35048
  • V43 1105
    #30400
    Ez már a harmadik topik ahol ezt az AMD fost előhozod, nem veszed észre, hogy senki nem vevő arra a fosra? Sőt mi több, direkt leírta, hogy INTEL-t szeretne..
  • Fehercsoki
    #30399
    Nem mániám, ha megnéznéd másik topicokba mit írtam, akkor láthatnád, hogy sok esetben én is intelt ajánlottam, de az armánál pont nincs számottevő intel előny.
  • Solt
    #30398
    Oké, igazad van.
  • Fehercsoki
    #30397
    De most miért Skyrimet linkelsz meg Shogunt? Armáról volt szó, alapórajelen pár fps a különbség...
  • Solt
    #30396
    Komolyan érik bennem, hogy veszek egy AMD alapú gépet, és letesztelem a szimeket... hátha akkor hinni fognak nekem! :))
  • Hecker007
    #30395
    teljesen mindegy, hogyan magyarázod szerintem, neki mániája ez az AMD FX kulcstartó minden játékhoz
  • Solt
    #30394
    Bazzeg, menstruálsz te is? :D

    A 8350 4.0GHz-n lassabb, mint a 4770 3.5GHz-n! Mindkettő meghúzható 4.8-ra, vagyis azonos órajelre. Szerinted? A 3570K (4 magos, HT nélkül) dupla annyit tud mint az azonos órajelű 8350.

    Számítás igényes játékokhoz nem való AMD CPU, ezt nem azért mondom, mert egy raklap Intel részvényen csücsülök itthon, hanem azért, mert ezek a tények! ;) ArmA3 is egy magot dolgoztat meg alaposan, a többivel csak maszatol, vagyis a számítások többsége egy szálon történik. Egyszálas teljesítményben pedig az Intel messze jobb...
  • Solt
    #30393
    EZ lenne az. :) Biztos támogatni fogja...

    Cifu már az ellenérveit is felsorakoztatta, érdemes visszakeresni. 1-2 hónapja beszéltünk itt róla... :)
  • Hogthar
    #30392
    TrackIR-t tervezek mindenképpen, viszont későbbi, a külső hardvereket külön veszem, (pl fülest, monitort) egyenlőre a nem ezekkel foglalkozok.
    Precise: Mi az a Oculus Rift?
    Ezt is támogatni fogja az arma?
  • precise
    #30391
    TrackIr helyett szerintem érdemesebb várni az Ocolus Rift-re
  • Gascan #30390
    250ert ez eleg korrekt gep
  • Fehercsoki
    #30389
    De ne 3.5 GHz-en nézd már az AMD-t ha 4 GHz az alapórajele... Amúgy meg ha HT-re nem reagál akkor AMD-nél sem fog 8 szálat használni...
  • rtfmZoli
    #30388
    Nekem 250 ért i5 4 magos k verziós cpu-t, ati 7950 3 gb rammal, 8 gb ram, 128 gb ssd, asus k-s alaplapot raktak össze az ismerős hardveresek, és ezeket ajánlom, mert jól fut. Ha marad pénzed gépfejlesztésre ezek után , akkor trackIR-t ajánlom, mert nagyban megdobja a játékélményt.
  • Hecker007
    #30387
    Csak a 64bites homebasic és a homepremium(16gB) van így korlátozva, a többi az 192GB-ot kezel, 32-bitesek pedig 4GB-ot.
  • Herold
    #30386
    A Win7 alapból 8 GB RAM-ot kezel, szerintem ennél több felesleges.
  • Hogthar
    #30385
    Nos igazából rengeteg grafikus programot használok, eszik is a gépet, nem lenne rossz nagyobb felbontásba nézni a munkáim, 3D tv-vel
  • Hecker007
    #30384
    Jaja, én a billnek a kijelzőjén szoktam nézni hogy mi mennyit zabál, de ritka hogy 8GB-nál fentebb megy, van 1-2 programom ami ha egyszerre megy megeszik néha 10-12GB-ot de játéknak nem kell ennyi.
  • Hogthar
    #30383

    Hát később csak hasznát veszed valahogy :)
  • Solt
    #30382
    Nekem 16GB van, de próbaképpen kivettem a felét, és semmi nem változott! :D Csak azért vettem anno ennyit, mert akkor annyiba került, mint most a 8GB... :)
  • Solt
    #30381
    Egyébként pedig nem szarozzuk az AMD-t, de nem szimulátorhoz való! Én alig vártam az FX szériát, szó nélkül megvettem volna, de egyszerűen kevés a teljesítménye olyan játékokban, ahol számít a CPU erő.

    Ha EZ sem győz meg, akkor ne is ragozzuk... :)

    Ettől függetlenül, egy Dirt3-hoz, vagy az F1-2013, Fifához, vagy valami arcade lövöldéhez szó nélkül ajánlanám annak, aki minél olcsóbban akar gépet magának...
  • Hecker007
    #30380

    Szerintem is fölösleges 8GB-nál több, legalábbis játékra.
  • Solt
    #30379
    Ezzel nem vagyok képben, de szerintem egy SSD bőven kielégítő ilyen téren! Azt a plusz 20 ezret amennyibe a plusz 8GB memória kerül inkább VGA-ra költsd szerintem... :)
  • Solt
    #30378
    Meg fog fájdulni a buksid... megnézted, hogy mit linkeltem neki megvételre?

    A tesztben a 4770 van, de mivel az ArmA nem reagál a HT-re, felesleges a 4770, ezért ajánlottam a 4670-t. Így máris csak 20 ezer forint a különbség, ennyit meg megér. Főleg, hogy azonos órajelen, nem 10% az a különbség!

    Szimulátorhoz, illetve CPU igényes játékhoz nem veszünk AMD CPU-t, aki ezt nem érti meg, az kínlódjon...

    AMD CPU annak jó, akinél az ár/teljesítmény arány az elsődleges szempont.
  • Hecker007
    #30377
    A3-nál szerintem nem lesz szükséged ilyen trükkökre, nekem úgy tűnt hogy ilyen téren jobban van optimalizálva mint az A2.
    A2 nekem meg megakadt néha SSD-ről tolva is, A3 meg teljesen jól fut a régi SATA2-es HDD-ről.
  • Hogthar
    #30376
    Köszi a segítséget. :D
    Azért gondoltam ennyi ramra, mert van egy lehetőséget amivel HDD ként használhatod a memóriád, így érezhető fps növekedést tapasztalhatsz.
    A2 nél tesztelgettem is, de pl ha túlzásba vittem és olyan objektum került szem elé ami nem szerepelt a listán, kifagyhatott a játék.
    Arra gondoltam hogy 6 giga gyakorta használt adatot belemásolnék a maradékkal pedig megküzd a SSD és a maradék 6 GB ram.
  • Hecker007
    #30375
    Jól van értjük, hogy neked ez a fétised, de hidd már el hogy neki nem kell ez a kulcstartó FX proci, ha intelt szeretne akkor úgy is azt vesz nem?
    Se armához, se semmilyen szimhez nem ajánlanék egyébként én se amd-t, a fejlesztők se arra fejlesztenek a playernek meg jobb a nyugalom.
  • Hogthar
    #30374
    Előfordul bizonyos játékoknál, hogy bár alacsony FPSt produkál de mégsem hajtja ki még csak a 30 % át sem a videokártyának, ráadásul a 4 szálból 2 őt használ ki jobban.
    Mindenképpen most Intelt szeretnék, így legalább lesz viszonyítási alapom mind 2 gyártótól.
  • Fehercsoki
    #30373
    Alapórajelen #30368 alapján a i7-4770k és FX 8350 között 10% a különbség, viszont i7 83k FX 8350 48k(ipon árak), ezek alapján komolyan az AMD-t szarozzátok? Ilyen árkülönbség mellett egy szavatok nem lehet... Másrészt meg AMD-nél még többet lehet spórolni FX 8320al, mert az ugyanaz mint az FX 8350 csak alapból alacsonyabb az órajele, de ezen könnyen lehet segíteni, FX 8320 pedig csak 38k.
  • Solt
    #30372
    Ha a program normálisan fel van készítve a többszálas futtatásra, akkor jól szerepelnek... csak ugye a játékok java része nem erről híres! :)
  • Gascan #30371
    amugy szerintetek az AMDs procik mitol gyengebbek jatekokban? most tenyleg csak az van a hatterben, hogy intelre optimalizalnak? vagy valami hardwares oka lehet

    ahogy neztem programok tekinteteben viszont mintha AMD jobb valasztas lenne
  • Solt
    #30370
    Mehet az még feljebb is! :)
  • Hecker007
    #30369
    k-s procihoz akkor már cpu hűtő pluszba aztán felcsavarni 4.2-re :D
  • Solt
    #30368
    Kiváló gondolat, egyértelműen Intel CPU kell szimulátor alá. ITT szépen lehet látni, hogy miért. A 3.5GHz-s 4770 10%-l gyorsabb mint a 4GHz-n ketyegő 8350.

    Alaplap
    CPU
    Memória ( szerintem 8GB bőven elég )
    Táp Ezzel jó darabig elleszel.

    SSD-ből meg valami Samsungot nézz, azok most a legjobbak ár/érték arányban.
  • Fehercsoki
    #30367
    Ez mit jelent?
  • Hogthar
    #30366
    Jelenleg is AMD procim van, de sokszor úgy érzem nem túlságosan jön ki jól a NV videó-kártyámmal.
  • Hogthar
    #30365
    Elnézést ramból 12 GB lenne a racionálisabb.
  • Fehercsoki
    #30364
    Szerintem nézd meg a benchmarkokat, FX 8350 és top i7 között pár fps a különbség...
  • Hogthar
    #30363
    Lenne egy kis off témám remélem nem sértődtök meg.
    Gépet szeretnék fejleszteni!
    Tudom írhatnék a hardware részhez is, de kifejezetten Arma 3 hoz fejleszteném a gépem.
    Intel procit szeretnék, hozzá megfelelő alaplapot és úgy kb 10 giga ramot.
    Ezekhez megfelelő tápot, ami keveset ad le és azért bírja majd a terhelést.
    Ezekhez kellene tanács, az új alaplapok, proci, ram és táp típusokban nem vagyok túl jártas.
    A gépem fejlesztésére olyan 300k tervezek rászánni de ehhez még hozzátartozik 2 ssd HDD, egy átlagos 2 TB HDD, és egy nv 680 as kártya, meg persze gépház.
  • precise
    #30362
    Nem baj ha visszarúg
  • Hogthar
    #30361
    OA óta van high command, az-az ha magasabb szintű parancsnok vagy és vannak hozzád rendelve egyéb szakaszok, akkor tudod őket irányítani, elég kiadni a szakaszparancsnoknak hova menjen az szakaszával és végrehajtja, persze a saját szakaszodon belül lévő embereket ugyanúgy egyesével kell kezelni, általában őket beszoktam osztani, pl a rohamcsapatot vörösnek a támogatókat kéknek stb stb. Ha vannak alád tartozó rajok a ctrl-space paranccsal tudsz váltani, hogy lásd őket.
    Ha kiismered könnyedén lehet irányítani nagyobb létszámú csapatokat.