398
www.waroftheworlds.com
  • Macccy
    #157
    hát ööö ... ööö ...... barátnődnek ne mutasd meg a Texas Chainsaw Massacre -t, ha EZEN így félt. Pedig ez nemis para.
    (amúgy meg tökjó, ha fél, legalább bújik)
  • WizarDTommy
    #156
    ja igen es persze utana ki kellett menni :)
  • WizarDTommy
    #155
    hat ize... en elmentem baratnommel megnezni :).. szerintetek meddig birta? 10 perc utan behuzta fulet farkat annyira felt... ha tudtam volna elore hogy ilyen a film akkor nem viszem el.. jo kor volt :)
  • winnie
    #154
    decemberben
  • threeman
    #153
    Szerintem azt még nem lehet tudni
    http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/browse/-/404332/103-1627243-7439837
  • heystumafly
    #152
    hy
    mikor jeleneki meg DVD-n??
  • threeman
    #151
    még sajna nincs, majd talán jövőhéten
  • maozedong
    #150
    szinkronos már van?
  • threeman
    #149
    Na sikerült? Az király! Majd te is tudsz keresni dvdrip után a packetnews.com-on (http-s kereső irc-s cuccokhoz), asszem ezt ajánlják azon az oldalon is, ahol a leírás van (amit linkeltem). Szóval ha kijön vmi dvdrip, akkor rákeresel, aztán mész a bot(ok)hoz. Biztos lesznek csatik, amiket megint nem talál meg ez a kereső (ill. semelyik másik kereső sem, mint pl ircspy.com), azokat majd természetesen beírkálhatom. de dvdripre még jó sokat kell várni (www.nforce.nl / www.vcdquality.com - ezeken figyelheted mikor jön ki, de ezek az oldalak csak tájékoztatnak a cuccok netre kerüléséről, tehát ezekről nem tudsz letölteni, de biztos ismered őket)
  • Noninnyó
    #148
    Figyu, és ha megjelenik majd mondjuk dvdrip xvid-be, akkor azt is le lehet szedni innen? Vagy valahogy rákeresel konkrétan, hogy milyen csatin van fent?
  • Noninnyó
    #147
    Na már jön is, 40-130 K között.
  • Noninnyó
    #146
    Nagyon szépen köszönöm, már próbálom is :-)
  • threeman
    #145
    Én irc-ről szedtem le, nemtom vágod-e, hogy az hogy működik, de ITT egy oldal, ahol elmagyarázzák hogyan tudsz letölteni irc-ről.
    A csati ahonnan szedtem: irc.nsane.net:6667 #altered-warez
    Itt megvan kb 10 botnak is (jön tőlük úgy 40-60K-val), ráadásul még sorba se kell állni, mert nem nagyon tudnak az emberek erről a csatiról, akik irc-n próbálkoznak, mert a keresők nem találják meg. Bár most hogy ezt elárultam... :D
    Sok szerencsét hozzá! ;)
  • Noninnyó
    #144
    Honnan szedted le? Én emule-val próbálom, de az csigalassú. Van valami forrásod?
  • threeman
    #143
    szerintem
    hát nem dvdrip, de az eddigi legjobb...szerintem
  • izb
    #142
    Szerinted?????
  • threeman
    #141
    War.Of.The.Worlds.TC.XViD-XViD.tar [1.4GB]
    Ennek tök jó a minősége, ha esetleg vki le akarná szedni...
  • zizzenet
    #140
    Nos, ahogy elnézem, sokszor a csaj is popcornt zabál - akkor hol itt a különbség?
  • AnuluWork #139
    Hehe. Lehet, hogy csajjal kell megnézni, nem popcorn zabáló haverokkal, és máshogy látja majd az ember a filmet. :)
  • izb
    #138
    csak 10 év a külömbség....
  • Ramore
    #137
    Nekem tetszett a film, jó kis élmény volt, én nem akarok szőrözni a bakikon, amiket kivétel nélkül minden filmben lehet találni. Otthoni megnézés esetén már nem hinném, hogy olyan izgalmas lenne a film, mint egy moziban.
  • winnie
    #136
    valaki hazudik. fura, hogy sokaknak nem esik le, hogy ami szerinte sz*r, az még nagyon tetszhet mésnak.

    "Egyszerüen gagyi ugy ahogy az egész film az volt."

    "Nagyon jó volt a film! Alapmű, kötelező!!"
  • izb
    #135
    He he Vannak nagyon jó filmjei,és kevésbé jó filmjei.
    Ez speciel ritka szar.
    A hullás rész nem sokkoló,hanem elbaltázott,és koncepció nélküli volt.
    Egyszerüen gagyi ugy ahogy az egész film az volt.
  • Macccy
    #134
    sorry .. tök jókat röhögök így utólag magamon, mert tényleg azt írtam ,hogy "nem hatásvadász" és erre kicsit elkapott az ihlet. De - bár nem is leszek rendező - azért ne legyek máár "B kategóriás". A végén Boll-al egy szinten végzem, pedig lehet csak nem úgy értetted a jelenetem ahogy a fejemben van. Namindegy, szerintem nem lett volna olyan gáz mint így.
    Nekem elsősorban nem az volt a gond, hogy ... hogy Steve erőlködött volna, hanem hogy NEM HITTEM EL A FILM EGYETLENEGY PERCÉT SEM. A pancser apát kivéve. Biztos a regény is ilyen - mondom nem tudom - de Spielberg eddigi összes filmje megfogott, lenyomott a székbe és keményen beszíjazott. (najó lehet túloztam) De ez ...

    De kösz a kritikát. Már tudom, hogy van helyem a német rajzfilmiparban.
  • Bandew
    #133
    "Spielbergnek ugyanis NINCS rossz filmje"

    Azért ilyet kijelenteni, enyhén túlzás. :-)
  • Vikikécske
    #132
    Az első ponttal még egyet tudok érteni, szinte 100%-ig.

    Másodikkal már kevésbé. Spielbergnek ugyanis NINCS rossz filmje. Ebben a pontban tehát minden további tárgytalan.

    Nem biztos, hogy EGYEDÜL NEKIK jutott eszükbe felrobbantani a lépegetőt, de mivel Ray és kedves családja történetét követheti a néző figyelemmel, ezért nyilván azt láthattuk, ahogy ők menekültek meg a tripod elől.
    És miből gondolja a kedves hozzászóló, hogy csak nekik van működő négykerekűjük? Ezt sem tudhatjuk.

    Szerintem a hullák látványa így is sokkoló, és kétlem, hogy kevesebben röhögtek volna, ha már akkor ott úsznak a vizen, mikor a kislány odaér.

    a-rész, ez szerintem másnak is szemet szúrt, többek között nekem is (TÁNYÉR A FALON még ugyanennél a jelenetnél:D), de nincs film bakik nélkül. Tökéletes, olyan nem létezik, csak a kultúrsznob barmok képzelik azt. Legalábbis arra vágynak, de ők is tudják, hogy NINCS, ahogy Spielbergtől rossz film sincs.

    b, nem csak ők élik túl, de mivel ők a főszereplők , és a néző őket követi figyelemmel az egész film alatt (hiszen ez róluk szól, nem holmi világvégéről, könyörgöm, szakadjunk már el a sok buta akció-katasztrófafilmtől)
    A várakozó család nekem is kicsit giccsesnek tűnt, de ennyit megengedhettek. Talán ez az egy kivetnivaló van a filmben (Róbert rejtélyes megmenekülését beleértve), na meg a TÁNYÉR A FALON:D

    Ezt a filmet nem érdemes, sőt fölösleges összevetni a Schindler listájával. Az a maga nemében zseniális, utánozhatatlan és egyedi. Egyébként pedig köze nincsen ehhez.
  • Vikikécske
    #131
    Ma láttam én is a filmet, tényleg izgalmas volt és nagyon jó - szerintem. Szintúgy nem láttam a régi változatot, és a könyet sem olvastam. Viszont a végső kommentárból tényleg ki lehet következtetni, hogy ezeknek a gépeknek nem volt immunrendszere, nem tudtak védekezni a különböző baktériumok, és egyéb élősködők ellen, így, elpusztultak. (Kellett nekik embervérrel táplálkozniuk...)
  • Bandew
    #130
    Én nem ezzel a filmmel írtam le Spielberget, igazából nálam soha nem is volt "felírva". :-)
    Egyedül az Indiana Jones trilógia tetszett tőle, más nem igazán fogott meg (Kapj el ha tudsz-ot nem láttam, de jókat hallottam róla).
  • zizzenet
    #129
    Csatlakoznék Macccy (#126) véleményéhez, miszerint Spielberg szerintem is nevezhető mesternek[6i] (éppúgy, ahogy az általad említett Trier rendező is). Sajnos nagyon kevés olyan rendezőt ismerek, akiknek még nem láttam (és talán nem is volt) pocsék vagy középszerű filmje. Van ilyen, de nagyon kevés. Ez azonban nem szubsztanciája a [i]mester titulusnak (szubjektíve értem, persze). Sajnos Spielberg nem tartozik közéjük, ennek ellenére kár volna leírni őt egy kissé ellentmondásos film miatt. Csak megemlíteném néhány film címét, amellyel megérdemelten kivívta a közvélemény titszteletét: A párbaj (első filmje), Sugarlandi hajtóvadászat, A cápa (egy káprázatosan jól szerkesztett és különleges horror), Bíborszín, Harmadik típusú találkozások, Indiana Jones filmek (ki ne felejtsem, ugye, szinte önálló műfajt teremtett - ehhez a trilógiához egy rendező kellett), Kapj el, ha tudsz (nem is olyan régi, ugyebár) és még néhány. Véleményem szerint Spielberg ízlésvilágát kicsit megfertőzte a tengerentúli jóléti közeg, és zavaró a túlzott széplelkűsége és finomkodása - másik oldalról meg persze a profithajhászása is, az image-ének fenntartása, amiért fejet hajt az amerikai trendek előtt. Ugyanakkor vérbeli európai rendező, annak minden pozitív hatásával. E kettősség miatt lesznek felemásak a filmjei, emiatt lesz egy filmje egésziben véve középszerű, részleteiben pedig nagyszerű. (De ez sem mindig igaz, a Kapj el, ha tudsz például egésziben és részleteiben is nagyszerű film).

    Ugyanakkor elhatárolódnék Macccy "forgatókönyv-részletétől". Én pont az ilyenfajta megoldásoktól kapnék fejfogást. Ne haragudj, Macccy, nem akarlak megsérteni, de ez a megoldás egyrészt túlontúl hatásvadász (és nem arra a hatásra vadászik, amit Spielberg akart elérni és el is ért), másrészt erősen B-kategóriás, hogy a klisés jelzőt már ne is említsem. Nem, e jelenet nem horrorisztikus akart lenni, mint ahogy az egész film távol áll ettől a műfajtól. Véleményem szerint számodra (sem) volt világos, miről szólt ez a jelenet és a film még számos vonatkozó jelenete, nem tudom, mennyire láttál például bennük analógiát más dolgokkal. Passz, elszaladt velem a ló, de most is csak a személyes véleményemet írtam le, nem az igazságot.
  • Prof William
    #128
    Mivel "based on" szóval at eredetiben is a bacik mentik meg a földet.

    De amit nem értek. A pajzs a megfázástól ment ki?

    Bár monduk lehetett az is....

    - A nyakunkon vannak! Gyorsan XCFDFS közlegény! Aktiválja a pajzsot! Hé közlegény? Mi a fenére vár?
    (XCFDFS közlegény, viszont már meghalt infulenzában :))
  • Bandew
    #127
    Neked Spielberg mester? Te jó ég, akkor hogyan neveznél egy Triert? :-)
  • Macccy
    #126
    na megint kikívánkozik belőlem a tuti =)
    Én szeretnék rendezni, ezért elpróbálom hogy NEM lett volna szerintem "hatásvadász" és elcseszett a hullás-folyós jelenet: (ha teccik szóljatok)

    "373.-ik jelenet, CSAPÓ!"
    ... a kislány makacsul lépdel, apja arra inti maradjon szem előtt, de megy, bokor jobbról, bokor balról aztán madár csiripelés és károgás ... Kislány felnéz a sűrű pollen közt (ami az egyetlen ügyes képi elem volt ebben a jelenetben) és közelít a zaj felé. Eléri majdnem a folyópartot amikor megpillant 2 varjat amint csipkednek valamit .. óvatosan előre hajol, majd lábujjhegyen állva megpillantja .. ... egy embert lakmároznak .. egy halottat. A néző csak a kezét és a véres kabátujját láthatja. Majd a kislány elkerekedett szemmel zihálni kezd és mikor ő szája elé szorított kézzel szétnéz, a kamera a lány mögül megemelkedik 4m magasba és FOV nyit és a ködös folyóparton 3-4 hulla akadt fel a kavicsban és további 5-6 laaasssaan csordogál lefelé. (sikoly)
    ééés CUT

    Én nem vagyok Spielberg és nem Dakota Fanninget húznám le. Neki valóban ennyit lehetett tenni. De kérem, a mester azért tud ennél jobbat. És - bár nem olvastam a regényt - csináljanak már drámai küzdelmet vagy csúf bukást, de ne ilyen általános iskola 5. osztályos biosz befejezéssel szúrják ki a Spielberg fanok szemét. A többi megérdemli, a röhögős köcsög sms-es fajtája. . ..
  • Ramore
    #125
    Nagyon sok múlik a helyes mozi megválasztásán, mert a kimondottan jó hanghatású Corvinban eszméletlen élmény volt a film, a Westendben, vagy a MOM-ban sokkal gyengébb a lényegesen rosszabb, vagy inkább halkabb technika miatt.

  • Aramir
    #124
    A régi filmben is kb az utolsó 3 percben egyszercsak megpurcantak az idegenek, és a kommentár mondta, hogy egy baci végzett velük.
  • Sland
    #123
    Na most jöttem a moziból. A film nagyon jó volt és izgi, de a vége egy kicsit értelmetlen volt. Pontosan nem derűlt ki hogy miért döglöttek meg az izék. Sajnos a régi filmet nem láttam és a könyvet sem olvastam. De mondjuk szerintem kellet volna ahhoz hogy értsek mindent...
  • Takimate
    #122
    Félreértettél. Olvass vissza.
    AnuluWork #115-ös hozzászólásában találom meg végre amiről beszélek.

    "hanem mert - gondolom én - bolygóról bolygóra jártak,"
    "...a Földre a mostani időkben került sor. "

    ennyi. Erre gondoltam amikor beoltásról beszéltem.
  • Waterhorse
    #121
    Nem volt nagy durranás ez a film. Már a körülötte csapott hűhó és érdeklődés is elllenszenvet váltott ki belőlem, ezek után pedig nem kaptam se többet, se kevesebbet a vártnál. Olyan volt mint kb a Holnapután, egy sokkoló esemény, ami klisés, sablonhegyes, B-s történetbe van ültetve. Annyiból jobb volt, hogy a nagy amerikai hazafiasságot kihagyták belőle, utóbbi filmben ez idegesített nagyon. Így láttam egy filmet amire annyit tudok mondani "megnéztem a Világok Harcát! Na és?" Legalább a haverok előtt fel tudok vágni vele, úgyis mindegyik odavan érte és meg akarják nézni:)
  • Noninnyó
    #120
    Tud valaki valamilyen infót, hogy mikorra lesz dvd ?
  • Prof William
    #119
    Azért az nagyon tetszett hogy az első támadás után olyan 15 percig Tom Cruse nagyon nem volt magánál!
    Kimenekítette az övéit, de közbenn ott vigyorgott+röhögött, szóval sztem totál ki volt akadva.
  • zizzenet
    #118
    Azt még hozzátenném, hogy szerény véleményem szerint a marslakók indítékait és tevékenyégét, földi sanyarú sorsát elemezni e film alapján dőre dolog volna. Éppúgy vérre menő vitákat folytatni sem éri meg. Bár nem olvastam a könyvet és nem láttam sem a musicalt, sem a filmet, egyáltalán, magát a történetet sem ismertem a film megnézéséig, majdnem biztos vagyok abban, hogy ha valakit izgatnak ezek a kérdések, ha nekiugrik valamelyik adaptációnak vagy magának az eredetinek, választ kap. Ez a film nem magyarázza a marslakók szerepét a történetben. "Csupán" néhány ember menekülését és küzdelmét, félelmét és tragédiáját(!) követhetjük végig. Talán ez az a bizonyos nagy újítás ebben a műfajban. Nem a marslakók és az ellenünk folytatott és az ellenük indított harc a főszereplő. Blablabla.