5017
  • RelakS
    #1410
    És nem láttam?!!?!!? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!
  • Nuki
    #1409
    hmm, frei dossziéban voltak még érdekességek :)
  • RelakS
    #1408
    Agyrém, jobb ha tudod, hogy HIVATALOSAN (!) 1945 elfogadott kanji van, ehhez kell az újságoknak és a hivatalos dokumentumoknak tartaniuk magukat (常用漢字, jouyou kanji, mindennapos használatban lévő kanji) ezen felül kb 287 kanjit engednek nevekben használni (人名用漢字, jinmeiyou kanji, nevekben haszálni engedett kanji), ez elvileg folyamatosan bővül :/
    Ez összesen 2232. Valamiért a JLPT (Japanese Language Proficiency Test, Japán Nyelv Jártassági Teszt) besorolás nem említ meg néhány Joujou/Jinmeiyou Kanjit, viszont más, besorolás nélkülit meg említ... a fene sem érti ezt :D

    Egy biztos. Van egy Kanji teszt Japánban, Kanji Kentei néven. Annak az 1. szintjén már 6000db körül kérik számon a kanjit, minden olvasatával, jelentésével, ellentét párjával, anyám kínjával, és a tőzsgyökeres japánok közül aki megpróbálja, annak csak 15%-a tudja teljesíteni :D A teljesítéshez 80%-ot kell elérni...

    Egyszer összegyűjtötték a valaha használt japán kanjikat egy szótárba (Kou Kan-Wa Jiten), és 20ezer körül álltak meg. Ugyan ez kínában 40ezer körül járt ^^

    Életvitel? Lehet, hogy el vannak zárkózva a külvilágtól, de volt kolega asszonnyal kiment japánba, és mondott olyanokat, hogy a fülem kettéállt... Pl, hogy van olyan bolt, ahol nincs pánztáros, csak automata. Odamész, lehuzigálod a vonalkódot, fizetsz, pá... Itthon az ilyennek az árukészletét szvsz ebédidőre lenyúlnák...
  • Agyrém
    #1407
    Watashi wa gakusei desu.
    A japánok nem mind buddhisták, és van nálik karácsony, ami nem átvett szokás az amerikaiaktól.
  • Agyrém
    #1406
    Nézőpont kérdése, hogy ki mit tart értelmesnek és érdemesnek.
    Engem elbűvölnek az ázsiai csodák.
  • Agyrém
    #1405
    Japán sokkal több annál, mint amik ide vannak írva
    A kanjiból nem csupán 70, 6ezer van épp használatban, de nem az írásuk az egyetlen, ami szorzatot ad.
    Maga az életvitelük, ami az elzártságok miatt - a többi ország elől- kialakult.

  • Nuki
    #1404
    dehát az ütemterv! :D
  • RelakS
    #1403
    Kösz :D Ennyit a japó kiskölkök is egy évig maszíroznak :D
  • Nuki
    #1402
    wow! jó tanulást :D
  • RelakS
    #1401
    Geheh... Gondoltam, majd a kanjikat, amiket kínál az ELO, a Kanji & Kana alapján tanulom meg, amiben a hivatalosan elismert kiejtések is benne vannak. Összeírtam azokat a kanjikat, amik példaként még ott voltak mindegyiknél, majd azoknak a példáit is, stb. a 15 kanjiból 70 lett :D
    hopsz ^^
  • RelakS
    #1400
    Boldog 聖夜-t mindenkinek :)
  • Nuki
    #1399
    áhá értem köszi, Boldog Karácsonyt! :D
  • Slan
    #1398
    Ezt használják. Legalábbis én nagyon sok karácsonyi TV műsorban hallottam már.
  • RelakS
    #1397
    Azt, hogy Menj aludni!!! XD
  • Nuki
    #1396
    ah köszi! :D
  • Nuki
    #1395
    de ezt használják, vagy mit mondanak egymásnak 'karácsony'kor? :D
  • RelakS
    #1394
    生 él, születik
    活 élet
    火 tűz
    先 korábbi, előző, múlt (a tanár (先生) szó szerint: korábban született )
    水 víz
    好 szeret
    七 hét (7)
    文 mondat, levél, irodalom
    近 közel
    行 megy
    下 alatt
    上 fölött, rajta, -on, -en, -ön
    右 jobb
    左 bal
  • RelakS
    #1393
    Mivan? :D Ez a Merry Christmas katakanával ^^

    Mondjuk mivel a japánok alapvetően buddhisták (vagy mi), és nem keresztények, ezért ez is az amerikanizálódás egyik hatása, szerintem
  • Nuki
    #1392
    a mi boldog karácsonyunk-hoz képest sokkal jobbam hasonlít az angolra (onnan lett átvéve?:)
  • RelakS
    #1391
    Átlátszó
  • Slan
    #1390
    メリークリスマス
  • Nuki
    #1389
    akkor küld el priviben, én úgyis gyorsabban gépelek, majd beírom ;DDD
  • RelakS
    #1388
    Most nincs :D
  • Nuki
    #1387
    fú ez már necces innen már csak keveset ismerek látásból :P
    (tűz... ott látok egy "történelmet" (talán?.. valamelyik füzetemen rajta van:D) meg egy számot:P)

    nincs kedved leírni őket sorban hogy mit jelentenek? :P
  • RelakS
    #1386
    Új adag ákombákom
    生活火先水好七文近行下上右左
  • Slan
    #1385
    Találtam egy játékot, ahol az ellenség kanjikkal támad :D
    egyébként a kanjik gyakorlására készült.
    lrnj.com/
  • katalány
    #1384
    Sziasztok! Ismeri valaki a kandzsi gyakorló programot? Mennyire érdemes megrendelni ezt a Cd-t ?
  • RelakS
    #1383
    Nm :)
  • Nuki
    #1382
    szóval improvizáltál, nekem nem jutott volna eszembe, a logikájára addig rájöttem hogy hogy lesznek a nemlétező hangok pl te-i ből ti :P
    azt hogy miért pont te és miért nem mondjuk to-i az nem esett le :P
    (tulajdonképpen megtanultam most gondolkodni egy kicsit máshogy is ;)
    köszi mindent ^^
  • RelakS
    #1381
    improvizáltam :) tü-ből tu (to + kicsi u), di (de + kicsi i) ti (te + kicsi i)

    Kana kombinációk importált szavakhoz igaz, hiraganával írta, de a lényegen nem változtat. A wikipedián lévő katakana táblázat is lehet segítség

    Az Attilánál meg azért nem a ti-nél csináltam kettőzést, mert úgy mondod, hogy atilla
  • Nuki
    #1380
    fú hálás köszönetem :P
    te ezeket így honnan szülted? :P mert látom össze lettek rakosgatva csak úgy hogy én olyat nem láttam még :P
    (amúgy éppen karácsonyi ajándékokat címezgetek osztálytársaknak :)
  • RelakS
    #1379
    Ha rám hallgatsz:
    トゥンデ tu-n-de トゥンディ tu-n-di
    アティッラ a-ti-rra
  • Nuki
    #1378
    ü betüt hogy japánosítsam? két u betüvel vagy hagyjam meg simán u betünek?
    (tünde vagy tündi)
    (és az attilát hogy?:)
  • RelakS
    #1377
    [URL=http://pixel-maritan.net/dorill_vol2_03.html]Sálálá, ding dong, valakinek ismerős? ^^[/URL]
  • _Vegeta_
    #1376
    Linkeld be. ;)
  • Nuki
    #1375
    amondó vagyok járja meg az anime topicot... :)
  • Seth
    #1374
    vagy ő lehet a kedves sister,akit megfuckolhat az akinek mondja a csaj :D
  • _Vegeta_
    #1373
    Valami CD-32 van a 2.oldal tetejen. Mostmar total nemtom mi lehet ez. Egy (H)jatek kezikonyve? Extraja? Valami manga idiota 2-3oldala? Vagy valamelyik (H) vagy nem (H) magazin kis poenja? Elbizonytalanodtam. Be kene azonositani. :D
  • RelakS
    #1372
    Mondjuk, a csóri ellenkezik rendesen :D (chigaumasu valami olyan, hogy tévedsz, nem úgy van, stb :) )
  • Dying Soul
    #1371
    ...and fuck my sister! :D