398
www.waroftheworlds.com
  • Bandew
    #117
    A jelenet azért volt béna, mert nagyon hatásvadász volt, én nem bírom az ilyet, de nincs bajom azzal sem ha neked tetszett.
    Dakota Fanningről meg már jópárszor leírtam a véleményem. Szörnyen játszik. Túl színpadias, színházban ok, de filmen nevetséges. Sok jó gyerekszínész van, nem tom miért pont őt kezdték el sztárolni.
    A bakikról meg már szintén elmondtam, hogy nem kukacoskodás, hanem ott van az ember pofájában, nem lehet nem észrevenni (legalábbis számomra) sosem keresek hibát a filmekben, mert szvsz baromság. Sosem bírtam az olyanokat, akik filmnézés közben felordítanak, hogy "Rossz a világítás!", vagy "Az előbb nem is volt ott az a szösz a fószer kisujján!". De ezek olyan hibák, amiket nem lehet nem észrevenni és csak csodálkozik az ember, hogy ilyeneket benne hagytak.
  • Szolnokboy
    #116
    A jelenet még véletlenül sem volt béna sőt elég sokkoló volt főleg ha a kiscsaj szemszögéből nézzük. Persze lehet hogy jobb lett volna ha nem '1 folyik aztán több' szisztéma szerint csinálják de igy sem olyan vészes. Akik röhögnek rajta azok tirpákok ezt már mondtam egy korábbi hozzásszólásban. Azok inkább üljenek be egy vígjátékra vagy valami szar akciofilmre.
    Dakota Fanning nem tudom miért volt béna szted, nekem semmi bajom nem volt vele ennyit engedett neki a forgatókönyv most mit csináljon. Sztem a Man on Fire ben volt egyébként a legjobb.
    Van alapja azoknak a dolgoknak amiket eddig leirtatok ( bugok ) de most az összes többi filmben is vannak ilyenek ez már kukacoskodás.Egy hivatalos kritikába ahol mindenre ki kell térni ott levonna az értékelésböl de egy átlagos mozinéző nem biztos hogy észreveszi ezeket.Szoval ennyi.Ez egy jó de messze nem tökéletes film én még mindig azt mondom.
  • AnuluWork #115
    Volt belőle játék is.


    Nekem pl. bejött a film. Láttam a régi változatot is, az 1953-ast. Az sem volt rossz, bár sokkal elvontabb - és gagyibb - volt, mint ez. Itt főleg az emberi részekre mentek rá. Tudtuk, hogy vannak az UFOk, tudtuk, hogy harcolnak ellenük a földiek, de semmi egyéb. Majd aztán csőstöl belecsöppentek a főszereplők a káoszba. Semmi baj sem volt Cruiseal sem. Szvsz jó volt, bár még mindig fiatalos kétgyermekes apának, mint M. J. Fox, de hát ő egy ilyen alkat. Tényleg voltak a filmben történetbeli bakik, de inkább abból adódóan, hogy szvsz ezt is keményen megvágták, és remélem lesz egy rendezői áltozat is, amiből ami itt zagyva volt, minden ki fog derülni.

    A befejezést tényleg kissé összecsapták. De szvsz egy ilyen szotriban, ahol semmi esélye az emberiségnek, hogy lenyomja a földönkívülieket, ott már csak egy ennél faszságabb, még hihetetlenebb befejezés jöhetett volna szóba, ha győzni akarnak.

    Itt sem azért támadtak később a földönkívüliek, mert olyan jó volt lerombolni a mostani Amerikát, hanem mert - gondolom én - bolygóról bolygóra jártak, mint a Mars Attackben és a Földre a mostani időkben került sor. De beszívták. Pl. a Mars Attackben is a bizonyos hanghullámok ölték meg a zöldfejűeket, itt a baktériumok. De ott is csak azért a hang, mert a baktériumok sztorit gondolom nem akarták 1000. alkalommal is elsütni.

    Az itteni klíma meg minden "UFO-filmben" új ötleteket kíván. A Mars Attacken rágó és űrhajósisak, az Independence Dayben szkafander védte a kis és nagy mocskokat. Itt viszont pont a földi körülményektől krepáltak be a marhák, mert semmi sem védte őket. :) Ez van. (Kari Wuhrer a Slidersben sem bírta az "eredeti" földi levegőt ...)

    Spielberg gondolom látta a régi filmet, olvasta a regényt, és átültette a mába, majd egy elég izgalmas mozit csinált belőle.

    Nem tudom a még be nem mutatott 2005-ös filmben miként bánnak el a földönkívüliekkel, de nem hinném, hogy ott más végük lesz.

    Meg ugye az eredeti egy brit történet, szóval mit várunk, ugye? :)
  • zizzenet
    #114
    Nos, a fejfogásnak is több oka van. Van, aki azért fogja a fejét, mert...
  • Bandew
    #113
    Ok, bár én nem röhögtem a jeleneten, hanem inkább csak fogtam a fejem. :-)
  • zizzenet
    #112
    Hehe... ez jó kérdés volt. De, véletlenül lehet béna a jelenet. Persze akkor az egész film maga egy véletlen. Spielberg azonban nem B-kategóriás, de még csak nem is elhülyülős rendező. (Ez persze nem zárja ki, hogy szar filmet csináljon.) Szerintem azonban helyén volt a tárgyalt jelenet. Ízlés dolga, persze. Különben én inkább a nevetésről írtam. És igazad van, kihagytam: ha valakinek egyszerűen nem tetszik, amit lát, akkor is röhöghet - kiröhögi a jelenetet. Itt valóban tévedtem. Mondom, ízlés dolga.
  • Bandew
    #111
    Szóval még véletlenül sem lehet maga a jelenet béna? Csak mert én full azt éreztem.
  • Bandew
    #110
    Én is ma tegnap meg.
    Semmi külcsi, ahogy már mondták előttem, egy rendes iparosmunka.
    Tényleg kegyetlen nagy logikai bukfencek vannak benne és nem arról van szó, hogy azt figyelném, hanem hogy még így is szembeötlő.
    Dakota Fanning katasztrófális volt, azt hittem leütöm a vászonról a kiccsajt. :-)
    Amúgy meg tényleg nincs értelme az egész pusztítósdinak. Az meg a másik, hogy nem a legjobb "emberírtó" technikát használják, a Függetlenség napjában legalább rendes tömegpusztítás volt, itt meg egyenként szedték le az embereket aminek nincs sok értelme.
    Még lenne mit írnom, de most nincs kedvem. :-)
  • zizzenet
    #109
    Pl:Kislány áll a folyó mellet és elöszőr lát egy hullát,majd több százat.
    Erre röhög az egész mozi.
    Jól kijött a mondanivaló.ehhhhhhhhhh


    Vannak, akik azért röhögnek, mert a feszültségüket így oldják. (Ez egy létező és gyakori emberi reakció, izgalom vagy stressz hatására nevetés tör ki belőlük.) Vannak, akik röhögnek, mert a cica vagy haverok mellett ciki lenne megrettenni vagy megrendülni kicsit. Van, aki azért röhög, mert sem műveltséggel, sem elegendő érzelmi tapasztalattal nem rendelkezik ahhoz, hogy értelemezni tudjon bizonyos képsorokat (nemhogy egy könyvet vagy egy novellát). Vannak olyan okok is, amelyek nem kapcsolódnak közvetlenül a filmhez avagy a műélvezethez, csupán maga a röhögés esik egybe a némelyek által nem éppen mulatságosnak vélt jelenettel. Például egy vicces sms elolvasása (a mobiltelefon aktív használata divat már a mozikban is).
    Véleményem szerint az általad említett jelenet kifejezetten jó volt, igazán hatásos és beszédes kompozíció, cseppet sem ingerel nevetésre.
    Az, hogy röhögtek a jeleneten, nem a rendező hibája. De még csak azt sem állítanám, hogy az egyszerű nézőé. Egyszerűen csak ez van. Ma így működik a mozinézés. Ennyit bír az (akut vagy átlagos?) befogadókészség.
  • Prof William
    #108
    Támad a Mars! Na ott volt kézifegyverük az ufüknak!
  • 0Fritz0
    #107
    Jó, használjuk a fantáziát:
    Tegyük fel, hogy idejönnek egy lakatlan, élettelen bolygóra és "elásnak" pár tömegpusztító/öntöző gépezetet a nagy pusztába, hogy aztán millió évekkel később a bolygót jól "benépesítsék"... a nagy semmivel?
    Kúl haditerv. :)
    (Erre a válaszod az lenne, hogy akkor biztos ők hozták létre az életet is a földön? Persze, és a bacikat is...) ;)
  • Magnum PI
    #106
    Na tegnap megnéztem a filmet.

    Az első amit nem igazán értettem az az, hogy mi a faszért vártak több 100 ezer évet arra hogy megtámadjanak minket. Amikor elkezdték termeszteni a növényeiket akkor arra gondoltam hogy azt várták hogy elég sokan legyünk, de ha előre azt tervezték hogy mindek használnak fel,akkor tudhátnák hogy milyen betegségeink vannak. Könyörgöm ha egy töllünk sokkal fejletteb faj tanulmányoz minket, és kurva régóta tervezget, akkor valószínüleg tisztában van az alapvető betegségeinkel is. Gondolom emlékeztek még a Jelek-re. Ott is mi volt ?: a nálunk sokkal inteligensebb lények le akartak igázni egy olyan bolygót aminek a 78% víz, és hetentet esik az eső, miközben ők megpusztulnak a víztöl LOL! Egyszerüen elegem van abbol is ahogy az idegen lényeket elképzelik, miért nincs az idegeneknek kézi fegyverük? Eddig az összes filmben az volt hogy jöttek a hiperhighultratech gépeikkel oszt amikor kiszálnak belölle nincs semmiük, se ruhájuk se fegyverük. Szóval nekem igazán csak a vége nem tetszet. Az idegenek emberfeletti inteligenciája kimerül abban hogy szuper gépeket tudnak csinálni. Az effect-ek megérnek egy piros pontot.
  • Takimate
    #105
    Igen... Így szétmentek az ufók..
    Az volt a lényeg végülis.
  • Takimate
    #104
    És, ha mondjuk használjuk a fantáziánkat, és elképzeljük, hogy még akkor oltották be a földet, mikor még élet sem volt rajta ?
    Innentől kezdve már el lehet képzelni azt is, hogy fogalmuk sem volt az idegeneknek arról, hogy mi is folyik a földön. Jöttek támadtak oszt kész.
    Továbbálltak a többi beoltott bolyólyukra. Ez olyan mint a ki mint vet úgy arat...
    Nem ismerem az "eredeti" musicalt, de nekem a könyv a mérvadó !
    És nem biztos, hogy "lejöttek ásni". Ha néztem a filmet, láthattad, ahogy villámok segítségével mit műveltek.
  • BADE
    #103
  • Mhosah Myth
    #102
    Nah... Én most néztem meg a filmet ebben a pillanatban értem haza! Nekem a film tetszett csak nagyon sok minden nincs megmagyarázva. Most azoktól kérdeznék akik olvasták a könyvet: Tulajdonképpen én azt szűrtem le, hogy az UFO-k azért nyírták ki az embereket, hogy aztán megöntözhessék vele a földet és a számukra megfelelő légkört alakítsanak ki. Végül aztán az egysejtűek elpusztították azt a vérvirágot vagy nemtom mit és így szétmentek az UFOk... Vagy rosszul mondom?

    Egyébként a film nekem 10/7,5 körül. Badeval voltam moziba habár bevallom elég sok résznél röhögtük el magunkat habár lehet hogy csak én nevetettem de nekem tetszett a film csak volt benne egy-két amerikai filmes gógyiság...
  • 0Fritz0
    #101
    Persze, hagytak egy full civilizációt felépülni az évmilliók alatt (közben nézték a brazil szappanoperákat), hogy végül "learathassák" az embereket...
    Tehát tenyészteni luxus?
    Hagyom, hogy az értékes husi rendszeresen és módszeresen háborúzzon a saját fajával és így csökkentse az alapanyagot? Hát, nem egy tervgazdálkodás. :)

    Aki ismeri az eredeti Világok Háborúja musical-t az tudja, hogy az emberek végül jól megszívják, de hát ez egy amcsi film és a nyerő helyzetben kellett gyorsan lezárni a filmet. :)

    Bacik: A földi élet kezdetétől jelen vannak bolygónkon, tehát amikor az idegenek anno lejöttek ásni, akkor nem is tünt fel nekik a dolog...
    Biztos sok Hohes C-t ittak.
  • Noninnyó
    #100
    Ma néztem meg a filmet, és nekem nagyon tetszett. Tiszta HL2 fíling. Végigolvastam a topikot, és csodálkoztam, hogy mennyire sok embernek nem tetszett, kritizálták sokan. Szerintem úgy nem is lehet nézni egy ilyen filmet, hogy közben azon jár az agyam, hogy mi van benne elbaszva, meg milyen logikai hibák vannak benne. Ki a rákot érdekel ez akkor. Bele kell élni magunkat a filmbe, és nem a hibákra gondolni, mert különben nem lehet élvezni. A végekifejlet tényleg kicsit "gyorsra" sikerült, vártam volna még valami kis harcot, dehát így lett vége. Tök poén volt, hogy mikor kijöttem a moziból, és elnéztem a Mecsek felé, full sötét felhős volt az égbolt, fújt a szél, és alig lehetett látni valamit a TV toronyból. Jó para volt :-)).
    Szóval szerintem jó kis film volt.
    Remélem hamarosan lesz valami dvd belőle, én beszerzem, csak jönne már.
  • Prof William
    #99
    "hogy Carmageddon szinten ott csücsül az idegensrác a pilótafülkében és iszonytató kéllyel csapkodja a dudát miközben azt kiabálja: "FUSSATOK CSÓTÁNYOK! MEGJÖTTEK A ROVARIRTÓK!"

    Ez jó!

    Na level 2.

    Második menetben már kritizálom is.

    Amúgy nem csoda hoyg tripod volt a necül Asszem az valami 3-lábút jelent. Szóval nem találtak ki rájuk semmi nevet csak simán háromlábúknak hívták őket.

    Azért az nem bírtákkihagyni hogy Cruse mesterm a rakodómunkás és családapa egymaga lenyom egy Tripodot+azért a végén a hős amcsi haderő leszedett egyet (meg valszeg utánna többet is, nehogymár csak a bícik öljék meg őket.

    Érdekelt volna az is hogy a fiú hogy élte túl. Mert akkora tűz volt ott, hogy még a tankok meg a katonák sem élték túl, de egy idegesítő kamasz igen. :) (Itt belefért volna egy kis mellékszál.)
  • Macccy
    #98
    A Tripod kürtök hangja tényleg telitalálat csak nem láttam benne funkciót! Valahogy nemtudom elképzelni, hogy Carmageddon szinten ott csücsül az idegensrác a pilótafülkében és iszonytató kéllyel csapkodja a dudát miközben azt kiabálja: "FUSSATOK CSÓTÁNYOK! MEGJÖTTEK A ROVARIRTÓK!" (Zeus)

    De mielőtt félreértenéd, a kürt valóban ijesztő volt és teccett.

    A túlélők valóban a csata felé rohantak, ezis butaság, de a múltkori tsunami-veszély idején is marhultak a kameráikkal a kaliforniai parton szóval no comment. Az már viszont idegelőbb mikor az elején egymással szembe futnak a statiszták, meg direkt belefutnak a földrepedések közepébe.
  • Prof William
    #97
    Na megnéztem. Kemény SPOILEREK lesznek.

    A vihar kúúúl volt. Amikor megjegyeztték hogy a szél a vihar felé fúj, tisztára lúdbőrös lettem. Remek kis hangulati elem.

    A Tipodok ledobását máshogy oldottam volna meg. Kissé béna volt hogy ottvoltak pár millió éve. Bár sztem mindenki csak tippelt, szóval nem hiszem hogy komolyan kell venni, amit néhány a rettegésbe belehülyüt túlélő motyog. Még az is lehet hogy teljesen máshogy kerültek oda a tripodok. Talán a villámláskor.

    "Párat elkaptak Oszakában Ezek a japánok tudnak valamit"
    Ez tetszett. Nem a szupermacsó amcsik tudtak lenyomi egy párat, hanem a okos kis ferdeszeműek. Japán Rulez!!!

    A Tripodok kürtszerű hangja: Telitalálat! Igazi borzongató hang. Valamiért nagyon tetszett.

    A csatajelenet. A Túlélők tényleg akkora marhák voltak, hogy a csata FELÉ rohantak? Mi a fenét akartak? Megnézni? Hááát az amcsiktól minden kitelik.

    Jól adta vissza a "nem menekülhetsz érzést" Eddig ha láttam egy-két katasztrófafilmet, és sokszor elgjátszottam magamban hogy én biztos megúsznám, nem úgy mint a bunkó statiszták. Ez volt az első amikor semmit sem tudtam kitalálni.

    Sajna most álmos vagyok és nem megy az írás...
    Holnap jön majd a többi.
  • Takimate
    #96
    "HA OTTVOLTAK BEÁSVA AMIKOR MÉG EMBER SE VOLT, AKKOR MIÉRT VÁRTAK, HOGY LEGYEN? MIÉRT NEM FOGLALTÁK EL A BOLYGÓT?"
    pl. hogy a vérünket felhasználhassák.
    SPOILER
    De érzésem szerint nem csak a föld volt a célpontjuk. Csak úgy jöttek... Ledobtak pár egységet, megpróbáltak kolonizálni. Nem jött össze nekik a baktériumok miatt, ennyi. Nyomatják helyettünk a többi beoltott bolygót. :)))
  • Lantee
    #95
    A film legnagyobb baja, hogy annyira lapos, vontatott, unalmas, hogy már a végén nem is emlékeztem az általatok emlegetett "fantasztikus látványra"!
    Persze az is lehet, hogy annyira nem is volt fantasztikus...

    Macccy minden szavával egyet kell hogy értsek...sajnos...én is többet vártam!
  • Macccy
    #94
    Hááát ... izé ..... énnekem leesett az állam amikor a végén befade-elt a "Directed by STEVEN SPIELBERG" felirat. És sajnos negatív értelemben.

    -=road block-spoilers ahead=-
    De lehet velem van a baj. Lehet, hogy megszoktam, hogy Steve filmjei elmebomlasztóan csavarosak, tudományosak, új alapokra helyezik azt amit eddig vásznon láthattunk és néha a végén csattanósak. (megjegyzem ebben Shyamalan se kutya)
    Szóval elmentem széles vigyorral, a DreamWorks logo-nál már borzongtam is előre - bár a szinkronizált narrátor picit lelombozott mikor kinyögte, hogy "hideg, rideg lények figyeltek és szőtték biztos tervüket .... ELLENÜNK". Na itt felírtam a tenyeremre, hogy 'ne nézz szinkronos filmeket'!!
    Aztán a film eleje egészen jól gördült tova, a látványos vihar is rendben volt bár ezt én darkosabbra és nyomasztóbbra csináltam volna és nem a pusztításért tettem volna le az ILM-nek a letta javát. ... Na a vihar után jött a leves és nem az a bajom, hogy hősünk megmenekült mindíg, mert ugye ő a túlélő, de a népek miért futkároztak egymással ellentétesen, idétlenül mikor jöttek a rengések?! Aztán Ray fia a marhaságaival, meg a lezuhant jumbo és a sértetlen minibusz esete, nameg a minden drámát nélkülöző keselyű riporterek ... juj, és itt még nemjártunk a felénél. Később jöttek még rosszabbak. Kimondottan idegelt a kislány hülyesége, mást nemcsinált csak bajt, vagy ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHH+kerek szemek. Ja amit mondtatok hullás rész azon énis kuncogtam, de vannak véletlenek ... persze ...vannak.
    Aztán a srác eltűnése. Azt a lángtengert McLean sem élte volna túl pedig az más kategóriás fickó könyörgöm!! A kislányon segíteni akaró önzetlen és egyben süket pártól a szék karfáját kapartam. Tim Robbins speciel engem nemzavart annyira, megkattant a család elvesztése miatt. Én itt inkább Cruise-on ráncoltam a szemöldökömet: mi a halálnak kellett eltenni láb alól szegény flúgost?????? És könyörgöm!! Ha nemvolt Rádió meg TV akkor miért vágta mindenki kisujjból, hogy "TRIPODOK"??? Honnan szedték?
    És a végére hagytam a végét: minősíthetetlen baromság. "A támadók amilyen gyorsan jöttek, pusztítottak és falatoztak, olyan gyorsan el is tűntek." Nameg azaz amőbás effekt, meg a magyarázat. De barátnőmmel már a parkólóban megleltük a legnagyobb gyengepontját a filmnek: HA OTTVOLTAK BEÁSVA AMIKOR MÉG EMBER SE VOLT, AKKOR MIÉRT VÁRTAK, HOGY LEGYEN? MIÉRT NEM FOGLALTÁK EL A BOLYGÓT?

    Egyetlen ésszerű magyarázat erre a lapos és buta sztorira meg a befejezésére, hogy regényből származik és ezt tudom mondani mindenkinek. Egyszer nézzétek meg - aki nemláttam - de NE a moziba!! Pénzkidobás és még a szinkron is gyenge.
  • Takimate
    #93
    index
  • Böjtös
    #92
    Sokat láttunk már, de itt azért látványilag kicsit túlzásba lett víve a dolog (gondolok itt a mészárlásokra és azok túlélésére, miközben a gépek módszeresen és nyugodtan ölnek le mindenkit az adott területen). Meg ha nem is pont Cruise, de a fia, aki a háború és a lángtenger közepébe ront be.. ehh... Ez már azért túlzás.:)
  • winnie
    #91
    b/ Hagyján, hogy végig Tom van a középpontban, de az vicc, hogy miközben ezrek halnak meg körülötte, ő és családjának MINDEN tagja mindent túlél.

    :) na ezt pont nem egy hozzáértőtől vártam. a film nem úgy építkezik, hogy veszünk egy random embert és megnézzük, hogy túléli-e és ha igen, akkor mindenki azt mondja, hogy "nem hiszem el, hogy túlélte", hanem pont, hogy visszafele teszi ezt, vagyis vesz egy túlélőt és az ő útját mutatja meg a túléléshez. ennyi. (boston-t nem érték amúgy akkora károk, ráadásul az a pár hét (nemtom mennyi idő, de 1000 kilométer gyalog nem kis táv:), mire odaértek szerintem elég volt ahhoz, hogy visszaköltözzön a család a házába.)
  • Sné Zsuzsa
    #90
    Ha tudnám, nem kérdeznék rá
  • izb
    #89
    Szerinted??
  • Sné Zsuzsa
    #88
    Miért ne?
  • izb
    #87
    Azt nehogy elszállj....
  • Sné Zsuzsa
    #86
    Na látod, az mindjárt más :D
  • balu
    #85
    végülis orgazmus tripod kürtölésre meg humanoid porlsztasra az is egy dolog :)
  • Sné Zsuzsa
    #84
    Hmmm....hát amit eddig olvastam, max beteszem majd "háttérzenének" szeretkezés alá, közben...
  • Böjtös
    #83
    Háááát, nem is tudom.

    Tegnap éjjel néztem meg a filmet a MOM-ban, de nem volt valami nagy hatással rám.

    Figyelmeztetek mindenkit, nem kevés SPOILER lesz a mondandómban...





    1. Alapjában a hangulat nem volt rossz. Van benne világvége, eléggé nyomasztó, amolyan húúú, most már lassan libabőrös leszek, mert láthatóan vége a világunknak.

    Ehhez persze az emberi viselkedés méltó ábrázolsa is nagy szerepet játszott, miszerint a vándorlók egymást ölik a közelben egyetlen működő autóért, vagy miszerint a kicsi fiú még a sok-sok halál látta után is úgy szapulja apucit, mintha egy átlagos hétköznap délután lenne ("Mit tettél idáig???" ... vazzeg, idáig megmentette a rühes életedet, mikor már százak és ezrek hullottak el körülötted...). Persze ehhez még hozzátenném, reális esetben a gyerekek legjobb esetben sokkos állapotban figyelnék apjuk minden szavát és kérését.

    Nem baj, kellett a családi konfliktus. Mer' az jó.



    2. Spielberg és Cruise...

    Cruise anyira nem volt rossz, bár ennél sokkal jobb formát szokott nyújtani. Az általam egyébként eléggé kedvelt színész most nagyjából három arcát váltogatja folyamatosan: szomorúan dühös, ijedten bámulós, bután csodálkozós. Ennél azért többet vártam.



    De Spielberg...azt hiszem, nyugodtan mondhatom, ez idáig az egyik legrosszabb filmje. Olyan ordas képtelenségek vannak benne, hogy azokon már nem tudom túltenni magam.

    Rendben, hogy kézigránáttal berobbantja a "lépegetőt", rendben, hogy csak nekik jutott eszükbe azt az akármit kicserélni az autónál és ezért a hadseregen kívül csak nekik van működő járgányuk. Rendben van még az is, hogy amint kiér a kislány a folyóhoz, rögtön egy holttest úszik el, majd mikor megrökönyödötten bámulja azt, akkor megjelenik egy csomó másik is. Megjegyzem fórumos társam hozzászólására, kevesebben röhögtek volna, ha Spielberg kicsit értelemszerűbben alakítja a dolgokat, és mikor a kislány a vízpartra ér, már rögtön azt látja, ahogy a hullák szép számban lefelé csordogálnak. Megrázóbb, látványosabb, nem utolsó sorban pedig hihetőbb.



    De amit már nem tudok elhinni, elfogadni, feldolgozni:

    a/ Lezuhan egy hatalmas repülőgép, a házak romokban, még a családi fészeknek sincs fala, de az autó tök sértetlen, és még be is indul. Nem törött be a ablaka, nem rongálódott, nem robbant fel. Nem. Én nem szoktam a filmeknél feleslegesen kötözködni és elrontani saját szórakozásom. Ez nem felesleges nyavajgás. Ez száz százalékos fizikai képtelenség. Ahogy a robbanás túlélése a pince egyik részében is az, miközben másik része a lángok martalékává válik, de ez felett szemet tudtam hunyni.

    b/ Hagyján, hogy végig Tom van a középpontban, de az vicc, hogy miközben ezrek halnak meg körülötte, ő és családjának MINDEN tagja mindent túlél. A kisvárosi támadást, a vízben és domboldalon lefojtatott rajtaütést satöbbi. Vagy a fiacskája azt a csatát, amiből csak lángok, lángoló autók és a gépmonstrumok jöttek elő. Azután Boston, ahol a calád többi tagja is vígan áll a ház ajtajában. Röhej...

    Legalább a fiú és a mostohaapa, meg a nagyszülők haltak volna meg. Ez így már olan szinten hihetetlen, hogy akkor már a Dragonball is reálisabbés érdekesebb.



    Ez a film nem szólt igazán semmiről. Nincs igazi mondanivalója, amit Spielberg úrtól nem vártam volna. Jönnek az UFÓ-k, jó kis világpusztítás, oszt' annyi.



    Hol van ez a Cápához, a Külnvéleményhez, de hogy stílusnál maradjak: a Schindler listájához képest? Sehol. Utóbbi megrázó és könnyfakasztó volt, a Világok harca ezzel szemben olyan, mintha egy átlagos, amerikai világvége-film volna.

    Kár érte...




  • Takimate
    #82
    1. épp az volt a lényege, hogy egy egyszerű ember szeméből, hogy néz ki a sztori...
    2. Pl. ha a snitteket nézed, naggyon korrektül illeszkedtek. Meg még jópárszor a film alatt eszembejutott, hogy Spielberg rendezte. Úgy, hogy ragaszkodott a régi könyvhöz !
    3.Unalmas? khm... én is, de a szomszédom is szarrá rágta a körmét.
    4.Tim zseniális volt szerintem. A párbeszédek nemkülönben.
    5.Épp a drámaiság volt a fő lényege a filmnek... Még a Mátrix is tele van.

    Semmi lelki kapcsolat, semmi "drámaiság", semmi szerelmi szál ? Hm. Biztos szeretnék azt a filmet az emberek ?

    Sztem akkor nézd a Spektrumot, vagy karikázd be a TV újságban a dokumentumfilmeket !


  • Takimate
    #81
    Áh nem akarok én meggyőzni senkit.
    Nekem tetszett a film. Már csak azért is mert van egy kislányom, és így meg pláne más aspektusból néztem.

    Ez a film tök természetes, hogy megosztja a nézőket. Nem is vagyok meglepve.
  • izb
    #80
    Spielberg utolsó jó filmje az A.I volt.Azóta gyengélkedik a fiú.
  • izb
    #79
    Ez nem tirpákságról szól,hanem arról hogy egy iszonyat gyenge film nézése közben mi a jó szent szart csinálnának mint,hogy egy mégszarabbúl legyártott részen röhögnek!!
    Lehet hogy nincs igazam,de nekem speciel nem tetszett,és a moziban lévő emberek nagy része is ki volt bukva.
    Sok hűhó semmiért.
  • Szolnokboy
    #78
    Attól hogy az emberek ilyen tirpákok, hogy röhögnek rajta nem Spielberg tehet.Egyébként nincs igazad egyáltalán :-)