52965
  • davidi18
    #666
    Sziasztok!
    Most szereztem meg a Falcon4-et, és sztem naon jo game..szeretnéém neten is jáccani...ha vki akarna.. csak sajnos még gondjaim vannak az irányitással, pl nem tudok célt befogni és lőni :(( Ha vki segitene ebben azt megköszönném...mert ami le van irva abbol nem sokat értek...aki akar msn re vagyen fel: [email protected]
  • 59th LeFty
    #665
    AG radarernyőn asszem az MFD jobb oldali alsó gombja van a "steerpoint setting"-hez párisítva, ez a célra, vagyis az útvonalpontra ugrasztja a radarkurzort. Ehhez persze szükséges hogy a célon legyen egy támadó útvonalpont. Ha meg keresgélni kell egy hidat a semmiben, ott a vezetőség valamit titkolhat :D De mivel a ground mapping mód elég szép kontrasztban mutatja a vizet a szárazfölddel, én a sötét csík mentén keresném a hidat :) Körülbelüli fogalmadnak pedig lenni kell a cél hollétéről, különben elég kőkorszaki a feladat...
  • neuro
    #664
    meg. de a régi falkonos "bíp-bíp-bíp"-et kiszedték.
  • Seaweed
    #663
    Megcsinaltak az RWR-t?
  • Seaweed
    #662
    http://iaro.srv.hu/kep/falcon4_af_banner.jpg logo atrakva mashova be kene rakatni
  • moho
    #661
    Hülye kérdés tudom de én még láma vagyok, Flakonban.
    Tehét ha a radar modot földi célpontok keresésére állítom és megjelenik a bal mfd-n a radarkép akkor ok, hogy tudok range-t állítani de még igy is nehéz megtalálni és becélozni teszem azt hidat. Nem lehet valahogy a műszerfalra zoomolni?? :) Vagy az mfd képét külön megjeleniteni?
    Más: olvastam lentebb, hogy valaki már kérdezte de nincs azóta sem megoldás arra, hogy fantasztikusan beszaggat ha pár baráti gép dekkol a reptéren?
  • neuro
    #660
    nem túl hosszú a javítások listája, ahoz képest, milyen sokat ültek rajta. remélem az RWR már rendesen működik...
  • Gundark
    #659
    Úgy kell vezérlést adni az orrfutónak ahogy a srácok mondják :) De értelemszerűen nem 160 csomónál :) Egyébként kijött az 1.05ös pecs.
  • priluki
    #658
    Thx ,megprobálom,ja nekem is lassan megy a fegyverzetig még el se jutottam de minél komolyabb annál jobban tetszik..
  • neuro
    #657
    Shift + "-" ahogy Lockheed írta. Ha jól csinálod a HUD mellett jobbra bekapcsol a jelzőfény is.
  • Lockheed
    #656
    Uhhh. Nem is tudom! Pedig volt már róla itt szó! Talán a "SHIFT" + "-" (egyből a SHIFT mellett balról). De ez nembiztos! Sajnos egyelőre ez még nekem túl bonyolult, és lassan jövök rá/tanulom meg, hogy mit hogyan is kellene... A LockOn az már azért jobban megy, de ehhez nemigazán hasonlítható az Avionikája. Ez kicsit összetettebb, de feltett szándékom, hogy elsajátítom szép lassan...
  • priluki
    #655
    Bocs de mégegy kérdés.Hogyn lehet leszállás után ujra irányitani az elsö futómüvet?
  • priluki
    #654
    Köszi,én szeretek veszödni szeretem tudni mi mire valo :)
  • neuro
    #653
    http://home.comcast.net/~butler_j/sp3_ramp_start_trainer.exe

    Itt vagy egy RampStart animáció.

    http://users.skynet.be/bs999158/Download/F16_rampstart.zip

    Ez pedig egy pdf

    Mondjuk és ezzel soha nem vesződök, inkább kezdek a kifutó végéről
  • priluki
    #652
    de nekem az is jo ha megmondod hogy indul. gyujtás megvan üzemanyag bekapcs,star:elkezd forogni a hajtómü,de itt megakadtam itt kéne még valami hogy beinduljon...
  • Lockheed
    #651
    Hmmmm... Magyar nincs, de itt (C:\Program Files\Lead Pursuit\Battlefield Operations\docs) van egy 716 oldalas manual. Sztem elég részletes...
  • priluki
    #650
    felraktam egy patchet ugyhogy ez megoldodott,de nem semmi ez a game,bese tudom inditani a gépet.Nincs valami magyar leirás hozzá?
  • priluki
    #649
    Hali,az lenne a gondom hogy a müszerfalon a gombok ugrálnak,vibrálnak. Tud valaki megoldást? pls help
  • neuro
    #648
    1.04 igazad van :)
  • Molnibalage
    #647
    Majd vizsgaidőszak után.
  • repvez
    #646
    Nincs kedve valakinek multizni fent van az 1.04.
    Vagy már kint az 1.05 vagy elirtad neuro.
  • Molnibalage
    #645
    Amikor engem befognak akkor én hogyan nyomom a "Buddy Spike" dumát? Merthogy csak a kötelékmnek szól a radio command-ban nem? A LGB-ket mindenki tudja használni csak én nem, ekkora béna lennék, mert eznekívűl faszán megy minden ami fontos.
  • neuro
    #644
    Minden fórumon írták, és nekem is előjön folyamatosan, hogy az RWR-nek hol elmegy, hol visszajön a hangja. Az eddigi folyamatos csipogás helyett csak néha-néha szólal meg, holott a kijelzőn folyamatosan jönnek a besugárzások.

    Gundark próbáld ki: indíts egy 4 gépes köteléket legyél te a vezér, add ki, hogy kapcsolják ki a radart, majd mikor eltűntek a jelek a kijelzőről kapcsolják vissza - na ekkor nekem soha nem jön a szokásos csip-csip-csip-csip :) csak simán megjelenik az F16-os jele. Ha neked működik, akkor szerencsés vagy :)

    A másik, hogy a rakétaveszély figyelmeztető is csak akkor működik, mikor kedve tartja.

    A hibát elvileg az okozza, hogy a besugárzásjelző hangereje lenullázódik, de én hiába állítottam vissza úgy sem volt jó.
  • Gundark
    #643
    Nem akarok izélni, de nekem megy az RWR. Legalább hat féle zenét hallgattam rajta meg, miközben egy pár kicsibombát próbáltam a talajba plántálni. Kezdve attól hogy a barom reptérvédő cap megtalált a felszállástól kezdve. Persze hiába ugattam hogy buddy spike egy perc után visszalelkesedett :) Mentségére legyen mondva hogy fél óránként szu 25ösök jelennek meg a reptér körül :)
  • 59th LeFty
    #642
    A hozzászólásomban pont ezt akartam jelezni, hogy minden láma dolog kizárva (látószögön kívül van, póttankon nem látok át, felhő nincs, stb.) szóval a válasz: akár egyenesen a cél felé repülve is előjön.
    Neuro! Az RWR 1.05-ben hogy-hogy nem műxik ??? Nekem alap van (még) de azért ekkora bugot nem merek elképzelni :D
  • neuro
    #641
    verziónak és "aktuális" hadszíntérnek is egyeznie kell (Balkan, Balkan 2005 stb.)
    nekem az 1.05-el is stabil, csak az RWR nem működik :)
  • repvez
    #640
    Köszi a válaszokat!
    Na beköttöték az ADSL-t ugyhogy nemsokára kiprobálhatjuk a multit is.
    Egy gyorstalpalot leirhatna valaki hogyan kell ezzel a gaméval multira felkapcsolodni.És itt kell egyezzni a verzioknak?Mert mig nem jon ki az 1.05 addig nem akarom ráteni az 1.04-et hátha behall a game töle, mert eddig beton stabil volt egyszerse állt meg.
  • neuro
    #639
    Úgy van ahogy Molnibalage írta, át kell kacsolni CatI-be. Ott a kapcsoló bal oldalt középtájon.
  • Molnibalage
    #638
    Én is észrevettem. Valszeg azért, mert átállhatsz Cat I stores configra.
    LGB bombázás még mindig nem megy. Nem értem. A kísérő eltalálja még a mozgó célt is Célzómon be van fogva a cél, L is villog, de még sem áll rá a célra és csak esik lefele.(Laser Arm természetesen be van lőve.)
  • repvez
    #637
    És még egy amire nem tudtam rájönni mitöl van.Ha ledobom az összes bombát akkor a master caution kigyullad és a store config is a hiba panelen.
  • repvez
    #636
    Melyik oldalon helyezkedik el ilyenkor a cél és milyen helyzetbe van a gép?
    Mert a manuálba van egy ábra hogy milyen tartományokba képes a befogásra és a célkövetésre.De majd jönnek a nálam szakértöbbek.
    Amugy nekem is van pár észrevételem .Ma letöltöttem egy uj ramp start pdf-et és azzal szorakoztam.De az miért van ha mindent leáramtalanitok a leszállofény mégis világit ha bekapcsolva marad.A másik ugyan ilyen áramtalanitott helyzetben befejezem a missiont akkor miért hallanni a hajtömü hangját ahogy megáll mikor már vagy 10 perce kikapcsoltam?
  • 59th LeFty
    #635
    Üdv emberek!
    Újabban rákattantam a Falconos témára és tetszik a dolog. Noha a favorit még mindig a LockOn, azért szeretek mókolni a flakon avionikájával. Egyelőre még elsajátítás szintjén van a dolog, de már beleakadtam egy elég idegesítő "bug"-ba. Tünet: Lézer célzóval gyakorlok, megyek egy kört (első rácsapásnál sosem jön elő a bug) és a következőnél mint ha valami mókás kedvű farokövész kendőt lebegtetne a FLIR-em előtt, nem látok rajta semmit. Bizonyos szögtartományoban azonban lehull a lepel, és ismét látom a képet, de ez elég elenyésző szóval idegesít a dolog. Ja, és mielőtt valaki azt hiszi hogy pl. a 370-es póttankon nem látok át, nem erről van szó :)
    PLZ help!, Előre is thx
  • repvez
    #634
    Ha minden igaz ezek lesznek javitva az 1.05-ben.

    This is the changelog so far for 1.0.5 -- this is just to give an idea on the stuff that has been fixed. It should not be taken as the definitive changelog for the final 1.0.5 release because things do change.
    As I've said before, this is more of an "optimized" version of 1.0.4 with a few little extras and will be roughly the same size as 1.0.4. Again, no release date confirmed.
    * CTD on maverick zoom with no mavericks loaded
    * Ghost missile on wing when firing final missile (likely fix for buildings loaded on Hardpoints, and also some crashes)
    * Force Feedback reenabled
    * Further CTD on eject fixed.
    * Fix Missile and Threat Volume knobs resetting themselves
    * Fix Maverick CAT Config bug
    * Fix Centerline Tank to be CATI config
    * Fix to stop ACMI recording whenever any AI pilot ejects from the plane.
    * Fix for Mig-23 icon showing as mig21 icon
    * Fix for Mig-29SM, Mig-21-93 and SU-33 turning into mig21
    * Adjustments on CAP roles so Mig-21 gets fewer CAP missions compared to Mig-29
    * 2D cockpit corrections
    * Fix issue where logbook for Viper callsign was being overwritten after patching
    * Fix issue where the AS-30L flame model showed as a SU27 (whoops)
    * Fix inconsistent HUD symbology for weapons in certain scenarios (AIM-120 showing AIM-9 info)
    Just to stress: this is a GUIDE only for 1.0.5, not definitive. Don't assume that the patch is very close to release either from this note
  • neuro
    #633
    Alakul a dolog:

    posted January 01, 2006 14:25
    --------------------------------------------------------------------------------
    Hi All,

    Happy New Year first of all!

    Now, back to business

    The latest with Patch 1.0.5 is that the actual patch is working great. What we're doing at the moment is working hard with the producers of the patching software to ensure that 1.0.5 installs correctly on as many set ups as possible. There are one or two issues and these are being corrected, and is the reason why 1.0.5 has not been released so far. I've personally tested the patch from various states on various machines, including my heavily used systems through to much older machines (here's where family helps!) -- and it's been fine. However, one or two machines in the wider testing process are proving a little less co-operative. It's all a matter of getting the easiest update procedure flowing. Once that happens 1.0.5 will be released. It's not "doom and gloom" on the installation process at all -- we just want to get it spot on

    --------------------
    "C3PO"
    Publicity & Marketing
    Lead Pursuit LLC
    www.lead-pursuit.com
  • repvez
    #632
    Neked is és mindenkinek aki erre jár B.U.É.K !!

    És még egy kis adalék.3 féle 1.05-ös patch fog megjelenni ha minden igaz!
    1, F4AF->1.05
    2, 1.03->1.05
    3, 1.04->1.05
    Ez a 3 lehetöség a telepités sorrendjét jelöli.
  • Lockheed
    #631
    Kellemes, Boldog és Békés Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek!
  • Seaweed
    #630
  • neuro
    #629
    Seaweed elégedett?? Sohaaaa...
  • Molnibalage
    #628
    Jöhet minden szépítgetés, ártani nem fog és Seaweed is elégedett lesz.
  • neuro
    #627
    A HiTiles nagyon sokat dobott rajta. Lehet ha nem veszem meg nem is játszanék már vele. A fejlesztők azt ígérték, hogy folyamatosan javítanak majd a grafikán, legelőször a repülők textúráját akarják lecserélni.