3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • Tomyy
    #174
    Hát csak ez a Cable Modemem van,amibe megy a tv kábel, meg a gépbe a hálókártya, semmi más.
  • tomo
    #173
    van routered vagy nincs?
  • Tomyy
    #172
    Hellósztok!

    Tudna vki segiteni? Az lenne a bajom, hogy online játékoknál (SoF2) amikor szervert csinálok, akkor csak én látom, más nem.(internetes)Gondolom vmi olyan beállitás van rosszul vagy port amit a játék használni akar. De nem értek hozzá...
    Motorola Surfboard 5100-s Cable modemem van, lehet ezzel van baj?
    Előre is kössz!
  • HITMorpheus
    #171
    Az IP-hez a géped IPcímének az utolsó karaktereit kell beírni, tehát 192.168.2.x, ahol az x 1-255-ig lehet. ezt meg tudod nézni a hálózati kapcsolatoknál, vagy futtasd a cmd-t és írd be, hogy ipconfig/all, onnan mazsolázd ki.
    A port-hoz írd be a a megnyitni kívánt portot (a te esetedben 6881), majd ezután azt, hogy milyen tipusú, TCP vagy UDP. Ha nem tudod, akkor BOTH, ha nincs ilyen opció, akkor ird be 2x, az egyiket így, a másikat úgy.
    A végén pipáld be, hogy Enable, mentsd a változásokat, és indítsd újra a routert, és ellenőrizd, hogy érvénybe léptek a változások.
    Ha esetleg nem működne, akkor kapcsold ki a Windóz, és egyéb szoftveres tűzfalakat.
  • The Fugitive
    #170
  • The Fugitive
    #169

    mit irjak hova? bocs de nagyon nem értek ezekhez a dolgokhoz!
    szal a 6881es portot akarom megnyitni, melyik rublikába mit írjak
    thx
  • HITMorpheus
    #168
  • HITMorpheus
    #167
    Próbáld meg a nyomtató hozzáadásánál hálózatiként felismertetni.
    start menü-->nyomtatók és faxok vagy
    start menü-->beállítások-->nyomtatók-->nyomtató hozzáadása, lefuttatod a varázslót, és elvileg működnie kell.
  • The Fugitive
    #166
    Hy!
    SMC Barricade 7004VBR típusú routernél hol és hogyan tudnám megnyitni a 6881es portot?
  • ganteaa
    #165
    Szeretnék segítséget kérni egy E-tech RTPL01 router printserver beálításához.
    Nem találja meg a nyomtatómat. (Canon PIXMA MX110)
    DHCP server van a routeren és ezt nem tudom beálítani.
    Csak angol leírásom van.Nem kaptam a termékhez magyart.
    Köszönöm
  • AdaKiller
    #164
    próbáld ki több ftp-vel, ha mind1ik ftpnél lassú a letöltés akkor lehet a routerrel van vmi, de sztem nem
  • Tocika
    #163
    Szevasztok!
    Tud nekem segíteni valaki ?
    Van nekem egy belkin routerem és ha ftp-röl töltök akkor változik a letöltési sebesség! Ha http- oldarol töltök akkor meg normálisan jön minden. Ez az ftp-szerver hibálya vagy program beállításal lehet a baj vagy a routerrel ?
    FlashFXP-t használom és annak a beállításaihoz nem nyultam.

    Előre is köszi!
  • HITMorpheus
    #162
    Mit akarsz pontosabban?
    Mert ha csak ezt, az igazán nem nehéz, bemész a router adminfelületébe, ott a NAT-->Special application, és elvégzed a szükséges tehendőket...
    De szerintem a manualban mindent megtalálsz a témával kapcsolatban.
  • willis
    #161
    Helló

    Akinek SMC7004VBR típusú routere van az kérem jelezze részemre.
    Némi beállításra lenne szükségem. Portokat nyitni csukni stb.

  • The Fugitive
    #160
    Helló!
    lenne pár kérdésem!
    most újítok gépet, így lesz annyi alkatrész, hogy össze tudjak dobni még egyet. van net is, adsles, és azt szeretném megoldani, hogy mind a két gépen legyen netem. kérdésem, hogy mivel lehetne ezt megoldani? nagyon láma vagyok ehhez a témához, igy nem tudom, hogy milyen adatok adjak meg. jelenleg van egy integrált hálókártyám a másik gépben meg egy Realtek PCIos hálókártya, meg egy adsl Bridge.
    az lenne a jó, ha az én gépemen tudnék tölteni, szóval a másik gép sávszélessége le lenne egy kicsit korlátozva. de ha csak felezni lehet, az se lenne baj.
    tehát mit kellene vennem, és kb mennyibe fog ez kerülni nekem?
  • FrezeR
    #159
    értem. sajnos semmi tapasztalatom nem volt ilyen téren, ezt ajánlották az üzletben, hogy jó. eleinte nem is volt vele baj. csak az utóbbi időben.
    köszi a választ
  • HITMorpheus
    #158
    Akkor minek bonyolítjátok két routerrel? Nem elég az 1?
  • Ettele
    #157
    Sziasztok! Nem tudjátok, hogyan lehet beállítani két routert, hogy winxp-alól lehessen látni két sz.gépet, ha külön routeren vannak?
    A routerek természetesen össze vannak kötve egymással és mindkét routerről lehet internetet használni, de csak azok a sz.gépek látják egymást, amelyikek 1 routeren vannak :(
  • AdaKiller
    #156
    smc-t is ajánlom, nekem edig semmi problémám nem volt. se a lan se a wan terén...
  • tomo
    #155
    a linksysek ujabban, gyenge hw rel keszulnek, es nem birjak a terhelest, allandoan ujraindulnak :)
    (wrt54g v 2.2 peldanak okaert )
    linksys ugy oldotta meg, hogy felhuzta a router cpu jat, igy nincsenek ujraindulasok, de ez akkor sem egy szep megoldas.
  • HITMorpheus
    #154
    Semmi gond nincs, csak az hogy d-link. Bár azért ennyire sürün nem kellene előfordulnia.
    Tapasztaltabbak hiába mondják, hogy vegyenek linksyst.
    Az bár egy kicsit drágább, de legalább nincs vele gond.
    Én vettem egy drytek vigort 4 hónapja, még egyszer sem kellett restartolnom
  • FrezeR
    #153
    694=604 sorry
  • FrezeR
    #152
    nekem D-Link DI-694-es routerem van. a gondom az, hogy sokszor van olyan naponta. hogy egyszerüen leáll a net nem jön be semmi, majd utána pár perc phenő és megy tovább. vagy ha kihuzom az adaptert és visszadugom pár perc múlva. lehet ez egy típushiba? vagy más gond van? router nélkül nem tapasztaltam hasonlót. köszi
  • HITMorpheus
    #151
    Meg lehet oldani...
    Milyen neted van?
  • supi007
    #150
    szevasztok
    routerrel akarok internetet megosztani, de van egy switch-em is kell a router vagy nem. hogy csináljam?
    help me!
  • AdaKiller
    #149
    thx:))))))))
  • pasquale
    #148
    :D OK tul van tárgyalva...
    jó rúterezést
  • AdaKiller
    #147
    ha nekem jött, akkor a válasz nem illegális:).

    szerződésbe az van, hogy háztartáson belül annyi fele osztod amennyi fele akarod SAJÁT FELELŐSSÉGRE.

    nekem a netszerelők osztották szét, sőt még a kábeltv-t is 4 fele, erősítőkkel stb...:)
  • pasquale
    #146
    illegális ez ..... hacsak nem olyan neted van ;P
  • AdaKiller
    #145
    vettem tegnap az aqua-ba egy SMC BR14VPN típusú routert, és leírom a véleményemet ha nem gond.

    egy net +3 lanos gép van rákötve. kb 10 percbe telt a bekonfigolás. működik a lan, netmegosztás minden.

    beépített tűzfala sztem elég gyengére sikeredett. de legalább a mellékelt cd-n van zone alarm progi, ami jobban konfigolható.

    ára:kb bruttó 16e

    úgyhogy sztem egy 5-ös skálán egy 4est megér.


  • tomo
    #144
    hat, tenyleg jo cucc lenne, ha nem bosszantana, hogy egy hibas eszkozt soznak az emberre.
    a processzor tulhuzasaval orvosltak a hibat, ami nelkul keptelenseg hasznalni az eszkozt, mert allandoan ujraindul.

    en csak azert nem javaslom, mert hatha van ennel jobb.

    allitolag az ASUS wl500g ( aminek 2 usb portja is van nyomtatot es usb vinyot is r alehet kotni ) jobb valasztas.
  • izb
    #143
    Én megvagyok elégedve az enyémmel tökéletesen működik.
    Csak ajánlani tudom.
    d-link és társaik klasszisokkal rosszabbak..
    Egyébként az általad írt hardverhiba ezer éves dolog és tudomásom szerint ha nem is profi módon de megoldották eme problémát.
  • tomo
    #142
    wrt = wireless router
    54 Mb/s
    G szabvany.

    a GS meg a 108 Mb es .
    szal pontosan erre gondolhattal.

    sajnos a linksyst utolerte az olcso alkatreszek bosszuja.
  • izb
    #141
    Wirelles routerre gondoltam.
    az általad említettet nem ismerem.
  • nutiform
    #140
    Sziasztok!Az miért van,hogyha magára hagyom a gépet tehát nincs egérmozgás meg semmi akkor megszakad a kapcsolat a routerrel.Beállítom a flashgetet és mikor visszatérek úgy van ahogy hagytam.Aztán ha interetezni akarok újra létesíti a kapcsolatot és minden oké.Nem találtam beállítást erre vonatkozólag.Routerem asus w500g deluxe,wireless adapter SMCWCPI-G.Ötlet?Előre is köszi
  • AdaKiller
    #139
    köszi
  • tomo
    #138
    linksys wrt54g nem ajanlom, az ujabb verziok hardverhibaja miatt.
    csak tulhuzva a procit mennek megbizhatoan.
    ugy tudom a GS verziok is hibasak.

    ( nekem is linksys em van amugy wrt54g v2.2 hibas )
  • AdaKiller
    #137
    köszi, esetleg típust is tudnál írni?
  • izb
    #136
    Linksys
  • AdaKiller
    #135
    halihó!

    most tervezünk routert vásárolni, az lenne a kérdésem milyet ajánlotok?

    nem kell éppen alsó kategóriásnak lennie(kb 10e), hanem lehet 10-20 között is, de egy kikötés van, stabilan, és jól működjön. mindössze 3 gépet kell kiszolgálnia.

    előre is köszönöm a segítő jellegű hozzászólásokat.