398
www.waroftheworlds.com
  • IMYke2.0.0.0
    #197
    Ahogy az eredeti könyv is nagyon gyenge.

  • izb
    #196
    Nem az immunitás a lényeg,hanem az,hogy Spilberg-től ez egy ritka gyenge film volt!
    Ha Kis Pista csinálta volna,akkor okesz,mert első filmes,de Spilbergtől ez gáz!
    Egy ilyen történetből ha a forgatókönyv jó sokkal de sokkal többet ki lehet hozni.
    Igy ebben a formában nagyon gyege volt.
  • Aramir
    #195
    Az 1953-as verzió ebből a szemppontból jobb volt, mert ott amikor a prof lecsapta egy baltábal a vizsgálodó "szemet", utánna megvizsgálták, és mondták, hogy biológiailag, eléggé egyszerü és sebezhető a szervezetük.
    Az a "szem" meg gép-szerves anyag hibrid valami volt, azért tudta lecsapni baltával (ezt csak a lentebb leírt szuperidegenacélpáncélvágó baltára reagálva írom :) )
  • Kandurex
    #194
    Ja igen, a film kitűnő volt, amit ki lehetett a történetből hozni, mind látványilag, mind színészi játékban és hangulatilag + képvilág az maximálisan teljesült
  • Kandurex
    #193
    Akinek elsőre nem jött le a film vége (spoiler: immunítás hiány) az mélyen gondolkozzon el azon, hogy visszaüljön az iskolapadba némi tovább képzésre
  • grebber
    #192
    War.Of.The.Worlds.TC.XViD-XViD ez nagyon jó én ezt néztem meg.
  • Bandew
    #191
    De ha elképzeled hogy menekülsz meg, ott nem halhatsz meg. :-P
  • Prof William
    #190
    Valszeg a permetezésnél az "oszt csá" jött volna. :)
  • Bandew
    #189
    Ja én is oda lyukadtam. :-)
    Kiraboltam volna egy vadászboltot + sok konzerv meg egy hálózsák, oszt csá. :-)
    Bár kit tudja a permetezésnél mi lett volna...
  • Prof William
    #188
    Bazz, hoGy ez eddig nem jutott az eszembe. Jól el lennék ott Szalacsi bá-val meg Jómunkásember Árpival. Mindennap beszégetnénk... Szednénk a vízből a zokxigént...

    Hmm... Asszem imkább önként jelentkezék az idegenekhez takarmánynak. :)

    Bár monduk az sem lenne biztos túlélési stratégia, mert mint tudjuk... "Az ellen nem véd!"
  • Mike
    #187
    nem előre kell futni, hanem oldalra
    én bevettem volna a hegyekbe
    vmi barlangba
  • Bandew
    #186
    Nos ja. :-)
    Ezért van az, hogy a legratyibb filmekben is találok vmi pozitívumot. :-)
  • Szolnokboy
    #185
    Elmész Kocsordra és bebújsz az ojjektumba ami atomtámadás ellen is véd :-D
  • Prof William
    #184
    Sokszor elgondolom, magamban én hogyan úsznék meg egy ilyen kalandot.

    Ez volt az első amire nem jutott semmi eszembe. Max a futás, de arról meg láthattuk mennyit ér...
  • Szolnokboy
    #183
    Ez igy igaz :) Ugyanez a véleményem.
  • Mike
    #182
    akkor te jól bele tudod magad élni a filmekbe
  • Bandew
    #181
    Figy én úgyanúgy elgondokodtam ilyen "mit tennék a helyében" dolgokon, amikor megnéztem a Függetlenség napját, pedig az aztán egy (bocs a szóért) hányadék.
  • IMYke2.0.0.0
    #180
    Pelenka az tuti :)
    Jellemzően nem szoktam parázni a filmeknél, mert mindig van valami viszonyítási alap [á, ez csak Amerikában van így, á, ez csak kitaláció stb.], mely segít könnyen élvezhetővé tenni a sztorit.
    De itt, egy olyan helyzettel állunk szembe - mintha, magunk is a film történetének résztvevői lennénk -, melyből nincs kiút: Európa nagy részét letarolták, Ázsia épphogy létezik, Amerika nagy része invázió alatt, azaz: a VILÁG lángol, pusztul és menekül.
    A bátrabbak tudják, nincs más kiút csak a büszke harc, esély arra, hogy egyet magával vigyen - Tim Robbins -, a gyávábbak futnak [a fél világ], egymáson taposnak és a gyilkosságtól sem riadnak vissza saját érdekükben [Ray Ferrer is], hogy saját és családjuk bőrét mentse.
    A film azt mutatta be, amit mindenki tett volna - menekülők lennénk mi is, semmiféle filozofálás nem jutna eszünkbe, hogy miért, kiért és hol, egyszerűen TÚLÉLNI, elbújni akarnánk.
    S a film ebben volt a legnagyobb. Nem köntörfalazott.
    Technikai buktatók voltak. De mindig akadnak megmagyarázhatatlan dolgok - legjobb példa a sok felszíni és felszín alatti atombomba [hidrogén, neutron] robbantási kísérlet: elméletileg a kameráknak semmit nem lett volna szabad rögzíteniük, mégis megtették.
    [Akinek megvan, az vegye elő valamelyik CD/DVD-jéről és nézze meg a Bikini-szigetek közelében, víz alatt robbantott 50 megatonnás bomba videoját - a lúzer ágyúnaszádok [melyek 15 km-nyire álltak körbe az epicentrumtól] nem úszták meg, és a tomboló lökéshullám a 100 km-nyire lévő szigetre is tornádóként csapott le [a felvétel is onnan készült]... de a kamera működött. Pedig ion- és radioaktív sugárhullám már akkor keletkezett...]



  • Mike
    #179
    és még annyi jutott eszembe, szvsz az a jó film, aminek hatása alá kerülsz
    amikor még két nap múlva is azon gondolkozol, mit tennél te, ilyen helyzetben

    egy film pedig akkor rossz, ha hidegen hagy, nem fog meg, nem átélhető
    ilyen volt pl. a Team America
    nem rossz film, de nekem akkor sem jelentett semmit
  • Mentol
    #178
    Elolvastam, csak ez volt az első, amit megláttam, és írnom kellett...
  • Mike
    #177
    olvasd el végig
  • Mike
    #176
    ja még valami: ha a filmet megnézők az utcára kilépve egy ilyen kűrtszót hallottak volna, mint ami a filmben volt, fix befostak volna (én is :)))
  • IMYke2.0.0.0
    #175
    Pontosan.
    Nekem végig bejött a film. Sőt, tovább kell menjek: Spielberg olyan jót készített egy amúgy átlagos alapanyagból, ami miatt a manuálisabbak szívesebben fogják elolvasni a nevetségesen gyenge könyvet.

  • Mentol
    #174
    "tökös hazai fiú megmenteni bolygó" - mi a rák? Nem ugyanazt a filmet láttam, mint mások? Hol akarta megmenteni a bolygót a főhős? Saját magát, meg a kölkét akarta megmenteni, az se teljesen sikerült...

    Komolyan mondom, hogy már kezd unalmas lenni, hogy mindneki csak fikázza a filmeket. Úgy látszik, mindenkiben van NEM kis adag előítélet("Ááá, ez egy TomCruise film -> nagy szar...").
  • Bandew
    #173
    Hmmm...
    A kritika első bekezdéséből láttam, hogy nem ez lesz a legjobb cikk amit elolvasok. :-)
  • Mike
    #172
    szerintem annyira nem volt rossz ez film
    egyszerű katasztrófa film volt
    mélység? aki arra vágyik, az ne hollywood-i produkciókat nézzen
    egyébként ha nagyon akar valaki, ebben a filmben is találhat mélységet csak empátia kérdése
    mesét nem lehet földhözragadtan, centivel a kézben néznihiszen akkor már attól sokkot kapunk, ha egy rongybaba megszólal
  • killer135
    #171
    Aki fikázza a filmet annak itt egy jo kritika......:

    Földönkívüliek jönni Amerika, gonoszul karkogva csápokkal fenyegetni, tökös hazai fiú megmenteni bolygó, mindenki ünnepelni. Ez a téma régóta kedvelt hollywoodi berkekben, ráadásul ismerhetjük Spielberg mester mániákus vonzódását a nem földi eredetű lények iránt, törvényszerű volt tehát a Világok Harcának megszületése. Mégis mi az, ami megkülönbözteti a rendezőmágus legújabb alkotását a Függetlenség Napja-féle imperialista szeméttől? A választ keresve, kétségek között, izzadó tenyérrel süppedtem a multiplex selymes nyugalmat kínáló plüssfotelébe, következetesen szélen, a kijárathoz közel orientálódva, menekülési útvonalat biztosítva, ha esetleg bejön a megérzésem.

    Már megint az átkozott előítéletek. Az alapanyag nekem elég szegényesnek tűnt, kizárólag a bölcs szakállas rendező miatt döntöttem végül a film megtekintése mellett, reszkettem, mikor kialudtak a fények. Egy sajnálatos romantikus film (lagzi-randi, vagy valami ehhez hasonló barom címmel), és a King Kong bemutatója után, Reviczky Gábor mondta el az expozíciós szöveget, amit szerintem az egész világ hallott már (természetesen saját nyelvekenJ), ugyanis az előzetesen kiadott trailer valójában egy az egyben a film első öt perce.
    Az alapsztorit mindenki ismerheti: egy lúzer dokkmunkás, egyben szerencsétlen ex-családfő megkapja hétvégére a gyerekeket, de a Teletubbies-show helyett pánikszerű menekülés a víkend programja, hiába, nem lehet mindenki mázlista.

    Nem bírom tovább, kimondom: a Világok harca remek szórakozás! Így csalódjak mindenben elkövetkezendő éveimben, pozitív meglepetés ez a javából. Legalábbis nekem. A látvány lenyűgöző, nagyon hangulatos, különösen a mozi által nyújtott hangélménnyel, néha azt hittem, tényleg nekünk jön az óriási sebességgel közeledő robotbigyó (amúgy a nevük: tripod).

    A különböző, interneten olvasható véleményekben feltűnik egy közös pont, mégpedig a „történet teljes hiánya”. Azonban ez a film nem akar többnek látszani, mint ami: egy menekülős-túlélős kaland, mégis milyen történetet akarnak a fanyalgók, épüljön fel a nagy ufóinvázió közben egy komplett családi dráma, több dinasztián keresztül folyva a végtelenbe, intrikával, meg minden egyéb hozzávalóval? Akik emiatt panaszkodnak, azoknak ajánlom a Barátok Közt című sorozatot, annak csavaros a története, meg mélyen szántó is:) Igazából kisebb epizódok pörögnek a lebilincselő akciójelenetek között, nem is a sztori, inkább a hangulat érzékeltetése miatt. Az pedig tökéletesen eltalált, nyomasztó, apokaliptikus élményt nyújt, az ember azon kapja magát, hogy a vászon szélét nézi, merre kellene továbbmenni, hogy túléljük.

    Az egyedüli negatívum a film vége, ami meglepő, és kissé mulatságos is, kb. egy percben megmagyarázzák a végkifejlet okát (de azt is csak homályosan), aztán meg már „the end” van.

    Miért érdemes megnézni? Mert jó, mert izgalmas, mert nem bonyolítja túl a történetet, mert a kiscsaj tényleg nagyon gerjeszti a hangulatot, és mert a látvány, az mindent visz. Tom Cruise is hozza a formáját, szerintem jól nyomja a szerepét (az általános véleménnyel ellentétben). Ja és igen: tudom, ez egy ilyesfajta tudományos-fantasztikus filmmel kapcsolatban kis képzavar, de az egész olyan életszagú, olyan emberi, sokszor gyarló, de legfőképpen szerethető.

    Mondjuk nem sok köze van az eredeti Világok Harcához, Spielberg részéről az inkább valamiféle tiszteletet kifejező gesztus lehet, hogy H.G. Wells-t jelölte meg íróként, de ez meg senkit sem érdekel.

    A rendező egyáltalán nem más, olyan mint máskor, összehozott egy remek, egész estés szórakozásra alkalmat adó művet, mindenkinek ajánlom, hogy ne higgyen teljes mértékben a fanyalgóknak, hogy nem a régi a Mester, meg kiégett, ugyanis nem igaz. Aki meg nem szereti a műfajt, az ne nézzen marslakós-inváziós filmet…

    Isaac
  • Morpheus
    #170
    Sziasztok!

    A mai napon én is rászántam magam, hogy megnézzem a filmet.Rosszabbra számítottam az itt olvasottak alapján. Kettőt ütöttem egy csapásra... A másik versenyző a Mr. és Ms. Smith volt... Ez győzött. Nagyon sokkal.
    Lehet, hogy ezért is, de nekem bejött a film. Kedves Zsuzsa forumozó kolléganőnk ( :) ) fogalmazta meg legjobban a véleményemet. Valami ilyesmi jött le nekem is az egészből.

    Az európai terrorista beszóláshoz csak annyit, hogy itt is az amerikai "tudás" jön le, és hogy mennyit tudnak európáról..
  • Gorvik #169
    Nem szoktam általánosítani, de most kénytelen leszek: hülye amerikaiak.
    Nagy komolyan nézem a filmet, semmi vicces jelenet, erre páran elkezdenek röhögni. De nem csak egy jeleneten, végig.
    Úgy felb***ta az agyamat.

    A TS-XVID-es torrentet nehogy leszedjétek!
    Inkább mozi...
  • rezsofiz
    #168
    Hát a mondanivalóban volt valami, csak a kivitelezés, és a megvalósítás elég sok téren csődött mondott ;|
  • Prof William
    #167
    A film jó és elsősorban, a Hangok, HANGOK HANGOK HANGOK!!!!!!
  • Sné Zsuzsa
    #166
    Hmm....mikor a kritikákat olvastam össznye-vissznya, azt gondoltam egy újabb agyon grafikázott filmet nézhetek majd meg...hajtott a kiváncsiság és úgy érzem jól tettem, hogy nem maradtam le a film megnézéséről.

    Izgalmas volt, félelmetes.....nagyon tetszett. Nem igazán a család szeretete a mondanivalója szerintem...sokkal inkább, hogy mennyire elpusztíthatóak vagyunk, mi emberek....igaz a főhős túlélt mindent, de, ha meghalt volna, hogy lehhettünk volna szemtanúi egy "nagyítóval való hangyaírtásnak", hullafolyamnak, világháborús feelingnek, valamint Titanic feelingnek? Szerintem nagyon jó volt....igaz nem nagyon tetszett az Európai terrorista beszólás (tudtam, hogy az amcsik hülyék...de ennyire? Hol vagyunk mi az arab világtól...már, ha azt terrorizmusnak lehet mondani...mert, ha Ők írtanak, az semmi...)..de a többi jó volt. Ugyanakkor nem igazán ezt a címet adtam volna a filmnek, hisz ez nem háború volt....inkább csak írtás és, ha immunisak a különbféle betegségekre a drágák, akkor már mindenki csak por és hamu....vagy lógó húscafat.

    Jó volt.

    / mit is kezdenénk egy ilyen támadás alkamával....semmit...meghalnánk /
  • grebber
    #165
    Most néztem meg a filmet nagyon jó volt szerintem.
    Azok a nagy lépegetők kicsit HL2-es nyakigláb fílinget keltettek bennem. :)
  • Noninnyó
    #164
    Már le is szedtem, fasza :-D
  • GazVezir
    #163
    Üdvözletem!

    Sajnos egy fájl hiányzik a filmhez, pontosabban a 39-es, így sajnos nem tudom megnézni a filmet. Fel tudná valaki tölteni nekem egy tárhelyre? Nagyon megköszönném.
  • Mentol
    #162
    Én is megnéztem a zasszonnyal. Ő is végig rettegte filmet.

    Szerintem jó kis film, és én komolyan nem is értem, hogy mit vártak tőle az emberek. Nekem pont azt adta, amit elvártam.
    Na jó, talán egy kicsit több magyarázat(narrátor szinten) belefért volna, hiszen nem mindenki olvasta a könyvet.

    Aki meg azt mondja, hogy rossz a sztori, meg klisé, az gondoljon bele, hogy ez egy scifi klasszikus. Ha esetleg egy adott történés elcsépeltnek tűnik, akkor az csak azért lehet, mert az eddigi scifik hasonló történéseit kopizhatták ebből a sztoriból...
  • threeman
    #161
    ugyanott megtalálod ;-)
  • threeman
    #160
    Jaja, már javítgattam is egy kicsit rajta
  • Noninnyó
    #159
    Csőkutya threeman! Van magyar sub az xvid-es verzióhoz pre.kiccsaj.hu-n.
  • WizarDTommy
    #158
    hat mar sajna nem vagyunk egyutt, na de mindegy.. de igazad van :)