525
  • Lacee
    #404
    valami legyen, de jó színészekkel!
  • Dzsini
    #403
    Most épp 4 részes tévésorozat lesz az Elveszett Próféciákból?

    Ezzel a sztorival már évtizedek óta próbálkoznak, aztán sehogy sem jutott még kameraközelbe...
  • Teppik Amon
    #402
    :D
    Sebaj, a lényeg hogy jönnek ki szép sorban.
    Ami nagon kéne az a Science of discworld ^^ Kíváncsi vagyok rá, persze magyarul. MEg az összes ilyen mellékes könyv. Meg az összes többi.
  • Dzsini
    #401
    Hát, bőven van mit behozni, és két fordító évente 2-2 könyvet "készít el", ez egészen normális tempó.

    A Carpe Jugulum 1998-as, a 23. regény, és idén jelent meg a 38. Olyan 2017 környékéig biztosított az ellátás ilyen tempó mellett :)
  • Lacee
    #400
    nem semmi ütemben nyomják, csak így tovább
  • Dzsini
    #399
    Le is adtam a "rendelést" karácsonyi ajándékokra :)

    jövőre várható:
    Jingo
    The Last Continent
    Carpe Jugulum

    és Wyrd Sisters újrafordítás.
  • Teppik Amon
    #398
    ja, vadkanapó is megjött:
    DeltaV oldalán
  • Teppik Amon
    #397
    Én itt a kis helyi könyvesboltban szoktam megvásárolni a könyveket, nekik is meg kell élni valamiből.
  • Dzsini
    #396
    a hét elején előrendelhető volt a Librin az Agyaglábak és a Vadkanapó is.
  • Teppik Amon
    #395
    Deltavision.hu -ról:

    2010-11-30
    "Megjelent: Agyaglábak
    Árulás illata lebeg a levegőben. Bűntény történt. Ám a parancsnoknak nem csupán azt kell kiderítenie, ki tette, de azt is, hogy miképp. Sőt, még azt sem tudja egészen pontosan, hogy mi is az, amit elkövettek. Viszont amint rájön, mik a kérdések, meg akarja majd találni a hozzájuk tartozó válaszokat is."

    úúú egy újabb őrséges történet ezekszerint?
  • Dzsini
    #394
    aki épp rádió/netközelben van: a Rádiocafén a Sci-firől és Terry Pratchettről van szó, beszélgetőpartner Dr. Sohár Anikó.
  • Dzsini
    #393
    ez szerencsére a "normál" angol tévéfilm hosszúság két estére :)

    nézd meg még a rajzfilmeket is, azok is kellemesek (Wyrd Sisters, Soul Music)
  • dronkZero
    #392
    Na megnéztem a Hogfathert és a Going Postalt is. Valahogy ezekben sokkal kevésbé jött át a Korongvilág fíling, mint a Mágia Színében, de igazából nem volt baj. A színészeket bírtam mindhárom filmben. Mintha mindenki egy leheletnyit túljátszaná a szerepét, de éppen így a jó, legalább érezni, hogy azért nem egy véresen komoly téma ez.

    Ami még meglepett, hogy nem zavart, hogy mennyire hosszúak, teljesen jó volt mindhárom végig a három órán keresztül...
  • dronkZero
    #391
    Ja, tényleg, dehülyevagyok, ez eleve tévéfilm, moziban nem is adták, kamerás verzió ki is van zárva gyakorlatilag... :P
  • Lacee
    #390
    Going postalból HD-rip biztosan van (hiszen úgy adták a TV-ben is), én azt néztem... :)
  • dronkZero
    #389
    Eh, most hétvégén szembesültem a ténnyel, hogy léteznek Korongvilág filmek is. Miért nem tudtam én erről eddig!?

    Tegnap éjjel megnéztem a Mágia Színét, és azt kell mondjam, tetszett. A szereplőgárda fergeteges, Tim Curry-n beszartam... :D

    Persze nem annyira tömény, mint a könyvek, nyilván nem is lehet minden poént átdolgozni filmre, de a hangulat, a világ, meg az elborult humor azért átjött. Remélem a többi is lesz ilyen jó.

    Hogfathert is beszereztem, a Going Postal-t még nem néztem, van abból normális verzió már? Kamerás hulladék nem kell...
  • Dzsini
    #388
    régi a Tükör és füst, az Amerikai istenek és az Elveszett próféciák van - amúgy pár éve kezdte kiadni az Agave a Gaiman könyveket, nem tudom mennyire keveredtek be antikokba.
  • Teppik Amon
    #387
    Na igen, ez elég beteg.

    Jártamban-keltemben majd figyelgetem az antikvárokat, hátha rá akadok valamelyikre.
    Köszi a kedvcsinálót!
  • Dzsini
    #386
    igen, ez a másik. nem akartam bemásolni, mert az érzékenyebbje egy életre elmenekül Gaimantól :D
  • Lacee
    #385
    ezt körbeküldtem az évfolyamtársaimnak karácsonykor, nem nagyon válaszolt rá senki :D

    Babahús képregény
  • Dzsini
    #384
    meg a Törékeny holmik, meg az Anansi fiúk, és akkor azt hiszem sikerült is felsorolni ami magyarul megjelent.

    a Tükör és füstben van a 2 legkeményebb egypercese, abból az egyik:

    Miklós...
    öreg volt, mint a világ, a szakálla fakó fehérré kopott. Meg akart halni.

    A sarkvidéki barlangok törpéi nem beszélték a nyelvét, saját csettegő-
    cserregő módjukon társalogtak, érthetetlen szertartásokat jártak,
    amikor éppen nem a gyáraikban dolgoztak.

    Évente egyszer, hiába tiltakozott, zokogva, a Végtelen Éjszakába
    kényszerítették. Útja során minden gyermek ágya mellett hagyott
    egyet a törpék láthatatlan ajándékaiból, miközben a csöppségek
    aludtak, az időbe dermedten.

    Irigyelte Prométeuszt és Lokit, Sziszifuszt és Júdást. Az ő büntetése
    kegyetlenebb volt.

    Hull a

    pelyhes

    fehér hó.
  • Lacee
    #383
    a Neverwhere-t és az American Godsot én is ajánlom, de amiben szerintem a leginkább erős Gaiman, az a novella: a Tükör és füst (Smoke and mirrors) antológia cefetül jó, a ritkaságszámba menő magyar kiadást sikerült úgy kölcsönadni, hogy azóta sem kaptam vissza, angolból pedig már a másodikat koptatom.
    na meg a Sandman :)
  • Dzsini
    #382
    Coraline (báb)film van, és merem állítani, hogy jobban sikerült, mint a könyv :)
    A Csillagpor meg konkrétan teljesen más lett, mint a könyv - ott a könyv egy igazi Gaimanhoz illő, sötét, erős történet, míg a film - bár nem sikerült rosszul - átment tündérmesébe, ahhoz illő sztorivezetéssel.
    A Neverwhere (Sosehol)-ból egy hatrészes tévésorozat készült, az is kellemes.
    A Temető könyvéből szintén terveznek most valami filmes változatot.

    Gaiman amúgy egy zseni, érdemes a műveire lecsapni, a könyvei (regények, novellák, versek) és a képregényei is óriásiak.
  • Teppik Amon
    #381
    Volt időm kicsit utána nézni ennek a Gaiman-nek. Ó hát a Csillagport persze hogy láttam filmen és nagyon jó volt! A Coraline-ből is van film (ha jól tudom) bár még nem láttam.
  • Lacee
    #380
    dettó... két kedvenc angol íróm, jóhogy :)
  • Dzsini
    #379
    hát, én azt hiszem valahol az 1-2 tucat közötti olvasásnál tartok :)

    interjú a Going Postal magyar art directorával
  • Teppik Amon
    #378
    Én nem is ismertem ezt a könyvét idáig, most néztem utána miről szól.
  • Dzsini
    #377
    A Good Omensnek tényleg kijár egy új megjelenés, én a régi példányból 4-et vettem :) Mindig kölcsönadtam, és inkább kifizették, minthogy visszaadják.

    ...idén amúgy volt már "most már tényleg elkezdjük a Good Omens filmet forgatni" pletyka?
  • Teppik Amon
    #376
    betévedtem a deltavision fórumára, ott találtam pár érdekességet.

    pl:"Elnézést az "ellenreklámért", de gondolom sok Pratchett rajongó örömmel olvassa majd, hogy egy másik kiadó gondozásában a jövő hónap elején újra kiadásra kerül az Elveszett próféciák. Azt hiszem abszolút hiánypótló lesz a megjelentetése... "

    +

    " Egy hét van még októberből.
    Mit tudunk a Feet of Clay-ről?

    Azt, hogy sajnos csúszik. Ami kizárólag az én hibám, jelen esetben. De az ez évre tervezett maradék két könyv - Agyaglábak, Vadkanapó - megjelenését továbbra is ígérjük, és minden erőnkkel azon vagyunk, hogy ez sikerüljön."

    úgyhogy idén még lesz 3 könyv, beleszámolva az Elveszett próféciákat
  • Teppik Amon
    #375
    A filmek nagyon jók, mind a 3! 2*1,5 órás mindahány. Ajánlom őket.
  • Dzsini
    #374
    a filmeket mind kibeszéltük, mikor megnéztük, olvass vissza egy kicsit :)

    van egy rövid nyolcperces rajzfilm:
    Welcome to the Discworld (ez a Reaper Man egy fél fejezete)
    meg van két rajzfilmsorozat:
    Soul Music
    Wyrd Sisters

    meg három tévéfilm:
    The Colour of Magic
    Hogfather
    Going Postal
  • Fabio Capello
    #373
    No csak idetaláltam én is... :)

    Egy kérdés: valaki látta a 2008-as The Colour of Magic filmet? Milyen lett?

    Illetve, melyik regények jelentek már meg filmváltozatban? :)
  • Dzsini
    #372
    Megjelent az Egyenjogú Rítusok javított, újrafordított kiadása.
  • Teppik Amon
    #371


    :D
    Ingrid Bolsø Berdal a hölgyike
  • Dzsini
    #370
    nehéz folyamatosan csak Nietzsche-t olvasva és Beethovent hallgatva élni ;)
  • b-type
    #369
    Oké akkor nem vitázunk, de én a felszínes szórakozást letojom, én szívesen foglalkozom bármivel, amivel a készítők is szívesen foglalkoztak.
    Ide veled mélyfilozófia. :))
    Jöhetnek a kihívások, az ember agya úgy is el van tunyulva.
    oh bár lennék világúra, adnák én a pusztán szórakozni vágyóknak!

    kenyér-víz-terepfutás...szabadidőben vaskos témák nézése-felolvasása kibeszéléssel.
    :))
  • Dzsini
    #368
    "gyűrűk ura csak felszínesen élvezhető" - egy film ugyanígy jelen esetben - szórakozásra való, nem mélyfilozófiára vagy súlyos társadalomkritikára, ami jelen van a Pratchett művekben (vagy egy (kultúr)történelemórára Tolkien esetében).
    Mondjuk pont a Colour of Magic nem, mert akkor még TP se tudta igazán, hogy ebből ilyen életmű lesz - de akár a Going Postal, akár a Hogfather a szórakoztató és filmben jól követhető vicces sztori mellett a könyvben olyan mondanivaló van, amiről "lemarad az ember" (és ide vehető a két rajzfilm, a Soul Music és a Wyrd Sisters is). De ez szerintem nem baj, főleg egy nagyközönség részére készült tévéváltozatnál fontosabb, hogy önmagában szórakoztató legyen, minthogy megváltsa a világot a mondanivalójával - arra 2x1,5 óra egy kereskedelmi csatornán nem elég.

    A Gyűrűk Urának rajongóival meg nem állok neki vitázni, mert csak sértődés van belőle ;) (olvastam több alkalommal magyarul is és angolul is, mellette nagyjából a teljes életművet, ami csak elérhető volt, de minél többet olvastam mást is, annál kevésbé vagyok tőle elájulva - nyelvésznek-nyelvtudósnak és irodalmárnak nagyon jó volt a prof., kitalált egy nagy világot, de írónak, főleg költőnek... háát)
  • Lacee
    #367
    mindenképp érdemes, kisebb-nagyobb hibái ellenére meglátszik a szeretet, amivel az eredeti könyvekhez nyúltak :)
  • b-type
    #366
    nono :D
    A gyűrűk ura csak felszínesen élvezhető a szilmarilok elolvasása nélkül,..na meg a térképek gondol lekövetése nélkül, na meg numenor ismerete nélkül.
    :)))
    ..különben nagyon sok infóról lemarad az ember (gyűrűhordozók, nyugat miért elérhetetlen...huh meg még mennyi minden te jó ég)
    élvezhető ezek nélkül is de mennyivel teljesebb ezekkel együtt...és mennyivel többet kap az a néző aki mindezeknek legalább a felét fejből vágja

    és zizgek a filmektől a rossz tapasztalat miatt, de ezekbe azért belenézek majd. :)
  • Lacee
    #365
    oké, rendben :)
    de szerintem a Gyűrűk Ura film pont tök jól bevonta a háttérvilágot is, nem túl szájabrágósan, de bemutatták a fajok fontosabb vonásait, nagyjából mi merre hány méter.