52965
  • Gundark
    #746
    Nekem már az elején megtelt vele a FACom és nem megyek ilyen küldikre :) Amikor köröztem és vártam a tökfejeket miután szépen megjelöltem a célokat mindig lelőttek a gaz ellenségek :) Viszont királyul lehet hasraszállni a falconnal :) Bár még csak reptéren próbáltam némi teknikai hiányosság miatt. :)
  • Molnibalage
    #745
    Sikerült már valaiknek FAC küldetésben más géppároknak cálokat kijelölni? Nekem soha nem jelennek meg a hívójelükkel a FAC radio command oldalon. (A manualban van róla kép.)
  • davidi18
    #744
    Én is szivesen mennék (bár elég kezdő vagyok...de hátha tanulok vmit). Persze csak ha nem baj, és nem zavarok.
  • Molnibalage
    #743
    Majd akármelyikünk létrehoz vele egy virtuális LAN-t és úgy lehet vele tolni majd a játékot. Csak egy hálózatnév és jelszó kell. Kijelölöd majd a kívánt hálzatot azok közül amit látsz aztán mehet a banzáj. MSN-en vagy Skype- on duumáljuk meg?

    TS-em van, de davidi-val nem tudtuk belőni ezért a duma az MSN-en ment.(Van headset és holnap veszem át a zsír új Saitek Cyborg evo-t.)
  • repvez
    #742
    Péntektöl én is harcra készen állok.Már leszedtem azt a progit de fogalmam sincs mit kéne vele kezdeni.
  • Lockheed
    #741
    Lámácska vagyok Én még a Falcon Avionikájához sajnos! :)) Navigáció meg az alapja megy, de a fegyverzet! Pfff... Sajnos mostanában időm sincs nagyon játszani, mert ki****ott sokat dolgozom, de lassan vége nálunk a szezonnak és akkor majd jóval több időm lesz! Addig meg csak gyakorolgatok! :))
  • neuro
    #740
    szerintem én benne leszek, ha nem is mind a két nap, de egyiken biztos
  • Molnibalage
    #739
    Skacok, jöttök hétvégén multiban tolni? Gondolok itt neuro, Lockheed és repvez kollegákra elsősorban. De bárki jöhet. MSN-en vagy Skype-on megtaláltok. Kell hozzá Hamachi. Elküldöm,ha nincs meg.
  • davidi18
    #738
    MEGVAN A MEGOLDÁS MULTIPLAYER MODRA!!!!!!!!!
    LAN SZIMULÁTOR PROGIVAL: HAMACHIVAL
    Ma teszteltük a programot. Müködött, repültünk is. Molnibalage és én teszteltük...nagyon király :)
    MSN: [email protected]
    Skype: [email protected]
  • kiskorúbézoltán #737
    Sajnos az .
  • Gundark
    #736
    Ez komoly? Mert akkor gratulálok, ismét nagyot léptünk előre :)
  • Seaweed
    #735
    hopp egy N kimaradt Bill Gunston nevebol...ehhe
  • Seaweed
    #734
    Mar nem emlekszem hol olvastam..de asszem egyik Bill Guston konyveben irta hogy Hordozo..es kategorikusan hordozo a 2.vh utan.
    Pedig ha valaki ert hozza akkor az a faszi ert...jah hogy a magyar nemzetvedelmin igy tanitjak...nah az nem meglepo
  • neuro
    #733
    Egyébként ezért is érdemes magyar szinkronnal katonás filmeket nézni: szinte mindig meglepnek a fordítók valami vicces dologgal.
    Az egyik kedvencem a "Fire in the hole!" (kb. Vigyázz, robban!), ami az egyik filmben "Tüzelj a lyukba!" kifejezésként hangzott el. De még rengeteg ilyen van ("Sniper cover" a BHD-ban "Keressen mesterlövészeket a tetőn") stb.
  • kiskorúbézoltán #732
    OFF

    "Az anyahajó szótól meg kinyílik a bicska a zsebemben"

    Akkor nyitogasd lelkesen mert állítólag a nemzetvédelmin így oktatják !

    ON
  • Gundark
    #731
    Öö igen. Az valami idióta driveriba volt. De már egy ideje megy rendesen. Már ha a rohadt Su 33asok nem rendeznek lőgyakorlatot :))
  • Gundark
    #730
    A fő motivum a pénz. Mig régen szinte fogtak egy lemezt azt kalapáltak, ma már ha kimennek a hangárba az egymilkó :) No meg megszűnt a nagyellenség kép, terroristákat meg lehet vadászni "régi" vasakkal is :) Ennek a tologatósnak amit Bucser is irt, a legjobb példája a Komancs :) Szép lesz jó lesz, de nem lesz :) Az anyahajó szótól meg kinyílik a bicska a zsebemben :) Ez a baromság persze megragadt a médiában. Az hogy a helikopternek nem propellere van az meg nem :)
  • Bucser
    #729
    Ja egyébként bocsi az erős offtopicért...

    Ezt a témát inkább a repülős topicban boncolgassuk tovább:)

    Itt
  • Bucser
    #728
    "egy sportkocsit veszek alapul, mekkora fejlődésen megy keresztűl 1-2 évtized alatt, milyen komoly vadászrepcsit lehetne kifejleszteni teljesen az alapoktól kezdve"

    Nézd meg az F22-t. Légifölény vadászgépnek indult a 80-as évek végén és csak most állítják szolgálatba!!!!! Menet közben egy csomószor kitalálták a Pentagonban, hogy "jó lenne ha még ezt is, meg ezt is tudná"
  • Bucser
    #727
    hát akkor kezdjük az amerikanszkij fighterekkel az F-22 és f-35 sorozat ugye

    Aztan oroszoknal ott van a szu 30-as a szu 33 a mignel a mig At (bar ez gyakorlo típus lett) Aztan ott van a Eurofighter mint EADS gép majd kínai és tajani csodák (ugye a ching kuo asszem a tajvani talán??) Szóval van azért fejlesztés bőven. Nem beszélve arról, hogy a régi gépek "csak" modernizálása nagy biznisz és sokkal költségatékonyabb mint az új gép fejlesztése. (látható hogy mind az oroszok mind az amcsik mit össze küszködnek az új gépeik programjaival hisz "béka lévén nem kell fegyverre költeni"). (pl egyes szakemberek szerint a F16 A/B-kből kialakított F16 ACE (ez izraeli) sokkal jobb lett mint a új Block 60-as c/d.

    zóval vannak új gépek de a modernizálás kifizetődőbb.
  • F16
    #726
    Az tényleg isteni lehet, nincs is jobb hely, ahonnan az ember felszálni kívánna! Mivel még újjonc vagyok a vadászrepülők terén, ha nem zavar feltennék néhány kérdést. Elkezdtem bújni a hozzájuk kapcsolódó szakirodalmat, és azt vettem észre, hogy amióta vége a hidegháborús időszaknak, a nyolcvanas évek vége és kilencvenes évek eleje óta nem igazán fejlesztettek ki vadonat új típúsokat, inkább csak a meglévőketalakítgatták át pl:MIG29, F-16 (persze rúgjatok belém, ha nem így van). Ha egy sportkocsit veszek alapul, mekkora fejlődésen megy keresztűl 1-2 évtized alatt, milyen komoly vadászrepcsit lehetne kifejleszteni teljesen az alapoktól kezdve. Persze van néhány tippem miért nem így van, a hadiipar fejlődésének csak egy dolog vethet gátat: a háborúk csökkenése. Kérlek ossztok meg velem ehhez tartozó nézeteiteket, hogy végre tisztulhasson a látképem a legújabb szenvedélyemről% Kössz.
  • neuro
    #725
    repülőgép hordozó hajó, vagy ahogy a filmekben mondják "anyahajó" :)
  • F16
    #724
    Slytettem hogy én vagyok a láma, nem is értettem ezt a szót. :)
    Mit is takar a rephordós kifejezés?
    Talán egy hajó fedélzetéről lehet felszállni?
  • neuro
    #723
    "rephordós" szimre gondolt Gundark :)
  • F16
    #722
    Valóban most nemrég kezdték el izgatni a fantáziámat a modern vadászgépek és a hozzájuk kapcsolódó szimulációs programok. Eddig autós szimulátorokban mozogtam. Miért mondod, hogy más modern repülős szim nincs? A Lock On tudtommal az, nem? Épp ma rendeltem meg, és már nagy izgalommal várom :)
  • neuro
    #721
    A Janes F/A-18-ban megcsinálták már hogy XP alatt ne essen szét a grafika?
  • Gundark
    #720
    Kedves F16 ha nem tévedek, te nem régen kezdted el ezt a szakmát, mármint a szimeket ugye? :) Én még azt mondanám hogy próbáld ki a Jane's F/A-18at. Igaz nem új, de ha leszeded hozzá a TSH-s cuccokat egész jó lesz. Mert sajnos más igazi modern rephordós szimünk nem nagyon van. Lett volna a LOMACban ugye de attól már nem tartok :) Tényleg Neuro, megint izgulnak a FighterOpssal, de fracájul és nem értem :) Meg a honlapjuk sem punnyadt még meg :) Én reménykedem :)
  • neuro
    #719
    sajna nem :(
  • F16
    #718
    Magyarországon nem vásárolható meg ez a game?
  • neuro
    #717
    nincs demója a játéknak sajna...
    de itt van egy nagyon jó review, amiben szinte mindent leírnak, amit érdemes tudni róla:

    http://www.simhq.com/_air5/air_160a.html
    http://www.simhq.com/_air5/air_161a.html
    http://www.simhq.com/_air5/air_162a.html
    http://www.simhq.com/_air5/air_163a.html
  • F16
    #716
    Falcon 4.0 Allied Force demolelőhelyet nem tud valaki?
  • neuro
    #715
    Sajna eddig nem sikerült összhozni multis játékot, mert valami mindig elbénázunk a szerver beállításnál... :)
    De ha működni fog, várunk majd sok szeretettel.
  • davidi18
    #714
    Sziasztok! Én szivesen multiznék vkivel..bár még csak most tanulom a FALCON4-et. Imdáom a repülös játékokat, csak még az irányitással vagyok kicsit gondba :( vagyis a harcolás részével :( Aki akar multizni vagy vmi:
    MSN cimem és Skype cimem: [email protected]
  • Seaweed
    #713
  • neuro
    #712
    Rendeltem már vele rengeteg dolgot (lemezeket, Flaming Cliffs stb) és azoknál működött, egyedül a Paypal dobta vissza. Mindegy végülis sikerült megoldani az oldschool módszerrel :)
  • Seaweed
    #711
    hmm akkor passz (nekem raiffnal van ilyen kartyam es nekem mukodott..egy netes szolgaltatasert fizettem vele (rapidshare 2 honapot anno))
  • neuro
    #710
    azt persze: visa classic
  • Seaweed
    #709
    Dombornyomott bankartyat adtal meg a paypal rendszerben?! (mert ugytudom csak azzal mukodik, neke maz van es azzal mukodott...bar pl hitiles-nel asszem lehet fizetnei egybol kartyaval is szal ha van dombornyomott akkor maris felesleges a paypal)
  • neuro
    #708
    K+H banknál próbáltam november, december körül
  • Bucser
    #707
    Attól függ milyen bank. Pl OTP nem engedélyezte.