5017
  • Agyrém
    #1450
    Esküszöm úgy segítenék! De sajna a gépemre nincsen telepítve a japán.
    Csak kockákat látok abból, amit japánul írtál..
  • _Vegeta_
    #1449
    Ha annyira megy a japan akkor lecci segiccs.
    Ez mit jelent?
    孫悟空伝説―テレビアニメ完全ガイド (コミック)
    és ez?
    大全集―鳥山明ワールド (補巻) (コミック) ;)
  • berlinboy6329
    #1448
    fene se tudja akkor.Volt még elég sok,csak sajna mostanra már csak ez maradt meg.
  • RelakS
    #1447
    Nan de? Én még csak Nan da?-t hallottam. Azt meg Mi van? ként fordították...
    Naze és doushite? A franc tudja.
    A wakannak beírtam, hogy why?, erre ezeket adta:
    nande - Why? What for?
    doushite - why?, for what reason, how, in what way, for what purpose, what for

    a naze-re meg kérdőjelmentes why, how a felelet... ennek ellenére mindkettőt hallani, de az Elfen Liedben pl volt olyan, hogy Baka onna! Namármost ez is helytelen, mert legfeljebb bakana onna lehet...
    Aki japán anyanyelvű, tegye fel a kezét, és válaszoljon!
  • berlinboy6329
    #1446
    Engem is sok minden érdekel csak már sokat elfelejtettem.Mi az amit nem tudok...........áhh van 1.mi a különbség a naze,doshite és a nande közt?Mind3 Miértet jelent.
  • RelakS
    #1445
    Két kockát? Az nem yóóóó..... Akkor majd holnap képen berakom, mert tényleg érdekel ^^
  • Agyrém
    #1444
    Megnevettettél :) ez jó

    Hm, de az már nem esik jól, hogy kételkedsz bennem.. ennyire bizalmatlan vagy? Hm :) Régóta tanulok japánul, ez igaz, s hogy melyiket alkalmazzák előbb? Szívesen megmondanám hidd el, de a gépemre nincs japán telepítve, és most 2-2 egyforma kockát látok

    Ha az a kínai nem lett volna... gondold meg :D
  • RelakS
    #1443
    Nem-e? Ragadok a cukortól (hmm... szó mi szó, valamitől tényleg ragad a kezem... Nem kéne a gép előtt kajálni? )

    De ha tényleg ennyi ideje tanulsz japánt, akkor egyet mondj meg hirtelen, mert kicsit kifogott rajtam. Mit használnak gyakrabban? 何才, vagy 何歳? A wakan szerint mindkettő ugyan úgy mondandó, ugyan azt jelenti, éppen csak a másodikhoz gazdagabb a példamondat tár...

    Ha meg holt fáradt vagy, akkor meg sipirc az ágyba, mert olyan ásítozógép leszel, mint én [ááááásííííííííít]

    (vágták volna hókon azt a kínait, aki kitalálta ezt a fajta írást)
  • Agyrém
    #1442
    Á, holt fáradt vagyok, azt se tudom mért nem visz már az ágyamba a lábam, már aludni sincs kedvem.
    Holnap felébrednék és megint a mai volna, váh
    Azért nem vagy kedves, mert udvaroltam? Ugyan, dícséret az. De már kedves vagy, á nem kell rám figyelni, szét vagyok esve

    Azt viszont látom, hogy szereted Japánt, ha mást nem, igazat adhatok abban, hogy ez alól magam sem vagyok kivétel
  • RelakS
    #1441
    Csak leírtam a tényeket... Többször kértek már a modoktól névváltoztatást, azok meg jóesetben nem válaszoltak rossz esetben meg azt mondták, hogy k@be...
  • RelakS
    #1440
    ありがとうございます。
    linket? Nézzük:
    Angolul tudsz? :D
    Wikipedia: kanji Van itt link a Kyouiku Kanji-ra, a Touyou és Jouyou kanjira, meg egy egyrém mennyiségű Jinmeiyou kanjira, elvileg szép leírással. A Jouyou alatt még az 1945 kanji is fel van sorolva, több-kevesebb infóval.
    Ms. Namiko Abe (Abe Namiko?) gondolom nem véletlenül akar 1945 kanjit felsorolni, és gondolom nem véletlenül ezt verik a kis japók fejébe ^^
    Itt is van némi áttekintés
    Azért a magyar oldalak se maradjanak ki
    Ezen felül a Wolfgang Hadamitzky Kanji & Kana c. könyve is ezt emlegeti, ezt hadd ne kelljen scannelnem :D

    Hirtelen ennyi. Gondolom nem egy helyről vették ugyan azt a zőccséget ^^
    (jajjdejólennemármindetismerni :S :D)
  • Agyrém
    #1439
    Hallod -e, de hideg tudsz te lenni
    u.i.: a nevet nem én csináltam :)
    Mért nem vagy inkább kedves, mondtam, bírlak hallod -e
  • RelakS
    #1438
    Ha már Agyrém néven regisztráltál, maradsz is azon... hacsak nem csinálsz egy másik e-mail fiókot, és regisztrálsz újra más név alatt.
  • Agyrém
    #1437
    Nem írnál inkább valami kedvderítőt?
    Itt a BUÉK én meg laposodom...
    Valami jó kis sort lökhetnél nekem
    Mielőtt végleg besűllyedek ebbe a székbe

    Nekem amúgy szimpi vagy, igazságot meg nehéz köztünk kötni :D, linket? Na ilyesmit sose kerestem, ami az életem része, azután nem igen páztázok bizonyításokat, keresni meg lusta vagyok, de a barátaimnak mondom, s ha találnak valamit, átadom. Amúgy, te is linkelhetsz, én is hihetem csak akkor, ha látom, de hát Nami japán tanár, csak nem butus annyira, hogy ne tudja, jól beszélek
  • Agyrém
    #1436
    Á, nekem ez a nap nem jön össze, lehetek akár pasi akár csaj...
  • Agyrém
    #1435
    Na ezt a kilökhettél dolgot inkább hagyjuk
  • Agyrém
    #1434
    Köszi :D
    Te, hogy a fenében lehet megváltoztatni a nevet???
    Sehol se tudom, vehh segítsen már meg valaki, aki megszá, azzal eskü nem vitatkozom :D
  • RelakS
    #1433
    Valakit kilökhettél :D Ez amolyan helyi jellegzetesség
  • RelakS
    #1432
    Agyrém, te tényleg agyrém vagy XD

    1: írjál egyetlen postba
    2: ha valakinek válaszolni akarsz, akad egy "válasz erre" feliratú link minden hozzászóláson
    3: valóban, minél több kanjit ismer valaki, annál műveltebbnek tekintik. Végül is nem csoda :D Nade, mutass nekem légyszives valamit, ami szerint nem elég a Jouyou kanji-t ismertni a mindennapi élethez. A nevekkel, és helységnevekkel ettől függetlenül még szívhatsz gazdagon a hagyományok miatt, de pont az írás egyszerűsítése miatt vezették be először a II. világháború után, akkor még 1800valamennyivel, illetve 1981-ben 1945db-bal ezt az írásrendszert, plusz még azt is meghatározták a vicc kedvéért, hogy mik a hivatalosan elismert olvasatok (ennek ellenére vannak megtanulandó anomáliák, mint pl a 一人, hitori, azaz egy ember. Szivatás? :D) Kínai irányból meg találkoztam egyszer valami 80000-res számmal, de hogy hol, azt kutya legyek, ha megmondom... Ettől már behorpadhat az ember homloka :D Egyébként meg ha nem értesz egyet azzal, amit mondok, szívesen várok valami linket, ami alátámasztja amit mondasz :) Feltételezem, pl a JLPT-ben sem azért szerepel csak 2000valamennyi kanji, mert szivatni akarják a gaijineket :D
    4: nemed ismeretlen, szal ha igazat mondasz, akkor: Hölgyem, üdvözöljük az SG-n :)
  • berlinboy6329
    #1431
    )hhm,nincs,nem(tanulgatom),csak úgy szétnézni.
  • Agyrém
    #1430
    Hú ez 2x ment el, ebbe még bele kell rázódnom :D
    Kétszeresen kívántam sok sikert :D -pozitív oldal :D
  • Agyrém
    #1429
    Messzi álom az, ha csak vágyakozunk.
    Nincsenek ismerőseid? Vagy nem levelezel japánnal? (Avagy kicsit beszélsz japánul?)

    Kitartás kell ennek az álomnak a megvalósításához. Mért akarsz oda kijutni? -ha megkérdezhetem.

    De tényleg sok sikert kívánok
  • Agyrém
    #1428
    Messzi álom az, ha csak vágyakozunk.
    Nincsenek ismerőseid? Vagy nem levelezel japánnal? (Avagy kicsit beszélsz japánul?)

    Kitartás kell ennek az álomnak a megvalósításához. Mért akarsz oda kijutni? -ha megkérdezhetem.

    De tényleg sok sikert kívánok
  • Agyrém
    #1427
    Kimenni oda épp nem olyan könnyű... ismerősi kör is kell, meg az első, hogy tanulja az ember a nyelvet, az közelebb segít, hacsak nem vagy tele lével :D:D
    Sok sikert :)
  • berlinboy6329
    #1426
    Csak úgy jött.Nem nagyon szeretem N.országot,inkább Japán.Ki kéne menni.
  • Agyrém
    #1425
    Jenny.Micuno lett volna a nevem, véletlen sült ide ez az Agyrém dolog,
    nem tudtam hogy kell megváltoztatni, nem régóta vagyok jelenlétemmel zavaró :D úgymond. Ma megtaláltam, de 1x lehet megtenni, hát valami jó kis képet is akarok keresni. Addig Agyrém maradok.
  • Agyrém
    #1424
    Na jó Lady :) Esküszöm, tényleg nem vagyok srác :)
  • Agyrém
    #1423
    Berlinboy? Utal valamire? Talán -lehet nem ide vág- németországot szereted valamiért?
  • Agyrém
    #1422
    Jó nekem? Ugyan :)
    Ne hidd, hogy könnyű volt :)
    Kitartás csupán
  • Agyrém
    #1421
    Na jó, ha srác vagyok, legyek má kicsit aranyos, nem tetszedhetnék, csak legalább egy kicsit? kb 50.000 Kanji létezik, azaz fogalomjelölő képírás! Valóban ! Hidd már el! Ahhoz, hogy japán újságot olvass, elegendő 3000 is, felesleges 5000. De mint mondtam, műveltebbnek vélik, aki minél többet ismer -bár én nem számolgatom mennyit ismerek, nem tudom számon tartani Vn írásművész, aki akár 40 féleképp le tud írni egyetlen kanjit.
    (hogy mit művel az életével azt nem tudom :D)

    De ez tényleg így van Lady.
  • berlinboy6329
    #1420
    Jó neked.
  • Agyrém
    #1419
    Nem vagyok srác
  • Agyrém
    #1418
    Hei te! Nem a kínairól beszélek, sok japán barátom és ismerősöm van, magam is beszélek japánul :) Nagyon nem akarsz nekem hinni.

    De de de: nem vagyok srác
  • berlinboy6329
    #1417
    Olyan is van? :O

    Mik nincsenek manapság! :)
  • RelakS
    #1416
    Srác, te szerintem a kínairól beszélsz, abban kell kb 5000 jel ahhoz, hogy jól tudj olvasni :D
  • Ronny
    #1415
    nincs valami jó ingyenes japán társkereső oldal? Néztem a JapanCupid-ot, de az egész olyan kamunak tűnik. Olyan híbákat vétenek a native speaker amcsik mint valami japán:)
  • Agyrém
    #1414
    Én is láttam Freit, jó volt, érdekes, bár más megvilágítást kapott, mint gondoltam
  • Agyrém
    #1413
    A bővülés szó nem fedi teljesen a valóságot, de nem is elvileg van, hanem igaz
    A zárkózottság nem feltétlenül jelent elmaradottságot, Thailandot pl jó sok hiányos öltözék téblából és a kereskedelmet alig tudja már fedni a gyönyörű környezet
    Haj de engem mégis elvarázsol Ázsia mindene
    Hazsnálatban 6000, de ez sem azt jelenti, hogy csak ennyi van, nevezetes írástudók vannak, -de igazad van :d 1 élet is kevés megtanulni őket :D
    Ezért is mérőegysége a műveltségnek
  • Agyrém
    #1412
    Sőt, annál is több, csak 6000 re csökkentették, az újság kevés, én fogtam magam és utaztam (a jujuj felesleges, nem állatként jöttem)
  • Agyrém
    #1411
    Nem nem :) 6000 van