5017
  • Beyzie
    #2010
    Bah, ha ne adj isten valaki most pont itt van és tud japánul, az pls szóljon:D
  • Nuki
    #2009
    hát nekem a prioritásaim máshogy szólnak :)
    Japán szak, hát egyenlőre örülök ha bejutok BME-re ^^ és ott ha egyáltalán van ilyen, ráérek akkor gondolkozni rajta, mellesleg a diplomához kell egy második középfoku nyelvvizsga az angol mellé, úgyhogy valamit tanulni kell ;)
    Ha meg nemis, külön japán tanfolyamra nem tudom hogy lesz pénzem egyenlőre saját erőből próbálok tanulni, amit vettem japán nyelvkönyvet abból, meg örülök egyáltalán ha a japán írást sikerül előbb elsajátítanom, aztán bármi mást...

    (miközben írtam ezt, rájöttem privát üzenetben jobb lenne ezt megbeszélni, vagy msn-en vagy amid van, többiek szerintem nem kiváncsiak ezekre,engem már szerintem elég sokszor végighalgattak :DDD )
  • Beyzie
    #2008
    Hát ez nagyon lol:DDD Aki díjjazza az ilyesmit, annál ari lesz - a többiek meg majd néznek "ferde szemmel"..:D
    Nuke: te mire akarsz majd jelentkezni egyszercsak? Japán szak vagy azért ennyire nem vagy elvetemült?:P
  • Nuki
    #2007
    anime-fan nőstényeknél még jól jöhet ;D
  • RelakS
    #2006
    Geheh, húsvéti locsolóvers:

    Kicsi japán, Kamukaze,
    Szakét csinált Húsvét estre.
    Nálam van a szaké leve,
    Meglocsolhatlak-e vele?

    (vagy az utolsó két sorra:
    Jutott belőle egy kicsi,
    Szabad-e vele locsolni?)

    Nagyon szar? :D
  • Nuki
    #2005
    :))
    nekem is a jelenlegi japántudásom Animékből és harcmüvészetből tanult szavakból tevődik össze :D

    (érettségi után én egy évet halasztok, technikus leszek, az is ugye +++ pont, meg jól jön +1 papír..;) habár ez az ötszáz-pontos-rendszer nagyobb kibaszás lesz, hogy megérje pontot gyüjteni... ki tudja...:)
    Köszi ^^ és neked is :)
  • Beyzie
    #2004
    lol XD Azért te legalább ezt-azt értesz..:D De ha minden jól megy és tanfolyamra is bekeveredek, akkor talán nem lesz nekem olyan kínai a japános hablaty..:D Bár itt először tudatosult bennem, hogy "heee???", értem ezt úgy, hogy nem az van a japánnál, hogy ránézek és értem, mit miért, meg mittudomén, hanem bogarászok és K.O.:D Nuke: sok sikert az érettségi miatt, én is idén tolom majd:DD Csak mivel én jövőre kihagyok egy évet pontszerzés végett, nekem annyira nem számít, mert javítani akarok ^^
  • Nuki
    #2003
    megnyugodhatsz, én régóta olvasom itt a dolgokat,és van hogy énis nézelődök mint borjú a Tokyo-i reptéren :)
  • Nuki
    #2002
    mi tudunk várni. (legalábbis én)
    nekem minden iszonyat hamar el fog szállni emiatt a hülye érettségi miatt :D
  • RelakS
    #2001
    Őőő... először be kéne scannelni :D
    Az első kötet első 17 oldala eddig 1,1MB, de a raw az 100MB
    Meg egyetlen oldallal kb 5 perc alatt végzek (beállítás - scann - tisztogatás), szal lassan megy :/
    Valsz az uw-n lesz, majd rittyentek valami oldalt is hozzá talán :)
  • Slan
    #2000
    Szerintem érdemes elkezdeni az elo-t. Bár tényleg van benne 1-2 kisebb hiba, de ha valaki figyelmesen végigolvassa a leckét, akkor ez nem gond.

    Relaks, hova fogod feltölteni a leckéket?
  • Beyzie
    #1999
    Szejasztok!^^ Nemrég találtam ezt a fórumot, beleolvastam, szimpi volt, mostanra olvastam végig.. X.x' Legalább nem unatkoztam, persze a felét sem értettem:DDD Én is szeressem japán nyelv, ha minden jól megy, tanulni fogom jövőre:P KRE japán tanfolyamja, valaki tud róla valami tapasztalati izét? Vagy hallomásos izét?:D Na, szóval lehet, hogy foglak titeket boldogítani:P Ja igen, az ELO-s motyót érdemes nyomatni? Mert itt mintha hibákról hallottam volna..:) Nem tudjátok, hogy esetleg nem lehet-e valahol leszedni? Jobban átnézném, stb., mivel arrébb lesz az, mire megrendelem (még több, mint egy hónap..-.-'), de tűkön ülök - pedig nem is tanulok fakírnak:D Köff ^^
  • _Vegeta_
    #1998
    wakarimashita. domo :D
  • RelakS
    #1997
    Az egy olyan kis ... O_o ... mars az ágyba, hülye kölyök! Ilyen baromságokkal zaklatni apádat!!!444
  • _Vegeta_
    #1996
    smafu nan desu ka?
  • RelakS
    #1995
    Meg írni sem ^^
    gomennasai! :D
  • Nuki
    #1994
    buta vagyok. gomenasai :)
    [vagy csak nem tudok olvasni]
  • RelakS
    #1993
    Őőő... miért lenne smafu?
  • Nuki
    #1992
    nekomimi az smafu? :P
  • RelakS
    #1991
    A Neko no ki-t (cicafát) nem szeressük, inkább a nekomimi-t (cicafület) nekoshoujo-n (cicalányon) :) :P :D
  • Nuki
    #1990
    ömm pardon? :D
  • RelakS
    #1989
    Amazon.com, 10xxxFt volt az akkori dollár árfolyamon.

    猫の木-t nem szeressük, inkább a 猫耳-t 猫少女-n :) :P :D
  • Nuki
    #1988
    mellesleg honnan rendelted, hogyért?
  • Nuki
    #1987
    neko no ki
  • _Vegeta_
    #1986
    Jaja barackfa.. nem bonyolitjak tul a dolgot. :)
  • RelakS
    #1985
    Ja, meg 桃の木 (momo no ki), és így tovább
  • Tetsuo
    #1984
    Tarajos sülnek a cseresznyéje??
  • _Vegeta_
    #1983
    Cseresznyenek a fája ? :)
  • RelakS
    #1982
    Nemtom, a senbon az tarajos sült jelent :D

    a cseresznyefa egyébként is 桜の木 (sakura no ki) lenne
  • _Vegeta_
    #1981
    Hihi. Bleach. Senbonzakura, akkor az cseresznyefa? :) sakura azt tudtam hogy az.. :)
  • RelakS
    #1980
    biztos, hogy senbonzakura?

    Egyébként ebből a sakura az cseresznyefa (igen, s-el, mert a fenti szóban az n után megváltozik a kiejtés)
  • macleod2005
    #1979
    Hali, Senbonzakura -nak mint növénynek mi a magyar megfelelője ha van neki?
  • _Vegeta_
    #1978
    hat nem tipikus japan konyv az tutti :)
  • RelakS
    #1977
    Nem volt kedvem szarozni a fényekkel, szal a minőségért gomennasai!
    Ennek a bakemononak a méreteit azzal az AA méretű akkurval szemléltetném :)




    警告! ファイル サイズ は 2,12MB です!!!
  • RelakS
    #1976
    papa :D

    Nah, mindjárt lesznek képek, türelem!
  • Tetsuo
    #1975
    mama ¢¢
  • RelakS
    #1974
    holnap, holnap :D
  • Nuki
    #1973
    foto foto ^^
  • RelakS
    #1972
    uhh, megjött a Spahn&Hadamitzky féle Kanji szótár. A postás standard levélként hozta ki, de ha ezzel fejbe kólintok valakit, az ott helyben megmurdel :D
  • RelakS
    #1971
    vegyé pocky-t mert jó (youtube)

    Aranyos ^^