525
  • Teppik Amon
    #284
    Ejjhamit találtam! TP funfilmeket forgat egy banda. TP funfilms
    Sajna melóban vagyok, otthon tudom csak megnézni bűntetlenül ;)
    A fórumban vannak linkek a filmekre. 5-20 perces rövidfilmek amúgy.
  • b-type
    #283
  • Teppik Amon
    #282
    Hétfő óta!
    Fegyvertársak
  • Teppik Amon
    #281
    :)
  • Lacee
    #280
    :DD
  • Dzsini
    #279
    "Igen, teljesen igazatok van. Sajnos, még mindig nem sajátítottam el a bizalmatlanság művészetét teljesen (kb.: 'könyvmegjelenésnek csak akkor higgy, ha ló legel a sírján'). De tényleg nagyon dolgozunk az ügyön. Február."
  • Teppik Amon
    #278
    igen-igen... ezt már láttuk hallottuk. De MIKOR JÖN VÉGRE a fegyvertársak?! :) Már nagyon várjuk.
  • Dzsini
    #277
    A tervezett művek megjelenésével kapcsolatban részletesebb információkkal (például a megjelenés napja, a cím nélkül feltüntetett művek végleges vagy munkacíme stb.) egyelőre nem szolgálhatunk, de amint biztossá válik valami, a kiadói tervezetben azonnal közzétesszük.

    2009-RE TERVEZETT KIADVÁNYAINK

    SIR TERRY PRATCHETT
    Fegyvertársak
    Soul music
    Interesting times
    + 1 meglepetés
  • Dzsini
    #276
  • Teppik Amon
    #275
    A halál lánya nekem bejött belőle
  • RincewindDW
    #274
    Üdv Mindenkinek!

    Nem tudom, hogy így a karácsonyi forgatagban kinek tűnt fel,
    de dec 25-26-án a Viasat3 leadta Varázskapu címen, szinkronosan a
    Hogfather-t. A címet leszámítva, egész tűrhető fordítással.
    Még a végén megérjük, hogy korongon is megjelenik :P
  • Teppik Amon
    #273
    Látom javítottátok a topik címét is :D
    Éljen éljen a lovag!
  • Lacee
    #272
    éljen Sir Terry, írjon még sokáig sok jót :)
  • Dzsini
    #271
    akkor hát illendő módon... gratulálunk Sir Terry :)
  • gz8
    #270
    Jó hírek, egyelőre angolul:

    LONDON, England (CNN) -- Olympians, business leaders, designers and the lead singer of an iconic rock band are among those receiving New Year's honors from Britain's Queen Elizabeth II, the Cabinet Office announced Wednesday.

    Author Terry Pratchett, 60, receives the highest honor of a knighthood. Pratchett, best known for his popular Discworld series of comic fantasy novels, told CNN affiliate ITN he is "a bit embarrassed but quite pleased" to receive the honor for his services to literature.

    "I never set out to write literature, but I suppose it's a nice catch-all term," he told ITN. "I have had a lot of fun over the past 25 years. I have written a lot of books and I have sold an awful lot."

    The author joked that he will only use his new title of "Sir Terry" on letterhead if he is "writing to the magistrates," but he said it could help him campaign for better funding for Alzheimer's research. Pratchett announced a year ago that he suffers from the disease.

    Pratchett said he continues to write, but the process has become slow.
  • Teppik Amon
    #269

    pedig aszonták idén lesz 2ö is..meg évente 3 :\
    na mind1, mit tudunk csinálni? Várunk.
  • Dzsini
    #268
    (idézet a Delta Vision fórumáról)
  • Dzsini
    #267
    Sajnos rossz hírt kell közölnöm: ebben az évben nem kerül a boltokba a Fegyvertársak (Men at Arms) Bár elkészül a könyv, de nem tudja a nyomda olyan határidővel vállalni, amivel még terjesztetni is lehetne.

    ...Igaz, ez egyben azt is jelenti, hogy jövőre eggyel több Pratchett-kiadvány várható, és mindjárt év elején jön az első közülük, de – tisztában vagyunk vele – ez akkor is késedelmet jelent a rajongók számára, és nem túl nagy vigasz.

    Elnézést kérünk mindezért! A jövőben igyekszünk maximálisan tartani az ütemtervet.
  • b-type
    #266
    Na igen, de attól még a nyolcas a mágikus szám, és a szörny a nyolcas szám szörnye.
    Ahogy a bűbájos is a 8. fiú 8. gyermekének (aki már kötelezően varázsló kellene hogy legyen) a 8. fia.
    Nem 7, meg 7a. ..az azért az mert nem használják a nyolcat.
    Mit mond Rincewind Hrun-nak:
    -ki nem mond a nyo..
    :))
  • Lacee
    #265
    és pont ezért féltek tőle a varázslók is, 7a-t használtak 8 helyett :)
  • Dzsini
    #264
    7a, nem 7 - a regényben is így írja Pratchett, mikor a központi termet írja le, meg Széltoló szobaszámát.
  • b-type
    #263
    7szám szörnye???
    ..nem mered leírni a nyolcast? :DDD
    A 8 a mágikus szám a korongon (8. fiúgyermek pl.)
  • Dzsini
    #262
    meg kimaradt az egész 7a szám szörnye rész...

    amúgy nagyon kellemes a film, és remélem felismertétek benne Pratchettet, mint az egyik tudóst :)
    (az a tippem, hogy a következő a Guards! Guards! lesz)
  • Teppik Amon
    #261
    Eljutottam odáig hogy megnézzem a 2 filmet. Eszméletlen jó! Csak kicsit tér el itt-ott a könyvtől (emlékeim szerint Cohen-t a sárkányos fordított hegyen találták)
    Szép, jó fillm! Rengeteg nagyszerű színésszel.
    És mégegyszer köszönjük a magyar feliratot!
  • Teppik Amon
    #260
    király! Köszönjük szépen ezúton is.
  • Shiwo
    #259
    respect
  • Lacee
    #258
    mindkét felirat a zip file-ban!
  • Lacee
    #257
    sajnos nem, Glowface dolgozgat rajta de sok egyéb dolga van, így lassan halad vele.
  • Shiwo
    #256
    ezer hála és köszönet

    esetleg lehet tudni, hogy sac/kb mikorra készül el a 2. rész felirata ?
  • HUmanEmber41st
    #255
    Köszi a feliratot!
    Már csak a film kellene hozzá:D :D :D
    Szaladok is a Tacskóba :D :D
  • Teppik Amon
    #254
    THX!
  • Lacee
    #253
    ha valakinek még nem lenne meg, már van felirat az első részhez
    második még folyamatban!
  • Lacee
    #252
    igazad van, valamelyik könyvben írja is, hogy még a HALÁL sem tudja mennyi idős pontosan. de akkor is furcsa így látni... :)
  • Dzsini
    #251
    Ez alapján (a könyvekből kiemelt információk) 32 éves a CoM idején - viszont az illusztrációk mindig hosszú szakállú Varászlo-nak mutatják, és a Korongon a varázslóknak hosszú szakálluk van... plusz fel lehet vetni azt az indokot is, hogy a 7a varázslat egyike olyan hatással volt a kinézetére, hogy öregebbnek látszik.
    Tekintve, hogy Pratchett részt vett a forgatáson, valószínűleg neki is megfelel a dolog (és hát a regények csak később kezdtek összeállni egy folyammá)
  • Lacee
    #250
    az első részét tegnap megnéztem, szépen, igényesen meg van csinálva (Twoflower, a Patrícius és a Könyvtáros nagyon bejön), de a sztori még mindig nem jön be... valahogy a Colour of Magicet mindig is kicsit erőltetettnek éreztem. A Light Fantastic részről nem tudok nyilatkozni, azt éppen töltöm :)

    Tehát szép és jó minden, de a korábbi véleményemet fenntartom, miszerint Rincewind a könyvekben (és a legtöbb illusztráción) nem hatvan feletti öregúr, én mindig olyasminak képzeltem, ahogy például a PC-játékokban szerepelt (negyvenes balfék kinézetű hapsi), vagy mint ez a kép a wikipedián:
  • ziby20
    #249
    Mi vona ez?
    http://href.hu/x/54ek
    http://href.hu/x/54ey
  • Shiwo
    #248
    lejött, de még nem néztem meg..tán este..

    ha esetleg vki talál hozzá feliratot (angol-t..magyar gyanítom még pár napig nem lesz), az légyszi linkelje be ide nekem
  • Sephi
    #247
    Jo a film?
  • Shiwo
    #246
    ahogy elnézem, nem sokkal azután tették fel, hogy utoljára megnéztem ott :)
  • Lacee
    #245
    friss-ropogós, még meleg :)
    2. rész