35048
  • Fehercsoki
    #30601
    NE kattintsatok rá, kamu link!
  • SgtChris
    #30600
    Arma2 Collection steam Ha valaki még érdekelt a dologban. Pár óra van még hátra...
  • repvez
    #30599
    Azt nem tudom hogy I2c csatinak nevezik e,de scan matrix rendszerbe lehet rákotni a gombokat ,De itt a teljes leirása.Plasma panel

    Egyébként kell hozzá spec program,vagy felismeri a win alapból ?
  • DancZer
    #30598
    I2C csatlakozója van. Ha a tiéden nincs, akkor nem tudod rákötni.

    A 6DOF is kijön majd belőle, de a forgás a legegyszerűbb. Mozgáshoz már a gyorsulásmérővel kell játszani és az már nem olyan egyszerű. Filtereket kell rá tenni meg sodródást jelentkezhet. Azt is megpróbálom majd, de egyelőre csak a forgást.
  • repvez
    #30597
    Az arduino lapkára az analog bemenetekre kell kötni? Mert nekem van egy hasonló elven müködő panelem ,csak már megszünt a gyártása egy betainnovation plasma mm2 amivel a joystiket épitettem át usb-sre. az 64 gombot és 8 analog bemenetet támogat amiből 7 analog és 32 digit foglalt. ha nem az analog részre hanem a digitális bemenetre kéne kötni akkor fel tudnám használni hozzá.
    egyébként a szenzor támogatná a 6dofot is,de te csak a 3ra kötötted rá vagy a panel csak ennyit tud? Egyébként a 9 és 10dof hogy jön ki nekik amiket ráirnak?
  • DancZer
    #30596
    Az elsőt rendeltem a MPU9150-t hozzá pedig egy Arduino Pro lapkát.

    6DOF már problémásabb, mert ott a gyorsulásmérővel kell játszani. Nekem egyelőre csak a 3DOF forgás kell. Nekem az a legzavaróbb, hogy nem tudok körbenézni.
  • repvez
    #30595
    ha az arcod elég kontrasztosan látszik és 30fps megvan a webkamerán akkor elvileg igen. onnantól márcsak személyre kell szabnod a érzékenységi görbéket a tengelyeken.
  • Hogthar
    #30594
    engem is érdekelne, én is játszogattam régebben a freetrackerrel, de a fényviszonyok és a pislákoló ledek annyi gondot okoztak, hogy meguntam végül, itt ha egyszer jól beállítom a fényt működik rendesen?
  • repvez
    #30593
    Panelek amiket használni lehetne hozzá?
  • repvez
    #30592
    erre gondolsz:
  • repvez
    #30591
    Mindenképp érdekelne a dolog,ennyire nem látok bele a lelkivilágába.
    Azt tudtam, hogy beépitette a FT kompatibilitást is és hogy ki lehet választani,melyik játék melyik verziót használja.A görbéket nem nagyon tudtam eddig pontosan belöni ,mert középállásban mindig zizegett az érzékelés és néha el is dobta a rögzitést.
    Mondjuk annak lehet az is köze volt, hogy jelenleg csak egy VX800as webkamerám van és nem találtam még meg a megfelelő beállitást, hogy stabil 30fps-t kicsikarjak belőle.De tervezek beszerezni egy PS3eye kamerát az elvileg simán megy 125fpsel .
    Érdekelne a te megoldásod is és ezt a 2 progi fut szimultán dolgot sem ismertem eddig. ennek a modját is leirhatnád.
    Illetve ez a giroszkópos dolgot is régen olvastam, hogy egy 100ft-os nagyságu chip adatait kell összekapcsolni vele.És nem is volt drága csak mivel sem a programozáshoz sem az elektronikához nem értek igy nem tudtam volna mit kezdeni vele.Ahhoz még talán a kamera sem kéne ?
    DE ha stabil és pontos 6dof-os rendszerre meg lehet épitenni mindenképp érdekelne a repülősimulátorhoz mindenképp hasznos.
  • DancZer
    #30590
    Az oldalon írta a srác, hogy mivel nem fejlesztik már jó ideje a FreeTrack-et ezért beszélt velük és integrálta azt is a progiba.

    Több féle képfeldolgozót tud(FaceTrack, MarkerTracker stb.) továbbá lehet filtereket adni és a görbéket is sokkal jobban be lehet állítani.

    Arcfelismerés 1% CPU-t evett.

    Támogat olyat is, hogy két progi fut, az egyik a játéknak küldi a másim meg a képet dolgozza fel és kommunikálnak. Ehhez csinálok most egy középső réteget és egy mikrokontroller fog gyro adatokat küldeni a proginak és feltehetően jobb lesz mint a ledes megoldás. Ha érdekel majd beszélhetük még róla, egyelőre várom az alkatrészeket.
  • rtfmZoli
    #30589
    Dslyecxi Arma 3 útmutatója (angol nyelvű):
    link
  • repvez
    #30588
    Na nekilehet állni modolni. kiadták a tool-t és az 1.06 os patchet
  • repvez
    #30587
    Ez már nem annyira ujdonság, és nem hiszem, hogy a freetrack utodja lenne,mert már akkor elérhető volt a kezdeti verziója mikor a freetracket is még ferjlesztették.
    Amugy tényleg nem rossz a program,csak van 2-3 hibája.
    Az egyik a freetracker ellentétben ezt csak olyan helyen lehet használni ahol megfelelően van megvilágítva az arc, hogy felismerje
    A második, hogy elég erőforrásigényes ,igy ha a játék is az akkor vagy a játék vagy az arckövetés nem lesz folyamatos.
    Bár lehet az 170-es verzióban már többet javitottak a 160asban még ez a helyzet állt fenn.

    Mindamellett jó alternativa lehet annak aki nem akar 50kt költeni fejmozgásérzékelőre és nem akar egyéb eszközt aggatni a fejére,de a FT egy kis bütyköléssel stabilabb és pontosabb a véleményem szerint.
  • DancZer
    #30586
    na még 1x
  • DancZer
    #30585
    Mit találtam nemrég! :D
  • DancZer
    #30584
    Játszani kell, nem beszélni róla! :D
  • a.carkey
    #30583
    Neeemeeee?! :)
  • Feró Flex
    #30582
    Ott a három pont Pajtás:O)!
  • Fehercsoki
    #30581
    Én inkább a teljesítményproblémákra tippelnék:P
  • tpM
    #30580
    Jó, egy görög nyaralásszimulátor FPS. Amúgy meg is van a válasz, hogy miért nem játsszák olyan sokan: mert nem tudja, hogy mi akar lenni.
  • Hogthar
    #30579
    Olyan sokat játszunk, hogy nincs idő beszélni róla :D
  • Feró Flex
    #30578
    Hát ez van..
  • Fehercsoki
    #30577
    Ennyire nem játszik vele senki? Elég üres a topic.
  • Sith
    #30576
    Azért az FPS mezőnyben ez áll a legközelebb hozzá.
  • tpM
    #30575
    Szimulátornak nevezni kicsit erős...
  • Stief
    #30574
    Sziasztok warfare modot telepített már valaki az arma 3 hoz? Működik?
  • Herold
    #30573
    4900 Ft felett ingyenes a PPP szállítás. Az ArmA3 4990 Ft, tehát ingyenesen átvehető a PPP pontokon.
  • a.carkey
    #30572
    Várjál, az a PPP és a PP esetében zéró.
  • Fehercsoki
    #30571
    Még mindig az van kirakva, hogy 4.9k felett ingyen van.
  • a.carkey
    #30570
    Ez az ingyen szerintem már nem igaz. Nov. 15-ig volt a PP nulla huf. De ha van más infód, írd meg! :D
  • Fehercsoki
    #30569
    CDGalaxisban most csak 5k, és ingyen szállítják.
  • Gascan #30568
    megvan es kb 30 orat jatszottam vele eddig, nekem tetszik ... BF4 egy videojatek Arma meg inkabb szimulator amit megprobalnak jatszhatova tenni
  • Herold
    #30567
    Akkor még nem játszottál a BF4-el. Egy bughalmaz fos az egész.
  • Gascan #30566
    miert az arma a true winner? ez nekem nem jott att :)
  • Hogthar
    #30565
    Hát ez jó :D
  • tpM
    #30564
    Ez tényleg jó poén. :D
  • DancZer
    #30563
    Nem akarom lelőni a poént. Ezt érdemes megnézni az elejétől a végéig. :-D
  • Scottt
    #30562
    A3 ban még nem néztem, de az A2 ben lehetett rohangálni állatokkal, kecskével, disznóval, kutyával, nővel, nyúllal....

    Felsírtam