398
www.waroftheworlds.com
  • Cvd
    #77
    Egy a lényeg, másik fórumban sírsz hogy "miért nem lehet odatenni a szerintem-et mert bántja a pici lelked", itt érdekes módon te sem rakod oda hanem kijelented általánosságban hogy mi van és kész. No ilyenkor válik nevetségessé a köpönyegforgató álláspontod de nagyon.:)
    Egyébként a filmhez hozzászólva: nyilvánvaló volt hogy látványfilm lesz, az elődje is az volt, a kritikák is ezt emelik ki. Erre elmész, megnézed, aztán lefikázod hogy nem érte meg megnézni mert csak a látvány ért valamit. Biztos hogy csak a filmmel van gond? Látványfilmnél átlatánosságban nem szoktunk tökéletes logikusságot és hibátlanságot elvárni, ezek ott huszadrangú feltételek. Fikázás helyett inkább tudni illene előre hogy mire ülsz be.
  • Davidus
    #76
    és még büszkék is voltak rá hogy 2 hónap alatt leforgatták az élő szereplős jeleneteket:P
  • izb
    #75
    Egy rakat szar ez a film.
    -Egyszálon mozog(jobb lett volna,ha sok szemszögből közelíti meg a történetet)
    -Olyan mintha nem is spilberg rendezte volna(csapnivaló)
    -Unalmas(vannak olyan részek,hogy elalszik az ember)
    -Gyenguska párbeszédek(Tim-es rész például)
    -Gyenguska történet vezetés(A fiú hazatér,mikor ki kellet volna nyiffannia)
    -Szar filmzene(sokkal de sokkal többet vártam)

    Ja és Spilberg mi a szarért akar egy sci fi filmbe drámaiságot belecsöppenteni??Ez a stílus nem erről szól,bár másoknak sikerült,mondjuk neki
    is töbször de akkor még nem volt ilyen demagóg.
    Pl:Kislány áll a folyó mellet és elöszőr lát egy hullát,majd több százat.
    Erre röhög az egész mozi.
    Jól kijött a mondanivaló.ehhhhhhhhhh


  • balu
    #74
    Varhato volt hogy a nezok nagy reszenek nem fog tetszeni. Valoszinuleg azok elveztek a filmet akiknek a konyv is bejott ( mint en )
    Azert megitelni embereket hogy a film tetszett vagy nem tetszett buta dolog.

    jah a filmrol. Ezt vartam menekulest semmi extrat S nagyon jol atvitte azt amit a konyv ad. Mert mit is erzenk egy ilyen szituban. Menekulunk semmit nem tudunk, csak a szobeszed meg amit latu7nk es hallunk. ( aztan elegunk ).
    Egy dolog nekem sem tetszett az idegenek. Miert kell igy kinezni minden filmben az idegeneknek. Meg jo hogy a 3 uj megvolt amugy meg kitalalhattak volna masmilyen testet..
  • insp
    #73
    Most jövök a moziból. Gyengus volt, bár az elején szerintem egész élvezhető volt.
    A vége szerintem is totálisan mondanivaló nélküli. Egyszer azért megnézhető, látványfilm.
  • DanielT
    #72
    Ezt írtam: "Nem emlékszem mikor láttam utoljára ennél gyengébb filmet."

    Akinek az általad felsorolt 3 film jobban tetszik az valóban meg is érdemli. XXX2--t és az Elektrát semmi pénzért nem nézném meg, a Texasit az első 40 percig bírtam kb.
  • winnie
    #71
    (Bizonyára a film szereplői is olvashatták a regényt, mert mindenki egyből tudja, hogy tripodoknak hívják a mászkáló dögöket(2 földrajzilag teljesen különböző helyen lévő ember említi ugyanezen a néven...)

    tripod: jajj, ne csináld már! a tripod angolul azt jelenti, hogy háromlábú - az izének háromlába volt.

    amúgy vicces, hogy megint ízlésekről vitatkoznak a népek, mint ahogy az is vicces, hogy valaki "ennél rosszabb filmet még nem látott" - egészségére, megvan a véleményem arról, akinél az elektra, az xxx2 vagy a texasi láncfűrszes 4 jobban tetszik.
  • DanielT
    #70
    Ah, látom (SG cikk aljén kommentek) téged lenyűgözött a film, kár volt ennyit gépelnem, úgysem akarod, hogy bárki is eltántorítson elégedett véleményedtől.

    Mindenesetre mondjuk a Gyűrűk Urán nem fanyalogtak ennyien és nem mentek ki a film alatt... Látod, mégis tudtam egy jobb filmet mondani. Lehet, hogy valami mégsem stimmel?
  • DanielT
    #69
    Nos. Ennél rengeteg jobb filmet lehet felsoroni, olcsó trükknek tartom ezt a "mondj te pár szerinted jó filmet amiből majd meglátjuk mekkora tahó is vagy mert csak az X-Men2-ig ér a tudományod".

    Aham. Pszihlómogológia meg a társadalmi szemszög valóban nem jött le, mert annyira banális volt az egész, hogy mint írtam is, szóra sem érdemes.

    Apuka aki elhanyagolta a családját de a világvége összehozza őket.
    Lázadó fiú, aki haragszik az apjára.
    Édeskislány aki szereti az apját.
    Anyuka aki talán még szereti a gyerekei apját, de mégis elhagyja egy brókerért.
    A film végén édesötösben élnek (a bróker is ottvan ugye) Bostonban ami mellesleg annyira kicsi város, hogy gyalog hazatalálnak.

    Az, hogy amikor minden létező elektronika tönkremegy, de a kis sony handycam jobban működik mint valaha, csak, hogy hatásosan tudja bemutatni a gonosz ufógépek első csapását (egy fickó filmez vele, majd kiejti a kezéből).
    Ah nem is folytatom, mert iszonyatosan sok hiba van benne. Ha ezektől a technikai bakiktól eltekintünk akkor még mindig ott marad a banális befejezés, a totális mondanivaló nélküliség, sajnos nekem kicsit magasabb már ennél az ingerküszöböm és nem nyűgöz le az, hogy százmilliárd effekt van benne. Abszolút nem érdekel, hiszen már nem először bizonyítják be, hogy a vásznon minden elképzelhetőt létre tudnak hozni.

    Ugyanakkor természetesen ez nem (csak) Spielberg vagy Cruise hibája, egyszerűen régi és mára idejétmúlt az akkoriban forradalmi fantazmagória, aminek jeleneteit száz filmben láthattuk már feldolgozva ezért nem hozza a kívánt hatást. (Bizonyára a film szereplői is olvashatták a regényt, mert mindenki egyből tudja, hogy tripodoknak hívják a mászkáló dögöket(2 földrajzilag teljesen különböző helyen lévő ember említi ugyanezen a néven...)

    Na leállok, ebbe is bele lehet már eléggé kötni bizonyára, úgyhogy ne fogd vissza magad, mindenesetre a fanyalgó kritikát és a csalódott nézőket nehéz lesz megmagyarázni. Pisztos nem értették meg a hatalmas pszichólógiai vívódást és a társadalmi szemszöget. Eh.
  • threeman
    #68
    !!!Jaj. Elfelejtettem odaírni, hogy kicsit SPOILER szaga van!!!
  • threeman
    #67
    Engem ilyen kötekedéssel fárasztottak:
    Meg ha évmilliók óta tanulmányoznak minket, akkor nem jöttek még rá, hogy a luftunk nem kóser nekik?
    Erre csak ezt tudom mondani:
    (...)At any rate, in all the bodies of the Martians that were examined after the war, no bacteria except those already known as terrestrial species were found. That they did not bury any of their dead, and the reckless slaughter they perpetrated, point also to an entire ignorence of the putrefactive process. But probable as this seems, it is by no means a proven conclusion.(...)
    A lényeg, hogy egy vakmerő, nemtörődöm mészárlásról van szó egy rothasztó folyamat teljes tudatlanságával

    Különben is: Azt hogy "figyeltek minket" nem úgy kell érteni, hogy a Földön lévő összes élőlényt szépen rendszerezték + évente eljöttek és hazavittek minden egyes élőlényből egyet-egyet, hogy otthon kivizsgálják, ártalmasak-e lehetnek rájuk, mert az biztos, hogy annyira nem fejlettek, hogy 67 millió kilóméterről eltudnák ezt dönteni. Főleg nem fognak a levegőben apró élőlények után kutakodni, amikor már itt vannak, hiszen nem is hallottak olyan apró élőlényekről. Fogadok nincs is mikroszkópjuk. Egyébként is, nem igazán érdekelte őket, hogy mi van, egyszerűen le akartak gyakni minket poénból, és ez látszott is. Nem tököltek egy percet sem, és szépen belebuktak.
    A lényeg, hogy felesleges kötekedni!!!
    Az tetszett még, hogy az emberiség nem tudta legyőzni őket. "Ám civilizációnk mégis megmenekült, mert Isten bölcsessége egy apró, mikroszkópikus lényt is teremtett a földre."

    Egyébként hosszabnak gondoltam a könyvet, de csak 200 oldal, ha meglenne magyarban, még el is olvasnám...
  • Takimate
    #66
    Igen, és inkább azt mondanám ez kellene lennie a minimumnak ami készül.
    Annyi sok filmnek nem kéne elkészülnie. Annyi sok "minek" film van.
    Vakok között aztán persze hogy a félszemű... :)
  • Takimate
    #65
    mondj már ennél pár jobb filmet légyszives.. csak úgy.

    Spielberg ebben a filmben pszichológiai és társadalmi szemszögből mutatja meg a világvége feelinget, neked ez valószínűleg nagyon nem jött le, mármint erre következtetek az üres kritikádból.
  • DanielT
    #64
    Nem emlékszem mikor láttam utoljára ennél gyengébb filmet. Fájt, hogy mennyi hatalmas logikai és egyéb hiba volt. Szót sem fecsérlek rá.
  • winnie
    #63
    Azért nézi meg sok ember, mert semmi egetrengető nem megy mostanság a mozikban.

    éppenséggel pont az ellenkezője igaz, hiszen jó ideig nem ment semmi a moziban és csak egy hónapja indultak be a nagy filmek (az egetrengetőek - mint pll. ez)
  • Waterhorse
    #62
    Azért nézi meg sok ember, mert semmi egetrengető nem megy mostanság a mozikban. Ez volt az egyik nagy nyári pukk.

    Erről beszélek, ez a dolog tulajdonképpen azt erősíti amit az #59-ben írtam.

    Trendi? hm...Némi fogalomzavart érzek. Nem nevezném ezt a filmet alapvető irányzatnak.

    Te nem nevezed, mások sajnos igen sokan:)
  • Takimate
    #61
    Miért te bármit megnézel amivel "meg akarnak etetni" ?
    Azért nézi meg sok ember, mert semmi egetrengető nem megy mostanság a mozikban. Ez volt az egyik nagy nyári pukk.
    Trendi? hm...Némi fogalomzavart érzek. Nem nevezném ezt a filmet alapvető irányzatnak.
  • Takimate
    #60
    ezt a hülyeséget... már bocs.
  • Waterhorse
    #59
    Ideillik egyik beszélgetésem a haverral:
    Megkérdeztem miért akarja mindenki, megnézni ezt, közöttük ő is. Nagyon jól eltalálta, és nem én mondtam, ez annak a szájából hangzott aki már látatlanul odáig volt a filmért. azt mondta, azért mert "TRENDI". Na mondom ez vagy te, ez az érdeklődési köröd, és ez maga a film is. Semmi több egyszerűen csak "trendi".

    erről a dologról éppen a Steamboy vetítése előtt beszélgettünk, aztán beültünk, elkezdődött, majd az első fél óra után, áradozás, és meg kellett igérnem, hogy letöltöm a filmet, mert ez annyira jó. A lényeg, hogy gyorsan beleszeretett. Szal egy Steamboyból is lehetne "tredit" csinálni, minden csak attól függ mire fogják rá ezt a jelzőt, és mivel akarnak megetetni. A tömegek bármit megesznek ha azt mondják neki, hogy az finom, azt egyed:) Szokták volt azt is mondani, hogy több ezer légy nem tévedhet, vagy valami ilyesmi:)
  • killer135
    #58
    Triponok=Antlionok (HL2)
    Tom Cruise=Gordon Freeman :)))
  • killer135
    #57
    Hát emberek ez a film egyszerüen BÖSZME ....Látványilag ottvan nagyon történetileg ojan mint a könyv...Ez a Film a Half-Life 2 Film Álnéven....
    aki nem nézi meg az nem tudja mit hagy ki....2óra hidegrázás volt nekem a film...
  • greco
    #56
    Steven Spielberg (szerintem)
  • winnie
    #55
    döntéstek el kinek higgyünk:)
  • magus
    #54
    hat, Tom Cruiset inkabb vmi mosogatoreklamba kene rakni. Meg a bemutato is sejtetett valamit. Stephen Spielberg uj filmje, erre robban valami. kar h TENYLEG csak ennyit tud mar
  • motorolanokia
    #53
    RITKA béna volt. Sablonok tömkelege, gyér poénokkal.
  • threeman
    #52
    Nagyon jó volt a film! Alapmű, kötelező :)
  • Takimate
    #51
    jaja elírtam sry :)
  • Shodan
    #50
    Jó film, csak a vége nem az igazi.
    Nem tudom miért huzzák le ennyire, vannak ennél sokkal rosszabak.

    "Nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy nem veszít vele sokat az ember, ha nem nézi meg, vagy kivárja a tévés premiert"
    Ez egy baromság pont a látvány miatt éri meg megnézni moziban!
  • greco
    #49
    Ja,főleg abban az autós jelenetben amikor menekülnek(még az elején).Hát az nagyon gáz.
  • Bandew
    #48
    Már megint istenítve van Fanning kisasszony? :-)
    Sosem láttam tőle egy természetes alakítást sem, mindig ordított róla, hogy épp játszik.
  • Nickstokes
    #47
    Elolvastam miket irtatok..most mégjobban várom! Ma este..jegyek megvannak :D
  • CSOCSO
    #46
    nah ez az:



    persze van masfajta is.. mint pl:

  • CSOCSO
    #45
    tevedsz.. nekunk anno 10 eve megvolt a war of worlds nemtom hany lemezes filmzene es az elejen egy ugyanolyan tripos ( haromlabu) szornyecske volt egy nagy nagy agyuval a labai kozott vagy hol..
  • winnie
    #44
    spielberg nem ragaszkodott az eredeti filmhez - a könyvhöz ragaszkodott.
  • Takimate
    #43
    Na azér Tomi is jól jáccott...

    pl. sztem a film elején nagyon hiteles volt ahogy a "miafaszvan"-t eljátszotta.
    (amikor még nem érti mi történik)
  • DarkJedi
    #42
    Nah hazaértünk a moziból..

    Hááát.. Alapvetően nem rossz film, egyszer mindenképp érdemes megnézni. Tipikus hollywoodi filmre jellemző bugyutaságok és következetlenségek voltak benne bőven, néha már a fejemet fogtam.. A vége is elég összecsapott és persze... ja de nem spoilerezek :)
    Ja a tripodokat a Half-Life 2-ből sikerült teljesen lekoppintani, az öcsémmel egyből összenéztünk mikor először feltűntek :D
    A film alatt nekem többször a Titanic jutott eszembe, ami számomra nem több, mint egy tisztességes iparosmunka, látványos, sok nagy színészt beleraktak, hepiend, aztán kész. Szóval valahogy a Világok harca is csak ennyi volt nekem :/
    Színészi játékban pedig Dakota Fanning mindenkit lemos, nagyszerűen játszik, nem semmi a kislány! :)

    Hát ez az én véleményem a filmről.
  • Takimate
    #41
    Noshát... Most jövök a moziból.
    Szerintem érdemes volt beülni rá. Mindenkinek ajánlani tudom.

    Spielberg papi csavarjai nekem most is bejöttek. Az Alienek is rendben voltak. A befejezés kicsit valóban kurta lett, ahogy azt a kritika is írta, de erre csak azt tudom mondani, kíváncsi lennék, ha Spielberg nem ragaszkodott volna az eredeti filmhez, Ő hogy fejezte volna be.

    Na ennyi. Kíváncsi vagyok kinek hogy tetszik majd...
    [szándékosan nem spoilerezi tele]
  • SoDI---
    #40
    nekem nagyon tetszik, rég tetszett már ennyire film.
    nem értem a fanyalgó kritikusokat
  • greco
    #39
    Én most láttam.Nekem tetszett.Szerintem nem volt rossz.Bár 1-2 dolog nem volt világos benne.
  • Nickstokes
    #38
    már láttad?

    Mi holnap este megyünk..jegyek levannak foglalva, no para :P