52904
  • repvez
    #52500
    A problémát én nem ebben látom, felölem nyugodtan lehetnek benne ezek e tipusok is, csak akkor legyen hozzájuk meg a kabin is.
    Azt az érvet se nagyon tudom hova tenni, hogy a block 60ast ezért nem csinálják meg mert nincs hozzá dokumentácio és titkos.
    Ha akarnák akkor simán meg tudnák oldani azokkal a dolgokkal amik már most is rendelkezésre állnak.
    3 monitor kezelését kellene beletenni és a mozgó digitális térképet. DE azon kivul, hogy nem az eredetinek megfelelöen van a radar és egyéb szenzor megcsinálva ugyan ugy tudná használni a meglévü fegyvereket akár az F35 vagy a gripen is. egyik sem használ csodafegyvert vagy lézert vagy bármi különleges fegyvert a mostani tipusokhoz képest.

    Csak finomitani kellene a RCS ,radar távoldságon ,de mindegy egyén maradhatna ahogy most is, hiszen vagy sisakcélző, van, prec bombázás és célmegjelölö stb..
    az , hogy a célmegjelölőhöz nem kell már felfüggesztés megint nem akkora probléma sztem megoldani.
    A késöbbiekben meg ahogy jönnek a szabad infok lehet finomitani , de addig is megvan az alap amire lehet épitkezni.

    JANHAS egy high detail F35öst készit kabinnal , talán ez majd egy mintapéldánya lesz ennek a verzionak amit én is elmondtam.

    Meg az is érdekes, hogy ilyen kifogások vannak , hogy a block 60as azért nincs mert nem tudják 100%osan megcsinálni, közbe, meg akeleti oldalon meg még 0%os megoldás sincs , Csodálkoznék, ha a mig 29es akár az AI által használná a sisakcélzót vagy a szu 27es család valamelyike most Qawa készit egy kabint hozzá, de ahhoz érdekes modon nem érkezikilyen panasz, hogy nem lesz hiteles és mondjuk az F16os szimbolikát használja majd, de az már gond, ha ugyan ezt nem pontosan csinálja egy 4+ vagy 5genes géppel ?
  • militavia
    #52499
    A Cold War hadjárata lehet érdekes.
    De az Sz-300-zal és Patriottal telicsűrt nem.
    A 3D világban halomra mészárolja az MI-t...
  • VO101Tom
    #52498
    Szép a Nordic térkép, de a hadjáratokban olyan gépek repülnek, mint Gripen E (viggen kabinnal), F-22, F-35... ezek a gépek komolytalanná teszik a BMS-t szerintem. Ha már egy Block 60-as 16-ost nem lehet megcsinálni, mert titkosak az adatok, akkor mit akarnak kezdeni egy F-35-el?
  • militavia
    #52497
    Nordic
  • militavia
    #52496
    ITO 4-36
  • militavia
    #52495
    AI bug. Illetve az, hogy az AI nem támad vadász bevetéseken földi célt, akkor sem, ha teszel rá AG fegyvert.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.05.02. 15:56:51
  • militavia
    #52494
    Az F-16-on? Az bizony az. A Sivatagi Vihar alatt igen gyakori volt CBU-71 az F-16-on slant konfigban.

  • Boconadi
    #52493
    Oh jo is az a harmas rack, a legjobb meg 2-2 CBU-val. Teljesen realis :D
  • militavia
    #52492
    Nem az F-16-ról van szó, hanem a vörös gépekről.
    Olyan függesztőket használnak a gépek, amik soha nem is léteztek.
    Egymás melletti dupla függesztő tudtommal soha nem létezett sem az újabb PGM-hez, nemhogy a FAB és RBK-hoz.
    Mégis, a kőkor óta ezek vannak benne minden Falconban.

    A FAB-100 esetén a hatzáras tartó használata jó, de a FAB-250 és többi 250 kg-osnál sem.

    stb.

    Ezen felül a loadoutnak az ATO-t nagyon erősen figyelembe kell venni.
    Az n+1 féle RBK totálisan felesleges. Kell kb. 1-2 féle 250-500 kilós és csá.

    A 100 kg FAB értelme 0, kinyírni.
    A 250 kg bombákból 12-nél többet nem szabad engedni, mert valóságban annál többet nem visznek légellenállás miatt stb.

    A ODS az F-111 gépek is 4xMk-84 vagy 12xMk-82 és 0 fenyegetés mellett repültek 12xMk-82 + 2xMk-84-gyel.

    Stb. A valóság + ATO alapján a vörös gépek borzalmas állapotban vannak és akkor ehhez jön még a role scores...
  • VO101Tom
    #52491
    A források hitelessége mennyire biztos? Lehet, hogy egyszerűen nekik más infójuk van, amit pontosabbnak gondolnak. Vagy más időszakról szól. Vagy ők a technikailag lehetséges konfigokat használják, nem azt amit "papíron" engedélyezett vagy sem.

    Pl F-16 LAU-88 és LAU-117 rack is végtelen vitaforrás (DCS-ben is), hogy a három Maverickes rack-et használhatják-e a játékban? A LAU-88 a három Maverickkel a 16-os legnehezebb függesztménye, hatalmas légellenállással, ami nagyon igénybe veszi a sárkányt is. Az USAF már ki is vonta a szolgálatból, de előtte sem repültek vele. Ehhez képest BMS-ben (meg most már DCS-ben is) bármikor fel tudod tenni a gépekre, mert technikailag lehetséges, a tényleges használatot meg majd eldönti az aki a missiont csinálja.
  • militavia
    #52490
    Csodaszép gépek, szar loadout és rack beállításokkal.
    Jeleztem, hogy adok majd feedbacket.

    De, hogy 2008 óta ezt két csapatnak is elmagyaráztam és mutattam meg legalább 3-szor és nincs még benne.
    Azért bakker...
    A dispenser txt fájlokat is 5 év alatt sikerült adaptálni...
  • militavia
    #52489
    Sanszosan nem a közeli kinézet dominált, hanem az, hogy azt a látványt adja vissza, amit a légigyőzelmet elérő pilóták tapasztaltak.
    EGy BVR éjszakai killnél nagyon megvilágították környezetüket. Sanszosan ezt adja jól vissza távolról nézve.
  • VO101Tom
    #52488
    Majd fínomhangolják, de legalább már van más, mint hogy robban és eltűnik a modell.
  • repvez
    #52487
    valahogy ez a fajta láng nem jön be nekem, tul fényesre sikeredett és egységesre, az elözöek nekem jobban tetszettek és valahogy dinamikusabbnak is látszottak és nem csak a gép mögött jelent meg. DE még nem sokat láttam belöle, lehet nem csak ilyen megjelenése van hanem több verzio is .
  • VO101Tom
    #52486
    Yup
  • repvez
    #52485
    nice

  • militavia
    #52484
    Fix
  • VO101Tom
    #52483
    A kontrollerrel egyenlőre két dolgot tudsz megállapítani, hogy hol van a kézfejed a térben, és hol van a szemüveg, de már a talajtól való távolságot sem tudja automatikusan belőni, azt neked kell megadni. Ennyi információd van.
    A vállad az nagyon nem fix pont, IRL vállkörzést tudsz csinálni vele, fel le, és előre hátra is el tud mozdulni a sisakhoz (fix pont) képest úgy nagyjából a kulcscsontot a képlethez adva talán érted mire gondolok. A kezedben lévő kontroller is gyakorlatilag csak a tenyered irányát tudja meghatározni, de azt, hogy a csuklód hova van csavarodva, azt már nem (ahhoz kellene a könyök helyzete is). A könyöködről sincs semmilyen infója, a válladról sincs és nyilván arról sincs, hogy derékból befordultál-e, hogy pl egy puskát vállhoz emelsz és célzol vele, vagy egyszerűen kitartod magad elé. És ha már itt tartunk az ujjakat sem követi a kontroller, a lövöldözős fps-ekben külön gombokat használnak arra, ahogy egy lőfegyvert kezelnél: ráfogsz a markolatra egy gomb, kidobod a tárat másik gomb, lövés felhúzás fesztelenítés harmadik gomb, stb.

    A szemüveg és a tenyér pozíciójából, ebből a két pontból nem lehet egy normális kar animációt megcsinálni. Nézz meg egy mocap ruhát, mennyi mérési pont van azokon, hogy normális(!) animációt kapj. Amit te mondasz, az tudod milyen kar animációra lenne jó? Mint a süsüben amikor volt a báb (sisak), meg a kézfejben a pálcika (kontroller) . Tárogatni és bábozni oké, animációra nem oké.

    A Pavlov VR-ban pl megcsinálták, hogy a külső modellen a kézfej és a váll közé be van rakva egy egyszerű felkar és alkar kapcsolat, ami hajlik ahogy hajlik, gravitáció intézi, ahhoz hozzá van súlyozva a ruha, és hát ilyen végeredménye van játék közben:


    De még a Pavlovban sem látod a saját karod, mert annyira szar a végeredmény. Az ellenfélre kénytelen rátenni, de kétlem, hogy ez látni nagyobb élményt adna, mint a levegőben a kézfej.

    Az Armában a kezed nem tud szabadon mozogni a kamerához képest, csak az van, hogy felveszed a célzó pózt, vagy nem, esetleg leereszted csípő mellé a fegyvert, vagy elrakod, vagy szerel valamit a földön, satöbbi. Ezek a mozdulatok lejátszanak egy előre rögzített animációt külső és belső nézetben is, de ez teljesen más rendszer, eleve az anim behívása billentyű parancsra történik, és semmilyen kontrollod nincs afölött, hogy a térben hova tegye a csontokat és azok hogyan mozogjanak.
  • repvez
    #52482
    én nem látom ezt annyira kivitelezhetetlenul bonyolultnak, a csuklo eleve meghatározza az alkar helyzetét és az izuleteknek is vannak mozgáshatárai a váll rész az szintén egy fix pont. Az FPS-eknél használt fegyverek szintén segitenek meghatározni a karok pozicioját.ÉS nem kell méricskélni semmit, ahogy a VR kamerák fel tudják mérni a környezet távolságát, hogy ne menj neki a falnak igy azt is pontosan tudják, hogy a kontroller milyen messze van amit a kézfejednél fogsz , ebbol már egy kattintással meg lehetne a kalibrácio, hogy melyik a legtávolabbi helyzet amit a kontroller és a VR szemcsi elérhet ami meghatározza a kar hosszát.

    A ruhás dolgot nem egészen értem, hisz az a karakteren amugy is meg kellene hogy legyen amikor valaki más lát engem kivulrol.
    Nem értem mennyiben lenne más, mint most amikor ARMA-ban is látod a teljes testet karokkal lábbal , az egyetlen különbségnek az kellen legyen, hoyg a karakter két szeme helyén lenne a két kamera amit a VR szemuvegre vetitve kapja a 3d képet.
  • VO101Tom
    #52481
    Szerintem azért, mert ez rengeteg munka egy kozmetikai javításért, és mivel a könyök helyzetéről semmilyen infód nincs, akármit csinálsz a végén így sem lenne tökéletes. Nem tudod, hogy mikor szorítanád magad mellé a kezet, vagy mikor könyökölnél valahova, mikor húznád odébb, hogy láss valamit, ha kézbe fogsz egy nagyobb cuccot, abba belelóg-e. Másrészt ha meg is csinálod többé-kevésbé működőre, beprogramozol valami csontot és 3D modellt, amit majd súlyfestesz vagy cloth szimulációt teszel rá, akkor a következő probléma az lenne, hogy milyen ruha legyen azon a kézen (repszimben ez nem annyira fontos mondjuk, de minden más játékban az lenne), milyen kiegészítők legyenek rajta, látszódjon-e rajta sérülés, satöbbi. Persze, ezekre is lehetne írni programot, de az igazi kérdés, hogy megéri-e? És a játékosnak is megéri-e, hogy a saját testméretét kelljen méricskélnie és megadnia, amihez profilt kell rendelni, hiszen a korntrollert családban sokan használhatják, sok játékban felváltva játszol valaki mással, sokszor vált felnőtt és gyerek között. Ugyanezért nincs pl kidogozott felsőtest sem, hogy ha kicsit elállítódik a floor plane magassága (illetve mélysége) akkor se váljon el a fejed a nyaktól, vagy ne nyomódjon be a mellkasodba (van játék ami meghagyja ezt a mdoellt is láthatóra, de azt pontosan be is kell állítani - újabb dolgo amire a júzerek nagy része egyszerűen nem hajlandó). A talajszint elmozgás is valós probléma, nekem rendszeresen állítanom kell, miután a gyerek játszott VR-al. 10 éves, de felnőtt karaktert játszik, akkor sem használhatja a saját méreteit.
  • repvez
    #52480
    igen , ez nekem is eszembe jutott, meg, hogy az árnyékok nem fognak ugy mozogni a kabinga ahogy a gép és ez is sokat befolyásolja a térbeli helyzet megitélését, de ha valakinek az a legnagyobb gondja, hogy nem tudja kapcsolgatni a gombokat VR alatt akkor arra ez is megoldás, de én sem ezt az irányt választanám.

    Viszont azt még mindig nem értem meg, hoyg miért nincsenek karok a kézfejhez VR alatt? ott vannak a csont alapu IK vezérelt animáciok és a jáűték kezdetekor lehetne kalibrálni, hogy milyen távolra tudja kinyujtani az ember a kezét azután fixálná a távolságot és a csontok hosszát igy a kézfej poziciojábol meg lehetne határozni a karok helyzetét. Nekem ez is nagyon illozio rombolo, mikor csak egy lebego kézfejet látsz egy FPS ben, annál még mindig jobban el tudnám fogadni ha valami glichesen mukodik mint a lebegö tárgyat a levegőben.
  • VO101Tom
    #52479
    A kabinkitakarós megoldással az első és legnagyobb bajom, hogy a szobában ülve teljesen más fényviszonyok vannak, mint a játékban, és bár Unreal pl már tud olyat, hogy LED fal előtt játszó színészekre a jelenetben futó fényhatásokat is kivetíti (nem olyan magától értetődő ez a feature mint elsőre gondolná valaki), de ahhoz spéci lámpák és vezérlés kell. Ezért nekem a Varjo féle mixed reality headset rosszabb megoldásnak tűnik, mint egy teljes virtuális kabin, mert a kabinbelső és a külső táj qrvára nem egy napszakban vagy fényviszonyban látszódna és ez borzasztóan illuzióromboló. És mit nyersz vele? A 6000 dolláros VR sisak mellé kell egy 100000 dolláros kabin, hogy jól is nézzen ki, de legalább a kneeboardra tudsz jegyzetelni ceruzával is. Remek. Ez ennyit szerintem ez nem ér meg
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2022.04.25. 20:22:14
  • militavia
    #52478
    Changelog
  • militavia
    #52477
    Én már le is szedtem tegnap.

    A ligh pollutionnál hard váltás van, de legalább van.
    Remélem Észak-Korea felett nincs ilyen, akkor hiteles... :)

  • repvez
    #52476
    Jo lenne azt hinni, hogy a light pollution meg az én ötletem nyomán került bele, mert valamikor tavaly vagy elötte volt egy beszélgetés aminél a NVG használata volt a téma a 4.35 be bekerült uj efect miatt, hogy hogyan inditsanak az emberek el a gépet a játékban, ha nem látják a kabinba mit kell kapcsolni.
    És akkor mondtam, hogy a reptereken általában van világitás vagy ha a háborus helyzet miatt nem kapcsolják be a közelben mindig van valami nagyobb város ami kellöü fényszennyezést biztositana, hoyg az NVG felerösitse anynira, hogy látni lehessen .

    ÉS MAv JP meg is jegyezte, hogy nem is rossz ötlet, hogy változo szorzoval szimulálják, hogy mennyire legyen hatása a közeli város fényeinek
  • repvez
    #52475
    Hol látod ott a Balkánt? én Guamnak látom a leirás alapján.

    Amugy meg VR- alatt egy normális repszimnél a Hotas az alap, már aki komolyabban akar vele foglalkozni, mnost már a legtöbb géphez elérhetö akár autentikus markolat is, igy annak a gombjaira be lehet mindent álliotani ami az igazinál is van , a többinél meg azért lehet klikkelni a kabinban, VR alat is rá tudod vinni az egeret és kattintani , akár egy hanyatt egérrel vagy egy külön gomb konbinácioval a Hotason egér emulácioval ahogy Tom is irta.

    A késöbbiekben meg már talán ezek sem kellenek, ha a VR-hez kifejlesztik a kézfelismerést ahogy már a DCS és más játék alatt is kezdik a támogatást, igy még egerészni sem kell , söt vannak már olyan VR rendszerek aminél a fizikai kabint kimaszkolja a játékbol és átlátsz a VR szemüvegen és tudod kapcsolni a fizikai kabinodat vagy a billentyut anélkül, hogy le kellene venni a VR-t.

    Ami meg a topicban valo "wishlistemhez" valo hszedet illeti nekem legalább van, de te csak azt tudod szajkozni , hogy hogyan és mit nem lehet megcsinálni. Amiket felsoroltam egyik sem olyan amit ne lehetne megvalositani vagy ne lenne már most is olyan ami tudja ezeket.
    De te megfint josz azzal, hoyg most mit nem tud és miért nem lehet, pont erre valo a fejlsztés.
    Pár éve azt szajkoztad, hoyg a tájat nem lehet lecserélni, mert minden ahhoz kapcsolodik, most meg az lesz a következö nagy fejlesztés.
    ugyan ezt mondtad az elején a DX váltásrol is, azota már 2x is megcsinálták , hogy ujrairták a kodot más dx re.
    De ide vehetjuk azt is, mikor a FF idején a lámpákat és a fákat hiányoltam a játékbol, erre a BMS alatt az is belekerült a kodba.
  • VO101Tom
    #52474
    Még régebben belefutottam ebbe a topicba:
    https://forum.falcon-bms.com/topic/21369/an-realistic-model-for-g-forces-on-the-human-body
    Ezek szerint lett haszna, ez a G warm-up biztos, hogy ez alapján lett betéve.
  • VO101Tom
    #52473
    Én az Izraeli térképet várom, valamiért nekem az a kedvenc, a Sínai-félszigetnek nagyon sajátos hangulata van. Tudom, hogy Balkán az egyik legnépszerűbb, de nekem valahogy sosem jött be igazán. Ha a kinézetet, kidolgozottságot nézem, ott nálam a Baltic viszi a prímet, csak annak a hadjárata volt játszhatatlan amikor legutóbb próbáltam. A Kuwaitot nemtom hogy áll, öböl háború is nagyon hangulatos lehet, ha majd készen lesz az a térkép is. A Mediterrán még nagyon igényesen kidolgozott, ráadásul ott rengeteg haditengerészeti csata is van, ami a többi térképen annyira nem jellemző.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2022.04.25. 14:34:21
  • VO101Tom
    #52472
    Többen írták, hogy gyorsabb lett, nekem is végtelen fps-em van, de vcync miatt 60-nál több úgysem kell.

    BMS-ben a gázkar és a joy gombjai nem klikkelhetőek, minden más igen (kivétel az idle detent sarkantyú a gázkaron). Azokat HOTAS-ra vagy billentyűzetre kell tenni. Egyébként VR-hoz tényleg kell egy jó HOTAS, amin minden gomb rajta tud lenni, vagy lehet csinálni is olyan kis paneleket, ami nem autentikus, de rajta tud lenni ami kell.

    Egyébként ha bármilyen gombbal, tengellyel, vagy hat switchel gondod van, az antimicro-t ajánlom, nekem a G940 gázkaron két hat switch van, és ez a tény kiakasztja a legtöbb játékot, egyszerűen nem látják őket (a windows látja). Beírod, hogy melyik tengely van gomb milyen makrót kapjon, és ugyanazt a bill kombinációt beállítod a játékban. Még egeret is tud emulálni. Arra kell figyelni, hogy ezt a kis progit mindig el kell indítani, akkor élnek csak ezek a gombok, de ami a legfaszább, hogy ez a windowsba nyúl bele, nem a játékba. Tegnap repülés közben tűnt fel, hogy nem indítottam el, kitaszkoltam, bekapcsoltam, és a játékban máris látta a jó gombokat, azonnal vette a hat switch nyomkodást.
  • militavia
    #52471
    Elég durván néz ki a Balkán...
  • militavia
    #52470
    Én tökéletesen megvagyok VR nélkül is. Próbáltam, tetszett is egy ideig, csak éppen igen hamar rosszul is lettem tőle.
    Ezen felül nem világos, hogy VR szemüveggel a fejemen hogyan működne a vezérlés olyan esetekben, aminek nincs semmiféle kapcsolója fülkében. A NWS pl mai napig nem tudom hogyan kapcsolható, csak billentyűzeten sikerült beállítani..

    Amúgy nektes is gyorsabb a játék? 1440p-n egy ütes TE-ben úgy, hogy semmit nem butítottam le a ILS weatherbben is 70-110 FPS-t hozott nekem.
  • VO101Tom
    #52469
    Ezt már írták, hogy aki a VR-t csinálta az a programozó MIA, a többiek meg nem ezzel foglalkoznak. Ennek a postnak egyébként volt előzménye is, azért válaszolt ilyen stílusban.
    Nem tudom, hogy miért vannak ennyire ellene, a VR qrvajó, ha jól van megcsinálva. Valszeg akinek épített pit-je van otthon, azt annyira nem érdekli, de a többieknek tényleg fasza lehetőség lenne.
    Abban viszont igaza van, hogy amilyen kicsi, olyan hangos a VR közösség, rinyálni meg "vr nélkül minden szar"-t mantrázni azt nagyon tudnak. Amikor a VR kerül szóba úgy viselkednek, mintha rajtuk kívül senki nem is ismerné, senki nem is tudna róla, viszont annyira sem értenek a programozás részéhez, hogy nagyjából megtippeljék, hogy valójában mekkora szívás is ezt megcsinálni, és úgy tesznek mintha csak egy egyszerű igen/nem döntésen múlna, hogy a kövi patchba bekerül vagy sem.
  • repvez
    #52468
    Ezekszerint akkor ennyit a VR-rol, hogy készül és akár a 4.37es elött is kiadhatják valaelyik patchez, ahogy sejtetni engedték még páűr honappal ezelött .

    First of all, sorry you are wrong. VR is like 10%15% of the community at most. It is surely a noisy community. But far from majority. And I’m not sure how these numbers are for BMS: you know, our focus is very different from the casual gameplayers. And I can tell you a lot of players who have used VR once or twice and never again. Including myself (not for Falcon though).

    Now, in terms of priority, I’d rather focus on stuff that everyone can enjoy (such as terrain, avionics, AI etc than VR). Not that I don’t consider VR, but it is very far from my top of priorities.

    We have at least one coder that is very interested in VR, and I would do it for him, since he is the most passionate Falconeer I know. But unfortunately, I don’t understand anything about this and guess what? I don’t have VR. My BMS does not even start VR code so I can start debugging anything.

    Having said all that, the person that was doing great progress in our VR is MIA, not sure if he will come back. So, sorry, no VR in the foreseeable future.

    Now, I seriously doubt you VRers who claim you will come back to BMS after we add it will really do. You all get used to a very immersive DCS experience. Our graphics is very far from that, and when you come back, you will have a feeling like: well, that is not how I remember BMS to be. But this is something we will never know for sure.
  • repvez
    #52467
    egy kis összefoglaló az újdonságokról


    Nem kell uninstallálni semmit megférnek egymással a régi telepitések .
  • militavia
    #52466
    Közben eszembe jutott, az 4.35 installerével.
  • militavia
    #52465
    A 4.35 uninstall hogyan mehet?
  • militavia
    #52464
    Tekintve, hogy 80s környezetben repülök majd semmit nem jelent számomra az összes új rendszer...
  • repvez
    #52463
    És az mennyiben fogja megváltoztatni azt , hogy te nem tudod majd kezelni vagy nincs meg hozzá a megfelelő eszközeid vagy időd ?
  • militavia
    #52462
    De, mert a jobb terrain megváltoztatja majd a harcászatot, az alacsonyan repülés egészen más szinten lesz.
  • repvez
    #52461
    Ezen a 4.37es sem fog változtatni .