52965
  • Molnibalage
    #5866
    Tuti?
  • L Viper #5865
    Sose aggódj, hogy még kezdő vagy benne, pont erre jó a multi.
    Egymástól tanulunk a legtöbbet.
    Mi nem arról vagyunk híresek, hogy a kezdőket agyaggalambként kezeljük.

    Ami kérdésed van multi közben felteszed, elmondjuk estleg felírod egy cetlire. 10x gyorsabban fogsz tanulni, mint önállóan.
    Egy idő után meg észreveszed, hogy minél többet Falconozol, annál rutinosabb leszel, meg függő is
    Csak türelem, mert ez tényleg elég komoly szim
  • Bucser
    #5864
    "Shzerintem a Lonci is paraméteres görbéket használ az erők leírásához, nincs olyan progi ma, ami igazán precízen fizikailag real-time-ban tudna VALÓDI erőket számolni"

    de van. X-plane:)
  • neuro
    #5863
    Nem lehet kiszámítani, mikor üt be egy villám a szerverszobába :)

    Egy olyan tárhely, ahol van rendes support is 3-4000Ft+áfa/hó, ami elég sok egy hobbi oldalhoz.

    A domain ettől független, az egyszeri 5000Ft.
  • Molnibalage
    #5862
    Nem is rossz.
  • Molnibalage
    #5861
    Hát tennék rá anyagot bően, manualt, kikézési videokat, ACMI-t. Milyen gyakran üthet be a gebasz a no support esetben? A supportos honlap mennyibe fájna? Ki mennyit hajlandó rászánni egy évben?
  • Molnibalage
    #5860
    Alatta is ugyanolyan errőforrás igényes. Shzerintem a Lonci is paraméteres görbéket használ az erők leírásához, nincs olyan progi ma, ami igazán precízen fizikailag real-time-ban tudna VALÓDI erőket számolni. Úgy értem, hogy áramló levegő sebességét és a szárnyprofil alakját figyelembevéve, főleg, hogy a játékban 3D-s moddellek repkednek, de a szárnypfrfilok alakja nincs lemodellezeve.
  • neuro
    #5859
    Srácok, volt szó róla, hogy csinálni kellene egy új repszimes oldalt, akár a Falcon köré építve (bár szerintem annál mindenképpen szélesebb kellene hogy legyen).
    Én a héten elkezdek vele foglalkozni, mert a BOP alól lassan eltűnik a szerver és menteni kell amit még lehet.

    A kérdésem a következő:

    - kikre lehetne számítani, hogy anyaggal tölti az oldalt? (repszim, haditechnika, hír szekciók stb.)

    - mennyi pénzt tudnánk erre áldozni? (support nélkül havi 1000Ft-ért is lehet tárhelyet kapni, de ha valami gáz van elveszik minden adat)
  • Caterpillar
    #5858
    Klikkelhető lesz a kabin hasonlóan a Falconos megoldáshoz!

    Pl ott lesz a TFC MFD amivel realtime lehet ótvonalat tervezni majd bennt a játékban...


    AFM = Advanced Flight Modell
    A Su-25 el vezették be és kb aról szól hogy minden erőhatást realtime számoltat a processorral az engine!
    Ez a Ka-50 -től kezdve érvényes lesz a fegyverekre is magánál a helikopternél pedig mind a 6 rotorlapáton külön lesz számolva (persze a sárkányon létrejövő erők is beleszámítanak) = a valósághoz lehető legközelebb álló repmodell!

    Pl MiG-29 -en elképzelésem szerint azért nincs AFM mert a hangsebesség körüli és fölötti tartományokban számolni a fizikai erőket iszonyú erőforrást igényelne. Erre viszont lehetne megoldás hogy egy bizonyos értékig AFM utána pedig a mostani script rendszer. Kérdés menniyre működne?
  • Molnibalage
    #5857
    A manuallal az a baj, hogy ráférne egy alapos ráncfelvarrás, de nekem nincs már meg az eredeti ppt verzió. Pár embernek küldtem DVD-t és azon rajta kell lenni. Nem küldené el darabokban valaki nekem? Azt módosítva csinálnék egy újabbat és összevonnám az előzőekkel.
  • Molnibalage
    #5856
    Mi a baj a játék ráidózásával? Igaz, én nem sokat játszottam vele, de az AI böcsületesen hajtotta végre a parancsaimat és gyorsan is. Túl kevés a lehetőség? A Falconban számtalan olyan parancs van amit még én sem adtam ki soha és azt sem tudom mire jók.

    A Ka-50 kapcsán pont akartam kérdzeni, hogy sok-sok kapcsoló mozgott, de kilkkelgetésnek nyoma sem volt. Akkor most az klikkelhető lesz vagy sem?

    Mi az az AFM?
  • 42nd Intruder
    #5855
    Nem lehet letagadni, hogy a Lock On-ra ráférne egy új engine (hej majd a lock on 3.5 :D) A büdös nagy semmit azért én nem mondanám, mert ehezekhez a lehetőségekhez mérve igencsak kitesznek magukrt az oroszok, gondolok itt a "nyomogatós" KA-50-es kabinra (ergo ha lenne rohadtsok idejük minden kabin ilyen lehetne), új pletykák szerint a fegyverek kapnak AFM-t, ide tartozik, hogy videók alapján a lövedékek már igen szépen gurulatot kapnak a földön, KA-50 rotorlapátjait érő fizikai hatások. Mondjuk emiatt értem azt, hogy sok benne a kiaknázatlan lehetőség, mivel egy-egy ilyen újítás sokáig tart, tehát ha mondjuk minden gép kapna AFM-t akkor az igencsak sokárra lenne kész, sajnos a fejlesztők le vannak terhelve, de újításokban, ötletekben nincs hiány.
    Dinamikus hadjárat hiánya mellett szerintem a rádiózás is egy gyenge pontja a játéknak.
    Félreértés ne legyen én csak arra akartam rávilágítani, hogy aki keleti technikával akar repülni annak a Lock On úgyis jobban fog tetszeni, mint annak aki a nyugati technikával küldi.
  • Gundark
    #5854
    Gyere el pénteken :) Nem kell semmi csak gépágyú :)
  • Boconadi
    #5853
    Most repültem egyet az ai-val, úgyhogy háálám jeléül fogadd e két képet ! Remélem minél hamarabb játszunk együtt, azonban a játék még jórészt tanuló részben van. Lőni és a radart kezelni még egyáltalán nem tudok, de a gép irányítása, működtetése, trimelése már talán megyeget :p


  • L Viper #5852
    Az #5791 -es hozzászólásnál van egy jó link.

    Ha lemégy az #5786-os hozzászólásig és elolvasol mindent pont nemrég írtunk egy másik srácnak, mit és hogyan kell csinálni. Szerintem ez is segít.
  • Boconadi
    #5851
    Na végigolvastam a FAQ-t, meg 22 oldalt (többre már nem volt ma erőm), ezért merem megkérdezni, hogy honnan tudom letölteni a RedViper-t. Torrentet nem akarok, mert nekem sajnos fizetnem kéne érte a hülye netem miatt... Ha jól olvastam ingyenes, találtam is egy linket nem tudom hányadik oldalon, de sajnos nem működött a link. (Ha jól emlékszem ezen az agria-s honlapon volt, de mivel a faq sem volt jo, az sem)
  • Boconadi
    #5850
    nekem csak Allied Force van
  • Molnibalage
    #5849
    Nem csak nekem van 80-as évek mániám..

    Balu-tól a sérülésmodellezésre:

    "Attól függ mit értesz sérülésmodell alatt.. a 3d megjelenítést, vagy a kódot ami a rendszerek sérülését számolja ? Vagy a HitBox-ra, magára a metódusra gondolsz ami alapján a sérülést érzékeli?

    A kód kivételével ami az F-16-os rendszereinek sérülését modellezi, minden más nagyon gyerekcipőben já sajnos. Minden objektumot körülvesz egy láthatatlan doboz, ez a hitbox, ez figyeli hogy eltalál-e valami.. ezért van hogy pl hiába lövöd a szárnyak végét egy Ai- gépnél, az észre se veszi.. kompromisszum kell, vagy az egész benne van a box-ban, de akkor egy csomó terület ahol nincs is gép, mégis sérül, vagy egyes részei kilógnak... nehéz eset...

    Vizuális szinten van lehetőség "damaged" lod létrehozásához, ezek alapban benne is voltak, de jelenleg az RV-ben ezek még nincsenek átkonvertálva, de ezen a téren is lesz változás, ha nem is mostanában."
  • Molnibalage
    #5848
  • L Viper #5847
    Na akkor imádatunk tárgya ! Gyűljön a nyáj, nehogy máglyára jussunk:

  • Gundark
    #5846
    Mikor ki. Akinek a legnagyobb éppen az uploadja. Az ip-t majd akkor mert ott csináljuk meg a szervert. Ha Repvez jön (és nem a vihar :) akkor szerintem ő lesz. De majd az összeülő zsinat eldönti :P
  • eLGi84
    #5845
    Ip címet, lehetne kérni majd, vagy azt csak skype-n adjátok majd meg?
    Általában ki a szerver?
  • L Viper #5844
    Nem ez ami a Lead Pursuit oldalán van (1.0.12) csak a Falcon4 Allied Force-ra telepíthető.

    Az alap Falcon4.0-ra a RedViper-t kell telepíteni, ezzel szoktunk multizni, mert ebben sokkal több újítás van mint az AF-ben.
  • Boconadi
    #5843
    ezt az 1.0.12-es patch-et telepithetem az alap falconra is?
  • L Viper #5842
    Hivatalos oldal az AF-hez

    1.0.12 a legújabb patch AF-hez, bár itt inkább az alap Falcon4-re a RedVipert használjuk !
  • Boconadi
    #5841
    Melyik a legújabb Patch a Falcon 4.0 Allied Force-hoz, és honnan tudnám letölteni azt? Googleból letöltöttem vmi 1.12-es patch-t, nem tudom mit kezdjek vele, netán ha van annál frissebb is akkor inkább az kéne.
  • L Viper #5840
    Naon hüjje vagy mán megint

    Na szóval, valóban maradjunk pénteken a Skype-nál, ha fent van mindenki akkor csinálom a konferenciát.
  • Molnibalage
    #5839
    Nekem bejön.... Mi a kérdés?
  • L Viper #5838
    Ha HiTilest telepítettél, utána el kell indítanod a : Falcon4\Utilities\-ben a TerrainTexCompress.exe-t és válassz évszakot.

    A nyár és a tavasz nagyon jó.
  • Boconadi
    #5837
    Fene egye meg, nem jo a F.A.Q.
  • Gundark
    #5836
    Valóban skypen szoktunk gyülekezni mellőzve minden más huzavonát a multi előtt. ... Vagy az mostantól lesz?

    eLGi84 : Máj ném iz Gundark-1-1 a szkájpon. De szerintem a Szentatya kommunikációs vezetőjét L_Viper Főesperest (elnézést mi itt az inkviziciónál nem vagyunk tisztában a rangokkal, mert mink itt csak győzköggyük a embereket:) méltóságos urat keresd meg (aki mellesleg kiválóan kötelékezik F-15össel) aki körkapcsolást szervez
  • L Viper #5835
    Jaja, fél 10 nekem is jó. L_Viper vagyok ott is, meglepő módon
  • Molnibalage
    #5834
    molnibalage83 vagyok Skyepon, mindenki ott szokott gyülekezni. Este fél tíz tíz fele gyűlik a nép imádni vallása tárgyát. :)
  • eLGi84
    #5833
    A multizás pénteken mikor fog kezdődni?
    És Skype- n kit tudok elérni, hogy majd segítsen összehozni a kapcsolatot.
    Előre is köszi.
  • L Viper #5832
    Én nem bántom a Lock On-t, mert az elődje a Flanker 2.5 volt a másik kedvencem. De a jó hadjárat tényleg hiányzik, de az valóban nagyon látszik, hogy újabb a megjelenése.
    Viszont mióta az RV kijött alig indítottam el a Lock ON-t.
  • L Viper #5831
    Skype-al szoktunk, de van TS-is, de valhogy az előbbire álltunk rá.
  • Molnibalage
    #5830
    Egyszer kifejtehetnétek benne, hogy mi az érdekes benne. Egyedül a nagyon kis sebességeknél fura a dolog és az ottani nagy állásszögeknél. Láttad már a videoimat? Kívülről teljesen valóságosnak hat a dolog.

    Nekem már ez is nagyon jó. A Lock On-ban meg mire alapozod, hogy sok a kiaknázatlan lehetőség? Asszem még a Lock On fórumon írta valaki, hogy a legtöbb fontos dolog, egy az egyben hiányzik magából a játék motorjából, tehát z EGÉSZET le kéne kódolni. Ez a Falconnál folyamatosan történik, mig a Lock On-nál gyakorlatilag a nagy büdös semmi, pedig én örülnék a legjobban, ha történne valami. Repkedni viszont imádok vele. :)

    A dinamikus hadjárat hiánya, meg aztán tényleg elég durva...
  • 42nd Intruder
    #5829
    Hmmm.... Maradjunk annyiban, hogyha valaki keleti technikával akar repülni akkor annak a Lock On az etalon, ha meg nyugatival akkor meg a Falcon. Ha tovább akarok kukacoskodni akkor mondhatnám, hogy a Ka-50 (techdemo) után akár lehetne bizakodni az avionika fejlesztésében is, de ne teszem, mivel már ez is csúszik majd' 1 évet minimum. De szerintem egyezzünk ki abban, hogy a Falcon jó kis avionikás game, bár a fizika "érdekes" benne, a Lock On meg egy gyönyörű szimulátor, tűrhető fizikával és rengeteg kiaknázatlan lehetőséggel, aminek kiaknázásához sajna igencsak idő kell és nem tudjuk mennyit kel rá várni.
  • eLGi84
    #5828
    A kapcsolatot min tartjátok egymással?
    Skype v. TS
  • L Viper #5827
    Fúú ! Nem lettem volna ott a kocsi körül !