5017
  • RelakS
    #1970
    Én vettem standard csokist (ezt ette tonnaszámra Mizuho-sensei), mézest, szőlőst és eprest ^^
  • Naushika
    #1969
    Nagyon finom a Pocky, én "standard" étcsokisat ettem :)
  • RelakS
    #1968
    Rendeltem Pocky-t. Majd jelentek ^^
  • Tetsuo
    #1967
    Kölcsön adom. ;)
  • Nuki
    #1966
    aha, trükkös :D
  • RelakS
    #1965
    Aláírásomat tessék mekktekinteni :P

    Majd csinálok újat, ravaszat XD
  • Nuki
    #1964
    élőben is szívesen megnézném ^^

    holvan a logója uram?
  • RelakS
    #1963
    [URL=http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&q=tokyo+japan&ie=UTF8&om=0&z=18&ll=35.645788,139.747982&spn=0.00313,0.006781&t=k]Nesztek, Shinkansen ^^[/URL]
  • RelakS
    #1962
    jah :D
  • Nuki
    #1961
    出 ez a kijárat? :)
  • RelakS
    #1960
    Hu, szarozik a winfosom :D
    Akartam írni a 13-14-es elo kanjikat, azt nem volt mivel O_o

    Nah, de most van mivel ;) (Próbálta már kikapcsolni, bekapcsolni?)

    高青低社今言出方入引病口白来自
  • Jagi
    #1959
    kell :)
  • Plow
    #1958
    Köszike!Én is pont most akartam beírni mert megtaláltam.:)
  • Nuki
    #1957
    hát nem csúnya. :D
  • _Vegeta_
    #1956
    O egy JAV Idol. :)
    A neve Maria Ozawa es nem kimondott japan mivel (anyai agrol asszem francia). ;)
  • Plow
    #1955
    Sziasztok nem tudja valaki ,hogy hívják őt?:




    előre is köszi.

    Harumi Nemoto powa :D
  • Nuki
    #1954
    En nem vagyok telhetetlen, az aktuális tudásod is megfelelne :)

    csakhogy témát válcsak szpemről:
    játszott valaki már Shogun - Total War-al?
  • Slan
    #1953
    Én is örülök neki, de jobb lenne, ha kicsit több lenne XD

    #1951: Az szerintem nem lesz gond. Kivéve ha a tanár is csak az ELO-nál tanult és csak az alapszitűje van meg
    Viszont ha olyan kanjikat használnál ami az alap 1945-ben nincs benne, biztos írnának egy levelet, hogy minek tanulod még az ő leckéiket :D
  • Nuki
    #1952
    te kis huncut.
  • RelakS
    #1951
    Lehet, mikor nekiállok végre csinálni a háziknak, az enyémnek annyira nem fognak örülni, mert lehet, hogy olyan kanjikkal is megkínálom őket, amik az egész tananyagban nincsenek benne XD
  • Nuki
    #1950
    nembaj, szivesen örülnék a japántudásodnak....
  • Slan
    #1949
    Nem nagy dolog. Csak egymás után írok mondatokat
    Egyébként nem kell kisregényre gondolni. Én csak 5-6 mondatot írtam :D
    Különben is, 160 rublika van a fogalmazásra és én abból csak 70-et írtam tele, és abban benne vannak a... hmm, mondatvégi írásjelek is :)
  • Nuki
    #1948
    dejó, már fogalmazást is tudsz írni :D
  • RelakS
    #1947
    Sa, a sajtos "onigiri"

    Ha valakit érdekel, a F1-ek alatt beszkennelgetem a köteteket... Annyira olvasható, amennyire, tessék kegvenni! :D
  • Slan
    #1946
    Az a sajtos? :P
    戴きます :)

    Épp most fejeztem be a fogalmazást a 12. lecke házi feladatában. Az a feladat, hogy mutassuk be a családunkat. Ki hány éves, mit dolgozik/tanul és hol laknak. A gond csak az, hogy az eddig tanult szavakkal kell leírni és eddig csak 4-5 foglalkozást tanultunk.(vasutas,bolti eladó,mérnök, tanár,könyvtáros)Na mind1.
    Már csak a borítékok megcímzése van hátra és akkor holnap fel is lehet adni. A tanár biztos nagyon fog örülni, hogy egyszerre 6 leckét küldök vissza :D
  • RelakS
    #1945
    ELO 05-06-ban van egy rizsgombóc recept. Egész finom ^^
  • RelakS
    #1944
    Valakinek nincs Seal Script betűtípusa? Az, ami a pecséteken is szokott lenni
  • Tetsuo
    #1943
    télleg! az is lehet..
  • RelakS
    #1942
    Te a partikulákra gondolhatsz.
    Pl.:
    コンピューター ゲーム好きです。
    Watashi wa KONPJUUTAA GEEMU o suki desu.
    Szeretem a számítógépes játékokat.

    Vastagon szedtem a partikulákat, az első a "wa" - témajelölő, a második a "o" - tárgy jelölő.

    Itt lévő cuccot olvasd végig!
    Tanulságos! :)

    Mellesleg ha nem lenne logikája, hogy használnád? :D
  • RelakS
    #1941
    Én most többé-kevésbé rohanvást eszem a 9-10-es leckét, aztán jöhet a 11-12. Mire azzal megleszek, itt lesz a 13-14 is :)
    Azt is "átfutom", majd mégegyszer nekiállok, hogy havonta legalább két füzetet megcsináljak az aktuálison kívül, házi visszaküldéssel együtt :)
  • Slan
    #1940
    Relaks, hol tartassz a leckékkel?
    Én pont most fejeztem be néhány elmaradt házit és észrevettem, hogy a 8. lecke házi feladatában az egyik mondatnál olyan szót használnak, amit csak a 11. leckében kell majd megtanulni. Egyébként a füzet azt írja, hogy az összes lecke közül a 11.-ben van a legnehezebb nyelvtani rész, az igeosztályok képzése. Háát... Ha ez nehéz volt, akkor sose legyen konnyebb :)
  • Tetsuo
    #1939
    az iwiw, v a szaku fórumon találsz néhány japánbuzit (na jó mi is azok vunk, de ők jobban), csípőből vágják az ilyesmit..

    Nem lehet h hiraganával és katakanával is írják a szót??
  • Nuki
    #1938
    kerlek szepen aki tud ra valaszolni, annak nagyon nagyon orulnek :)
    elkeztem ezt a nyelvtan konyvecsket amit vettem, de nagyon nem ertek benne valamit.(ugyanis nincs kifejtve, csak peldamondatokkal meg jelolve ez meg az hogy micsoda)

    vannak ezek a mondatkozi kosza hiraganak amik valami targyat meg objectet meg subjectet meg akarmit(vagy)akarmire utalnak...
    ennek van valami logikaja, vagy ha mondatok szeretnek kepezni hogy hasznaljam oket???
  • Slan
    #1937
    A szaku-n lehet rendelni teakrémes pocky-t :)
    A zöldteás fagyipor és a zöldteás rágógumi között van :)
    Én is szívesen meggóstolnám bármelyiket
  • RelakS
    #1936
    Hmmm...

    [URL=http://www.alde.com/anime/pocky1.html]még Pocky [/URL]
  • RelakS
    #1935
    Nekem ilyen KELL!!! XD
  • Nuki
    #1934
    vettem egy vekonyka kis, de aranylag jol hasznalhato japan Grammar konyvercsket, 6 font-ert :)
    tok jo, van benne olyan pelda, hogy ugyanazt a szot masmilyen hangsullyal ejted ki akkor mast jelent :)
    pl: kami.
  • _Vegeta_
    #1933
    http://www.youtube.com/watch?v=BstFNvIfPxE&NR
    Egyszeruen no comment. :)
  • Csaba42
    #1932
    Thx a linket, nagyon alaposan körül fogok rajta nézni:P

    Az AI-t valóban csak a szerelemre hazsnálják, mint az angolban: love és like.
  • _Vegeta_
    #1931
    Ejnye RelakS-senpai! -> #1920:
    Ora(ore) az olyasmi hogy en mien eros, jokepu vagyok tehat valami pozitivat gondolok magamrol (wakan ego-nak vagy minek mondja).
    Boku csak gyerekek mondjak azaz ilyen lekicsinyito. De minkettot csak fiuk hasznalhatjak. Soxor hallom pl oretachi azaz mi csak ezt ugy kell erteni hogy mi "mien menok vagyunk mi". :)
    Son Goku is mindig ugy mutatkozik be hogy "Ossu Ora Goku!".

    Az ai-t meg inkabb szerelemre hasznaljak legalabbis ugytom. Ha valaki teccik neked az inkabb daisuki mert még nem mondhatod hogy szerelemmel szereted, csak nagyon teccik. ;)

    Csaba42: Menny fel a www.animebolt.hu-ra es ott erdeklodj utannuk, de csak anime vagy manga cuccok vannak egyeb nincs. :) Amugy ezek a DragonBall kanzenban (tokeletes kiadas)hoz keszitett guide konyvecskek tehat csak nagyon elborult, orult fanoknak szantak, de azoknak felbecsulehetetlen. :> En ilyen minosegi konyvet még nem lattam a nyomtatas a lapok mind tokeletes. :)
    Persze viszonylag kicsi, komolyan furi ezek a japanok mindent kicsibe csinalnak. A normalis mangak pl olyan elkepsztoen picik, legalabbis a nyugati comic ujsagokon nevelkedett egyeneknek (en). :D
    Kerdeztem egyebkent a bolt tulajatol Kanzenban koteteket tudnak-e rendelni es tudnak japanbol meg egy német viszonteladotol is. Mindkettotol 3,3kilo/db, huzos mindenesetre a DVD-k ara meg 9kilo/db. :D