábelen egy kis dobozka, amivel letudod némítani a hangot és tudod szabályozni a hangerőt.
    Viszont nem tudom felfedezted e, de felnyitható fedele van, ha felnyitod eléd tárul egy kezelőpult.
    Ezen a pulton ha minden maxon van olyan hangos lesz hogy a másik szobából is jól lehet hallani a hangját amennyiben nincs senki fején.(tesztelt, bioshock infinite menüzenéjére azt hitte a kedvesem hogy a városban fesztivál van.)
    A Center, Front és a Rear alja nálam legalsó csíkon van, a Sub-ot viszont tedd maximumra.
    Ha ez sem segít a hangkártyád szoftverének beállításán belül engedélyezd a "mélyhang-kezelés engedélyezése" opciót.
    Innen valószínű érezni fogod, ha túl erős lenne a Sub-ot vedd lejjebb, nekem középen van.
  • precise
    #30499
    Ebben igazad van. Csak sajnos ebben a kategóriában jelenleg nincs jobb. :(
  • repvez
    #30498
    Az armát ha azt vesszük meg már 12 éve és még mindig ugyan azok a hibák vannak benne mint az első kiadáskor,csak a grafika változott.
  • precise
    #30497
    Ezt lassan 5 éve csinálják és még nincs kint. Pedig ez "csak" autózós móka.
  • precise
    #30496
    Igen. Az működik is. A fülesre használom az SB hangkarit, a hangszórókra pedig az alaplapit. Ha váltani akarok csak a lejátszóezközt váltom.

    Amúgy néha érzek minimáis rezgést, szóval lehet müxik, csak ezt kevésnek érzem. Mennyire kell rezegnie?
  • repvez
    #30495
    Amig egyfajta sérülés vagy megsemmisülés animáció van meg HP alapon számolja a sebzést addig lényegtelen
  • tpM
    #30494
    A járművek sérülése amúgy engine szinten szerintem egész jóra sikeredett, csak valahogy még nincs kiforrva. Ugye volt itt szó régebben az átütés rendszerről, arról, hogy számolja a lövedék típusát, sebességét, méretét, becsapódási szöget, az útba került anyag milyenségét stb... Na most a harckocsik modelljében le vannak modellezgetve a páncéllemezek és a fontosabb összetevők (személyzet, fegyverzet, motor stb), és ezeket külön-külön ki lehet ütni, ha az adott részen (páncéllemezen) át tud hatolni a lövedék.
  • repvez
    #30493
    Az lehet,de eddig még nem láttam semmi olyat amit phisyx nélkul nem lehetett volna megcsinálni , mert valjuk be ahhoz, hogy pár doboz leesik egymáson ahhoz nem kell. Függöny és egyéb berendezések amik szétrobbanhatnának meg nincsen az épületekben.A járművek sérülése is olyan amilyen.
  • tpM
    #30492
    Naiv vagy. :D
  • repvez
    #30491
    Na kb valami ilyesmire számitottam volna a phisyx kapcsán A3 ban is !
  • tpM
    #30490
    X!
  • Hogthar
    #30489
    Miután bedugtad a fülest átállítottad a hangzást sztereóról 5.1 re a rendszeren belül?
  • DrRadon
    #30488
    Istenem, olyan ez az ArmA, mint egy szép fénylő alma, ami a szemnek kedves, de ha beleharapsz, a rothadt cafatok közt férgek tekeregnek.
  • Gascan #30487
    nekem siman lement ez az animacio :)
  • macleody
    #30486
  • macleody
    #30485
    Nekem úgy rémlik arma2-ben is volt, a space bill, csak itt ugye más a funkciója.
  • Hogthar
    #30484
    Megírom délután, csak pont dolgozok.
  • Hogthar
    #30483
    Arma 3 újdonsága a kézifék, eddig nem volt.
  • Gascan #30482
    OFP ota jatszok ezzel, de melyik a kezifek? en is tolatni szoktam :)
  • a.carkey
    #30481
    Szerintem a Ghost Recon volt az a R6. :)