52903
  • repvez
    #52379
    ha ,minden igaz akkor igen mert a már meglévo kiadást fejlesztgetik modolják csak nincs hozzáférésuk a dev verzihoz, és már az uj F18as 3d modell és tectura meg a javitott FM is kész, nemsokára kiadnak majd egy installt hozzá, de az már nem lesz kész a 4.36 elött.
  • militavia
    #52378


    Ez már most is a BMS-ben van?
  • repvez
    #52377
    ezt a topicot néztétek már?
    ugy látszik, hogy alakul egy másik társaság aki kezelésbe veszi az F18ast ,de ugy, hogy egy jo alapot adjon késöbb bármilyen más repülö FM-jét és akár kabinját is javitani .
    Ha jol megy nekik még a végén lehetöség lesz böviteni a repülhető gépek listáját és egy ilyen dinamikus környezetben az eléggé megdobná a lehetöségeket és a szórakozási factort.
  • repvez
    #52376
    Csak érdekesség képpen:
  • militavia
    #52375
    Ez alapján, ha hajandó vagyok az 1440p-s monitoromon FHD-re, akkor az 1660S-em 6Gb-tal jó lesz VR nélkül.
  • militavia
    #52374
    Steam stat
  • VO101Tom
    #52373
    Az AMD szállítja az összes konzolba a videokártyát, nekik igazán az a piac számít, és ott még verseny sincs. Nyilván lehajolnak az apróért a PC-s piacon is, de Nvidiának csak ez van, ő lelkesebb és jobb a kapcsolata a legtöbb PC-s fejlesztő stúdióval. De ez már 10+ éve is így volt, akkor is állandóan panaszkodtak az AMD tulajok, hogy a kártyájuk szarabbul fut, bugokat okoz, és már akkor is az nvidia volt a felelős ezért . Még Luthier is mesélt sztorikat erről, hogy a fejlesztés elején, amikor segítséget kértek mindkettőtől valami grafikai bug miatt, az nvidia mérnök másnap 8-kor ott kopogott az iroda ajtaján, hogy akkor nézzék meg mit lehet tenni, AMD-től egy hét múlva kaptak válasz e-mailt, hogy fogalmuk sincs mi lehet a baj, de sok sikert kívánnak a megoldáshoz.

    Egyébként megnéztem a CloD-os táblázatot, 41 Intel és 19 AMD procit használnak az emberek, prociknál sokkal kiegyensúlyozottabb az arány mint GPU-nál.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2022.03.09. 18:38:58
  • repvez
    #52372
    Az AMD már elöbb tudta ezt a felskálázást mint az Nvidia csak más néven más eljárással az lehet ,hogy nem ilyen hatékony , de ott is volt a super resulotion azt hiszem ez a neve .
    DE igen a játékkészitök ugyan ugy vannak vele mint a CPU esetében csak az intel és Nvidia megoldást támogatják jobban függetlenul attül, hogy mondjuk az AMD megoldása technologiailag fejelttebb vagy hosszabbtávon célszerübb lenne , de a nagy kutya b@szik elv alapján inkább a oldjuk meg erőböl és sok pénzzel elv érvényesül.
    Mert szinte nem találni olyan játékot amin nem nvidia ligi figyelne az elején és akkor csodálkozik az ember, hogy nem megy annyira az amd-n , ezért ezek a tesztek nem tekinthető fuggetlennek.
  • VO101Tom
    #52371
    Az AMD videokártyák nyers erőben majdnem ott vannak ahol az Nvidia (#52344), de az AMD kártyák nem tudják a Raytracing-et és a DLSS-t, és az is furcsa, hogy AMD kártyák mindig a 1080HD felbontáson futtatják a tesztjeiket, ott hasonlítják össze magukat az Nvidiával, a 3080Ti viszont úgy viszi a 4K-t mindenben mint az állat (DLSS nélkül is). Aki ennyi pénzt ad ki egy új kártyáért, az elvárja, hogy a legújabb technológiákat is használni lehessen.
    Az megint más kérdés, hogy személyfüggő és játékfüggő, hogy ki mennyiszer használja és mennyire kiforrott ez, de én sem vettem volna AMD-t a fentiek miatt.

    Prociból igen, abból AMD van nekem is. Az AMD SAM viszont nem hoz annyit, hogy megérje csak az miatt AMD kártya nekem.
  • repvez
    #52370
    Az AMD-n én is csodálkozom, de sztem itt nem az ár számit hanem még mindig az a tévhit hogy az AMD sokkal rosszabb mint a nvidia.
    És ezért fizetnek inkább többet érte, miközben a különbséget nem igen vennék észre még ha van is.
    A CPU vonatkozásban is sztem ugyan ez a helyzet, nem gondolják át , hogy egy AMD PC több sorozatot kiszolgál alaplap volanon ha fejleszteni kell mint az inteles és ha AMD GPU-val társitja az ember akkor a mostani SAM feature miatt lehet , hogy hasznos lesz .
    Persze ehhez a programnak is van köze , de a lehetöség ott van.
  • repvez
    #52369
    I-HAwk válasza a gépigényre:

    Well... assuming things will not change drastically performance wise than what currently is the dev version. I can tell you this:
    CPU - It's mostly the same as now, you need a good/decent CPU, but not must have something crazy.
    RAM - I suggest aiming for at least 16GB and if you can get 32, better. It's really cheap these days so shouldn't be a big deal.

    GPU: As HW advances, we become more and more depending on pixels. So while there are other considerations, it's pixel digesting that will dictate the minimum frame-rate most of time. Hence my recommendations:
    FHD res - Something like a GTX-1060, GTX-1660 should be good enough.
    2K res - I'm running here 2K res on a GTX-1080 and it's OK. There could be some bottlenecks at some cases but mostly fine.
    4K - I suggest a minimum RTX-2080 for 4K res.
    VR (When will come to BMS) - Grab the best you can. I don't yet have any performance experience with VR but I believe one should aim for the best GPU he can put his hands on.

    BTW, regarding mining - If you can, buy an expensive GPU and let it mine when not used. This way you can cover the cost in ~2-3 years. But that also depends on Electricity costs. Here in Israel mining is still profitable (Electricity cost will be ~25% of earnings, so still worth it). Prices suck so maybe this can be a solution. I might soon go for a RTX-3090 because of that.


    Egyrészt sztem a BMS-nek anyni elönye van , hogy mégha nem is a mostani high end GPU-ra terveznek is akkor is van jó nagy mozgástere amivel tudnak játszani a grafika jobbá tételén anélkül, hogy gond lenne belöle. Ha a régebbi gépeken ilyen szintre fel tudták hozni a grafikát és a DX9es években akkor a dx11 re átállva sok hely marad , hogy kis eröforrás felhasználással nagyot ugorjanak a megjelenésben vagy épp a fizika terén.
  • VO101Tom
    #52368
    Biztos nem lesz olyan lightos a gépigény, mint most. Most fut a CloD VR belsős beta teszt. A 250-ből akik hozzáférést kaptak, kb 60 játékos van, akik rendszeresen töltötgetik a teszteket és leadtak értékelhető konfig leírást is. Nyilván ez nem reprezentatív felmérés, eleve csak a VR használók közül gyűjtögettük a jelentkezőket, ahol DCS és BOS VR hatása is erős, de a kövi videokártyákkal tesztelődik most a CloD:

    Nvidia:
    10db 3090, 10db 3080Ti, 8db 3080, 3db 3070, 2db 3060,
    16db 2080, 5db 2070,
    3db 1080Ti, 1db 1070, 1db 1060

    AMD:
    1db RX6900XT, 1db RX6600XT

    Az nem is volt meglepő, hogy alapvetően az erősebb konfigokkal rendelkezők játszanak VR-ban, a high-end 30xx kártyák arányára viszont nem számítottam (meg hogy összvissz 2db AMD kártya lesz). Viszont az is látszik, hogy nyugaton már nem jelent gondot megvenni az erősebb vasakat, sanszos, hogy a BMS is inkább kiengedi kicsit a gyeplőt és a kinézetre megy rá, nem pedig arra, hogy 10 éves laptopon is futtatható maradjon. Aztán majd biztos túllövik, jönnek az fps bajok, aztán az optimalizálás. Én legalábbis erre számítok.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2022.03.09. 16:23:33
  • militavia
    #52367
    Várható gépigényről.
  • VO101Tom
    #52366
    Egen, ez mindenkinek leesett kb 1 perc után. Kivéve Sobo-t. De neki meg elmondták mások.
  • militavia
    #52365
    Maxwaldorf kommentje alapján ez poén thread.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.03.08. 11:44:01
  • repvez
    #52364
    itt
  • militavia
    #52363
    Ez hol volt?
  • VO101Tom
    #52362
    MaxWaldorf a 4.36 megjelenésére március közepét jósolta. Akkor már csak két hét. Csak ne Falconos két hét legyen
  • repvez
    #52361
    nemsokára kiderül, ha februárban szerették volna már kiadni, akkor már nem kell sokat várni rá.
    Meg valaki csinált egy uj topicot, hogy tölti az uj verziot, de seedelni kellene még, és se mav jp, se max nem küldték el melegebb tájra miatta csak ök is poénkodtak rajta mintha szándékos lenne, hogy tudják , hogy tényleg akár napokon belül is várható már, vagy lehet a 25% azt jelenti, ogy 25én jelenik majd meg.
  • militavia
    #52360
    Hangokra vonatkozó komment
  • militavia
    #52359
    Ez egy érdekes komment.
    Hogy a DB erősen változni fog.
  • repvez
    #52358
  • militavia
    #52357
  • Boconadi
    #52356
    Ja es ugy, hogy nekem is 1660s volt elötte amit tavaly evvegen vagy 2020 decembereben mar nemtudom mikor vasaroltam 289€-ert, es most adtam el 350-ert...
  • Boconadi
    #52355
    Hat nemtudom nekem ryzen 3950x, 64GB ddr4, es egy tuf 3070ti-vel is siman beesik 20fps-re a dcs ha ugy tartja kedve, es csak fullhd-ban fut (igaz majdnem max-on), egy trackir-el meg csak vr sincsen. El sem tudom kepzelni milyen konfig kell majd a jövöben mert ugy erzem az enyem is kiesik 1 max 2 ev mulva. Ki a f@sznak van penze egy 3-4millas konfigra el sem tudom kepzelni :D elkepesztö arak vannak, en a videokartyamat 899€-ert rendeltem es olyan volt mintha legalabb ket fogamat kihuztak volna, az asszony pedig nem is tudja miert vilagit ilyen szepen... :D
  • repvez
    #52354
    én kérek elnézést, hogy megemlitettem mellékesen és ti félre reagáltátok és ezt akartam kijavitani, de persze igy már nem BMS téma lett.
    Amugy nem probléma, hogy reagálsz , de ha enynire baj, hogy mást is irok akkor meg minek kaptátok fel ezt a témát?
  • VO101Tom
    #52353
    Mert a BMS topikban vagyunk, a régi gamer gépedhez hasonlítottad, és mondtad, hogy gondolkozol rajta. Ha probléma, hogy véleményezem, akkor mi a fasznak írod ide egyáltalán? Vagy ha csak netezésre keresel gépet, ahhoz meg mi köze ennek a topiknak?
  • militavia
    #52352
    Az lehet.

    De ez simán arányérzék.
    Ha egy 5+ éve VGA 800 dollár, akkor hogyan lesz ebből 600 dolláros gaming PC...?
    Amikor egy jó táp is önmagában 100 USD és akkora, mint ez az egész PC doboz? Mert a teljesítményhez tömeg is tartozik...

    De hát a másik, hogy ha már linkelted rá is néztem és egyből kiverte a szemem, amit idéztem.
    A gaming felbontása 720p kb. a PS4 éra előtt volt konzolom, de PC-n már akkor sem...
  • repvez
    #52351
    Látom megy a szövegértés, Egy szoval sem mondtam, hogy ezzel akarom kiváltani a teljes PC-t. Azt mondta, hogy a mostani árak mellett ez jobban megérné , mint egy komplett gépet összerakni aminél ha nem akarod a gatyádat is ráfizetni a VGA-ra akkor ugyan ugy csak valami low end vagy CPU-ba épitett verziot tudsz beletenni amig nem tudsz fejleszteni egy normálisabb dedikáltra.
    Azt sem irtam, hogy a msotani AAA gameket akarom vele futtatni, megemlitettem, hogy akár azt is lehet vele, de ahogy most is elég ritkán játszok de arra elég, hogy megnézzem, hogy mi az ami változott egy pár percre . ezért is tettem idézőjelbe a gamer szót ,de ugy látszik nem jelent semmit sem .
    ÉS igen a 4 évvel ezelötti i7 7700hq és HD630 IGP mellett a rysen9 5900hx és a vega 8 az lényegesen gyorsabb . Az I7es 8000 pontos a ryzen 9 meg 23000 pontot kapott az összehasonlitásnál és nem mellesleg több mag és szálat használ , ha netán valami olyan programmal akad össze ahol ez számit.

    A CPU vagyis a rysen 9es tartalmazza a VGA-t ami jelen esetben ha jol tudom egy Vega 8as. DDR4es rammal most DDR3as van, bár sokat nem hiszem hogy ez hozzáad
    ugyhogy igen sztem ez a kis gépecske melora szórakozásra és régebbi gémek mint akár a BMS is el tudnak boldogulni .
    DE nem azt mondtam, hogy teljesen kiváltaná a rendes PC-t csak ha le kéne cseréljem a laptopom akkor egy ilyen jo alternativa lenne, mivel nem viszem sehova sem és a TV-re van kötve , tehát nem a mobilitás a lényeg.
  • VO101Tom
    #52350
    Nem varrnám az egészet repvez nyakába, a weblapon eléggé átverősen reklámozták, hogy játékokban mennyire jó, a betett reklámfotók is mekkora 4K kijelzőkön mutatja a jobbnál jobb játékokat rákötve, még ez a korrekt(-nek tűnő) teszt is, amit én néztem, csak azt írja, hogy a "legjobb gép a kategóriájában", és játszani is jó. Csak amikor a konkrét 3D mark pontoknak mész utána, akkor derül ki, hogy a szarabb laptopok szintjén van a cucc, és a tesztekben a játékokat 720-ban futtatják mert a sima HD-t sem bírja.
  • militavia
    #52349
    Nem értem; hogy repvez hogyan gondolta azt a csodát, hogy egy 600 dolláros konfig az alkalmas játékra.
    500 dolláros volt pillanatokig az 1660S, ami most perpill 700-800 dodó.
    Csak a VGA. És kb. akkora, mint ez a vicc konfig.

    Leíri az egész gépről, hogy ez pont az egyszerű állampolgár gépe, aki csak tartalmat fogyaszt, pdf-et olvas és Officenál komolyabb alkalmazást nem futatt és kb. mobil gaming szerű cuccokat tol legfeljebb a gépén.

    Hogyan sakkozta ki repvez, hogy ezzel játszani fog....??
    Milyen PC-je van, ami annál is gyengébb, mint amit belinkeélt? Ez az izé egy 2015-ös GT 960-as és akkor CPU-s gép mellett nem rúg labdába sanszosan.

    "Shadow of the Tomb Raider
    New to our benchmarks is Shadow of the Tomb Raider. We are running at 1280×720"

    Ne szórakozzunk már, a 960 GT-s gépem a Rise of the TR-t, majdnem maxra húzva vitte bőven 35 FPS felett (egy-két helyet leszámítva) úgy, hogy az full HD volt, nem 720p. 2,25-ször több pixellel....

    Ez az izé játékra úgy alkalmatlan, ahogy van.
    Már, ha valaki a gaminget 24 col és 1080p-nek veszi, ami már 5+ éve is az átlag volt, nemhogy ma.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.02.15. 12:13:34
  • VO101Tom
    #52348
    Nee, játékra ezek tök alkalmatlanok.
    Alapvetően egész jó konfignak tűnik, ha csak a procit, memóriát, ssd-t nézed, viszont sem az alaplapot, sem a videokártyát nem írják, hogy milyen típus, lehet, hogy ezekből valami hulladékot tesznek bele, de ha nem is hulladék, az teljesen biztos, hogy nem normális videokártya megy bele.

    Itt tesztelik, azt írják, hogy az "ilyen kategóriájú" miniPC-k közt legjobb pontot ért el (hurrá), de az a 1699-es 3D mark (Time Spy scene) score az elég siralmas, egy 1080Ti 9-10000 pont körül, a 3080Ti az 20000 felett teljesít (még molni 1660-asát is 5-6000 pont körül mérik).
    MinisForum EliteMini HX90 Review

    Megoldható persze, hogy normál videokártyát külsőleg csatlakoztassanak hozzá, ahogy ebben a videoban is van, de én tuti, hogy alapból nem így tervezném, ha mindent nulláról kell venni.

    Sajnos csodát az ilyen összeállított konfigoktól sem lehet várni, ha sokkal olcsóbb, mintha darabonként raknád össze, az legyen gyanús, mert olyan nincs, hogy valami sokat ér de olcsón adják.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2022.02.15. 11:50:19
  • militavia
    #52347
    Nem is mondtam, hogy az...
  • repvez
    #52346
    az semmit nem jelent, hogy mikor vetted, ha a megjelenésekor ami jóval elötte volt se volt egy csucskategória. MEg most is vehetsz rx550 ast is, attól nem leszel kisegitve ha játszani akarsz.

    Amugy én már azon is elgondolkodtam, hogy ilyen árak mellett inkább veszek egy ilyet
    Egybe megvan minden mint egy PC-ben és még gyorsabb is mint a jelenlegi "gamer" PC-m. Vega 8-as VGA van benne a legerősebb Rysen CPU-val
    Amivel azért játszani is lehet legalább is ugyan azon a szinten ahogy most és töredék árba és energia felvételbe kerül , játékon kivül meg mindenre alkalmas amire kell.
  • militavia
    #52345
    Max. 1440p-ben, de adott esetben akár ful hd-re is visszaállok, ha kell.
    Amúgy elég LOL, hogy ezt a VGA-t is tavaly vettem, mert végre "csak" 155k-ba került.
    Azóta ez megint 250k táján van.

    Egy 4GB-os 960 GT-t cseréltem le vele.
    Ahhoz képest brutál erős.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.02.15. 09:35:43
  • VO101Tom
    #52344
    1660 a mai kártyák közt a középkategória alján van, nem tudom, hogy az új BMS milyen konfigra lesz optimalizálva, ha szerencséd lesz még normális fps-el el fog futni rajta, főleg ha nem 4K-ban játszol, de simán lehet, hogy már ott is kompromisszumokat kell kötni.

  • VO101Tom
    #52343
    Gépigény növekedésre alapból az új térkép miatt is lehet számítani, ahogy az I-Hawk is írta, csodát ők sem tudnak művelni, ha valami sokkal részletesebb, sokkal több poligonból áll, sokkal több textúrát használ, sokkal több 3D-s objektumot építenek rá, az több erőforrást fog enni. Én azt remélem, hogy ésszel csinálják, és nem felejtik el, hogy ez egy repülőgép szimulátor, és eszerint építik meg a földi cuccokat.
  • repvez
    #52342
    igen ha a kettö együtt változna az lenne a jó, de elöbb utóbb eljutunk oda is, de mig ahogy Tom is irta a taktikai rész nem olyan látványos és az átlag usert nem is anynira érdekli, ellemben ha azt érzed, hogy tényleg egy repülöben ülsz minden ugyan akkora mint a valoságban és érzed a magasságot az már akkor is sokkal másabb mint ha tudod, hogy 10 bol csak 4 szer találhat el egy rakéta mert a zavarás hatékonysága ezt dobja ki.

    És nem minden küldetés követeli meg a földközeli repülést ott meg nem jönnek ki a sebsség érzetek, viszont a gép mozgása bármiklor bármely magasságon jobban érezhetővé válik.

    Ezt te is meg tudod erősiteni,mert a tested sokkal másképp reagált rá mint egy monitor elött ulve, lehet,

    A gépigénye meg általában azt szokták mondani, hogy megduplázza a sima monitoros verziot, függöen a felbontástol, DE a Te VGA-d már megjelenéskor sem volt a csucs, azota meg már 3 generáűcio is lefutott , ne is várd el töle, hogy majd tökéletesen viszi a DCS-t felhuzott graffal, ami azóra is sokat fejlödött .
    ÉS a VGA sem minden , a legtöbb esetben a CPU is sokat számit meg a RAM .
    Sajnos még mindig nem látom sehol sem azt, hogy az összes magot ki is használná bármi is.

    Az árak most eléggé elszáltak mindenhol, de aki szimezik, az általában kevés más tipusu játékkal játszik, igy amolyan célhardvert készit magának és ahhoz beletartozik a VR is már meg egy jobb hotas, Amit linkeltem az is most akciosan 190k.
    Igy egy szimes konfig ma valahol 1,5 misi körül jön ki ha mindent beleszámolsz.
  • militavia
    #52341
    A gépigényre kíváncsi leszek a VR kapcsán.
    Mert a mai VGA világban az, hogy 100-200k VR + VGA mellé legyen téve...
    Nekem egy 1660S 6GB van...

    A DCS-ben felhúzva a grafot egyetlen gépes üres misszióban is diavetítést tudok csinálni vele... :)
    Mármint VR nélkül.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.02.14. 13:31:11
  • VO101Tom
    #52340
    Ezt én mind megértem, still, a VR-t sokkal jobban várom, mert sokkal jobban adja vissza azt az érzést, hogy repülőgépben ülsz. A taktikai javulás az is szuper meg minden, de nem lesz ettől ALAPVETŐEN más az egész szimulátoros élmény.