5017
  • Beyzie
    #2210
    Asszem, itt a kézzel írott részleggel szimpatizálok ^-^
  • RelakS
    #2209
    Azmeg XDXDXD

    JouYou Kanji (常用漢字): Mindennapos kanji
    JLPT (Japanese Language Proficiency Test): Japán Nyelv Jártassági Teszt
  • Beyzie
    #2208
    Gondolom, a hozzáértetlenségem mutatja, hogy a JouYou-t Youtube-nek láttam, a JLPT level-t meg valami játék spéci pályájának gondoltam így első blikkre..:D
  • RelakS
    #2207
    Nah, font ügyben utánanéztem egy kicsit a dolgoknak :D

    Vigyázat, 1+MB!
  • Beyzie
    #2206
    HÚ, de szép *_* Hát, kb. ennyit tudok hozzáfűzni..:DDDD
  • RelakS
    #2205
    Keret színek: JouYou grade
    Kanji szín: JLPT level

    Majd vasárnap felrakjam a színskálát is? :D Most már inkább nem szaroznék vele, mert az allergiám miatt már csak alig látok (tiszta szélesvászon, mocskos optikával :D)
  • RelakS
    #2204
    Keciségek:

    こニ二
    タ夕

    Na, melyik-melyik?
  • Beyzie
    #2203
    Nem is az a bajom, hogy keverem, csak nem tudom eldönteni, melyik írás a helyes:D És ha már egyszer nekiesek, tanuljam meg jól, nem igaz? Hiszen kis pisisként is mindenki megtanulta az alap írást, jó csúnyán, s abból nőtt ki a sajátságos írási stílusa a kölöknek..:D Arra gondoltam, itt sincs másként:) Majd akkor csicsázok, ha rendesen tudom írni..:)
  • Nuki
    #2202
    istencsászár! :)
    a színeknek mi a szerepe?
  • RelakS
    #2201
    Nah, akkor berakom az egyetlent, amit már a The Kanji Dictionary alapján csináltam, és szvsz jó is lett ^^

    ELO: 9., 10. lecke
  • Nuki
    #2200
    azokat nem lehet összekeverni hogy ez most kanji-e vagy kana, vagy kínai írás... :P
  • Beyzie
    #2199
    Tehát normálba külön van, csak a rohadt betűtípusok.. Köszi-köszi, asszem, inkább tanulok a tiedből, meg japanpelcekes cuccból, nem lehet megbízni a tankönyvekben..:D
  • Nuki
    #2198
    vagy kalligráfiától függ, ha ilyen rajzolt-csicsázott szerűnek akar tűnni, akkor néz ki úgy...

    asszem hasonló a helyzet a hu-val vagy a ri-vel...
  • Beyzie
    #2197
    Ehh.. rakjad-rakjad, nem vagyok én semmi rossz elrontója..:D Izé, jó:DDD Bár mint erősen látszik, már a hiragana is megőrjít.. Mármint megtanulni könnyű meg minden, csak mire rájövök, hogy melyik verziót tanuljam.. Bah -.- Ha a kanjiknál is ez lesz.... X.x'
  • RelakS
    #2196
    Most rakjam fel az ELO-hoz gyártott kanji kártyákat is? XD

    A さ és a き esetében az alsó kampó külön van a függőleges szártól, bár a betűtípusok többsége egybe rakja
  • Beyzie
    #2195
    Megőrülök.. a "ki"-nél most egybe van az a kampós cucc, vagy nem? Mert valahol egybe mutatja, valahol meg külön.. Hee?? Ezenegyben van, a könyvben egyben van, Relaks verziójában külön van, a japanpelceken is külön van.. O.o
  • Nuki
    #2194
    szegény te... lennék énis szépkislány... xD
  • Beyzie
    #2193
    Mert a japán mellett persze a magyar nyelvért is oda meg vissza vagyok ^-^ Azon agyaltam, hogy ugye legnehezebb nyelvek: kínai, japán, magyar.. Tehát lényegében a magyar a legnehezebb, mert a többit az írásrendszere bonyolítja csak meg, nem? Micsoda büszkeség.. hogy latin betűsként miénk a top.. Ah..:)
  • Beyzie
    #2192
    Nuke, hát igen.. mire jó a fiú-lány barátság..:D Azon vagyok kiakadva, hogy amióta hangot is adok ennek a japán-dilimnek, azóta minden egyes ismerősöm kiböki, hogy neki 1. japán ismerősei vannak, 2. japán szakos ismerősei vannak.. Most hívott egy spanom ilyen kis európai kiruccanásra erre-arra, mondom, én nem megyek a sok biztos kocka informatikus haveroddal semerre, erre beszól, hogy egyik japánul tanul, japán szakra megy, vagy már ott is van, másik meg magyar szakos ELTÉ-n, stb.. Hát a rohadék..:D
  • Beyzie
    #2191
    Nekem az életben nem lenne türelmem ilyeneket gyártogatni, te meg már egy csomót pepecseltél ilyesmivel, wow O.o Pedig azt terveztem, hogy amit majd tanulunk tanfolyamon, azt feldobom netre, csakhát nem úgy megy az..:D
  • Beyzie
    #2190
    Húúú, sensei *-*
    XDD
  • Nuki
    #2189
    ó nekem lennének ilyen spanjaim... mondjuk egy lányért sokmindent ;D

    #2187: Relaks Tanulókártyái v4.23 III.kiadás? :)

    #2188: igeeen, domo arigatou lenne akkor, de nagyon! :)
  • RelakS
    #2188
    Hogyha a kanás kártya "projekt"-et befejeztem, kiegészítsem kanjikkal a könyvet? XD
  • RelakS
    #2187
    Figyelj, összeszedem magam, elkészítem rendesbe a használati utasítást, és elérhetővé teszek egy tanulókártyasort, amit csak ki kell nyomtatni, meg ki kell vágni. Mit szólsz hozzá? :D

    Version 1.0 kochira e desu
  • Beyzie
    #2186
    ki sza fu, az:D
    Nuke: civi, de nem én leltem rá, csak vannak nekem tüneményes spanjaim, akik néha meglepnek ilyen jópofa dolgokkal..:D Gondoltam, hogy a könyv sokaknak nosztalgikus élmény lesz, nekem németben volt meg, mondjuk soha nem is használtam...:DDDDDD
  • Nuki
    #2185
    szép nagy darab kölök, 65Mbyte tömörítve :D
    minden elismerésem :P (volt hozzá türelmed)

    aztán amikor megláttam a cuccot hátradőltem baszki...nekem ez a könyv megvan legalább 4-5 nyelven, csak JAPÁNUL nem!!4 :D pedig direkt szaladtam is hátha véletlen pont úgy meglenne, de mégse :P
    még kisebb koromban ilyenből (is) tanultam angolul szorgalmi gyanánt (értsd alsó osztály) :)

    btw: köszi szépen ^^
  • _Vegeta_
    #2184
    ありがとう
    メールをありがとうございました。
    6がつにパーティをします。
    きてください。
    プランがきまったら、またメールします。
    しけん、がんばってください。

    それでは、また

    さようなら。
  • _Vegeta_
    #2183
    き, さ, ふ
    ki, sza, fu ? Fejbol mondom ugye ezek azok a karakterek?
  • Beyzie
    #2182
    Egy szó mint száz, nem mindegy, honnan és hogyan tanulok meg írni..:D
  • Beyzie
    #2181
    O.o.. Nem, úgy értem, mint Pl Times New Roman és Comic Sans MS közt a különbség..:D De ez sem érzékelteti eléggé a példát.. Az vele a bajom, hogy ugye ez olyan, mint ha valaki visszarúgdalt volna 1. osztályba és újra kéne tanulnom írni.. Viszont nem tudom, honnan tanuljam meg a megfelelőt, amire később jól alapozhatok - ami egyszerű, hangsúlyozza a lényeget, de nem rusnya:) Hiragana táblázat és hiragana táblázat között van különbség..:D És nekem olyan kéne, ahonnan le van véve a későbbi csicsa, csak az alap kéne. Viszont a japanpelcekes gyanúsan csúnya O.o
  • RelakS
    #2180
    Erre nekem azt mondták, hogy kissé nehezen olvasható, de én csináltam ^^

    Egyszerre tartalmazza mind a hiraganát, mind a katakanát

    Normál Kana táblázat
    Kicsit átrendezett és kiegészített kana táblázat

    Majd egyszer lehet, mindkettőt újracsinálom :)
    Egyébként mit értesz azon, hogy betűkészlet-függő? Azon kívül, hogy pl a き, さ vonásszáma változhat, meg a ふ 3. vonása is minimum 3 különböző irányból húzható? :)
  • Beyzie
    #2179
    Amúgy ott kaptam agyvérzést, hogy eléggé "betű"készlet-függő, hogy van leírva (lerajzolva) a motyó.. Nincs valahol valami egyszerű, de szép hiragana táblázat? Mert a japanpelcek-es nem tudom, túl snassz, vagy nem tom.. Ami pedig ebben a könyvben van, az így elsőre azért....:DDD
  • Beyzie
    #2178
    Ahhh... Bocsi, de uncsiöcsém átjött, gépet befoglalta, aztán ezen felbuzdulva ráaludtam egy hiragana táblázatra (előtte még megtanultam az a, i, u, e, o vackot..):DDD Szóval a link: Kezdők Japán Nyelvkönyve:P
  • Slan
    #2177
    Én most pont ennek a füzetnek a felénél tartok. Legalábbis a nyelvtannal. A szakat már a köv füzet feléig tudom. Most bevállaltam egy számítógépes vizsgát, amit nem kellett volna és mégkevesebb időm van. Pláne h a vizsga 2 hét múlva lesz és alig tudok valamit...
  • RelakS
    #2176
    hmm... nekiálltam átlapozni. Lehet, megérné kiszótárazni XD

    89. oldalon a politizálást (せいじ) ajánlom mindenki figyelmébe
  • RelakS
    #2175
    Az valami hihetetlen szar :D
    Csak kanával van benne minden leírva, a számoknál még az is rosszul :D

    De még mindig jobb, mint az arab XD Ott minden arab karakterekkel van, de sehol sem találtam rá megfejtést XD

    Nah, de ne lazsáljunk, itt van 13db ELO kanji
    毎思足意屋安全万地部町話台
  • Rage47
    #2174
    kösz:)
  • Nuki
    #2173
    azt én is igen megköszönném ^^
  • Beyzie
    #2172
    Oks, elkezdtem feltölteni, de még csak 30%-nál van, pedig több, mint 20 perce indítottam...:D Küldöm a linket, amint fennvan:) Kb. 1 óra múlva meglesz:)
  • BEAST #2171
    igen, megkoszonnem ^_^