52903
  • militavia
    #52339
    Eszerint nem lesz VR 4.36 ban.
  • militavia
    #52338
    Egy valódi doble digit SAM ellen az alacsonyan repülés kb. kötelező. Az, hogy a radarral felderíthetőség jól legyen modellezve, nem ártana egy normális domborzat.

    Az AG támadásokat is komolyan befolyásolná.
    Ma jelenleg Korea egy sík vidéknek látszik, amikor a valóságban egy erősen hegyvidéki terep... Túl alacsony a talajmesh felbontása.



    Ma simán bombázol vagy megy az AGM, ahol a valóságban a LOS sem lenne meg...

    VR-ban a kabin látványos lehet, de ha engem kérdezel ilyen vérszegény terep mellett a másik lába a VR-nak, hogy érezd a sebességet a domborzat által, az nemigen létezne.

    Az átlag usernek nincs VR-je, ellenben a domborzat a generális modellezést is javítja és VR nélkül is szebb.
    Én kétlem, hogy valaha beruháznék VR-ba. Még a Track IR is zavaró volt nekem eddig. Van, de szinte soha nem használtam.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.02.14. 09:08:56
  • VO101Tom
    #52337
    Taktikai rész ide vagy oda, én a mostani talajjal is jól elvagyok, nekem a VR sokkal több újdonságot adna, mint egy új domborzat.
  • repvez
    #52336
    ez és a DCS is még mindig csak egy játék és sokkal többet nyom a latba a látvány és az élmény mint az, hogy az utolso bit is olyan legyen mint a valóságba.
    ÉS egy szobapilotának sokkal többet ad hozzá a VR az élményhez a valóságérzethez mint az, hogy most valmai pontatlanabb amit amugy a többség észre sem vesz .

    vagy ha tényleg játszanál akkor játék közben hogyan tudnád megmondani, hogy az a rakéta miért nem talált vagy miért igen , azért mert egyszerősitve van a számitás vagy azért mert pontosan ugy ahogy a valoságban is_?

    DE egy VR-néll meg ott van az ottvagyok érzés a magasságot ésrzed söt még a térbeli poziciot is jhobban mert amerre forgatod a fejes akkor tudod , hogy merre van elöre a térlátás is sokkal jobb ,nem vagy egy kis monitorra korlátozva .

    CSak te nem játékos fejjel gondolkozol,mert nem is játszod, csak azt nézed, hogy az értékek mit adnak játékon kivul az adatbázisban aminél azt sem tudod, hogy még mi befolyásolja öket.
  • militavia
    #52335
    Én pont fordítva. A VR-nak nincs taktikai vonatkozása, addig a terepnek nagyon erős.
    Enélkül a helik életképtelenek, a radar LOS számítása, a DBS radar képhez stb.

    A VR meg olyan, hogy tetszett a DCS-ben, ameddig nem mozgattam fejem, akkor egyből rosszul lettem.
    Persze lehet, hogy az alacsony FPS miatt.
  • VO101Tom
    #52334
    Hobbiprojectek átka, hogy az emberek jönnek-mennek. Remélem megoldják, én jobban várom a VR-t mint az új talajt...
  • repvez
    #52333
    The person who was coding VR is MIA, someone needs to take the job or he has to show up again.

    talán ez a magyarázat a furcsa váltásra, gondolom összel még az volt a terv, hoyg a VR benne lesz a következő kiadásba ,de mivel eltünt a koder ezért váltani kellett valami másra.
  • VO101Tom
    #52332
    VR-ról annyit mondtak, hogy nem lesz 4.36-ban, de nem feltétlen várják meg vele a 4.37-et, előbb is kiadják, ha készen lesz.
  • repvez
    #52331
    azt már fixen megmondták, hogy nem lesz VR 4.36 ban.
    ugyhogy még mindig semmi info, hogy mire volt ekkora felhajtás és ezek a kijelentések, ha nem lesz semmi egész a 4.37ig.
    Bár ugyan ez volt, a weboldalnál is, ott is csinálták a nagy hypot és nem lett semmi sem , csak szerintuk.
  • militavia
    #52330
    4.36 will rock your world = csak tipp.
    Mi az, ami ekkora változás, de még is annyira várt és sokak által hiányolt a tudjuk mi miatt? VR support.

    4.37 will revolutionize your GFX card
    Ez meg a trerrain engine. De, ha a Vr is itt lesz, akkor itt lesz.

    Nagy ügy.
  • repvez
    #52329
    MavJP juniusban :
    I forgot to mention that in fact, the 3D cockpit is great, but MFD's are mostly unreadable in VR (literally unusable for me).I confirm that early pre-alpha tests showed that BMS 3D pit and MFDs is greatly readable in VR, and honestly, much much better than I thought.

    Seifert irta tavaly oktoberben:
    I truly hope U3 will be the last of 4.35 line, 4.36 is full of new surprises and is in the waiting line for a long time. Of course, all the fixes in U3 went to 4.36 as well, so we expect the next big version to be as stable as the previous one.

    Max Waldorfs novemberben :
    At this stage, consider Falcon BMS 4.35 end of life as the teams are focusing on the next big version.

    BMS 4.36

    To bring down the noise we constantly hear from the community, let me put things straight: No... Falcon BMS 4.36 will not be released for Xmas...
    In the end, don't worry, you're in for a big surprise as always! We want to surprise you and have fun doing what we do! The way see it: 4.36 will rock your world and 4.37 will revolutionize your GFX card :D (that's all, I'll say... Don't try to get more out of me! :) )

    Egyiköjuk sem emliti, hogy a 4.36 csak egy kis fejlesztés lesz mielött minden megváltozik, ezekből a kommentekből az jön le, hogy a 4.36osra mondják, hogy sokkal másabb lesz mint a jelenlegi 4.35 ös(4.36 will rock your world). a 4.37 megcsak emlités szintjén került szóba ebben az időben, csak anynira, hoyg miután megjelent a 4.36 további grafikai fejlsztések várhatóak.

    csak ebből gondoljuk, hogy ezt nem igy szokás tálalni, ha a 4.36 csak egy ujabb kiadás lesz mindenféle egyébb látható változtatás nélkül.
  • militavia
    #52328
    Továbbra sem értelek.
    Nekem tökéletesen egyértelmű volt, hogy az új korszerű terrain engine NEM LESZ a 4.36-ban
    Miből lett levezetve, hogy lesz?
    Az őszi őszintetési roham is már pont arról szólt, hogy a 4.36-ban nem lesz és a 4.36 is még odébb van.
    A 4.37 meg kb. a Holdban.
  • repvez
    #52327
    ha figyelmesen megnézed, nekunk se azzal van gondunk, hogy mikor adják ki vagy hogy késik, hanem azt, hogy még december táján is az volt az info, hogy a 4.35 lesz az utolso ebbol a verziobol ezárt nem is adnak ki javitást hozzá már.
    A 4.37 rol csak nagyon távoli pletyka volt, hogy majd a 4.36 után lesz , de a 4.36os volt kikiáltva , hogy azzal jon az uj terület és akár a VR is ha már tesztelhető fázisban volt tavaly összel .

    Nem mellesleg , általában akkor szoktak csak verzioszámot lépni amikor valami nagy változás történik , ha csak kisebb modositások akkor csak update , igy kiványcsi leszek , hogy mi minden lesz amit pluszba beletesznek még ami nem látható és akkora változást hoz , hogy uj verzioszámmal adják ki és nem csak egy U4esként..
  • militavia
    #52326
    A "mikor" része engem soha nem izgatott, a saját projektjeimből tudom, hogy ez totálisan képlékeny...
    Az már inkább, hogy mi az amit betesznek és milyen alapon.
  • VO101Tom
    #52325
    Igen, pont így.

    Azt megértem, hogy bármikor közbe jöhet valami, és csúszni fognak, azzal sincs különösebb bajom, ha sokáig dolgoznak egy egy patchen, mert a jelenlegi BMS-el is jól el lehet repkedni. Azt viszont nem szeretem, ha elkezdenek ingót csepegtetni, felépíteni a hypeot, aztán kiderül, hogy még hónapokra, évekre van a következő kiadás.
  • repvez
    #52324
    igen annak fényében furcsa a mostani kijelentés, hogy a 4.35 osre azt mondták azért nem kap már több updatet, mert ez amolyan end of the era és a 4.36 már egy uj kezdet lesz nagy változásokkal.
    Erre most meg bejelentik, hogy a 4.36 nem lesz semmi látványos változás csak a motor alatti dolgok és majd csak a 4.37esnél lesz minden belepakolva ami méág 1+év.

    Szóval valami tényleg változhatott az elmult időszakban amire azt mondták, hogy még beletesszuk , de ahhoz idő kell ,igy csinálnak egy köztes verziot inkább mielött minden belekerül.

    Amugy nincsen belöle probléma, csak nem ezt komunikálták eddig.
  • VO101Tom
    #52323
    Akár még 3D is lehet, azt már régebben is mondta I-Hawk, hogy a talaj mesh 3D megalkotása a földről radarral készült magassági térképezés miatt (ami bárki számára ingyen elérhető, és már több adatbázis is létezik) "egyszerűbbé tette mint gondolta". Ami qrva nagy meló, az a textúrázás, és a talaj mesh benépesítése - akár speedtree-vel a növényzetet, akár a városokat, reptereket kell megalkotni.
  • militavia
    #52322
    Meg ezzel megy most a haknizás, hogy egyesek szerint ez 3D cliff és nem 2D textúra, mert ez i-hawk profilképe a redditen.
  • militavia
    #52321
    Vagy lehet, hogy egészem más játékmeneti változás.
    Pl. minden ARM és ASM végre támadható lesz naval SAM nek és lesz valódi naval warfare.
    Jelenleg az anti ARM képesség elég érdekes módon van megcsinálva...

    De igen, szar lehetett a választás
  • VO101Tom
    #52320
    Még novemberi update-ban írta Max Waldorf ezt:
    "In the end, don't worry, you're in for a big surprise as always! We want to surprise you and have fun doing what we do! The way see it: 4.36 will rock your world and 4.37 will revolutionize your GFX card :D (that's all, I'll say... Don't try to get more out of me! :) )"

    Ha a "rock your world" alatt ő nem az új térképet, hanem az új ATC-t és AI-t értette, akkor ez egy nagyon szar szóválasztás volt.
  • militavia
    #52319
    A korábbi változatok időrendje semmit sem befolyásol.
    Főleg akkor, ha a változások mértéke messze meghaladja az eddigeket.
    Amennyire lehet tudni olyan terrain engineje lesz a játéknak, hogy az ma a kereskedelmi színvonal lesz kb.
    Csak ennek integrálásában adódhattak gondok, ha eleve áttették a 4.37-be. Nem tudom, hogy kompetens-e, aki anno ezt leírta, hogy eredetileg 4.36-ba akarták.
  • repvez
    #52318
    "Csak gondoltam, hogy kb addigra lehet kész.
    Abbol kiindulva, hogy a 4.33 6 éve lett kiadva 4 év mulva a 4.34. a 4.34 és a 4.35 között 1,5 év telt csak el. ugy , hogy közben itt történt meg a grafmotor csere
    A 4.35 öt 10 honapja adták ki ésezek szerint, hogy tesztelik és szóba került karácsony is , igy jövöre valamikor tavasszal vagy nyáron jöhet a 4.36. ami kb 1 év .
    És mivel az updateben ugy irták, hogy a táj lesz modositva "csak" nagyrészt a többi majd csak a 4.37-el jön igy annak több idöt számoltam, hoyg a 4.36 os bugokat hibákat és a plusz dolgokat kijavitsák és beletegyék .
    igy jött ki a 2024."

    Ezt mondtam novemberben,akkor sem állitottam ennél mást, hogy ez egy tipp , csak alátámasztottam az érveimmel, hogy miért is lesz akkor, amire ti egybol rácsaptatok, hogy miből gondolom en ezt.
    Hát ezekért.

    A többi részével meg egyetértek , hogy nem erről volt szó akkoriban és novemberben is gyanus volt nekem, hogy hogy tudják /akarják kiadni a 4.36ot az uj térképpel rövidebb idö alatt mint amikor "csak" kisebb fejlesztést csináltak .
    ÉS most kiderült, hogy sehogy mert több időbe telik nekik
  • VO101Tom
    #52317
    Nem lettél lehülyézve, egyszerűen a 2024-es dátumnak novemberben, és igazat megvallva még most sincs több alapja, mint hogy tippeltél egy dátumot, ami vagy bejön vagy nem, és ami teljesen szemben áll azzal, amit novemberig, és azóta is, egészen Seifert mostani posztjáig kommunikáltak. Ha szerencséd lesz és tényleg 2024-ig húzzák el, akkor az egy szerencsés tipp lesz. Ha nem húzzák el, és kiadják 2023-ban, vagy előbb, akkor az egy rossz tip lesz.

    Egyébként azok is tök értetlenül állnak a 23-as dátum előtt, akik hónapok óta már betatesztelik az új térképet (ami már elég régóta a 4.37-be van ígérve). Valaminek mostanában kellett történnie, mert tök másról volt szó, hogy melyik patchben mi lesz, melyik után mikor jön a következő, meg úgy összességében amiről az elmúlt évben szó volt.

    Arra is kíváncsi leszek, hogy I-Hawk, vagy a többiek kommentálják-e ezt a postot, mert Seifert írja, hogy igazából ő nem is a legjobb ember, hogy nyilatkozzon a 4.37-ről, nem is dolgozik rajta, a többi kódoló sokkal jobban ismeri mi van vele. Ami persze felveti a kérdést, hogy akkor honnan jöttek ezek a dátumok, és miért beszél róla, ha nincs is képben vele? MaxWaldorf annyit írt, hogy részéről a 4.36 többi újdonságát megtartja meglepetésnek, tehát az sem pontos lista, amit Seifert a 4.36-ról írt. Én az ilyen kavarásokat sokkal jobban utálom, mint a kevés infót, ha nem illetékes a témában, akkor ne is mondjon semmit :/
  • militavia
    #52316
    Rosszul emlékszel.
    Akkor is arról volt szó., hogy NEM LESZ 4.36 térkép változtatás.
    Már, ha a teljes új terrain enginre gondolsz.

    Kinézetben pár 3D modellt leszámítva a 4.36 és 4.35 azonos.
    A legtöbb változás, ahogy írták itt is "under the hood" lesz.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.02.09. 18:10:50
  • repvez
    #52315
    Érdekes, novemberben még az volt , hogy a 3.35 lesz az utolso ebben a formában és a 4.36 már a térkép változásokkal jon majd és a 3.37 lesz majd a teljes átalakulás.

    Erre most a 4.36 os ,nem hoz semmi grafikai változást legalább is nagyot ami a térképet is érintené és a 4.37 meg csuszik egy évet.

    ÉS még én voltam lehulyézve novemberben mikor azt vizionáltam , hogy 2024 környéke lesz ebböl. mert az egy dolog, hoyg 2023 van most megcélozva, de látjuk, hogy egy kisebb változtatás is okozhat 3-4 honapos csuszást, akkor mit várhatnánk attol amikor szinte a teljes játékot megváltoztatják grafikailag.
  • VO101Tom
    #52314
    Csak ez qrvára nem egyezik azzal, amit I-Hawk, vagy amit a tesztelők mondtak, akik már repkednek az új térképen. Valami komoly dolognak kellett történnie, ha most hitelen megint 1+ évre vagyunk bármitől.
  • militavia
    #52313
    Én 2023 közepe előtt nem is számítottam rá...
  • VO101Tom
    #52312
    Hát ez szomorú. Azért reméltem, hogy a 4.37 közelebb van.
  • militavia
    #52311
    4.36 hírek.
  • repvez
    #52310
    akciosan nem is olyan rossz vétel
  • repvez
    #52309
    F35 by JANHAS
  • VO101Tom
    #52308
    Elvileg az FFB technológia sok licence jár le (vagy járt le) mostanában, amiken az Immersion Corp nyerészkedett az utóbbi években (illetve csak akart, mert olyan drágán adta, hogy senki nem fizette ki), 2022-23 körül várják, hogy újra elterjedjenek ezek a joyok, vagy legalábbis ésszerű áron is lehessen venni otthoni használatra.

    Az ilyen nagy szimulátorokba szánt profi cuccok mindig qrva drágák voltak és lesznek is. Te is vehetnél Honeywell kapcsolót 1200 dollárért, amivel az F-16 robotpilótát tudnád kapcsolni, és az egyetlen fícsör amit tud, hogy szoftveresen vissza tud kattanni középre. Nem is pénz érte nemigaz?
  • Lysandus
    #52307
    Azért van még a piacon FFB technika. Igaz, hogy nem olcsó :

    Brunner CLS-E

    És ez "csak" egy alap, igaz ehhez TM és Virpil joyok is csatlakoztathatók. Van FFB rudderjük is, az is aranyáron. Pogival egyszer beszéltük, hogy mi lenne, ha nem lesz már G940, utána találtam. De az ára miatt még nem mertem megmutatni neki.

    Itt egy vidi róla:


    Utoljára szerkesztette: Lysandus, 2022.01.19. 19:47:16
  • VO101Tom
    #52306
    Winwing-et mindenki dicséri akinek az van, ha a G940 kihullana alólam valszeg én is egy olyat vennék. Kár, hogy FFB-t nem gyártanak.
  • repvez
    #52305
    sajna nem, mivel az F19as alapjára készült.
    Cserélhetó markolattal mint a bot mind a gázkaron. és ahogy amellékelt képen látható a botra még plusz kiegészitő gombokat lehet feltenni
    wz az alapja neki
    Elvileg fém mechanika hall szenzor nincs holtjáték
  • VO101Tom
    #52304
    Faszán néz ki, de jól látom, hogy nem force sensoros?
  • repvez
    #52303
    uj hotas
  • repvez
    #52302
    javulnék én, de nem megy az olyan könnyen faluhelyen :)
  • militavia
    #52301
    13500 tagja van az új fórumnak és ehhez aktívan tenni kellett, hogy aktív legyél.
    Ha csak ennek a fele játszik vele...
  • militavia
    #52300
    I hawk válaszolt a kérdésemre