3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • FOCUS ST
    #254
    Sziasztok.
    Nekem van 1 conceptronic routerem de bármit csinálok vele a két gép nem látja egymást.
    Mi lehet a baj? Légyszi segítsetek.
    Előre is köszi!!!
  • Max7
    #253
    ott valami nagy gondok vannak emrt nem lenne szabad elszálnia mivel belső memóriája van amibe menti a beálításokat! Szal max csak reset gomb megnyomásakor törlödik minden!
  • baca01
    #252
    hja a routerem: smc 7004vbr
  • baca01
    #251
    Sziasztok!
    Miért van az, hogy amikor áramszünet van, akkor elszáll a router konfigja?
  • Max7
    #250
    nagyon egyszerű! nem dhcp servert használsz hanem beálítod az ip-ket átjárónakés elsődleges dns-nek a router ip-jét álítod be! ennyi
  • Vaxi
    #249
    Egy hasonló router-e van ismerősömnek(SMC 7004VBR), és ha netre akar menni, kiírja, hogy az átjáró nemjó. Mit lehet tenni? Hogy kell beállítani a router adminban, hogy állandó ipt osszon ki a gépnek?
    (3 gép van, ADSL kapcsolattal)
    előre is kösz
  • Max7
    #248
    a routerben elvileg nem lehet korlátozni nem a router a hibás! milyen kábelt használsz? és a hálókártyád tulajdonságaiba 100 megabites kétirányú van? milyen hosszú a kábel?
  • Mike at home
    #247
    Üdv!

    Van egy SMC 7004VBR-m
    megy a net, lan, gépek látják egymást pikk-pakk volt beállítani

    DE a lan vmi iszonyat lassú, ránézésre 10 Mbittel megy, vagy sokszor még annyival sem
    nincs vmi tippetek, mi lehet a hiba?

    alpalapi lan, 100 Mbites mindegyik, XP

    lehet, hogy vmit nem állítottam be? még nem nyálaztam át a dokumentációt
  • Inquisitor
    #246
    Na igen, az 54MBites kártya valós sebessége kb. 22Mbit. Ez elvileg 2750K/sec, ha szépen 1024-el visszaosztom akkor még annyi se.
  • tomo
    #245
    2MByte az realis a G szabvanyoshoz ( nalam 1 vekony fal es 6 m tavolsagban ) 2500 kilobyte /s a masolasi sebesseg.
  • Emm
    #244
    Köszönöm szépen a válaszokat! Sajnos a laptopomban van ez a kártya, így nem nagyon tudok rajta változtani, miver nem saját a gép :(

    Kipróbáltam egy másik laptoppal ami g-s és ott a sebesség 2 Mbyte/s volt a sebesség. Ez reális?

    Tamás
  • Inquisitor
    #243
    A 11Mbites kártya valós átviteli sebessége kb. 4Mbit.
  • tomo
    #242
    IEEE 802.11b 2.4 GHz Mini PCI Type 3B WM3B2100NAWB3 Intel PRO/Wireless - 2100 - LAN Mini PCI Wireless Adapter.
    a drotnelkuli halokartyad csak a "b" szabvanyt tamogatja, es igy mint leggyengebb lancszem ez hatarozza meg a masolas sebesseget.
    szerezz be egy "g" szabvanyu kartyat, vagy erd be ezzel a sebesseggel.
  • Emm
    #241
    Sziasztok!

    Kaptam egy Linksys WRT54G routert (v5, 1.00.1 firmware).
    Minden megy frankón, csak gondom van a belső hálózati másolással.
    Wireless portra kötött PC-ről akarok másolni Ethernet portra kötött PC-re, másolni másol, de a sebesség igen karcsú kb. 500kbyte/s, szerintem ennek minimum a duplájának kellene lennie.
    Az hálókártya MSI Platinum alaplapra integrált 10/100/1000 Fast Ethernet nForce4 SLI kártya, a wireless adapter pedig Intel(R) PRO/Wireless LAN 2100 3B Mini PCI Adapter.

    Tudnátok valami tanácsot adni, hogy miért van ez?

    Köszi!

    Tamás
  • csiik
    #240
    hello. nekem is van egy surecom ep4904sx-em. minden fasza már régóta megvan. de utobbi idöben jöttem rá hogy akármilyen bittorent kliens portjanak forwardolasa ellenére passziv vagyok. vagyis nemtudnak hozzám kapcsolodni. ha a rutert
    kihagyva kapcsolodok pppoe-vel netre, egyböl jó. ha rutert bedugom a portot closed-nak irja minden amivel probaltam. nincs xp tüzfalam (és egyéb szemét), a probléma egyértelmüen a ruternél van. probaltam már dmz hostot is 192.168.1.2-n. de ugyanez történik. virtual server beallitasokban ottvan a port. upnp-t hasznaltam régebben de akkor is passziv voltam. probaltam special applicationsba is beirni. semmi. security settingsbe nem hide-olja az ipm meg stb. kérdeztem már pár embert, természetesen mivel nem az ö problémájuk igy a kezdeti érdeklödö kérdések utan redukalodott a figyelmük mértéke, míg végül a "nemtom érdekes probléma" záromondatot kaptam kb mindenkitöl. végignéztem forumokat, azonkivul hogy sok faszláma beszolast olvastam nemjutottam semmire. szal aki kicsit jobban ért ezekhez a dolgokhoz (sok user), vagy hasonlo problemaval nézett szembe (kevesebb user), de megoldotta ezt (mégkevesebb user), és neadj isten itt forumozik (maradek userek osztva x-szel) az kérem jelezzen. remélem legalabb 1 ilyen ember van. ha meg nem akkor a szokásos forumokon történö ignore magatartás + hülyének nézés és "probaltad bekapcsolni a szamitogéped?" kérdések halmaza marad megin csak. probaltam értelmesen körülírni. kösz elöre is.

    ui: tudom hogy egyszerre csak egyhelyen (special applications vs. virtual server vs. dmz) szabad beallitani. a manual is azt irja hogy incoming connectionre a virtual server nemtud forwardot, szal itt kb egyetlen megoldás a DMZ ami szintén nemmegy. külföldi forumon megkérdezte egyik tag hogy milyen dsl modemem van, mert ha van benne ip routing akkor az lesz a para. majd még talan kiderül mit kell csinalni.
  • tomo
    #239
    meg az sem baj, ha nem latod, keress ra az ip cimere.
  • izb
    #238
    egy munkacsoportban legyetek mindkét gépben,és látni fogjátok egymást.
  • JamesRyan
    #237
    a 2 gép neve ugyanaz?
  • flogi
    #236
    Azt elfelejtettem írni, hogy persze leírást azt nem adtak hozzá :(
    Úgy biztos túl könnyű lenne :)
  • flogi
    #235
    Sziasztok!

    Lenne egy kis problematikám. Már kezdem nem normálisan érezni magam. Haverom kért tőlem helpet, mert vett egy Microcom WF3126-os Wireless Broadband Routert és nem tudta bekonfigurálni. Én addig eljutottam, hogy LANon összekötve az asztali gépe látja a wifi routert és ki is tud menni azon keresztül a netre. A laptopján is kisebb küzdéssel el tudtam érni, hogy kapcsolatot teremtsen a routerrel. És most jön a gondom. Mindkét gép látja a wifi routert, a router is látja mind a két gépet, de a két gép nem látja egymást és amelyikben az USB-s wifi kártya van az a netre sem tud kimenni.
    Nincs valakinek hasonló routere? Mert én már feladtam, de magigértem neki, hogy utána kérdezek.

    Előre is köszi a válaszokat.

    Flogi
  • Venom
    #234
    miakar lenni eza Firmware?
    ja telnettel megpróbáltam router beállitásaiba bemenni de jelszót kér azt meg nemtom :S
  • izb
    #233
    ezt találtam egy német fórumon erről a routerről.

    Nach update auf Firmware 3.50 funktioniert es doch

    Ist übrigens ein Zyxel 314
  • Venom
    #232
    hali. beszeretném állitani a routerem hogyha csinállok servert a gépemen tudjanak rá csatlakozni de itt leirtak alapján semmire nemjutottam :(
    prestige 300 routerem van legalábbis ezvan ráirva elég régi vacak csak nemtudom hogytudok hozzáférni beállitásaihoz. böngészövel próbáltam megnyitni de nemsikerült sehogyse :/
  • MarkBlade
    #231
    Gar nuku.. :( Majd próbálkozom még beállítgatással.. :)
  • Max7
    #230
    elvileg nem segítettem mert nem oldodott meg a problémád! ha garis a router akkor vidd visza minden féle képpen legfeljebb majd aszogyák hogy semmi baja :)
  • MarkBlade
    #229
    Oksa Köszike a helpet :)
  • Max7
    #228
    az a bay hogy ha egyszerű morickás routered van akkor abban elvileg nem lehet megadni hogy mennyire korlátozza le a netet szal ott akkor a routerben szált el valami!

    Ha meg drágább routered van akkor beálításban nem tudok segíteni nézz végig minden menüt hogy nincs-e valami korlátozás beirva....
  • MarkBlade
    #227
    :) nem az adsl ingadozik és lassul... És titkosítottam is.. :(
  • Max7
    #226
    ehhe még egy kérdés adódott a wireless net lassúl? és az nem lehet hogy egy másik gép használja a netet és azért látod kevesebbnek a netsebeséget? :S
  • MarkBlade
    #225
    Nem akadékoskodsz :) De tényleg.. Valószínüleg én nem fogalmazok pontosan.
    Tehát van egy 512-es adsl-em. Ami a hozá kapot gyári router-el adja netet. Mivel csökkenteni akartam a kábel kötegek számát hozzátettem egy D-LINK 614-est ÉS wireles-en kb 8 m és két fal :) távolságból szerttem volna internetezni. DE.
    A sebességem folyamatosan alacsony 400-300 közötti /mértem/ sőt néha leesik egészen alacsonyra 100-alá! HA viszont kihagyom a D-LINK -et meg a wiret akkor normális 512-jőn és semmi ingadozás tehát arra jutottam hogy a D-LINKEM gazolt be.. Csak nem tudom hogy én rontok a beállításnál vagy valami más van.. A D-link és a gépem közötti kapcsolat 22-és 5. mbps tehát jónak tünik..
    Remélem ez elég részletes :)
  • Max7
    #224
    bocs hogy akadékoskodok de ezt honann tudod? [nem hiszi hogy router fogja vissza]
  • MarkBlade
    #223
    512-es a letőltés és ha kihagyom a d-linket meg is van..
  • Max7
    #222
    hány k-val töltesz le az internetről?
  • MarkBlade
    #221
    Kérdés! :)
    Az mitől lehet hogy minden megy csak az adsl sávszéleséget csökkenti le? 512-elérést lehúz olyan 400-ra sőt még lejebb.. de a router és a gép között jó a kapcsolat 22-5.5 mbps..
    Tud erre valaki valami jó ötletett? D-Link 614-ről van szó..
  • Max7
    #220
    a dhcp serverel nekem megyűlt a bajom ahogy lent is irtam használj saját ipkiosztást alícs be magad is ipcimet! persze ha kábeleneted van akkor csak dhcp-t tudod használni!
  • BzySid
    #219
    Sziasztok! Van egy problémám. Vettem egy U.S.Robotics(MaxG/125MBit-5461) router-t, ami szerintem az egyik csúcskategória, és méregdrága. Jah és persze wireles is. A probléma a következő: az én gépem az emeleten kábellel csatlakozik hozzá, anyámé a földszinten wireles-el. Anyám gépében SMC hálókártya van 54MBit-es. Ha az én gépem megy már egy ideje, és persze megy a letöltés, és anyám bekapcsolja az ővét, megáll a net, de nem mindig. A routeren a led-ek megfelelően világítanak akkor is amikor nincs net. Magától nem éled újra, de nem is fagy, mert explorer-ben elérhető, és menüből újraindítható. Folyamatosan probálkozok különböző beállításokkal, de lassan elfogy minden ötletem. DHCP eddig be volt kapcsolva, és 1 órára van állítva az IP kiosztása. Ha valakinek van tapasztalata írjon!

  • Csaby89
    #218
    Én sztem a dhcp szerver oszt a gépeknek
  • Max7
    #217
    ipt-t irtál be a gépeknek? vagy dhcpserver osza le nekik az ip-t? nekem azzal meggyűlt már a bajom jópárszor!
  • Csaby89
    #216
    Hali. A problémám a következő. Van egy D-link DI 604-es routerem. Az adsl 2 gép közt van megosztva. Azon a gépen amin a net eredetileg is volt(1-es "kivezetés")tökéletesen müködik de a másik géppel van baj. Mégpedig az hogy a net kb. 6 perc után leáll.Nem tudok oldalakat nézni de a kapcsolat nem szakad meg mert a net rádio rendesen szól. Ha ujrainditom a gépet akkor ujbol kb. 6 percig jo a net utána nem. Azt mondták hogy a routeren kéne vmit allitani. De mit?
    A segitséget köszönöm!!
    Üdv.
  • admi
    #215
    köszi. megnéztem a linket.