52965
  • Molnibalage
    #6147
    Ha minden kötél szakad esküszöm felrakom az OF-et és csinálok videot, mert most már a főmenuben is tudok videot csinálni. Sajnos a játék közben nem tud felvenni a Hypercam. :(
  • Bucser
    #6146
    A védett szövegből simán lehet beilleszteni szövegdoboz nélkül (tudom hisz 2 hónapja emeltem ki különböző szövegeket pályázati kiírásból ami PDF-ben volt majd beraktam szakdogába és külön formáztam. Szóval ha védelem nélkli lenne símán editálható (ami TT fontokkal írt szöveg benne az biztosan)

    Egyébként szerintem szimplán megcsinálták Wordben a manualt és aztán egy PDF nyomtató pluginnal létrehoztáka PDF file-t. Én is ezt csináltam a szakdogával.
  • Molnibalage
    #6145
    Skacok modtam, hogy nem kell vesződni manual fordítással, megírhatom az OF kiegészítéseket is, de szerintem aki az OF-fel olyan szinten akar játszani, hogy manual radio tunung meg a HSD-n a package bővítés az tanuljon meg mininálisan angolul. Itthon amúgy sem sok embernek van olyan vasa amin OF-et tolhat és mi sem azt toljuk, tehát sok értelme nincs lefordítani az OF manualjat. Ha átkülditek a ppt formában levő manualomat 1-2 hét alatt gatyába rázhatom augusztusban azt szeva.

    A Falcon rajongótábora itthon jelentősen attól tartok nem fog bővülni, szóval már csak ezért sem fontos az OF-fel foglakozni, főleg, hogy ki fog halni (totálisan nem fejlődik) és ha minden jól megy akkor a jó dolgokat belőle átveszik az FF4-ben is. Ha bármi kérdés van, azt itt úgyis megválaszoljuk.


    De repvez, mst komolyan mi olyan rohadt nehéz a catrigde beállításban?? Ha alapból nem állítasz be semmit install után akkor nem enged lépkedi és mindekttőn blank van. Ez az állapotot FF4-ben úgy éred el, hogy behozod a választó MFD-t úgy, hogy azt a gombot nyomomd meg ami az éppen aktuális MFD oldalhoz tartozik. Tehát nyomd le a zöld keretben levő HSD-hez tartozó gombot. Na itt akkor a választás lehetősége. Nyomd le a blnakot. Juhé az állpot előállt. Akkor most próbáld azt az MFD-t váltogatni és látod, hogy a blnak és még két másik MFD-k között megy körbe körbe.

    Az OF-ben ha nem csinálsz SEMMIT a catridge programozással akkor is elérhető MINEN oldal, scak MINDENT MFD gombnyomogatással kell elérni. Amikor a catrige-t programozod akkor azokat az oldalakat állítod amik között pörgetni fog a gombnyomásra. Namármost FF4-ben próbáld ki, hogy ha van LGB a gépen, akkor ugyebár a TGP csak MFD buttonokon keresztül érhető el. Nyomj backspacet és menj WPN oldara. Eztuán itt hozd be a TGP-t és kezd el a ú vagy ő gombbokal váltogatni az MFD-t csofák csodája, ugyanannyi darab oldal között pörget, csak az WPN oldal helyett más oldal lesz az egyik, tehát az FF4-ben is be lehet állítani, hogy mik között pörgesen, csak a darabszámot nem változtathatod. Érhető amit írtam?
  • repvez
    #6144
    De a nem védett szöveget is csak ugy lehet Pastézni hogy nem felülirja az eredetit, hanem csak rárak egy szövegdobozt amit formázni kell hogy kitakarja az eredeti szöveget,de ne menjen bele a képbe.
    Már karestem mindenhol egy olyan progit ami PDF editáláshoz lehetne használni,de mindegyik tul volt bonyolitva és nem lehetett ugy alakitani mint egy szöveges dokumentumot.
  • repvez
    #6143
    Az RV manualba nem enged sehogy se belepiszkálni, mert sürke a copy paste sor mert védelem van rajta.
    A webforditoval tisztába vagyok hogy nem ad jo eredményt, de legalább ad egy alapot amit könyebb átfogalmazni olyannak is aki nem tud angolul(ld. ÉN)
  • Bucser
    #6142
    "Már csak arra kéne rájönnöm hogy Word07-ben hogyan lehet ugy menteni hogy csak bizonyos lapokat mentse el ne az egészet."

    Mi sem egyszerűbb? Új dokumentum kivágás+beillesztés+mentés:) Egyébként word 07 egy fos a mai napig a 03-at használom. Ami azon felül van egy rakás....
  • Bucser
    #6141
    minek konvertálni? copy pasta...

    A szöveget tudod csak lefordítani a képeket nem tudod átvenni. De valszeg ha megkérdez aragorn-t, hogy szeretnéd lokalizálni a manualt valszeg segít benne. Akkor szépen lefordítod aztán wordben elküldöd és ő megtördelve megcsinálják template alapján (szerintem).

    Egyébként ezekbena webfordítókban ne bízz túlságosan általában egy rakás fos ami kijön belőlük. én csak egzotikus szövegeket szoktam fordítgatni velük (japán/kínai forrást angolra)
  • repvez
    #6140
    Én mint irtam már nekiáltam egy nyers forditásnak a manualbol,de nem igen válaszoltatok, hogy besegitenétek.
    Egyenlöre csak a dash34-es manualt csinálom az OF-böl, mert az RV manualja valamilyen védelemmel van ellátva és nem lehet átkonvertálni Wordbe.
    Eddig amit sikerült leforditanom az a navigáci, ILS, és a rádiozás egy része meg a Catridge programozást.Már csak arra kéne rájönnöm hogy Word07-ben hogyan lehet ugy menteni hogy csak bizonyos lapokat mentse el ne az egészet.
  • Molnibalage
    #6139
    Bazz milyen F-4-ek...
  • Molnibalage
    #6138
    Pedig az a manual egy kicsit már elavult. Könyörgöm a ppt formátumú manualomat keresse meg már valaki... :(
    Valakinek TUTIRA meg kell lennie.
  • Molnibalage
    #6137
    Boconadi, ha ma akarsz napközben mutiztni kivételesen ráérek egy kicsit délután.

    Az Alt+tab-ot még a főmenüben és UI srceen-en sem kell erőltetni, mert képest CTD-t csinálni, de a mutntionst és a tacref-et szétbassza, alt+tab után nem jeleníti meg a kiválasztott egységet, nagy üresség van.
  • L Viper #6136
    Na úgy látom, meg is vagy fertőződve, innentől neked véged, kialakult a Falcon függőség
    Üdv közöttünk
  • L Viper #6135
    Sajnos csak a menüben működik az alt + tab, repülés közben nem.
    Tehát nem kell teljesen kilképni azért. Az AF-nél rep közben is működik, itt nem sajnos. Ez van.
  • Boconadi
    #6134
    Fú b@sszátok meg ez a manual kurva jó Nagyon sokat tanultam belőle Falcon 4.0 terén. (Kicsit segített a lockon F-15C vadászrepülő részén is, mert a besugárzás jelzőt nem nagyon értettem).

    Azt sajnálom, hogy a manual olvasása közben nem tudok alt + tabbal kilépni a játékból. Nem értem miért, hiába nyomtam mint állat. Tehát így kicsit hosszadalmas idő be ki lépdesni, de megéri (esetleg nálatok is így van, és van-e rá megoldás?).

    Köszönöm, hülye voltam hogy eddig nem néztem meg!
  • Gundark
    #6133
    Kösszencs megcsináltam én is. :)

    Azért ez a malac jól néz ki belülről.

  • Bucser
    #6132
    Hülyeség. csak zabálja a helyet és úgyis be fogod kódolni. És indokolatlanul megnöveli a renderidőt. (szerintem)

    HA jól hazsnálod a codecet akkor nem lesz gond a tömörítéssel sem.
  • Molnibalage
    #6131
    Nem tömörítem, a videoim 1024x768-ben készülnek.
  • Bucser
    #6130
    nem csoda. számold ki mennyi helyet foglal egy 1024*768-as BMP ennyi helyet foglal egy frame. Azt sztorozd be a frame/sec értékkel és azt szorozd fel a másodpercek számával. Ezért szokás tömöríteni:) Meg felesleges pl 1024*768-as nyers videot csinálni hogyha ugyis tömöríted 460*320-ba teszem azt... Csak zabálja a helyet.
  • Bucser
    #6129
    Öreg hiba. Sokkal szebbek mint az eredetik.
  • Bucser
    #6128
    keress rá arra hogy Aeyes valamelyik hsz-ben részletesen leírtam. (a lap alján van a topicon belül kereső kereső.
  • Molnibalage
    #6127
    Valami számokat kell átírogatni a txt fileban ami a kabinoknál van. Megvannak az Aeyes cockpitok, de valami nem vesz rá, hogy felrakjam őket. A nyugati típusokból mindenk korrekt 3D-s kabinja van, so a 2D-s így már nem is érdekel.
  • eLGi84
    #6126
    az Aeyes féle kabinokat, hogy tudom használni az RV-nél? Vagy nem lehet?
  • L Viper #6125
    Ahhoz nincsen sajnos, tudtommal csak olyan 2D létezik, amik csak képek és nem lehet kezelni semmit, csak billentyű parancsokkal. Asszem anno ezért nem is kellett.
  • Molnibalage
    #6124
    Nem véletlenül ajánlottam a gépet.
  • Molnibalage
    #6123
    Van, de hiperkezdetleges és persze csak 2D-s. L_Viper-nek megvan. Az F-4G is csak ilyen. Sokakat zavar az F-16 cockpit de én már megszoktam. A 3D-s kabin meg elég, hogy a gépből való kilátást szilmulája. Türelem. :)
  • eLGi84
    #6122
    OKé, de az Ardvarkhoz van 2d-s kabin?
  • eLGi84
    #6121
    Viper tudsz valahonnan F-4G-hez 2d-s cockpitot?
  • Boconadi
    #6120
    köszönöm!
  • L Viper #6119
    Ejj de szép :








    Retro dogfighthoz kipróbálom
  • L Viper #6118
    Lézeres segítséghez nézd meg a #4879 -es hozzászólást.
  • L Viper #6117
    Hát több módon lehet oldani a szabadesésű bombákat, a Balage féle manualt szedd le a BOP-ról, le van írva benne jól.

    A lézer irányításúakat is olvasd el. Szerintem csak addig bonyolult, míg elősször csinálod.

    De elég hasznos a \Falcon4\Docs\-ban a FF4.0_RV1_Manual.pdf is tanulmányozd át.
  • Boconadi
    #6116
    Köszönöm, majd kipróbálom. Most kicsit meglazult a space gomb :D

    A bombázás nagyon nehéz? Mert nem jövök rá se a hudon, se az mfd-n hogy hogyan kell bekapcsolni, vagy aktiválni, vagy élesíteni a bombát... (hogyan is mondjam, nem jutok el odáig, hogy kioldhassam)
    Az mfd-n már bekapcsoltam ilyen infravörös szarokat, nem tudom mi lényege van:D
  • Molnibalage
    #6115
    Hosszú ideig kell nyomva tartani a gombot (kb. 2 sec). Ez a többi fegyverre is igaz, ha nem indul el. Ilyen a Mavercik is.

    Skacok a Hypercam 1024-768-ben is olyan rezzenés,entesen vesz fel ACMI-ban hogy ehaj. Megnézem majd, hogy ingame is ilyen e. Egyetlen hátrány, hogy iszonyat nagy fileokat csinál. Most 4 sec volt 170 MB.
  • L Viper #6114
    Tartsd nyomva a kioldógombot, mert nem aktív rögtön, ilyen egyszerű :)
  • Boconadi
    #6113
    miért nem tudom inditani az aim-120-at amikor be van lockolva az ellen? Érdekesen a sidewindert ellőttem, pedig tudtommal az csak 5km-en belül hatásos, mégis elment. Hiába váltottam 120-ra, nem engedte ellőni. Nem értem. Mit kell megnyomnom?
  • Molnibalage
    #6112
    Setup/Graphics és ott van olyan, hogy weather conditions. Nem túl részletes, de Tacedittel még olyan szelet is rakhatok be, hogy ehaj! Asszem 255 kts a felső limit...
  • Boconadi
    #6111
    hogyan lehet beállítani milyen időjárás legyen?
  • Molnibalage
    #6110
    A probléma lehet, hogy az ACMI lesz, mert még nem csekkoltam le, hogy az időjárást figyelembe veszi e visszajátszáskor.
  • L Viper #6109
    Jó ötlet villámok közt hasítani, ezt még úgysem próbáltuk soha
  • Molnibalage
    #6108
    Az időjárást asszem pocsékra fogom tenni elég az olyan videokból ahol minden szép és tiszta. Szutyok időben is kell repülni.

    Mindenféle célpont lesz mindenféle gépnek. SAM, reptér, ipari létesítmény, erőmű menetoszlop, híd ami csak belefér...