52965
  • neuro
    #866
    Kint van a kézikönyv első fejezete. Letölthető innen: bop

    Köszi a cuccot, és várjuk a folytatást! :)
  • Molnibalage
    #865
    Nem emlékszik valaki, hogy a FF3-ban más gépek 2D-s kabinjait hogyan lehet aktíválni? Az f4p kiterjesztésű fájlokat hova kell másolni?
  • Lockheed
    #864
    Molnibalage Iszonyat jó kis Manualt fog összehozni a gémhez! A navigációs részt elolvastam, és NAGGYOOON jooóóó! Csak így tovább!

    Ha bármiben segíthetek, megtalálsz... :)
  • Thanatos
    #863
    jah csak asszem még nincs forgalomban és ha lessz is akkoris kurva drága lessz :/
  • repvez
    #862
    Azért ez a bill. se lenne rossz.Legalább látná az ember melyik gomb mire valo és nem kéne megjegyezni.
    optimus keybord
  • Lockheed
    #861
    Intru volt azthiszem, és talán Quake mehetett akkor a gépen... :D
  • 59th LeFty
    #860
    De LOL!! Valaki linkelte fórumunkra ezt a billentyűzetet, na mondom pont megfelelőnek látszik az F-16 DED-jének a kivetítésére a flakonban. Aztán gondoltam "áhh, ez túl árkádos ahhoz" - a rocket, grenade és egyéb feliatok miatt, de úgy látszik tévedtem :D
  • Molnibalage
    #859
    Nem'tom mi vitt rá, de feltettem újra a Freefalcon 3-at. És mit vettem észre?
    Forognak az F-18-as kerekei, de még perdületvesztés is le van programozva.
    Szép lassan megáll.

    Olyan fasza dogfigtot repülrem F-18-cal. Apám...! Már tudom mi hiányzik a AF-ből! Az hagyján de egyes dolgok SZEBBEN nétnek ki benne, mint az AF -ben. Hát az F-15 skinje nem semmi.(Nekem jobban tesztik mint a Lock On-os.)

    A manual első fele már kész, bár úgy látom még nincs kitéve.
  • Seaweed
    #858
    Most nezem hogy ez a bill pont ilyenekre van kitalalva!
  • neuro
    #857
    én sem :)
  • Seaweed
    #856
    Hmmm.....bar ezert nem fogok uj billentyuzetet venni
  • neuro
    #855
    Ugyan azokat a funkciókat tudja, mint a játékban a HUD alatti kis kijelző. Ahogy azt kapcsolgatod, a billentyűzeten is változik az info. Még az is lehet, hogy más kijelzőket/adatokat is ki lehet majd tenni az LCD-re
  • Seaweed
    #854
    ..es ez csak csupan annyi hogy a bill lcd-jen kint van, vagy funkcioja is van?!
  • neuro
    #853
    Az 1.06-os patch-ben gondolom van (lesz) valami "kimenet" a billentyűzet felé, ami megjeleníti azokat az adatokat, amiket kiválasztunk a kis lcd kijelzőn.
  • repvez
    #852
    Ez repülhetö is lesz vajon vagy csak AI?Mert ha repülhetö akkor jo lenne hozzá cockpit is .Ahogy olvasom talán már nem kell sokat várni rá áprilisba jön valamikor.
  • Seaweed
    #851
    ..es ez hogy mukodhet?!
  • neuro
    #850
    Még pár újdonság az 1.06-ból:



    Új Superhornet modell és textúra

    Új refuel rutin:
    Air to air refuelling has been subjected to a major overhaul. This has resulted in a complete rewrite of the tanker and receiving aircraft AI.
    The flight leader may request refuelling and this is on behalf of the entire flight. If another flight member requests fuel, the request is for the single aircraft.

    The way the player aircraft behaves depends upon the player options. In easy mode, the player simply needs to line up approximately behind the tanker, and the new AI will take control and refuel the aircraft. In simplified mode, the AI has one hand on the aircraft along with the player. The AI and player controls are mixed together. As the aircraft moves nearer the tanker, the player has less influence over the movement. The AI provides most the throttle control, with the player throttle control becoming a modifier, allowing some influence over the speed of the jet.

    In both Easy and Simplified mode, the AI will open and close the refuelling door, plus make a “ready for gas” radio call when stabilised behind the tanker. Once the jet is refuelled, the AI will make the “Done refuelling” radio call.

    In Realistic mode, the player has full control over the jet in all respects. He must open and close the refuelling door manually, fly the jet into position, make a “ready for gas” radio call, fly the aircraft to the boom and once refuelled, make a “Done refuelling” radio call. Then fly into the waiting position until all jets in the flight have been serviced.

    In all modes, once the refuelling door is opened, the flight control computer dampens the control surfaces. This permits the pilot to make small control movements with ease.

    Major changes have occurred to the AI for the tanker and thirsty aircraft to eliminate completely the rapid jitter that occurs in FalconAF when refuelling takes place. The AI is now able to refuel during a tanker turn, and the tanker turns are now distributed in multiplayer so that the turn is consistent between clients.
    The tanker no longer struggles to maintain a constant speed or altitude during refuelling.

    After refuelling, the thirsty aircraft reduces speed and decreases altitude slightly before sliding across to the waiting position. Meanwhile, the tanker will increase its speed by a few kts only during decoupling before settling back to the previous refuelling speed. The tanker altitude will not vary between refuelling aircraft from the same flight. Tanker boom should now visibly connect in MP.


  • f2d
    #849
    Ez nem semmi.
  • Siluro
    #848
    Ilyen nekem kell :D
  • Lockheed
    #847
    Ehhhh... Ez tényleg durva!
  • neuro
    #846


    ez de durva: Logitech G15 keyboard + F4AF 1.06 :)
  • neuro
    #845
    klassz fotó: http://www.af.mil/shared/media/photodb/photos/060305-F-2295B-506.jpg
  • f2d
    #844
    Az 1.08 kell.
  • Molnibalage
    #843
    Az alap Falcon 4.0 (1998)működik a modokkal.(tudtommal AF-fel nem) Ha kell megírhatom neked a játékot. Szinte az összes Mod megvan, cokpitok, helyszínek... Mostanában gondolkoztam is hogy AF helyett ezt tolom, mert az ottani helyszínek nem jelentenek már kihívást. A Freefalcon 3-ban volt egy érdekes felállás. Korea helyszín, de 1980-as évek technikájával. Na annak van ám hangulata! Nincs AMRAAM, csak Sidewinder meg precíziós fegyver sem nagyon van!
  • DummyBoy
    #842
    Köszi .... akkor valamivel kevertem ... Talán a HiTilessel vagy valamivel ...

    Volt egy Setup külön Falconhoz meg egy külön exe az AF-hez ...

    Köszi ...
  • neuro
    #841
    FF3 nem jó az AF-hez
    De a Freefalcon-t elvileg úgy csinálták meg hogy egy dupla klikk után automatikusan felmegy az alap 1.08-ra patch-elt Falcon 4.0-ra (sőt lehet, hogy az 1.08 sem kell előtte, már nem emlékszem)
  • repvez
    #840
    Szerintem nem fog rá menni.Amugy az SP4.2-böl és freefalconbol is van már OCI (one click install)patch.Azokkal nem kell bajlodni.De szerintem az AF-el ugyan ott vagy és stabilabb is.
  • DummyBoy
    #839
    Üdv Mindenkinek!

    Elkezdtem gyűjtögetni a sim-eket, és egy kicsit elakadtam ...

    Falcon 4-hez leszedtem a FreeFalcon 3-at és hozzávalókat ...

    De nem akar települni (Asszem a Falcon 4 az AF elődje ...) Nem talál Falcon 4 reg bejegyzéseket ... Asszem láttam valami Külön install exe-t de az istennek nem találom ... nem tudtok segíteni (Sorry ha kibogozhatatlan ... nagyon fáradt vagyok :( )

    A lényeg FF3 felmegy valahogy az Allied Force-ra? És ha igen ... hogyan?

    Előre is köszönöm!!!
  • Molnibalage
    #838
    www.patricksaviation.com-reól töltöttem le még régi Falcon-os video-t a Bumblebees.wmv-t. Szerintem nézzétek meg ti is, mert NAGYON érdekes a 3D-s virtual cockpit. Iszonyat jó! Vajon honnan szerzte?
  • neuro
    #837
    Az új Acrobat része az Adobe Creative Suite 2-nek. Megvenni kicsit drága, de itt-ott biztos találsz majd :)
    Ha másképpen nem megy, majd én átrakom pdf-be a kész anyagot a ppt-ből.
  • Molnibalage
    #836
    Mindki szerint a PDF a jó. Honnan vegyek PDF editort? Mert, úgy tűnik mindenkinek van, csak nekem nincs...
  • neuro
    #835
    valamit majd kitalálunk, hogy mindenkinek jó legyen... :)
  • Seaweed
    #834
    PPT?!? Mi az tan csak nem power(?)point? PDF ha emberi formatumot szeretnel, de amugy html a tuti! (HTML-t is ugy kell szerkeszteni mint minden mast...amugy ha bopra atrakja amugy is mas lesz a fekvese)
  • Molnibalage
    #833
    Nekem is ez van. Azért ez egy kicsit durva. Vajon lehet majd valaha normálisan hálóban tolni?

    Más. A manual/FAQ szépen készül. Lesz vagy 20 oldal. PPT-ben jó lesz?
    Mert neuro szerint sokak így nem töltenék le. HTML-ben nem tudom, hogyan lesz feltéve a hossza és mérete miatt. Már most 3MB a cucc, pedig még csak 8 oldal van meg.

    Valszeg saját gyakorlóküldetéseket is csinálok mellé, mert a beépítettek nem sokra jók a radar A-A üzemmódjaihoz. Kicsit sok az ellen egy kezdőnek.
  • repvez
    #832
    megjelent a falcon lobby nevü progi!Letölthetö a hivatalos oldalrol.Elviekben automatikusan betölti az activ servereket a játékba és csak ki kell választani melyikkel akarsz játszani.Én már megprobáltam de még mindig time out ot ir ki a kapcsolodásnál.Teszteljétek többen és osszátok meg az észrevételeket hogyan lehetne rákapcsolodni.
  • Gundark
    #831
    Én már alig várom hogy forogjanak a kerekek :) 1.06ot akarok Addig is elcsábultam és lokkonoztam meg FA18aztam.
  • Lockheed
    #830
    Nekem is! TrackIR -el minden repszim sokkal nagyobb élvezeti szinten játszható sztem, meg egyszerűbb, könnyebben kezelhető is! (gopndolok itt a nézetre) Nekem megvan a gém, csak használni nemtom úgyhogy én remegve várom a leírást! Hajrá Molnibalage! :D Viszont én a HiTiles -t fogom megvenni hozzá szerintem!
  • Seaweed
    #829
    aha..nah majd ha megveszem* ujra felrakom (no warez!) es meglatom ;)
    (igazabol Trackir-el akarom megvenni es addig felreraktam ming nincs olyanom, mert ereztem hogy azzal jobban elvezheto lenne (nekem))
  • Gundark
    #828
    ÖÖ előbb elfelejtettem Ugye mint flájbájvájör vas a Vipera botkormánya visszajelez valamit? Mint valami force feedback :) Mert ha jól emlékezem tök stabil és az erőt érzékeli (mint Obi van :)) amivel rángassák Ha jól emlékszem az egyik pilcsinek ki is tört az egyik kétülésesben
  • Pitti
    #827
    Az élet egy sz@r játék, de a grafikája nagyon ott van