52965
  • Bucser
    #6347
    Youtubenál csak meg kell találni a megfelelő felbontást. Ugyanis ha túl nagy méretben rakod fel Youtube-ra akkor lesz szemcsés (láttam már tisztta olvasható videót is. Ennek is tuti megvan a trükkje)
  • Molnibalage
    #6346
    A felét nem értem annak amit írsz, de sejtem, hogy mit jelenthetnek. :)
    Összeszámooltam, kb. 10(!)oktatóvideot csinálnék és egy részükből nem tudom mennyi látszana youtube-os minőségben.

    Kb ez a tizenhárom lenne:

    1. Leszállás, egy sima és egy igen extrém helyzetből, hogy megmutassam mit lehet összehozni, meg egy flameout sem ártana,

    2. TACAN és navigáció.

    3. Chaff/flare programozás.

    4. A-A. Radarüzemmódók (ebből kell legalább RWS, TWS és min. két dogfight üzemmód) BVR harcászat. IFF, AWACS

    5. Dogfight alapjai, IR rakéták sisakcélzók, gépágyúhasználat

    6-9. LGB, Mavercik, HARM, buta bombák használata, gépágyú földi célok ellen és AG radarmódok

    10. Légiutántöltés

    11. Rampstart

    12. Minden más egyéb. TFR, FLIR,

    13. Néhány konkrét harchelyzet bemutatása, nem csak a kezelés primtív ellenfeleken.

    Majd kiderül, de letöltethő verzióban is szeretém feltenni, mert a doksiban linkek lennének a videok, tehát olvasás közben mehet a video.

    Na ennek elkészítése eltart egy darabig. A videok feliratozva lennének.
  • netmester
    #6345
    csinlunk 1 rajondoi oldalt balázsnak,nem? :)
  • L Viper #6344
    Este megpróbálok ott lenni a szokott idő körül, bár nagyon "húzós" napokon vagyok túl. Remélem nem fáradok be addig, azér több az esélye, hogy összeszedem magam, mert a multi az azért kell
  • L Viper #6343
    Én személy szerint bátorítalak, hogy ilyen fanatikus vagy Falcon ügyben.

    Sok újoncnak az angol 700 oldalas manual a mumus és még ott van a "szakmai" szleng is, amit a jobb angolosok sem értenek, ha nem foglalkoznak a témával már régebben.
    Egy tömörebb magyar leírással már sok új hívet lehet a nyájba terelni .
  • Bucser
    #6342
    E köré már lehetne egy teljes oldalt építeni. Youtube-ra feltöltött videókkal melyeket embeddedként le lehet játszani az adott fejezet mellett streamelve. ÉS ezt meg feltenni a BOP-ra. a nyers kódot meg megtartod. így bármi hgáz van csak a hostot kell átírni.
  • Molnibalage
    #6341
    Átolvastam a manualomat mielőtt egy újat elkezdenék. Háááááát, nagyot változott a világ mióta megírtam...

    A nagy kérdés az, hogy melyik verzióhoz készljön a leírás. Én úgy tervezem, hogy az FF4-hez fog készülni, de benne lesznek azok a részek amiket a telepítési és moddolási segédletből fontosnak találok, tehát a játékban előforduló modellezések is szerepelni fognak és ezt a valósággal fogom összehasonlítani.

    Azok amik az FF4-től eltérnek az AF-ben és OF-ben lehet, hogy megemlítem, bár az OF-fel az a baj, hogy ahhoz én sem értek az AF meg ezer éve nem volt fennt, de gondolom a játék alapvetően nem változott.

    OF-benSoha nem próbáltam ki a manual radio tuningot és a fejlesztett datalinket sem. Sőt a markpointokat meg a hozzájuk kapcsolódó dolgokat sem, bár a markpoint még most is eléggé bugos, egyszer rámjött a kipróbálhatnék, de minidg lefagyott amikor a Mark-kal próbálkoztan az ICP-n...

    Az új manual első látásra JÓVAL hosszabb lenne a mostaninál és több leírás lenne benne az alkalmazott taktikákról és harchelyzetekről. Szerintem legalább +20 oldal elképzelhető lehet. A kérés igazából az, hogy lenne rá -e igény, ráadásul ehhez jönnének még a kiképzővideok, amiket a mailboxra töltenék fel.
  • Molnibalage
    #6340
    Pórbálj más reptérről felszállni, mert Kadena eléggé periférikus bár már szálltam fel onnan F-15E-vel mikor a távrepülést próbálgattam 3 póttartállyal. ISZONYATOS távolságra lehet elrepülni a kicsikével potimális utazómagasságon, asszem 3-szor elrepültem fel a térkép északi határáig és még megvolt a nefa 1/3-a asszem. Max. légiharcrakéta javadalmazást és két LGB-t vittem asszem.
  • neuro
    #6339
    Kadena AFB
    Ahogy észrevettem a baj ott lehet, hogy a futó behuzása G-vel nem mindig működik és 200 csomó fölött mikor leszakad hazavágja a gépet is.
  • Molnibalage
    #6338
    Honnan akarsz vele felszállni? Nekem mindenhonnan sikerült vele eddig.
    Megyek multizni csak lehet, hogy nem érek oda fél tízre.
    (Zárójelben megyjezem mester, hogy amikor multiban repkedünk sajnos a te géped a gyenge pont a rendszerben, most mikor az utóbbi két alkalommal nem voltál, minden flottul ment.)
  • netmester
    #6337
    ma este akkor multi aki tud jöjjön
  • neuro
    #6336
    Valaki mesélje már el, hogy kell felszállni F-14-essel, mert akárhogy is próbálom nem megy... :)

    100 csomó körül elkezd remegni a gép, és mikor felhúzom elkezd lebegni majd vagy felrobban vagy pedig "beragad" a levegőben.
  • Molnibalage
    #6335
    Aham! ;)
  • L Viper #6334
    Meggyőző a kabinvideó !
    Az F15 3d klikkelhető is ?

  • L Viper #6333
    Sajnos nekem csak a PDF van meg, a BOP-ról szedtem le. Bár meglenne, már küldeném is át.
  • Molnibalage
    #6332
    Ja, a manualomat megpróbáltam visszakonvertálni wordbe, de mivel az eredeti ppt-ből lett konvrtálva, a konvertált ppt egy rakás szar lett, tök más jött ki, mint kellett volna. Biztos senkinek nincs meg a ppt-s cucc? Mert akkor augusztusban lehet, hogy elkezdek egy újat, de hogy az mikor lesz kész... Az előző 1 hónapig tartott és szinte csak azzal foglalkoztam, és most még oktatóvideókat is jó lenne mellé passzintani... Most nem lesz ennyi időm, mert nyelvvizsgát kéne csinálni, meg előkészülni már a diplomamunkámra.
  • Molnibalage
    #6331
    Új szerzeményeim.
  • netmester
    #6330
    akkor jól is érezném magam ha a csajom ott lenne akit görögbe szedtem föl.
    de sajnos nem jöhet
  • Bucser
    #6329
    Nem az kérdés, hogy milyen hanem , hogy mikor?:)
  • Balu0
    #6328
    jaja, a tényleg csak egy kis rövid teaser volt.. az az igazság hogy aznap estére már sokkal szebb képek lettek a dev fórumon, mert a srác aki csinálja rájött valamire és még szebb lett az efekt..

    anyit mondhatok szép lesz! :D
  • Molnibalage
    #6327
    Továbbá nem csak F-16-tal lehet repülni, több helyszín, kieg, skin és másegyéb van hozzá.

    Az "Aeyes videot" töltöm már fel.
  • Molnibalage
    #6326
    Hmmmm...

    Azért vicces, mert sokan ezt tartják a legstabilabb verziónak. Igazából fogalmam sincs, hogy mi lehet vele a baj, de én amúgy sem az Aliied Force-ot ajánlanám, hanem a FreeFalcon4/RedViper-t, sokkal szebb, ennek ellenére kevésbé erőforrásigényes, moddolható, mi is ezt toljuk, egy-két apróságot leszámítva mindenben veri az AF-et. Ehhez viszont kell az eredeti Falcon 4.0 (NEM AF!, és le kell tölteni hozzá a FreeFalcon installt is. Olvasd el a FAQ-t és utána kérdezzges, ha van kérdésed.

    Ha fogalmat akarsz alkotni a két játék közi difiről youtube-on nézd meg a videoimat és vesd össze Allied Force-os videokkal. FF4 kiütéssel gőz.

  • tzsoltika
    #6325
    Allied Forc,e 733 Mb, Daemon toolsba bemountoltam és telepitettem
  • Molnibalage
    #6324
    Melyik verzió? Openfalcon, Freefalcon vagy Allied Force? Pontosan mit tölöttél (méret MB-ban és nme byte-ben) le és hogyan telepítetted?
  • tzsoltika
    #6323
    a Screenshotok játékokból topikban láttam hogy valaki innen tett be képet a játékból. Nekem nagyon megtetszett és le is töltöttem a játékot csak az a bajom hogy mikor elinditom akkor a képernyő elfeketedik és lefagy a játék. Hang van az elején mintha farkasok orditanának majd jönne egy repülő és tovább csak zene de a képernyő fekete. Kéne kis segitség hogy tudjak már játszani vele
  • Bucser
    #6322
    Jahh arra kíváncsi vagyok milyen lett
  • Molnibalage
    #6321
    Majd csinálok screent arról is. F-15-ről legyen egy gyors video a 3D-s kabinról mozgás közben?
  • Bucser
    #6320
    Nekem még a régi van meg (vagy nem is olyan régi)

    az 14 ilyen






  • Molnibalage
    #6319
    Tévedtem én voltam a hülye, az F-14 is működik. YES! Na most azán ezekkel lehet zsír videokat csinálni!
  • Molnibalage
    #6318
    A F-14 sajnos most sem megy, pedig frissített one click installere van. Érdekes, már írtam Aeyesnek. Az fogom elsőre felrakni, megnézni hátha másnak megy e.
  • Molnibalage
    #6317
    Sponsored by Bucser.




    Az F-14-et még nem próbáltam ki. Majd felrakom őket valahova, gondolom a hívek örülnek majd. :)
  • L Viper #6316
    Hát ez jó rövidre lett zárva : Képek is törölve ...
  • L Viper #6315
    Péntek este jó a multi, remélem a többiek is ráérnek.
  • Caterpillar
    #6314
    Báz még korán van szóval nem Balázs hanem netmester...

    Sry :\
  • Caterpillar
    #6313
    Te Balázs kocka e vagy?

    Ahogy Bucser és említette szerintem inkább az agyadat kapcsold ki minden tekintetben és próbáld meg jólérezni magad! Bár remélem ezt feleslegesen írom le...
  • Bucser
    #6312
    Szerintem a balatonon ne a fórummal foglalkozz:)
  • netmester
    #6311
    péntek este ki tud jönni multizni??ez lessz az utolsó játékom mert szombat reggel megyek balatonra 2 hétig. addig meg apámég nem fognak engedni gépezni, de remélem tudok majd bérelünk netkártyát és akkor majd legalább a fórumot tudom majd olvasni
  • Bucser
    #6310
    Hajtóműváltást tudsz csinálni még mindig. A billentyűzetkiosztásban van egy cycle engine parancs valahol az alján (default asszem Ctrl O). Azzal tudod állítani különaz RPM-et (ramp startnál a 2 engine-t külön kell indítani)

    Az engine crankot pontosan met udom mire szolgál. Talán a hajtómű felpörgetésére nem biztos (önindító) De be kell kapcsolni az idle detent előtt asszem) Pl 14-esbe biztos kell.
  • Molnibalage
    #6309
    Az a külön RPM vezérlés lenne? Azt hittem csak én vagyok béna, hogy nem'tom előhozni, de a sérülésmodell meg támogatja. Fura annyi szent.
  • Bucser
    #6308
    Nem esznek sokat. Az f-14 biztos nem. Az igazi gondom inkább az, hogy nincs engine crank:(

    Baluuu ezt mikor javítsátok ki?