5017
  • Seth
    #1890
    sztok tudorok, ennek a névnek van vmi értelmes jelentése?? : Hayatobimaru , létszi fordítsátok le ha lehet
  • RelakS
    #1889
    táblákon szvsz nincs, újságokon max
  • Nuki
    #1888
    tudom, de pl utcatáblákon, újságokon is így van?
  • RelakS
    #1887
    Nézd csak meg az InuYasha főcímét! Ott van, hogy いぬ や しゃ az egyes jeleknél
  • Nuki
    #1886
    akkor már az olyan szintü szavakat is hogy 'inu' mert nem mindent tudnak ám ezek a kicsik ....
    vagy hogy van ez? :P
  • RelakS
    #1885
    Azért lássuk be, a japók sem teljesen hülyék, ha már van hiraganájuk, kihasználják, és a fontosabb cuccokat a kölkök miatt feliratozzák vele
  • Nuki
    #1884
    :P mondasz valamit....
  • RelakS
    #1883
    Meg a kisiskolás focirajongóknak ^^
  • _Vegeta_
    #1882
    Szerintem ez azert van mert ez a magazin (Shounen jump) eleg szeleskorben ismert ujsag. De lehet hulyeseget mondtam. :)
  • Nuki
    #1881
    ez hasznos nekünk tudatlan disznóknak :P
  • Slan
    #1880
    Én úgy tudtam, hogy csak annál a kanjinál kell furignát használni, ami nincs benne az alap 2000-ben. vagy ha valaki tanul akkor jól jön (mint az elo-nál is ez van)
    De itt még a 日本 mellett is ott van a にほん .
  • _Vegeta_
    #1879
    Jah ertem, nagyon klassz. :))
  • RelakS
    #1878
    Betűtől és írásiránytól függően a kanjikon, mellettük, felettük lévő hiraganás írás, ami megmondja a kiejtést.
    Megpróbálom imitálni:

    なか むら しゅん すけ
    中村俊輔
  • _Vegeta_
    #1877
    furigana? :)
  • RelakS
    #1876
    Jajj :D

    Azért furigana hegyek befigyelnek ^_^
  • _Vegeta_
    #1875
  • _Vegeta_
    #1874
    aha az nagyon jo akkor :)
  • Slan
    #1873
    Annál jobb ^^
    De sztem a nyelvtani rész csak a 4-es szithez lesz elég. Vagy meg lehet próbálni a 3-ast is? Na ezért kéne pár vizsgafeladat az elmúlt évekből...
  • RelakS
    #1872
    300 kanjit igértek ^_^
  • Slan
    #1871
    Elvileg már a postafiókon van a 14-15. lecke, de még csak most fogok belekezdeni a 11-12-be. Tényleg elég jó, eddig 55 kanjit kellene tudnom a 10. lecke végén és még csak az összes lecke 1/4 -énél járok. Ezek szerint, ha ilyen tempóban haladunk, akkor az összes lecke végén(40 lecke van) kb 200 kanjit fogok tudni. Namost az alapszitű nyelvvizsgához csak 100-at kell ismerni :) A nyelvtan pedig egész könnyű. Legalábbis eddig...

    #1870: Azthiszem az is a 7-8. leckében van.
    Én 3-4 éven belül szeretnék kimenni nyelvet tanulni és mivel egyedül megyek, kell azért az alap nyelvtudás, met az angollal kint nem megyek sokra :)
  • RelakS
    #1870
    az atarashii-ről még szó sem volt ott, ahol tartok :D Lustadisznó vagyok :(
  • _Vegeta_
    #1869
    Igen Slan pontosan a kanjikra gondoltam, mert eloszor azthittem van valami ertele is, aztan kapcsoltam hogy csak egymas utan van nehany kanji. :)

    #1866: Szoval az elo ennyire jo? Nagyon vagjatok mar a temat. :)
  • RelakS
    #1868
    az ha jól emléxem, eddig sem kapott...
  • Slan
    #1867
    Szerintem az új kanjik fordítására gondolt :)
  • Slan
    #1866
    Én most is tanulom az ELO-nál. kb 1-2 leckével RelakS előtt járok de most egy kicsit lemaradtam, mert elég húzós 2 hetem volt és még van is. Szalagavatóm is most lesz és járni kell a táncórákra :)
    Nameg a tételek sem fogják kidolgozni magukat :)
  • RelakS
    #1865
    Fordítás: Új Kanji set

    Legalábbis ez akar lenni :D

    ELO anyag egyébként, 11-12
  • _Vegeta_
    #1864
    Uj kinai karakterkeszlet?

    Mos tenyleg igazan irhatnal valami forditast is relaks-sempai. -.-"

    Slan te hol tanultal japanul? :)
  • RelakS
    #1863
    És? Ott van egy sor kanji, csak tudják, mire gondolok
  • Slan
    #1862
    Biztos vagy benne, hogy ezt 「新しい漢字セット」 mindenki meg is érti a fórumon? :D
    Én mondjuk igen, de nemtudom a többiek mennyire :D
  • RelakS
    #1861
    新しい漢字セット:

    六八食休友会父母九十目金赤黒飲
  • _Vegeta_
    #1860
    Nekunk is volt regen bar sokat nem neztem. :D
  • RelakS
    #1859
    Igen, Kínai Hírtelevízió 4-es csatorna ^^ asszem... Nemtom, pontosan minek a rövidítése a cctv
  • Nuki
    #1858
    ja, asszem valami olyasmi :D
    nektek is van? :)
  • RelakS
    #1857
    CCTV? :)
  • Nuki
    #1856
    nem japán téma ugyan, de mire hazajöttem hétvégi programomból, új tévécsatornák köszöntöttek, és van egy kínai is!!!4 :DDD
  • Slan
    #1855
    Sajnos csak utolsó 5 percet sikerült meghallgatnom
    Nem vette fel valaki a műsort?
  • aribazsy
    #1854
    Radio Cafe, 98.6-on eppen Tokio es japan a tema. Ajanlom midneki figyelmebe.
  • RelakS
    #1853
    Én is akkor kezdtem el figyelni, mikor kanákat láttam meg a kezelőszerveken :D
  • Nuki
    #1852
    plazmatévés készülős dolog a discovery-n sokszor megy :)
    sosem néztem meg rendesen, szóval ilyen furcsaságok nem is jutottak eszembe :D
  • RelakS
    #1851
    Discovery-n most megy egy film, amiben éppen a plazmatv előállításáról van szó.
    Az egyik, a gyártó soron dolgozó csajt meginterjúvolták kb 4 mondat erejéig. Az egyik mondat elejét lehetett hallani: ... watashi wa ...
    A fordításban viszont végig csak a plazma panelről volt szó, arról, amire illene a fenti rész, arról nem :D