52903
  • VO101Tom
    #52419
    "Szinte" semmi nem maradt? Még a menü képernyőtől sem tudnak megszabadulni, akkor mennyi minden lehet a háttérben, amit nem is látsz szabad szemmel, de még a régi, eredeti kód? Vagy mondjuk a névhasználati jog. Licencjogokat teljesen biztos, hogy ilyen indokkal sosem veszti el az eredeti tulaj.

    Azt megtehetné a BMS csapat, hogy nulláról, egy teljesen más platformra felépítik a teljesen saját repülőszimulátorukat, de azt meg hobbiszinten nem lehet megcsinálni, a nagyon komoly kezdeti befektetés (főleg programozási munkáról beszélek) miatt. Még akkor is, ha kész engine-re portolnák át, mint pl a Unigine, sőt akkor az engine licencért is kellene fizetniük nagyon nagyon sokat.
  • militavia
    #52418
    A "határidő" a BMS-nél azt jelenti, ami már mondtam.
    Nem release határidő, hanem a feature freeze határideje.
    Onnantól fogva viszont a release egy ?.
    Most ott tartanak, hogy a FF régesrégen megvolt, és úgy TŰNIK, hogy súlyos gond nincs és a közeljövőben kimehet.

    De semmiféle határidő nincs a RELEASE-re. Soha nem is volt.

    Az FF5.0 mikor kijött, ezt a rendszer fogalmam sincs miért Huslter felrúgta.
    A beta, amviel repültem több tucat óra alatt 0 CTD-t produkált .

    ...majd Hustler ahhoz képest egy mindennel teliszórt teszteletlen változatot adott ki. Emlékszel még rá? Egy bevetést képtelenség volt végigrepülni vele hadjáratban. Az 5.3-mal lett használható 6 hónappal később. Ez az Aragorn ---> Hustler átmenetnél volt.
    Amikor 2007 novemberében csatlakoztam, akkor már kb. FF volt és 2008 feb

    Na ezért nincs release határidő és ezért van FF pont. Amit valamikor kijelölnek, de azt sem úgy, hogy 1-2 évvel korábban meghatározzák. Hanem amikor értékelhető mennyiségű új tartalom van, akkor körbemegy, hogy kb. ki, mikor mit, és az alapján belőne egy FF-t. Ami addig nincs intgegrálható állapoban, akkor sorry, az nem kerül bele.

    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.04.07. 19:23:49
  • repvez
    #52417
    más mást jelent mindegyikönknek az , hogy nincs határidö és van határidö .
    Meg ha fuggetlen fejlesztő csapat akinek nincs kiadoja és mindenki azt csinál amit akar akkor kivel és miért , hogyan bürokráciának hetekig?
    Ha a billionsofttal kell is valamit papirozni annak nem kelllene hetekbe telni , vagy ilyen esetben nem is minden esetben kellene, ha a megállapodás olyan lenne, hogy amig az eredeti játék telepitése szükséges a modhoz. A többi hozzáadott szellemi tulajdonhoz meg nincs köze a kiadonak.

    Kiváncsi leszek, hogy lesz e egyáltalán olyan pont maikor már elszakadhatnak teljesen ettöl mivel annyira átirtak mindent, hogy szinte semmi nem marad az eredetibol amire igényt tarthatna a tulaj.
  • VO101Tom
    #52416
    Ha van egy határidő, amit bármikor felülír az, hogy jó-e vagy nem jó a játék, akkor nincs határidő :) A határidő azt jelentené, hogy akkor kiadják, úgy ahogy áll, max jönnek bugfixek később. Az, hogy ki mikorra szeretné kiadni és ez az összes tagnál mikorra sikerül, az tök random dolog, és nem csak Maxon múlik. Nyilván.

    Nem lesz végtelen a fejlesztés, mert "feature freeze" már régebben megvolt, ami azt jelenti, hogy új ötletek már nem kerülnek bele, a meglévő fícsöröket kalapálják, bugmentesítik amíg olyan állapotban nem lesz ami kiadható. Release candidate verziót már pár hete is mondták, hogy tesztelnek, ezek szerint az még nem lett jo. Talán majd most.

    Nem tudom, hogy a "pár hét adminisztráció" mit jelent és mi az egyáltalán. Ez még nálunk sem tart hetekig, pedig nekünk a kiadóval is egyezkedni kell, küldeni nekik mintapéldányt, amit átnéznek, hogy mit is adunk ki, utána hivatalos csatornákon feltölteni Steamre, satöbbi. Ez nálunk pár nap.

    A "mindenki dolgozhat a játékon" az valszeg hasonlóan működik, mint nálunk, ha valaki megcsinál valamit, ami jó és nem igényel mástól utómunkát, akkor azt -tesztelés után- azonnal be lehet tenni. Ha más, például programozói munkát is igényel, akkor viszont csak akkor lehet betenni, ha az nem zavarja a korábban kiválasztott munkákat. Én ezt tök normálisnak tartom.
    Természetes az is ha van belső hierarchia, ha valaki évek óta a csapatban dolgozik, nyilván több szava van, amint aki épp csak kezdő és lehet, hogy még semmit nem is fejezett be. Viszont nem értem miért vagy szkeptikus, ha jó és hasznos dolgot csinálsz, azt senkinem nem érdeke leszavazni vagy kihagyni (ha nem kell más munkája hozzá, mert akkor simán lehet, hogy azt mondják, hogy vannak ennél fontosabb dolgok is).
  • militavia
    #52415
    Ezt úgy képzeld el, hogy van egy határidő, hogy ha mondjuk Q4-ig nem lesz érett, ami bele akarsz tenni, akkor nem kerül bele.
    De azon túl azt csinál, ami akar. De minőségi kritérium van. Ha az adott ideig nem érődik el, akkor megy a következő frissítésbe / major kiadásba. Ez a határidő sanszosan egy feature freeze időponttól datálódikl,
  • repvez
    #52414
    From Seifer :
    Very quick update: code has been frozen for a while, so far no critical reports. All bugs reported will wait for a future update (yes, there are quite a bunch of them, but they can wait). I've been playing MP campaign frequently with 2-6 players, so far so good. We are mainly in test phase now and some internal matters are being sorted out.

    If nothing else critical shows up in the next few days, we can pack and get our blessing. Don't expect anything in the next few days, though. There is some bureaucracy work that needs to be done, so this will still take a couple of weeks.

    Tom: igen azt tudom, hogy nem idöpontra adják ki, de max irta valamelyik updatben, hogy ö probálja betartani a határidöket. tehát nekik is van egy kitüzött határidejük és céljuk, hogy mit mikorra akarnak elvégezni és kiadni, csak a nagyokkal ellentétben nekik nincs megkötve e kezuk, hogy be is kell tartaniuk és bugosan kiadni . egyrészt mivel nem mondják el elöre ezt a határidőt igy senki nem tudja, hogy mikorra várható másrészt ha a határidöre nem készülnek el vagy mint most jön egy bug akkor simán tudják halasztani .
    DE azt nem azt jelenti, hogy ne lennének nekik határidöjuk vagy célok amikhez tartanák magukat.
    Mivel ha nem lenne ilyen akkor sose adnák ki ,mert egy folyamatos fejlesztés lenne mert simán lenne olyan, hogy amikor már majdnem kiadnak vaamit és jön egy bug akkor valaki épp elkészül egy másik dolopggal az idő alatt és ugy gondolják azt még akkor beleteszik ami ujabb tesztet követel és ujabb csuszást.

    Ezért vagyok szkeptikus mikor azt mondják , hgy mindenki szabadidejében azt csinál amit akar hozzá, sztem meg ugyan ugy vannak nekik belsös lépések , amiket el akarnak végezni és azt kiadják feladatba és adnak rá egy bizonyos idöt , hogy tudjanak haladni és benne maradni abban az idökeretben amit elözöleg kitüztek maguknak a következö verzio kiadására. ÉS ugyan ugy megvan a belső hierarchia, hogy valaki eldönti, hogy mi megy és mi nem .
  • militavia
    #52413
    Köszi.

    Amikor legutóbb ezt mondták, hogy stay tuned, akkor napokon belül jött asszem az intro.
  • VO101Tom
    #52412
    https://forum.falcon-bms.com/topic/21690/how-much-better-is-falcon-4-35-than-dcs/69
  • VO101Tom
    #52411
    Passz. Vagy igen, vagy nem. A BMS-t nem project határidők szerint fejlesztik, ezért csak akkor adják ki amikor a tervezett hibajavításokkal végeznek. Ebben nagyon következetesek, és nincs ok azt gondolni, hogy most másképp lenne, azt viszont, hogy a "legutolsó bugfix" mikorra készül el, és tényleg megjavítja-e azt a hibát amire szánják, azt előre nagyon nehéz megmondani. Pláne hetekkel előtte. Viszont ha kész és a teszten átmegy, utána már visszatartani sincs sok értelme a patchet, ezért ilyenkor felgyorsulnak a történések, és általában napokon belül ki is adják. Ezért van az, hogy ilyen projecteknél a fejlesztők is csak a kiadás előtt nem sokkal lehetnek biztosak abban, hogy tényleg kész van és mi lesz a tényleges kiadási dátum.
    Húsvét elég messze van még, majdnem két hét, ami mondjuk pont illene Waldorf legutóbbi "heteken belül" jóslatához, de ahogy előtte is láttuk sokszor, az utolsó pillanatban előjött hibák, vagy a sikertelen bugfixek bármikor felboríthatják a távlati terveket.
  • militavia
    #52410
    Melyik topik?
  • repvez
    #52409
    4.36 will bring better visuals but with old terrain engine... For the other features, stay tuned

    Maxwaldorf irta ma, ki tippel húsvéti ajándékra ?
  • VO101Tom
    #52408
    BMS fórumon láttam a linket, a görög légierő kiképzésre használja a BMS-t, mert a "nagy" szimulátorban nem lehet multizni
    https://newpost.gr/amyna/62449a2ffded201e3b201acb/pragmatikes-apostoles-se-realistikes-synthikes-deka-ellinika-mahitika-f-16-se-apostoli-kroysis-me-stoho-toyrkika-polemika-ploia-poy-kateythynetai-se-akritiko-nisi
  • militavia
    #52407
    Oh. tényleg.
    Innen linkeltem a kérdés az Big E-re.

    Ha lenne naval SAM az ASM ellen, akkor egy Falcon szinten haditengerészeti hadviselés lehetne a játékban. Úgy nagyon kb.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.03.30. 15:49:13
  • repvez
    #52406
    ott van a topicjukban
    én nem vettem észre semmi törlést sem csak eddig mintha el lettek volna rejtve és valaki felhozta ezt a témát az elmult honapokban és emiatt kezdték felkapni ezt a csapatot .
  • militavia
    #52405
    Ez a saját fórumon lett kommunkálva? Mintha durva törlés lett volna abban a threadben.
  • repvez
    #52404
    A BMS maffia javitásai is benne lesznek a 4.36ban amit az F18-as kabinhoz csináltak , és azon felül majd adnak ki egy külön modot aminél az F18-as FM és földi mozgását javitják más gépekéhez hasonloan.
  • VO101Tom
    #52403
    Illetve 4.35U3 vs 4.36 volt a kérdés, de értitek.
  • VO101Tom
    #52402
    Egyik fórumban kérdezte valaki, hogy érdemes-e feltennie most a 4.36-ot, vagy inkább várja meg a 4.37-et, erre írta MaxWaldorf 3 napja:

    Unless you pay your connection per Gigabytes, I think you can start with 4.35 U3 and enjoy 4.36 in a few weeks...
    There is so much to learn anyway...

  • repvez
    #52401
    szintén egy érdekes dolog, ami gondolom nem jelent semmit csak fura.
    jött egy csávo a BMS forumra 5 napja regisztrált 7 hsz-e volt ami 6 volt smile vagy csak egyszavas köszönés mig egy screenshoot a képek topicba majd bannolták.
    Nem tudom miért vagy mi lehetett a háttérbe, de azért ilyenekért nem szokott bann járni. hacsak nem.....
  • repvez
    #52400
    Rákerestem a nevükre rediten

    Ami engem illet én azért el tudnám képzelni , mivel nem csak a block 60asnak van CDP-je és azt sem csinálták még meg a régebbi gépekhez sem, ezért azok se mind pontosan vannak lemodellezve.
    AG radarnál is ha meg akarják csinálni a térképezés modot akkor onnan már nem nagy ugrás, hogy egy AESA féle radart szimuláljon.

    Az meg megint egy másik nézőpont kérdése, hogy ezeket a rendszereket nem szimulálják vagy legalább is nem probálják meg javitani, mert arra hivatkoznak, hogy nem lehetne valoságosan megcsinálni , de ha meg azt nézzuk a szembenállo tipusoknál meg még olyanokat sem csinálnak meg amit már meglehetne. vagy hasonloan mukodne mint az IRST.
    Tehát ha mondjuk a mig 29esen most nem szimulálták le és nem is használja ugy a KOLS-t akkor mit számit az ha az F16os meg pontosan meg van csinálva ez is jelentösen torzitja a valos helyzeteket.
    Ha meg le van szimulálva akkor onnan meg már csak modositani kell, hogy jobban hasonlitson egy modernebb IRST-re.
    Merg amugy is ha a sniper XT-t megcsinálták akkor azt is felhasználhatnák erre a célra mint egy beépitett eszközt.

    Mindenre lenne lehetőség és mod ha lenne akarat. nem mintha ez lenne a legjobban hiányzó rész, de nem is lenne probléma részemről
  • militavia
    #52399
    Ezeket hol találtad?

    A Block 60 el nem készítése teljesen nyilvánvaló.
    AESA radar lemodellezése önmagában nem menne, erre jön még rá az IRST és a MAWS is. Három teljesen új dolgot kéne lemodellezni.

    Amúgy szerintem értelme se lenne. N+1-szer ki lett fejltve, hogy a modern kor nem áll jól a repszimeknek. Nem tudják modellezni rendesen.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.03.27. 10:28:53
  • repvez
    #52398
    beleolvasgattam és csak ugy összeszedtem azt amit eddig Ihawk és MAx commentelt a fejlesztésekröl redditen.
    Ezekszerint a köd megjelenitésést teljesen ujrairták,de nem volumetrikus és az idöjárás rész is modosul
    BMS-ben csak kb 64km es a látotávolság.
    Az AI is sokat fog javulni a 4.36osban .
    VR még nem lesz a 4.36ban , de a javitásokban már lehet , már müködik, de még messze van a tökéletestöl. ( kérdés, hogy mennyire huzódik el a 37es fejlesztés, hogy köztes patchekre mennyit kell foglalkozni )
    A 4.37esben sem fog változni az UI, még mindig keresnek embert aki meg tudja csinálni
    Az uj terrain motorral már a Balkán hadszintér is készül
    Az AG radarral is foglalkoznak

    block 60as gépet nem csinálják, meg mert titkos adatokat nem tudnak nem pontos adatokat meg nem akarnak beletenni.
  • repvez
    #52397

    Radium folytatta a sz34est, alakul szépen
  • repvez
    #52396
    Lehet , csak gondoltam, hogy amugy nem szokott képet betenni, de már közel lehet a kaidás amugy is, és elvileg várható egy trailer is majd, mert ha minden igaz akkor egy ujabb verzioszám ugrásu kiadás és eddig mindhez volt.
  • VO101Tom
    #52395
    Ez nem a 4.36 topikból van, hanem a 4.35 screenshot topikból. Szerintem felesleges rejtett utalást, vagy titokban leakelt infót keresni, főleg tőlük, akik rendszeresen írnak a 4.36 topikba is.
  • repvez
    #52394
    igen nem az árnyék meglétére gondoltam, mert az már ha jol tudom 4.33 ota van nappal legalább is a másik gépre is vetiti, de ha jol tudom csak egy fényforrás tud árnyékot vettni és az a nap vagy a hold.
    ÉS ahogy molni is irta, csak a gurulokon látszodott a talajon nem, és arra sem emlékszem, hoyg aaz épületekre vetült volna . ÉS nem is minden vetett árnyékot, a lámpaoszlopok sem .
    Nem tudom, hogy ezen lesz e majd változás.
    MAjd meglátjuk, de mindenesetre nekem furcsák azok az árnyékok, és nem hinném, hogy Seifer csak egy ilyen semmitmondo képet csak ugy berakna, hogy nincs rajta valami és z árnylkon kivul mást nem igazán látni .
  • militavia
    #52393
    Tudommal is ilyen, semmiféle leak nincs. Amióta van fénykezelés és árnyék a járműveken, azóta van vetett árnyék azokra is.
    A talajon nincs tudtommal árnyék. Tehát, ha úgy manőverezel a géppel, hogy az árnyék lelógna a futópályáról, akkor ott elvileg eltűnik, mert csak a futópályára vetül, de a talajra az nem.

    De ezt soha nem néztem meg. Csak a földön nehéz azt összehozni, ami a képen van, mert alacsony Nap állás kell hozzá.
    De tankeren árnyékot más gépről mutattak már igen régen. Ezt ua.
  • VO101Tom
    #52392
    Ez szerintem most is ilyen. Vetett árnyék nagyon régóta van, ami furcsa, mintha talaj alól számolná a fény irányát, ezért van talajszint felett az ajtón a chocks árnyéka, és ezért nincs vetett árnyék a betonon. Lehet, hogy annyira naplemente van már, hogy a nap középpontja már horizont alatt van, ezért jön abból az irányból a fény, de még nem tűnt el a napkorong teljesen, ezért nincs sötét.
  • repvez
    #52391


    SEifer osztotta meg, lehet, hogy egy kis leak a 4.36osbol, hogy van vetett árnyék este . Az már kérdés, hogy nem teljesen világos a megvilágitás iránya és a vetülete a hangárra.
  • militavia
    #52390
    Köszi.
  • VO101Tom
    #52389
    Seifert írta este, hogy sok bugba futottak bele, ezért a késés (márc közepét mondták korábban), előző nap állítottak össze egy release candidate (RC) verziót, egyenlőre minden oké, apróbb bugok vannak, amik várhatnak, de azt nem fejtegette, hogy ez pontosan mit jelent kiadás szempontjából. Remélem azt, hogy a "nem fontos" bugfix majd jöhet U1-ben. Anyway, úgy tűnik most már tényleg közel van a 4.36.

    https://forum.falcon-bms.com/topic/21932/quick-update-from-the-frontlines-4-36/125
  • VO101Tom
    #52388
    Ok, majd meglátjuk, egyenlőre ezek csak ígéretek. Azokból is a durvábbak Az, hogy 4K-hoz AMD-nek ez kelljen, abban lehet igazság, de az, hogy 4K-ra felskálázva JOBB képet érjen el mint a natív 4K, az PR bullshit. Ha van pl negyed annyi infód 1080 HD-n, abból majd ezt több és jobb infót számol ki, mint amikor 4K natívban renderel valamit... peersze

    Én használom melóhoz a GigapixelAI progit, az is ilyen AI-al felvértezett algoritmusokkal tud felskálázni képeket, tényleg qrva szép eredményt ad ahhoz képest mintha Photoshopban skáláznám fel, általános képeknél, arcoknál kifejezetten jó, akár 600%-ig. Na de a natív 4K, 8K képhez képest ez is lófasz.
  • repvez
    #52387
    Csak egy kis adalék a multkori témához
  • militavia
    #52386
    Qawa is back?
  • VO101Tom
    #52385
    Nemtom te avionika alatt mit értesz, az nem csak a műszerek működési elvét jelenti, hanem az összes szoftvert is ami a kijelzőkön fut. Egy F-18 nagyon másképp működik mint egy F-16, nem csak a kijelzőre tett szimbólumok, betűtípus más, vagy hogy melyik az 1-es gomb a kijelző körül (ez is b+ mintha szándékosan csinálnák, ha az Air Force bal felsőre tette az 1-est, akkor qrvaélet, hogy a Navy talál neki másik helyet, mert bal alul SOKKAL jobb lesz ), hanem a logika is ahogy az MFD és ICP vagy DDI és UFC között az adatbevitel van. Pl 18-asnál nem tudod a radar minden beállítását HOTAS-ról kezelni, nem tudsz DDI-on adatot, bevinni, az UFC numpadon gépeled be a numerikus adatokat, ami pl jobb megoldás, viszont nekem qrva zavaró volt, hogy mikor mire vonatkozik amit épp az UFC-n gépelek. Ami pl kiidegelt, hogy az SA page, ami 16-os HSD-hez van a legközelebb, NINCS szinkronizálva a radar kurzorral. Hiába látod SA page-en a szituációt, radaron külön kell hatótávot és kurzort vonszolnod, nem mutatja, hogy SA page-en tkp hova is néz akkor a radar. És attól, hogy a pilonra tett fegyver ugyanaz (bár már abban sem vagyok biztos, hogy tényleg 1:1-ben ugyanaz), a SZOFTVER amivel kezeled teljesen más. Pl ami kifejezetten tetszett, hogy GBU dobásnál egy kört tesz a cél köré, hogy abba berepülve leszel dobási távolságban, tök jól lehet "kicentizni", hogy csak érintőre veszed a távolságot és már lépsz is le. Egy szó mint száz, nem csak másik skin van a szoftveren, hanem alapvető funkciók mások.

    És akkor a más korszakból, más országból, analóg műszerekkel telepakolt gépeket ne is említsük.

    Ha az új kabinok annyit tudnak mint a 16-os, és a szoftverük is ugyanaz mint a 16-os, akkor inkább megyek 16-ossal és az autentikus marad.
    Volt persze, hogy A-10-be ültünk CAS-elni, vagy olyan is, hogy Balkánon F-117-essel szedegettem a légvédelmeket (Dani Zoli épp nem járt arra ), de ezt kb egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány alkalommal volt ilyen.
  • militavia
    #52384
    PEdig, ha belegondolsz minden más repszimben, ami normális, akkor az avoinikai modellezés ugyanaz és a gépeknek a szimbolikái térnek el, meg az üzemmód modellezés benne van.

    De ettől pl. ez F-15-nek, ha kb. jó a radarja ls FM-je, akkor képesség modellezés szempontjából kerkeítési hiba, hogy F-16CJ a HSD és radar szimbolikája. Én megértem azt, akit ez zavar, de én ezzel együtt tudok élni, amig a korszak azonos, akkor a végeredmény nem esik le a képernyőről.

    De mondjuk egy A-10A vagy MiG-29 esetén F-16CJ avionikai az igencsak a valsóság felül modellezése...

  • VO101Tom
    #52383
    Teljesen kizárt, hogy bármelyik ED alkalmazott BMS, BOS vagy CLOD-on dolgozzon, 1C és TFS azért jóval kisebb cég mint ED, de még nálunk is a szerződésben benne van, hogy nem végezhetünk semmilyen munkát olyan cégnek, aki konkurenciának számít, a kulcspozícióban lévő embereknél ez egy esetleges szerződésbontás után is fennáll (meghatározott ideig). Azt ne kérdezd, hogy ezt hogyan ellenőrizné bárki, de a szerződésben benne van.

    Egyébként ED CEO-ja Nick Grey, nem Wags, ő asszem project manager.
  • repvez
    #52382
    Gondolom idövel az is megoldható én ugy gondolom , hogy a szimbolikák is mint a betu karakterek valami fileba vannak összegyujtve igy onnan válogatja a program , hogy mikor melyiket, igy csak a szimbolumokat kellene valakinek megcsinálni .
    Ami nekem szemetszurt , hogy az a csoportkép ami erről a fightermaffiárol betettek, ott van egy név ami ugyan az mint a DCS
    CEO-ja az lehet csak véletlen egybeesés vagy tényleg ugyan az a személy, mert akkor azért az egy kicsit fura.
  • VO101Tom
    #52381
    Ha avionikát is tudnának változtatni, azzal lehetne tényleg új gépeket a játékba tenni. F-16 szoftverrel futó más gép engem nem vonz.
  • VO101Tom
    #52380
    A modell igen, ez van benne, a fedélzet textúrája viszont más, sokkal koszosabb (nekem ez a Fighters Maffia skin jobban tetszik).