525
  • Lacee
    #324
    utána pedig a Lost Continentet :)
  • Sephi
    #323
    Szamomra a legjobb Pratchett book. Amugy meg jeleznem, hogy erdemes elolvasni a Magia Szine es a Magia Fenye konyveket elotte, mert ez erosen kotodik hozzajuk.
  • MerlinW
    #322
    Érdekes idők (előrendelhető, megjelenése áprilisban várható) 1868 Ft



    Megrendelés
  • Snicka
    #321
    Sziasztok!
    Emlékeztetlek Benneteket, hogy az előadás ma este lesz!
    Ne hagyjátok ki!
  • Snicka
    #320
    A Stephen Briggs-féle színdarabot használtuk fel a dramaturgiához, bár alaposan átdolgoztuk. A fordítás viszont az én saját munkám, a Sohár-szövegre csupán a neveknél (Mállotviksz, Verenc, Kedélyvámos) és bizonyos szófordulatoknál (pl. "frigyelj") támaszkodtam.
  • Dzsini
    #319
    pár képnél azt hiszem tudom, melyik jelenet, és jó nagyokat vigyorogtam rajta :)
    a "hivatalos" színdarab változatra (és gondolom a Sohár-féle fordításra) alapoztatok, vagy saját dramaturgia?
  • Snicka
    #318
    Köszi szépen!
    Az egyik előadásról - a legelsőről - készült videófelvétel, de az egyelőre nem hozzáférhető a közönség számára.
    Kedvcsinálónak itt vannak képek a harmadik előadásról: http://picasaweb.google.com/sznvaltasok/VeszbanyakTothEszter#
  • Dzsini
    #317
    hajrá nektek! esetleg nem készül (vagy készült) videófelvétel az előadásról? jó lenne látni, de esélytelen, hogy Budapesten leszek akkoriban...
  • Snicka
    #316
    Sziasztok!
    Újból lesz Vészbanyák színielőadás az Eötvös 10-ben, ezúttal március 24-én, szerdán este 19:00-tól! Egyelőre nem tervezünk több előadást, vagyis lehet, hogy ez lesz az utolsó alkalom, hogy lehetőségetek lesz megnézni!
    Az előadás után pedig nyilvános beszélgetés az előadás alkotóival, illetve Dr. Sohár Anikóval, a régebbi Korongvilág-könyvek fordítójával.
    Valamint sok egyéb program is lesz, amit meg lehet tekinteni a www.eotvos10.hu oldalon!
    Mindenkit sok szeretettel várunk!
  • Teppik Amon
    #315
    Deltavision fórumról:
    "Terveink szerint az idei első új regény jelen március hónap végén, vagy április elején jelenik meg."
  • Dzsini
    #314
    "I would like to die peacefully before the disease takes me over." - ez a lényeg, tisztában van azzal, hogy hova alakul ez a betegség, és nem akar teherként maradni a szerettei (meg az NHS) számára.
  • Teppik Amon
    #313
    Valahol érthető a dolog, de én akkor is ellenzem az ilyet.

    Azért még a humoránál van:
    "The Alzheimer's has yet to slow him down. ''I'm writing a lot,'' he says. ''I'm just signing up for two more books. I'm always writing. If they can put a pencil and a paper in my coffin, I'll write there too.''"
    :) Haláli jó történetek lennének ;)
  • Sephi
    #312
    Meg akar halni.

    TP wants to die.
  • Lacee
    #311
    köszi, lehet hogy ellátogatok rá
  • Snicka
    #310
    Sziasztok! Egy színdarabot szeretnék minden Pratchett-rajongó és színházkedvelő figyelmébe ajánlani.
    A Látvány Művek színjátszó társulat ismét színpadra tűzi a Terry Pratchett művéből adaptált, Vészbanyák című előadást. Mállotviksz néne, Ogg ángyi, Magrat, Felmet herceg, Verenc király, a Bolond és a többiek fiatal, egyetemista színészek alakításában öltenek testet. Az darabot a 2009-es évben háromszor játszottuk nagy sikerrel.
    Az előadást 2010-ben először február 24-én 16:00-tól játsszuk, az Eötvös 10 kulturális színtérben (Budapest, Eötvös utca 10; www.eotvos10.hu); a jegyek 700 Ft-ba kerülnek, ajánlott előre foglalni!
    Sok szeretettel várunk mindenkit!
  • Sephi
    #309
    Érdekes idők - a legjobb Korongvilag mese.
  • Dzsini
    #308
    kiadói terv 2010re:
    SIR TERRY PRATCHETT
    Érdekes idők
    Maskerade
    Equal Rites
    Feet of Clay
    Hogfather

    A fórumról:
    Újrakiadások: mert a boszorkányos alsorozat az egyik legkedveltebb, és annak kötetei a leginkább beszerezhetetlenek.
    Új könyv: reményeink szerint már az első negyedévben.
    A két fordító személye nem változik; terveink szerint sem most, sem a jövőben. (Ez egyébként az angol ügynökség direkt kérése is.)

    és egy hír: Terry Pratchett az eutanázia mellett kampányol
  • Sephi
    #307
    De amikor azt meseli, hogy az o orszagaban ahhoz is papir kell, hogy budira mehes, erre beszol, hogy o maga is budit vissz a budira... na aszitem behalok a rohogestol.

    Meg azok a abszolut magabisztos beszolasok Cohen reszerol :D
  • Lacee
    #306
    így van, pont, mint a Small gods, azért is bírom annyira.
  • Dzsini
    #305
    Az Interesting times egyike azoknak a könyveknek, amelyikben sokkal több a mondanivaló, mint a poénkodás.
  • Lacee
    #304
    meg amikor megkérdezi a végén a bölénytartó parasztot, hogy mit szeretne, mert az arisztokrácia elnyomni akarja őt, mások pedig a vélt érdekeiért harcolnak, erre a paraszt annyit mond, hogy "egy hosszabb kötél jól jönne". :D
  • Sephi
    #303
    Hat en ezen annyit rohogtem... a Silver Horde az egyik legjobb!
  • Lacee
    #302
    a small gods és hogfather mellett nálam is :)
  • Sephi
    #301
    Intresting Times volt a legjobb az osszes kozul. Szamomra.
  • Teppik Amon
    #300
    bizony erősen el vagyunk szomorodva :(
  • Dzsini
    #299
    "Töredelmes vallomás következik: sajnos ebben az évben nem tudjuk már kihozni az Interesting timesot.
    Az egyetlen vigasz, hogy a jövő évet - Pratchett-téren - gyors egymásutánban két könyvvel kezdjük: az Érdekes időkkel és a Maskerade-del."
  • Dzsini
    #298
    "A nyomda e hónap 29-re ígérte."
  • Sephi
    #297
    Most fejeztem be a Good Omens. Regota nem fetrengtem :D
  • Dzsini
    #296
    én most olvasom a Wintersmith-t, az egy másik ilyen "gyerekkönyv" jellegű sztori - nekem tetszenek ezek is, lazább hangvitelű, kedvesebb történetek.
  • Cuchulainn
    #295
    Ohh, épp mostanában tűnődtem rajta, hogy mit olvassak legközelebb :)

    Mellesleg olvasta valaki Prachtettől a "The amazing Maurice and his educated rodents"-könyvet? A korongvilágon játszódik, de nincs sok köze a többihez, inkább olyan gyerektörténet (na azért nem annyira gyerek - kb. olyan Harry Potter korosztálynak íródott sztem) és arról szól, hogy a láthatatlan egyetem szemétdombjánál lakó patkányok és egy macska öntudatra ébrednek a varázsszeméttől, és együtt valamint az általuk "hülyén kinéző gyerek"-ként elnevezett sráccal harlemi patkányfogó mintájára szélhámoskodnak :)
    Sztem nagyon jó és ötletes könyv, csak sajna sehol nem lehet kapni, úgyhogy kénytelen voltam wordben elolvasni...
  • Dzsini
    #294
    Most már tényleg nemsokára megjelenik:

    MÍG A TÖBBI GYEREK XILOFONNAL JÁTSZOTT, ZSUZSA EGYSZERŰEN CSAK MEGKÉRTE A NAGYAPJÁT, HOGY VEGYE LE AZ INGÉT.

    Igen. Halál a családban.
    Nem könnyű annak beilleszkednie a többiek közé, akinek a nagyapja fehér lovon ülve kaszát lóbál – különösen, ha az illetőnek hirtelen be kell szállnia a családi üzletbe is, és ennek kapcsán keverni kezdik a fogtündérrel.
    Különösen akkor, ha ráadásul azzal az új, ragályos zenével is fel kell vennie a harcot, amely megszállta a Korongvilágot.
    A renegát, törvényenkívüli zenével. Amely megváltoztatja az embert.
    Kőzenének hívják.
    Van ritmusa, és lehet rá táncolni, de...
    Él.
    És nem halkul el egykönnyen.

    Fordító: Farkas Veronika
    Terjedelem: 488 oldal

    (és éljen éljen, Zsuzsát csináltak Susanból - bár nekem a Zsuzsi talán még jobban tetszett, de hosszan elvitatkoztunk rajta a blogon :)
    a cím is tetszik, kiváncsi vagyok mi lett a rengeteg zenésznév fordításából)
  • Dzsini
    #293
    ha minden igaz kishazánkban forgatják :)
  • Lacee
    #292
    a következő megfilmesített könyv a Going Postal lesz, szokás szerint a Sky One készíti. A főszereplők között ott lesz David Suchet, Charles Dance és Richard Coyle is.


    Jó színészek, kiváncsian várom :)
  • andrizs
    #291
    Sziasztok
    Most regisztráltam csak magam, úh először is üdv mindenkinek.
    Én is régi STP, illetve Korongvilág-rajongó vagyok, megvan majdnem minden könyve. Épp ezért is írok most ide, mert szeretném megkérdezni, nincsenek-e meg valakinek doc formátumban (magyar nyelven) a könyvei, amit esetleg meg is kaphatnék. (Munkahelyi unaloműzőnek gondoltam csak, hangsúlyozom megvannak köny-formátumban:P) Visszaolvasva láttam, h megvolt néhányotoknak, de már sehol sem találom a megadott linkeken.
    Illetve a macskás könyvet sehogy sem tudom megszerezni, azt pláne megköszönném!

    Ja, és mi hír van a filmforgatással? Tud róla vki vmit?

    U.i.: Most szereztem meg a Mágia színe hangoskönyvet, szerintem Rudolf Peti remek választás volt rá.
  • Lacee
    #290
    ott a helyünk, lennék szívesen bélyegért sorbanálló statiszta vagy ilyesmi :)
  • Dzsini
    #289
    hát, szerintem nem csak megnézni, szerepelni is, ahogy a mágia színében :)
  • Teppik Amon
    #288
    és mit találtam a deltavision fórumában?

    "Sky One have announced that they will produce a two-part adaptation of Going Postal which will air in 2009.

    This will be filmed in Hungary over the summer of 2009." !!!
    Megyünk statisztának? Vagy aláírásért kuncsorogni TP-hez (csak eljön megnézni, nem? :) )
  • Teppik Amon
    #287
    A fordító csaj, némi gondban van 1-2 lefordíthatatlan szóval/mondattal. Lehet neki segíteni: blogjában
    Szerintem Susan-t NE fordítsa le Zsuzsinak!
  • Lacee
    #286
    és még semmit nem tudsz :)
  • Teppik Amon
    #285
    Én végeztem a Fegyvertársakkal, nekem nagyon bejött! :D Úgy érzem kezd felhígulni a város örség, má mindenkit felvesznek