35048
  • Hogthar
    #30440
    Oké, de ha legközelebb 5.1 es hangfalakat hajigálsz, szólj és elkapom.
  • Hecker007
    #30439
    Én maradok a stereónál, az 5.1-es hangfalat is kihajítottam a szobából és vettem helyette 2.0-át, zenehallgatásra egyébként is jobb, játéknál meg 2 utcával lejjebb is hallják ha telibe lőttem valamit
  • Solt
    #30438
    Ehhez nem kell a film! :) Arra kell költeni ami örömet okoz... :) Nem vagyok nagy filmnézős mostanában, de majd észben tartom. :)
  • Gascan #30437
    nezd meg akkor sztem, 90-es evekbol, Al Pacino .. aztan megkerdezem utana is mire kell kolteni a penzt :)
  • Solt
    #30436
    Nem láttam... :)
  • Gascan #30435
    Mi a véleményed az "Egy asszony illata" c. filmről? :)
  • Sith
    #30434
    Igazság szerintem az ARMA free ben abszolute nem vagyok képben, rendesben ez szerver oldali cucc szóval van olyan amelyiken be van kapcsolva van ahol nincs, coop ban pedig missionje vállogatja
  • Hogthar
    #30433
    Korábbi analog 5.1 nél én is tapasztaltam, hogy a mély nem volt a legjobb, de a Roccat Kavenél nem tapasztaltam.
    A kábelen külön erősítő van amivel tudod állítgatni a hangsávokat.

    Viszont a 5 dugón kívül ami a hangkártyába megy igényel még egy usb helyet is, ráadásul ha nagyon felerősíted a basszust hihetetlenül rezeg az ABS része, és a műbőr elkezd foszlani egy idő után.
    A magas árából azért elvárható lenne hogy jobb minőségű anyagból készítsék.
  • Solt
    #30432
    Hmmm... Na most már mindegy, elvagyok bőven a G930-l, legközelebb meg majd jobban körülnézek! :) Fel sem merült bennem, hogy ez USB-s lesz, most meg parlagon hever az X-Fi... :D

    @Wreck86: Részemről nem tudom a választ.
  • Hecker007
    #30431
    :D meg fogsz lepődni de van, pl.: Zalman,Razer Barracuda, Roccat Kave 5.1 és van még biztosan, de én ezeket ismerem :)
  • Wreck86
    #30430
    Valaki esetleg?

    Régebbi kérdésem.
  • Solt
    #30429
    Mutass már légyszíves néhány példát 5.1-s analóg fülesre... :)

    Ha a III.-kerület környékén jársz, szívesen megmutatom... ;)
  • Hecker007
    #30428
    Igen :)
    Egy jó analóg füles igazából 40k-nál kezdődik, de ahhoz audiofilnek kell lenni, plusz ahhoz kell DAC és erősítő is, vagy nagyon profi hangkártya.
    Az 5.1-esekkel az a baj hogy valami mindig hiányzik a hangjukból, mondjuk a logit kipróbálnám, nekem valamelyik régebbi razer volt, azt nem igazán szerettem, elég kuka hangja volt.
  • Solt
    #30427
    Nem, dolgozom érte nem is keveset! :) Ráadásul nem iszok, nem drogozok, nem kurvázok, valamire költeni kell! :D
  • Solt
    #30426
    Én is cáfolnám, nálam is tökéletesen működik, ez ráadásul 7.1

    Ez a digitális vs analóg sztori mi? Ehhez totál hülye vagyok... :) Nekem USB-s a G930, és elvileg hangkártya is van hozzá. Kurva jól szól szerintem, bár én naiv azt hittem, hogy az X-Fi-re kell csatlakoztatni. Amikor kiderült, hogy USB-s, pislogtam is. Ezek szerint ez a digitális, és van olyan ami szimplán "csak" füles hangkártya nélkül, az lenne az analóg?
  • Gascan #30425
    en ezt ugy oldottam meg h nincs TV :D
  • Gascan #30424
    nalad a csapbol folyik a cash? :)
  • Hogthar
    #30423
    Ezt cáfolnám, sokat multiztam stereo fülessel és 5.1 el is, érezhetően nagy a különbség.
    Zajok pontos irányát betudom lőni, egyedül a távolsággal vannak gondok, de ez nem az 5.1 nek tehető be.
  • tpM
    #30422
    A hivatalos fórumon az 5.1-es rendszert használók panaszkodnak, miszerint Armában nem muzsikál jól, nem tudják megbecsülni a hangok helyzetét vagy távolságát, szóval egyelőre nem biztos, hogy jó ötlet 5.1-es fejhallgatót venni hozzá.
  • Hogthar
    #30421
    Útközbe rájöttem, hogy ez egyértelmű számodra, kicsit este van már. Mindenesetre valakit talán sikerült felvilágosítanom vele. :D
  • Hogthar
    #30420
    Roccat Kave-et vettem 2 éve, hangzásra még mindig nagyon jó, és elég jól kijönnek a térhangok, de a fülvédő szivacsra vart műbőr elkezdett lehámlani, néha elmegyek otthonról anélkül hogy észrevenném a fülemre rátapadt fekete darabkákat, úgy néz ki mintha koszos lenne a fülem :D
    Ha ilyet vennél gondold át.
    Még valamire figyelj, 5.1 ből és 7.1 ből is lehet analógot és digitálist is venni. a Digitális jóval olcsóbb, de igazából csak szoftveresen oldották meg a térhangzást, ellenben egy analóg fülessel.
    Ha minőséget akarsz mindenképpen Analógot vegyél.
  • Solt
    #30419
    Én Logitech G930-t használok... Imádom! :)
  • Solt
    #30418
    Egyelőre a TIR egyértelműen jobb választás. ;)
  • Hecker007
    #30417
    True 5.1-es füles nem olcsó játék, Razer és Roccat háza táján nézz szét, azok faszán szólnak. Ha mégis megfelel egy stereo akkor SteelSeries Syberia v2 vagy már lassan kint a v3.
  • precise
    #30416
    Ha már hardver napot tarunk kérdeznék, fülesről is. Asszony rinyál, hogy nme tudja nézni a Gyilkos Sorokat miközben én írtok Armában, ráadásul engem is zavar a mutter okoskodása a tv-ből.

    Szóval True 5.1 fülest keresek ARMA-hoz. Valakinek van valami tippje?
  • Hogthar
    #30415
    AMD Phenom 9650 QC 2.3 proci, NV 250 GTS kártya, 6 giga 800mhz ddr 2 es ram és még egy DVD rom, mindegyik HDD-n egy venti, a procin Titán hütő, a hátsó panelen a proci és a videokártya között még egy venti.
  • Gascan #30414
    milyen konfigod van a 3 hdd melle?
  • Hogthar
    #30413
    Út közben beugrott miután utána néztem.
    Valahogy én még nem békéltem meg ezzel, ráadásul szerintem eléggé ártalmas a szemnek.
    Ha nem győz meg senki maradok a trackIR-nél.
  • Hogthar
    #30412
    A jelenlegi tápom 450W, 3 HDD van jelenleg is, mindegyikhez külön venti. Ezeket még úgy ahogy elbírja, de nagyobb géphez mindenképpen szükséges nagyobb táp, 650 es szvsz ideális lesz.
  • Hecker007
    #30411
    Aaaaz kurva sok, 4-way sli-hez szoktak olyat venni, 500-600W elég 1 kártyás rendszerekhez bőven, azokkal nem érhet meglepetés.
  • precise
    #30410
    off

    Én pont ház/táp vételen gondolkodom. Hülye vagyok hozzá szóval kérdeznék. Ezt néztem ki:
    Ház: Nanoxia Deep Silence 1Táp: Cooler Master Silent Pro Gold 1200W
    Gondolom akkor sok a 1200W


  • tpM
    #30409
    Képzeld, nekem volt egy 300w-os kodegány(!) tápom olyan 4-5 éven át. Tök jó volt. Aztán beparáztattak, hogy jajj, az milyen szar, és az egy időzített bomba és jujuj, szóval gyorsan szereztem egy Chieftec-et, ami ugye "márkásabb". 1 hónap múlva kikészült és elvitte magával a lapot. :D
  • Hecker007
    #30408
    Elméletileg elég, max nem kapcsol be a gép. TESZT 330-340W a teljes rendszer fogyasztása, igaz itt I7 van mellette.
  • Solt
    #30407
    Én nem mondom! :) Az a rendszer kb 350W környékén ehet, illene hozzá egy 550W-s táp, de a te esetedben főleg azért, mert már 7 éves, és azért ez így eléggé kivan centizve... :) A táppal az a helyzet, hogy amíg nincs baj, addig nincs baj... de, ha baj, van, akkor nagy a baj! :D
  • Gascan #30406
    sot, lehet h mar van 10 eves is :)
  • Gascan #30405
    szoval azt mondjatok hogy az en 450W Chieftec tapom ami mar kb 7 eves nem is kenyszerul lecserelesre egy ATI 7970 2gb meg egy i5 3.6Ghz melle .. :) (tobbi dolgon nem tervezek valtoztani)
  • Solt
    #30404
    Igen mértem. Hosszútávra vesz gépet, ergo egy későbbi izmosabb VGA igényeit is kiszolgálja minden variálás nélkül, de egyébként is általános történet, hogy a tápok ideális terhelése 50-60% körül van, ekkor a leghatékonyabbak.

    De, ha mindenáron a maximális költséghatékonyság a lényeg, akkor valóban elég egy kisebb, minőségi 500W körüli táp is. Más kérdés, hogy megéri-e centizni hosszútávon.
  • Hecker007
    #30403
    Ugye ezt nem gondolod komolyan?
    Lehet hogy magát a gépet elviszi egy 400W-os táp, viszont az közel maxon pörög akkor ami biztos jó hatással van a hangjára, meg az alkatrészeire, arról nem is beszélve ha valamiért kell neki még 1-2 HDD vagy esetleg megpakolja a házat ventivel, nem biztos hogy indulásnál elég lesz egy 400W-os táp. K-s procit meg vétek nem tuningolni ahhoz megint csak nem jó ha ki van centizve a táp, azon a pár ezer Ft-on nem érdemes már spórolni ekkora összegnél, inkább egy 650W-os aztán lehet hogy 2-3 gépet is kiszolgál neki gond nélkül.
    2VGA-hoz meg 800W alá nem szabad adni, mondjuk ez kártya függő is, de csúcs vagy ahhoz közeli kártyák esetében jó ha van tartalék a tápban.
  • Wreck86
    #30402
    Sziasztok!
    Arma 2 free verzióval játszunk és azt szeretném megkérdezni, hogy lehet beállítani, hogy egy squadban/csoportban legyünk.
    Az okés, hogy egy oldalon harcolunk, de egyszerűbb lenne a tájékozódás ha kiírná, mint amikor katonai egységet veszel és f1-f9-ig ki tudod jelölni feladatra, vagy azt, hogy épp hol van.

    Köszönöm!
  • alma2
    #30401
    650-es tap, nezted, merted mar valaha mennyit fogyaszt a geped?

    Nekem a regi max 230 W-ot i2500k 6870, az uj ami igazi energia zabalo 100 % terheles mellett, 350 w-ot. Ha ket grafkartyas rendszerbe gondolkodik valaha, akkor erdemes ilyen nagy szamokkal dobalozni, amugy nem. Egy megbizhato, kisebb, halk tap, jobb valasztas.