9885
  • Dzsini
    #3168
    Folyamatosan változtatják a keringési távolságot, augusztustól várható ~140 méter per pixeles felbontású kép (a eddigi képek még inkább a km/pixel környékén vannak, 4500 kilométerről "lemennek" 1500 kilométerre), és decemberre eljutnak odáig, hogy ~35 m/pixel lesz a részletesség (375 km keringési távolság).
  • Master91
    #3167
    Még mindig nem tudni biztosra hogy mi ez?
  • Prof William
    #3166
    Ezek a cereslakók aztán szép nagy városokat építettek.

    Amúgy ahogy lentebb írták -mivel a szonda már bevégezte küldetését- akár bele is csapódhat a fényes területbe. Akkor tuti adna pár nagyon szép képet.
    Csak nehogy valami bolygóközi konfliktus robbanjon ki amiért a szonda valami ceresi óvodára zuhan.
  • kamionosjoe
    #3165
  • PetruZ
    #3164
    Arzénfaló, ugyan már, most az uránfaló baci a menő. :)
  • Dzsini
    #3163
    Frederik Pohl - Átjáró ciklus
  • Palinko
    #3162
    Dehogy várom, tudom hogy a Mars van a lakható zóna peremén. Mondjuk voltak már meglepetéseink az arzén faló bacival is pl, de tényleg nem valószínű. Igen a Charon Relaynak is ott kell legyen valahol a Plútó után, mondjuk a contact warban nem lenne sok esélyünk :D

    Dzsini mi az-az alagút?
  • PetruZ
    #3161
    2077. :)
  • Dzsini
    #3160
    Ettől még ő várhatja :)

    Mikor találják meg a hícsí alagutakat a Vénuszon? Az is ~100 éven belül fog történni ha jól emlékszem...
  • Pares
    #3159
    Nem elég érdekes az, hogy 85 év után most készül róla először rendes kép? Amúgy a plútói élet felfedezését várni kb. ugyan olyan, mintha azt várnám, hogy megtalálják a Charon Relayt. Finoman szólva sem valószínű. Ez utóbbira úgyis kell várni még 134 évet...
  • Irasidus
    #3158
    "ha elmagyarázod miben fog segíteni bennünket megérteni hogyan működik a világ, akkor nagyon is érdekelni fog."

    Miben? A haszon: maga a megszerzett tudás! Tudni, okosabbnak, műveltebbnek lenni hasznosabb mint butának és piritívnek. Ez egy belső kényszer, vagy motiváció bizonyos intelligencia felett. A kíváncsiság, a világ megismerésének vágya, az emberi természet része! Amúgy a haszonelvű emberekből már egy kicsit túl sok van....

    "igaz az sem semmi hogy ilyen "felfoghatatlan" távolságban láthatok majd bolygót. én az élet keresésben nem a szenzációt látom, nekem az jobban magyarázná a világ működését. hogy alakulhattunk mi is ki stb, valahogy több választ adna, bár lehet még több kérdést. vagy mondjuk az is érdekes lenne, hogy milyen ásványok vannak ott az is sok mindent elárulna, de gondolom arra sem alkalmas a szonda."

    Ugyanígy ad jobb magyarázatoz - haszon nélkül - a világ működésére az is, ha pusztán az égitestet vizsgáljuk. A kutatás célja elérhető az internet segítségével, ha valóban érdekelne nem nekem tennéd fel a kérdést, hanem megkeresnéd.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2015.06.16. 03:37:31
  • Palinko
    #3157
    nem érzem trollkodásnak, de próbálom visszafogni magam akkor. azért az tényleg nem semmi és lenézendő hogy mekkora munka van ebben. de a Plútó mint égitest kicsit unalmasnak tűnik, mondjuk ezt gondolom írhatom a tudásom hiányának a számlájára, vagy arra, hogy a többi bolygó érdekesebb nekem. bár igazatok van jobban utánanézve a többi bolygóknál kábé mindnél volt már szonda és a Plútó sem olyan unalmas azért.
  • molnibalage83
    #3156
    Mikor lettél ekkora troll? Megjegyzem az életre véletlenül is rá lehet bukkani, szóval...
  • Palinko
    #3155
    ha elmagyarázod miben fog segíteni bennünket megérteni hogyan működik a világ, akkor nagyon is érdekelni fog. igaz az sem semmi hogy ilyen "felfoghatatlan" távolságban láthatok majd bolygót. én az élet keresésben nem a szenzációt látom, nekem az jobban magyarázná a világ működését. hogy alakulhattunk mi is ki stb, valahogy több választ adna, bár lehet még több kérdést. vagy mondjuk az is érdekes lenne, hogy milyen ásványok vannak ott az is sok mindent elárulna, de gondolom arra sem alkalmas a szonda.
  • Irasidus
    #3154
    Akkor csalódni fogsz. Ezt az űrszondát nem életkeresésre küldték, hanem a világ megismerésének céljából. Jelen esetben a Plútó és környezetéét. Ez alapkutatás vagy felfedező tudomány aminek a haszna, hogy jobban megismerjük a világot. Lehet téged nem érdekel hogyan működik a világ, csak a szenzáció? Felhívnám a topic címére a figyelmedet, Űrkutatás, nem életkeresés... Csatlakozom az előttem szólóhoz.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2015.06.15. 23:17:39
  • Palinko
    #3153
    nekem is legyintősnek tűnik, lehet mert mostanában sok érdekesebb dolog volt, pl az üstökösre szállás stb. Holdról meg már akkor adtak élőben műsort ez sem nyűgöz valahogy le.
  • dimre
    #3152
    Nekem mint laikusnak érdekfeszítő, a tudásvágy hajtotta sok-sok ember több mint tíz éves munkája, nem elhanyagolható.
    Manapság a legtöbben csak legyintenek, mintha ők a kisujjukból kiráznának egy ekkora munkát, a tudatlanság hatalma.
    Tudom ettől nem fog visszafele forogni a föld, de mint e sárgolyóhoz kötött lényeknek ez nagyon is nagy durranás.

    Nem tudom volt-e már, akik kíváncsiak a Naprendszer küldetéseire: Eyes on the Solar System
  • Palinko
    #3151
    valamilyen létforma, bacik, vagy víz, vagy bármi életre utaló. egyik kietlen bolygó mint a másik, de majd úgyis nézem én is
  • Dzsini
    #3150
    Számodra mi lenne az "érdekes"?
    Tekintve, hogy kb. 10000 km-re közelíti meg, és a legjobb képek 50m/pixel részletességűek lesznek.
  • Palinko
    #3149
    én is épp ma láttam a reklámot, de gondolom túl van hypolva és nem lesz ott semmi érdekes.
  • dimre
    #3148
    Ha minden jól megy, július 14-én a Natgeo közvetíti a New Horizons megérkezését a Plutohoz.

  • [NST]Cifu
    #3147
    Az első az az OK-MT statikus tesztgép, lehet látni, hogy csak az orra hegye fekete, tehát sose kapott teljes hővédő csempézetet, és nem is volt repülőképes állapotban sem soha.
    A hátsó az OK 1.02 'Ptichka', az egyetlen épen (?) maradt Buran-űrrepülőgép, ami viszont sose készült el (a fedélzeti rendszereit szerelték éppen, amikor leállították a programot, lehet látni, hogy a műszerfala sincs kész). Hozzáteszem, a Buran 1.01 'Buran' (ami 2002-ben elpusztult, mikor rászakadt a hangár teteje) sem volt soha kész, abból a létfentartó rendszerek hiányoztak (úgy voltak vele, hogy a pilóta nélküli repüléshez nem kell, és az OK 1.02 repült volna először úgy is személyzettel, szóval akkor meg minek).
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2015.06.15. 11:56:32
  • Irasidus
    #3146
    Up.: "A leszállóegység meglepően jól van, hőmérséklete -35 fok, a napelemek pedig 24 W teljesítményt adnak le. Nagyjából 300 adatcsomagot vettek, ezekből kiderült, hogy már napok óta ébren van, de az egén feltűnő Rosettával, mint reléállomással, csak most tudott kapcsolatba lépni. A szakemberek most a további kapcsolatra várnak, hogy letölthessék a Philae memóriájában felhalmozódott adatokat."
  • Master91
    #3145
    komoly :o
  • Irasidus
    #3144
    Az ESA ezekben a percekben jelentette be, hogy közép-európai idő szerint tegnap éjjel 22:28-kor az ESA darmstadti központja fogadta a Philae leszállóegység jeleit.

    klikk
  • kissssss
    #3143
    hát ez egy pöttyet lehangoló, ezek már 92/93-óta ott porosodnak?
  • Teppik Amon
    #3142
    Kicsit szomorú képek arról, hogy hogy el van hagyatva a Burán. Vagy kismadár, ami a becsületes neve.
    De legalább még áll az épület, nem bontották/hordták szét.
  • Master91
    #3141
    De gáz... annyira a képre koncentráltam hogy fel sem fogtam hogy van cikk :D
  • Pares
    #3140
    Benne van a cikkben, augusztus elején.
  • Master91
    #3139
    mikor ér 1,450-re ?
  • PetruZ
    #3138
    A (képhez viszonyítva) jobbra és fent látható sötét sávok anyagkihullások lehetnek. Ha a tárgy, ami kiütötte a krátert, balról jött, akkor az a csillogó bigyó jégtörmelék lehet, a szóródás is stimmelhet. A becsapódás felhevítette, a folyékony víz kitöltötte a huplikat, aztán újra megfagyott az egész. A felszín alatt néhány km-el már jégréteg lehet a por alatt.
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2015.06.10. 20:21:22
  • Pares
    #3137
    Sajnos sokat ebből sem látni... na majd 1,450 kilométerről...
  • Palinko
    #3136
    ma jöttek új képek itt
  • Prof William
    #3135
    Kiderül már hogy mi volt az a fény? Megtalálták már az alien várost?
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2015.06.09. 10:24:40
  • PetruZ
    #3134
    Ceres flyover az eddigi képek alapján.
  • Dzsini
    #3133
    Egy kis műemlék: a Shuttle Carrier 747-es még kiállítás előtt, belülről:

  • Irasidus
    #3132
    SpaceX rajongóknak, és űrkutatás kedvelőknek kötelező, hogyan született a vállalat. Nagyon jó fordítás, köszönjük! Figyelem, több oldal (alul) 2X4 oldal! :)

    SpaceX - a kezdetek
  • [NST]Cifu
    #3131
    Elvi szinten. Azért Musk lobby ereje még messze nem olyan komoly, mint a Boeing-Lockheed páros lobby-ereje...
  • PetruZ
    #3130
    Na, itt vannak az Europa küldetés tervezett részletei is. Azért ne a fotelban ülve várjátok ki, mire ebből lesz is valami...
  • Dzsini
    #3129