525
  • CrucifX
    #1
    Mr. Terry Pratchett a kortárs irodalom egyik legjelesebb képviselője - bár nem balladákat, Byron-i költeményeket vagy dagályos eposzokat gyárt, mégis érdekes színfoltja a palettának.

    Rincewind, az Ank folyó és persze A KASZÁS - ha nem ismered, pótold, ha már találkoztál velük, akkor itt az ideje anekdotázni. Pratchett rajongók egyesüljetek!
  • Chaos Mad
    #2
    ezeknek a korongvilág regényeknek van köze a Halo-hoz is?
  • CrucifX
    #3
    Tudtommal nem :)
  • Chaos Mad
    #4
    aha... ok :)
  • magus
    #5
    Ja nagyon jók, bár nekem a Mort nem tetszett, főleg a nyelvezete miattt. Este olvastam az is igaz, de vhogy nem jott be. Az elso ketto visznt nagyon tetszett
  • Calver
    #6
    Mort... na várjunk, alkohollal átitatott agyammal megpróbálom felidézni... hammm... a halál kisinasa?
  • Rincewind
    #7
    Na de ki a franc ez a Rincewind...?
  • b-type
    #8
    a HALÁL hobbija. :))))
  • Sephi
    #9
    Ahh szerintem eddig a legeredetibb fantazia vilagot tudta TP megalkotni :D Egyszeruen nagyon nyero nalam hogy nem tolti meg a konyvet tiz tonna leirassal a vilagarol es mindennel benne hanem lassan beadja az olvasonak es kozben megy a tortent is. Igy mar egy nagyon eros elkepzelesem van hogy is kepzelte el TP a vilagat.

    Arrol nem beszelve hogy vannak ugye reszek ammikor ugy felrohogok hogy a masik szobaba nagyanyam atkiabal hogy mi a baj :D

    Birom azt is hogy neha meg tanulni is lehet belole mert az oreg filozofal is a dolgokkal a vilagaban pedig vannak a valos eletben dolgok amik ugyanazok.

    A szereploket meg ugy meg tudta alkotni hogy egytol egyik a szivemhez nottek. Kedvenceim Kadar Kapitany , Kolos Ornyagy , Nobby es persze Murok. Eddig a legjobban az Orseg Orseg teccet (amire a Disworld 1 jatek alapja volt).

    Jelenleg ezeket olvastam el tole :

    A Magia Szine (ugye az elso konyv)
    A Magia Fenye (az elso masodik resze:D)
    Mort (szerintem fenomenalis volt)
    Egyenjogu Ritusok (nem igazan mondhatom hogy hu anyam)
    Orseg Orseg (fenomenalis volt)
    Mozgo Kepek (nagyon otletes es nagyon teccet)
    A Kaszas (a felenek jarok es nagyon teccek)

    Meg var engem a :

    Vege a Mesenek
    Kisistenek

    Sajnos a tobbi nincs meg a Kisistenekig ami a :

    Bubajos Bajok
    Veszbanyak
    Piramisok
    Eric

    Aki segiteni tud megszerezni oket majszojon :D
  • CrucifX
    #10
    Huh, én a Mort-tal kezdtem s máig az a kedvencem, szorosan mögötte a Mozgóképekkel. Sajnos a Vészbanyák és egyéb banya regények NAGYON nem jöttek be, igazság szerint a negyedénél leraktam (itt vár rám a háttérben még példány, szinte vadonat újak, egyszer majd nekiveselkedek).

    Sephinek igaza van, de egy dologban nem értek egyet: nem PRatchet alkotta meg a legeredetibb fantáziavilágot hanem egy bizonyos Douglas Adams nevű úriember - de természetesen Mr. Pratchett ott van a sarkában.

    Régebben volt egy aranyos kis Korongvilág oldalam, az összes könyv letölthető változatával, képes ismertetőjével és egyéb nyalánksággal, de sajnos az idő vasfoga s a szolgáltató rideg keze kikezdte, így már a múlté, úgyhogy csak egy idézezettel tudom zárni ezen üzenetet:

    "Ráteszem-a-kést-a-saját-torkomra ha nem igaz!"
  • b-type
    #11
    Ez érdekes, sztem a Mágia Fénye, Mágia Szine-nél nincs jobb...bár csak a Magyarul megjelent könyveit olvastam, abból viszont az összes megvan.
    A Vészbanyák-ot kár volt lerakni, mert kb. a felétől indul be, az utolsó harmad nagyon jó.
    De ezt akát lehetne nekem is mondani, mert én is hagytam abba könyvét, pl. a Mozgó Képek-et.
    A világakotás meg...:DDDD, hát ahol egy óriásteknőc úszik a világűrben, és a hátán négy elefánt tartja a korongvilágot, minek a szélén, a peremcsobaj, zuhog le a víz...:DDDDDDD
    valamint ellensúly kontinens van, ahol temérdek az arany, de ha elbányászák felborul a világ. :DD
    Arról nem beszélve, hogy nem árt tudni, milyen nemű a teknőc, mert nem mindegy, hogy az ívóhelyre tart, egy kiadós gyömöszre, vagy csak a költőhelyre kis korongvilág tojásokat rakni...
    De a best a HALÁL. :)
    főleg mikor kártyázni tanul. :DDDDD
  • Sephi
    #12
    Azt akarod mondani baratom hogy DA vilaga sokkal fantazia dusabb mint TP-je?!?!?!

  • Sephi
    #13
    De most komolyan senki nem tud nekem segiteni hogymegszerezzem ezeket! Tobbet is fizetek ha kell!

    Bubajos Bajok
    Piramisok
    Eric
    Veszbanyak


    es a Kisistenek=tol folfele ami meg letezik az osszes (sot ha van akkor kene a A Magia Szine / A Magia Fenye magyarul mert azok csak angolul vannak.
  • Dzsini
    #14
    tényleg nem bírod ki, hogy 4 hozzászólásonként el ne sírdogáld a bajod? hihetetlen vagy... szerinted CSAK AZÉRT nem segít valaki, mert nem olvas vissza 4 hozzászólást?
  • Sephi
    #15
    Unatkozol vaze? Ennyire zavar talan? Tudod jol hogy vannak sokan akik el sem olvasak csak az elso par hozzaszolast. De igerem neked hogy tobbet nem irom le mert nem akarok hogy egesz nap ezert idegeskedjel.
  • CrucifX
    #16
    Nem, egálban van a kettő nálam. [bár igaz ami igaz, Korongvilágot sokkal könnyebb elképzelni mint DA hajmeresztő univerzumát]
  • Sephi
    #17
    En nagyon bele eltem magam TP vilgaban es elem is magam :D
  • Doma #18
    Rtf dokumentumokban az alábbiakat el tudom küldeni akárkinek aki szeretné, csak írjatok egy privátot benne egy emailcímmel!

    A Mágia Fénye
    A Mágia Színe
    Bűbájos Bajok
    Az éj korongjai
    Az elveszett próféciák
    Egyenjogú rítusok
    Mort

    Én csak a Mortot olvastam, de nagyon nagyon tetszett!
    Nem tudom lehet hogy nem mind TP a fentiek közül, mert én nem követtem annyira nyomon a műveit. Ezeket meg annó úgy kaptam egy rakat másik könnyvel együtt. (Több mint 100Mega e könyv :)
    Angolul van még:

    Reaper Man
    Only you can save mankind
    Johnny and the bomb
    ezek txt filek!

    Szal akit árdekel, küldjön privit!
    Van még pár Douglas Adams magyarul és angolul is, Isaac Asimov, Rejtő Jenő.
    Szal kérjetek és szívesen adok!
  • Sephi
    #19
    Koszi hogy felajanlottad es bevalom a GUS-okat nyomtatva olvastam el de a TP-eket nem lennek kepes. Inkabb majd egyszer de mindekeppen konyvben akarom :D
  • Sephi
    #20
    En arrol almodozok hogy egyszer talan megcsinalnak egy olyan Akcio jatekot amibe belefogjak rakni az egesz Korongvilagot az osszes szereplovel :D

    Ha egyszer gazdag leszek istenbizony megveszem a jogokat :D
  • Doma #21
    Ha játék nem is de film már készül egy Terry Pratchett sorozatból! Katt!

    És ha már csak könyv jöhet számításba nálad akkor itt van pár link hirtelen ennyit találtam:
    http://vaterabolt.hu/item/view/real.php?cod=615281
    http://www.szukitskiado.hu/index.php?menu=517
    http://www.corvina.hu/kereses.php?knsid=nsWR2RlBsldLlIEYhnNSrP2EOvQXn57MeYlIbvUmuJJOEM2Ega
    http://www.bookline.hu/control/dosearch2
    http://www.libri.hu/cgi-bin/libri/htmlos.cgi/15240.4.095269069665282397
  • b-type
    #22
    vagy egy multijátékot :)
  • CrucifX
    #23
    Ha legközelebb pesten jársz ugorj be a Silverland-be, összes Pratchet könyv megvolt nekik annó - Kolossy térnél van, pontos címet sajnos most nem tudnék mondani.
  • Sephi
    #24
    Bromeliad ? Az micsoda? Az is Korongvilag? Humoros? Fantazia? Micsoda ez?
  • Sephi
    #25
    Koszonom! :DD
  • Sephi
    #26
    Azoktol nem lehet rendelni? Vajon nincs honlapjuk?
  • Sephi
    #27
    Egyiknel sem leltem oket :(
  • Sephi
    #28
    Hopp Szilverlandbe vannak! :DDD
  • Eye-scream
    #29
    Nem tudom, hogy örüljek-e neki, egy 82 perces filmrőlnehezen tudom elképzelni, hogy sikeresen megjelenít egy trilógiát-de majd meglátjuk, jobb mintha semmise lenne...
  • Eye-scream
    #30
    Mo.-n a manák trilógiája néven fut (Sofőrök, Földvájók, Szárnyalók). A Földön játszódik, a manák-az apró lények akiknek maradékai egy bevásárlóközpontban élnek megpróbálják felvenni a kapcsolatot az űrhajóval ami évszázezredekkel ezelőtt idehozta őket. Nem annyira jó mint a Korongvilág regények, de azért lehet rajta jókat röhögni, és igencsak aranyos is. Gondolom a fiatalabb korosztályt célozzák majd meg vele...
  • b-type
    #31
    azért nekem is tetszett :)
    a Szárnyalókat még nem volt időm elolvasni (ahogy a Kisistenek-et sem), de az elöző kettő jó volt, bár nagyon sok idő telt el a két megjelenés között.
  • Sephi
    #32
    Na majd azokat is elolvasom mert ugylattam nagy slagerek :D
  • gz8
    #33
    Én is a Mortot olvastam először még '99-ben, és teljesen belopta magát a szívembe.
    Az hiszem, ideje megpucoválni az ikonoszkópomat és lekapni az állóórát.
  • Sephi
    #34
    Azt halottam hogy a leghiresebb konyvei ezek lennenek :

    Mort
    Smal Gods
    Soul Music


  • Sephi
    #35
    Magyarorszagon csaka Kisistenekig jelent meg?
  • Dzsini
    #36
    igen.
    a 3 bromeliad, az igazi Macska (nagyon régen, antikváriumban is alig fordul elő), és a Kisistenekig 13 korongvilág könyv.

    a bromeliad film meg teljesen belefér szerintem, mivel egy-egy epizód egy közepes novella hosszúságú, az egész simán elférne egy könyvként, a filmből meg túl sokat ki se kell hagyni...
  • Sephi
    #37
    De lesznek magyar nyelven a obbi reszek is?
  • Dzsini
    #38
    várhatóan igen, úgy néz ki sikerült kibékülniük a fordítónak és a kiadónak.
  • Sephi
    #39
    Cherubion Vs. Dr.Sohar Aniko ?
  • Dzsini
    #40
    igen, azért jött ki a Kisistenek majdnem 2 évvel a Vége a mesének után...