398
www.waroftheworlds.com
  • edemo
    #237
    hát szó mi szó spilbergnek volt már jobb filmje is...
  • datango
    #236
    sztem , jol indult a film , de a vége szar!
  • Prof William
    #235
    Nagyon jók ezek a konceptek!!!!
  • _Atti_
    #234
    jah meg kár hogy szines volt a hősugár..sztem hatásosabb lett volna ha csak a levegő törésén meg a kigyullado dolgokon lehetett volna látni merre kaszál
  • STREEX
    #233
    Megjelent 3 koncepciókép



  • _Atti_
    #232
    ez nagyon pöpec játék volt,csomot játszottam vele anno csak sajna xp-n nem indul:\
  • IMYke2.0.0.0
    #231
    Bocsánat, ha az jött le, hogy nekem nem tetszett a film - mindehol azt hangoztatom, hogy jó.
    A probléma csak annyi, hogy Játékhegy Pista bácsi egy férc munkából próbált jó filmet csinálni, és sokan, neki tulajdonítják a filmben felmerült - logikai és egyéb - hülyeségeket. Miközben ő hangoztatta és teszi mindvégig a riportokban, hogy a lehető leghűebben akarta visszaadni a történetet.
    [A rádióműsor körítést felejtse el mindenki, akkoriban csak annak útján tudtak mindenkihez eljutni.]

    Tehát, ha hibás a sztori, azt nem S.S. okozta.

    Nekem pedig Dakota Fenning és Tom Cruise igenis tetszett ebben a filmben.
    A végén történő feloldás nélkül pedig nem is vetíthették volna Amerikában - ez már köztudott.
  • Kandurex
    #230
    Keresztes háborút folytatsz Imyke? Annyira nem rossz film ez :))
  • Mentol
    #229
    Jóvan akkó', abbafejezem.
    Csak arra voltam kiváncsi, hogy mennyire tudod elfogadni a hihetetlen dolgokat. Mellesleg egy scifiben miért ne lehetne elképzelhető az, hogy az UFÓk villámokat lovagolnak meg? Amennyire én tudom nincs is olyan távol a lehetségestől(ugyebár az adattovábbítás áramhálózaton keresztül már megoldott, akkor a villám is lehet adattovábbító közeg, csak meg kell oldani az Élőlény->Adat konverziót).
  • IMYke2.0.0.0
    #228
    Jajj, Istenem, Mentol!
    Ugye nem vagy ennyire...! Láttad a filmben a kilassított részletet? Mellesleg, a film elején többször is látható volt, hogy villámlás. Ennyire ne akard védeni a hülyeséged...

  • Mentol
    #227
    Ez a film egyik hibája: nem volt elég a magyarázat. Volt akinek másodszori megnézésre sem derült ki, hogy miért pusztultak el az inváderek. Persze egy könyvben van erre hely, meg idő, de egy filmben általában nincs(kiv.GyűrűkUra).

    Amúgy Imike honnan veszed, hogy azok villámok voltak? Lehet, hogy a szemtanúk annak látták, és írták le, valójában csak villámnak látszó fénycsóvák voltak. Ha Te először látnál élőben StarTrekes teleportot, milyennek írnád le?
  • _Atti_
    #226
    SpOiler

    rendben van de ha olvastad a könyvet..ugye abban is vannak mára már megmosolyogtato dolgok, de az iró legalább ad magyarázatot mindenre a maga módján..ami a filmből hiányzott az a körités..

    pl nemtom mit lőttek de ha hősugarat akkor miért maradt meg mindenki ruhája?:D mer ugygondolták 'cool'..meg az is vicces volt hogy azok a tapogatok olyan profin navigáltak a pincében de 3 emberből egyet nem találtak meg akik ráadásul mozogtak zajongtak is..

    továbbá elcseszték szerintem a 'putney dombi férfi' mondanivalojának átadását is..nameg bármennyire is 'cool' kimondani egy filmben hogy ' ez nem harc..ez mészárlás' sztem elcsesszintették az egészet azzal hogy modern korban játszodott (ezt sajnos semmi jóra nem használták fel amugy..)és az ócska 'pajzsuk van nem tudjuk lelőni fakk,pedig ha NEM LENNE..'-val jöttek elő..

    azért voltak jo elemek.. nagyon jol visszaadták a gépek organikusságát,hatalmasságát,a pánikot,a gépek hangja rohadt jó volt,meg a vörös fű is teccett bár sztem 50ből 40 ember azthitte belek vannak az utcán mivel senki nem adott rá magyarázatot.
  • DanielT
    #225
  • Morpheus
    #224
    Persze, ezt nem tagadom, de jómagam már régóta leszoktam arról, hogy a hibákat kutassam egy filmben. 3 évig mozigépész voltam, elég volt a hibákat keresni. Már ha nem mi okoztuk persze azzal, hogy rosszul raktuk össze a filmet.:)))
  • DanielT
    #223
    Attól, hogy kitaláció még lehetnek benne igedesítő hibák.
  • Morpheus
    #222
    Olyan jókat tudnak egyesek vitatkozni egy filmen, ami ugye kitaláció...:)
    Miért kell ennyire komolyan venni? Szórakozásnak szánták. Valakinek vagy bejön vagy nem. De ne azt nézzük már, hogy mennyi valóságalapja van.:) Bár vannak ilyen filmek is, de ez azt hiszem nem ezek közé tartozik.:)

  • Szolnokboy
    #221
    Ez nem igaz :)
  • DanielT
    #220
    Jah! Jöttek és lett belőle egy szar film. :DDDDDD

    Bocs, akiknek tetszett, de nem tudtam kihagyni.
  • Szolnokboy
    #219
    Felesleges ilyen dolgokon acsarkodni jöttek és kész !
  • IMYke2.0.0.0
    #218
    Ez viszont vihar volt, áááááááá...!
    Nem fénnyel jöttek, hanem vihar kísérte villámlással.
    A villámlás - statikus kisülés - nem légüres térben keletkezik. Szükség van elektronokra és pozitronokra.


  • Mentol
    #217
    Mi vele a baj? Végülis a fény a leggyorsabb dolog...
  • IMYke2.0.0.0
    #216
    Az űrben... gondolkozz már!

  • Mentol
    #215
    Tegnap láttam másodszor. Szerintem ők így közlekednek.
  • IMYke2.0.0.0
    #214
    Nincs kedvem regényt írni. Nézd meg újra a film elejét!

  • Mentol
    #213
    Bocs. Tényleg nem köteekdni akarok, de mi van?
  • IMYke2.0.0.0
    #212
    Az, hogy annak előidézése felesleges volt. Gondolkozz már!
  • Mentol
    #211
    Azt értem. De mi ebben a hülyeség?
  • IMYke2.0.0.0
    #210
    A vihart az idegenek "okozták" - villámon "lovagolva" érkeztek a milliónyi évvel korábban földbeásott gépeikbe.
  • Mentol
    #209
    Észre is vették. Ott voltak a riporterek, meg a gyorsreagálású hadtest(amikor TC otthagyta a fiát). Csak éppen nem tudták felvenni a harcot velük... Gondolj csak bele, hogy napjainkban mikor szerzel tudomást a Harcosok kasztjának(gyépés katonaság) dolgairól? Szerintem utolsó utáninak. Gondolod a filmben minden egyes ember orrára kötötték a valóságot?
    A viharral érkezéses dolgot nem vágom.

  • Prof William
    #208
    Spilberg nem mondott, olyasmit, hogy az idegenek nem a marsról jönnek, mert az már túéhaladott, dolog, hanem egy máik dimenzióból?
    Ebben az esetben a vihar simán lehetett valami tértorzulás is.

    "csillagászok, amatőrök stb. pillanatokon belül "észrevették volna" a közeledő űrhajót, fényjelenséget."

    Azért egy szuperfejlett fajról beszélünk! Nehogymár ne tudják elleplezni magkat!
  • IMYke2.0.0.0
    #207
    Korábban, asszem itt, vagy a filmhez kapcsolódó hírhez írtam a Mars távolság és a modern korba helyezett történetben szereplő technikai állapot közti összefüggést - ti. a modern obszervatóriumok, műholdak, csillagászok, amatőrök stb. pillanatokon belül "észrevették volna" a közeledő űrhajót, fényjelenséget.
    A viharral érkezés meg - finoman szólva is - hülyeség.

  • Mentol
    #206
    Nem mondtam, hogy kötekszel. Viszont pár ilyen malőrt beírhatnál. Mondjuk én nem ezt figyeltem a film nézése közben, de most már kiváncsi vagyok.
  • IMYke2.0.0.0
    #205
    Tévedsz, ha azt hiszed, hogy direkt kötekedtem, amikor a logikai bukfencekre utaltam az eredeti történetet illetően.
    12 éves koromtól folyamatosan sci-fi-ket olvastam [Stanislaw Lem, néhány Asimov, P.K. Dick meg sok egyéb, és az itthoniak közül Nemere István], szóval van okom állítani azt, amit mondok.

  • Mentol
    #204
    Akkoriban mégis ez volt a csúcs! Bepánikoltak az emberek rendesen (mint ahogy most is - kérdezd csak meg a barátnőmet...).
    Szerintem Te ne nézz/olvass ilyeneket (scifi klasszikusok), mert úgyis mind tele van logikai buktatókkal, és kissé elavultak lehetnek.

    Amúgy szerintem jó film. Bennem egész végig az volt, hogy vajon én mit csinálnék ebben a helyzetben?
  • guardian hero
    #203
    Jólvan.
  • IMYke2.0.0.0
    #202
    Az érvelésed éppoly megalapozatlan, mint amire utalsz.

  • guardian hero
    #201
    Ez nem halloween, hogy ijesztgetni kelljen. Logikai buktató címszóval meg bármibe bele lehet kötni. Tény, hogy nem a legjobban kidolgozott sci-fi regény, de valahol stílusteremtő és megelőzte a korát, ezért szerintem tiszteletet érdemel. Ez olyan, mint azt mondani, hogy a Ford T-Model szar autó, mert csak hússzal megy és nincs benne ABS.
  • IMYke2.0.0.0
    #200
    Mert logikai buktatók vannak benne, mert csak a korának megfelelően ijesztget. Sajnálom Játékhegy Pistát, mert ő meg ennek alapján készítette el a filmet - és szarból ő sem tud várat építeni.

  • guardian hero
    #199
    Miért tartod gyengének az eredeti könyvet?
  • izb
    #198
    Lehet sajna nem olvastam,de a függetlenség napja sem egy nagy történet,de a film okosan fel van építve és élvezhető!
    Király filmzene,jó jelenetek,kis humor,jó kameraállások,pozitív töltet,max a végén az a vírusos dolog gáz.