52965
  • Molnibalage
    #6387
    Kb. itt tartok.

    Vessétek össze, hogy miről írtam az AF manualban ugyanekkora oldalszámnál...
  • L Viper #6386
    Az a helyzet, hogy ez a reptérbe való besüppedés multiban az elég furcsa dolog.
    Tegnap repkedtünk ugye Pzolikával és senkinél nem volt fent HiTiles és én őt hibátlanul láttam ő az én gépemet meg besüppedve.


    Az eredeti 4.0-hoz készült HiTilesről ennyit kell tudni:

    Telepítési segédlet a Falcon 4.0-ás HiTileshez:

    1. Installáld fel egy mappába a HiTiles.exe-t indítva
    2. Ha kész indítsd el a HiTiles2Falcon4+.exe-t
    3. Amikor ez is megvan lépj be a \Falcon4\Utilities\-mappába
    4. Indítsd el a TerrainMerger01d.exe-t
    5. Amikor bejön az évszakválasztás, a nyarat ( 0-ást nyomsz ) érdemes
    választani, mert a többi sem rossz, de alacsonyabb magasságokon kicsit pixelesebben mutat.
    6. Amikor már megnyomtad a nullát, utána türelmesen várd meg, míg átvarázsolja a textúrákat ( textúra kompresszió ) nekem kb 10 - 15 perc
  • Molnibalage
    #6385
    Én is emiatt az új patch miatt lamentálok egy kicsit, max. majd csinálok egy "mi változott" című dolgot. A másik gond, hogy a JDAM-at és JSOW-t még mindig nem tudom rendesen használni, meg kéne tanulni, hogy benne legyen az irományban.

    A Hitiles-ből azért csak a két "szabványosat" (AF és ami másik fizetős) akarom ismertetni, mert így koordinálható még a multis repkedés, ha még itt elkezdünk még össze-vissza bohóckodni az már tényleg nagy kavarodás lenne. Agyamra megy, hogy már minden szutykot így hívnak. Ez a kettő elég azt csá, nem kell túlspilázni a dolgokat.

    A Hitiles installok leírása jó lenne holnapra valakitől, mert az istall cuccoknál a patchek után azzal kell kezdeni és minden más csak utána jöhet. Azért így, mert akkor az összes új helyszín telepítésekor is a Hitiles lesz már használva.

    A kabinokból is felrakom majd az összes Aeyest valahova, hogy ne legyen gubanc és 500 kérdés, hogy akkor most XY kabin jó -e vagy sem és hogyan kell felrakni. Ha MINDENKI a manual szerint cselekszik, nem lesz gond.
  • L Viper #6384
    Még az jutott eszembe, remélem majd ha kijön az új RV patch, akkor nem kell megint újat írnod, bár valószínű, hogy annyira nem fognak az alapdolgok működésébe, működtetésébe belepiszkálni :D
  • Scottt
    #6383
    Gonosz vagy Bucser :P :)
  • L Viper #6382
    Az AF-es manualod is nagyon jó volt, de ez még a sok plusszal, bővítésekkel az mégjobb.
    A HiTilesekben tudok segíteni, meg lehetne még említeni az ingyenes Tom's Free HiTilest is, amit ugye beraktak az SP4.2-be és nagyrészét (kivéve a repterek környékét) az OF-be is.
  • Bucser
    #6381
    "MIDNEN eddigi tudásom benne lesz"

    Akkor nem értem miért nem fér bele 1,5 oldalba képekkel együtt 20-as betűtípussal

    csak vicceltem:) Sok sikert hozzá:)
  • Molnibalage
    #6380
    MIDNEN eddigi tudásom benne lesz. Elképzelheted, hogy milyen hosszú lesz.. Igyekszem belső linkeket is tenni bele, hogy a belső utalásokat a dokumentumban meg leheseen találni, bár még ilyet soha nem használtam.

    Ammennyire meg tudom ítélni legalább 55-60 oldalas lesz. Lesz benne szó a motor működési elvéről is, moddolásról is, de csak a legvégén, úgyis csak én vagyok ilyen állat.

    A Hitiles telepítést neketek kéne majd leírni, mert nekem nem megy rendesen, hitelesebb lesz attól akinél működik. Screenshot is kellen majd, hogy látszódjon a difi. AF Hitiles és a simáról is kéne majd screen.
  • L Viper #6379
    Nagyon jó lesz a manual,eddig korrekt amit írtál, gondolom megemlíted benne majd a trükköket is, pl: felhők, égbolt cseréje és HiTiles telepítés ilyesmik is.
  • Scottt
    #6378
    Hajrá
  • Molnibalage
    #6377
    NAGYON haladok a manuallal. Az install része és a setup majdnem készen van meg a beveztés és történeti áttekintés. Már most 10 oldalas... :)
  • Molnibalage
    #6376
    És mit csináljunk meg? A manualt? Hát az még el fog tartani egy darabig...

    Az abszolút kezdők kedvéért megcsinálom a config editor leírását is, mint az FF3-hzoz. Baromi sokáig fog tartani a gépelés és a magyarázat miatt. Az is lehet, hogy NEM fogok minden sort leírni, csak a fontosakat amit van is értelme piszkálni. CSAK FF4-re készítem a leírást és megemlítem, hogy AF és OF miben tér el, de a konkrét eseteket nem fogom ismertetni. Úgysem azokkal repkedünk multit és olyan gépe nem sok embernek van itthon amivel lehetne normálisan OF-et tolni..
  • Scottt
    #6375
    A nyájba(LE van törölve a gépről minden ami kapcsolatos a Falconnal)
  • Molnibalage
    #6374
    Nem értem. Mi van? Hova térsz vissza?
  • L Viper #6373
    Kb 1-ig repkedtünk, pár dolgot még beállítottunk és gyakorlás volt utána, meg beraktuk a tbonepe sky-t és az új felhőket is.
  • Scottt
    #6372
    Ha megcsináljátok akkor lehet vissza térek de csak lehet, márha van Cannosa option :PP
  • Molnibalage
    #6371
    Majd ha készen lesz, akkor meglátjuk, csak az a gond, hogy baromi nehéz elmagyarázni azt, hogy ugyanaz legyen a vége amit én szereték, ráadásul át kéne küldeni minden képet amit brakok. Ezer évig tartana.
  • neuro
    #6370
    Hát, ideadod a "kéziratot" és belerakom a képeket, beállítom a margókat, színeket stb. pont azért, hogy ne legyen ilyen probléma a konvertálásnál és esetleg tényleg úgy nézzen ki mint egy könyv vagy magazin - kiadványszerkesztésnek hívják a szakemberek :)
    Persze nem kötelező, csak ha gondolod...
  • Molnibalage
    #6369
  • Molnibalage
    #6368
    Acrobat profession 6.0. Times New Romanban már jól csinálja. Kicsit fura ilyen karakterkészlettel, de akkor ebben fog készülni.

    Ilyen lesz.
  • Bucser
    #6367
    Használd a Primo PDF printert.

    Úgy működik mintha a nyomtatód lenne ergó úgy kell szerkesztened mintha ki akarnád nyomtatni aztán rányomod a Primo-ra és és megkérdi hova tegye a PDF file-t.

    ráadásul ingyenes ha jól tudom.
  • Molnibalage
    #6366
    Tiszta ideg vagyok, valamiért nem konvertálja rendesen a kötöjeleket és nem tudok semmit se csinálni. Idegesítő.
  • Bucser
    #6365


    csak az illusztrálás végett.

    mit használsz PDF-be konvertálásra?
  • Bucser
    #6364
    100%-on nézem 1280*1024-ben. (mindig 100%-on nézem a PDF-eket)
  • Molnibalage
    #6363
    Megvan mi a hiba, a konvertálás során a kötöjeleket valamiért elbarmolja. Fura. Megpróbálok valamit tenni.
  • Molnibalage
    #6362
    Fura, mert pontosan ugyanazzal a betűtípussal készül, mint a régi és ugynazzal a mértettel is (12-es Arial) 1024x768-as felbontásban, még 66%-os nagyításban is olvasható, de 75%-fölött NAGYON kényelmesen látható. Milyen nagyítással próáblod nézni?

    Neuro, te mit is akarsz tördelni rajta? Nem értem.
  • neuro
    #6361
    Ha gondolod betördelhetem neked valami célszerszámmal (InDesign) a kész anyagot...
  • Bucser
    #6360
    Valami nagyon nem jó. válts más betűtípusra, mert néhol összefutnak a betűk és olvashatatlan lesz a végtermék.
  • Molnibalage
    #6359
    A kéziköny eleje.

    Itt kérném a tanácsotokat, hogy a játék beszerethetőségéről mit írjak bele? A történeti átekintést szándékosan tettem bele, mert szerintem illik legalább ennnyit tudni, mert sok kérdésre választ ad, egyfajta FAQ. Más dolgok elmagyarázásábanis segít. Na, folytatom is a munkát.
  • Molnibalage
    #6358
    Jelentem elkezdtem dolgozni az új kézikönyvön. :)
  • Molnibalage
    #6357
    Mennyit repkedtetek miután kidőltem? Ma este is lehet szó pár TE repkedésről, ma leglább józan leszek. :)
  • L Viper #6356
    Ja, a "tizennyócasnak" bírja a futóműve
  • Bucser
    #6355
    Miaz már krumpliföldre is leszálltok?:)
  • L Viper #6354
    Jó volt az esti multi, bővült a nyáj megint !
    Pár kép a T.E. misszóból :





  • L Viper #6353
    azaz :D
  • Pzolika
    #6352
    Soos Lajost találtam L viper néven


    én pzolika1 néven vagyok hátha ügyesebb vagy
  • L Viper #6351
    Na fent vagyunk ! Megtaláltál ?
  • Pzolika
    #6350
    igen Balázs mindent elküldött nekem :):)

    Köszi
  • L Viper #6349
    Skype - kereső - L_Viper az elérhetőségem

    A Falcon4.0-ra telepítendő RedViper1 -el játszunk, a két patched is remélem megvan hozzá ( 1.0.0.3c éa 1.0.0.4 )

    21:30-kor, vagy picit utána fent leszek.
  • Pzolika
    #6348
    Sziasztok ma ha lehet megpróbálnék csatlakozni.

    Mikor van a találka és kit kell kersek skypen?