3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • kiskiraly
    #54
    Aha és az micsoda?
    Mert ilyet nem találtam a beállítások között :((
  • kiskiraly
    #53
    Aha és az micsoda?
    Mert ilyet nem találtam a beállítások között :((
  • HITMorpheus
    #52
    Ha jól tudom, meg tudsz adni a trigger portnál egy -tól-igot is.
  • kiskiraly
    #51
    Hali mindenkinek!

    Az a kérdésem hogy hogyan lehet több portot (pl 5-öt) megnyitni?

    A routerem Allied Telesyn AT-AR220E

    A routerbeálításánál a VIRTUAL SERVER-nél megadtam a START és az END portot (1 db-ot) ( máshol Local,Global -ként olvastam róla) TCP-t és UDP-t is beállítottam, és PACKET FILTERING-nél Port Rule-nál megadtam szintén ugyanazt a portot (TCP és UDP szintén).

    Eután minden egyes új port megnyitásakor végig kell ezt csinálnom ???
  • Guer
    #50
    itt az izmosabb testvérének a tesztje :link
  • Guer
    #49
    Sziasztok!
    Vettem egy X-micro 11b antennás routert
    router - ez az izmosabb tesvére de majdem ugyanaz
    probléma a következö:
    szeretném megosztani vele a kábeles netet de nics hozzá semmiféle driver vagy telepitö csak egy manual és nem igazán akar összejönni
    egy gépet kábellel és egy laptopot antennával szeretnék hozzá csatlakoztatni
    mident ugy csináltam ahogy a manualban le van irva de semmi nem akar összejönni pedig a gép ki is irja hogy megvan a kapcsolat de se net se semmi
    sajna az angoltudásom nem tökéletes és lehet hogy vmit nem értettem meg rendesen de iszonyat mennyiségü dolgot lehet álligatni
    lécci segitsetek ha kell elküldöm a manualt szivesen
    Elöre is thx a helpet

    moderétoroknak bocs hogy két topicba is beirtam a bajom de sürgösen kéne a help
    vállalkozo szellemük msn-en is megkereshetnek
    MSN: [email protected]
  • HITMorpheus
    #48
    Hogy érted, hogy téged is lássanak?
    Milyen internetszolgáltatód van?
    Azt akarod elérni, hogy belső hálózatos legyen, és mindegyik lássa a netet?
  • Mich
    #47
    Sziasztok.
    Szintén segítséget szeretnék kérni, Edimax BR6114G router ügyben.
    PCAnywhere progit szeretnék használni. De mindig csak a saját hálózaton belüli gépeket látom. Hogyan állíthatnám be, hogy a netre kifelé is lássak, na meg persze, hogy engem is lássanak. Probáltam a NATolást is, de nem sikerül. Amivel eddig bajlódtam, itt megnézheted a beállítást.

    Várhatok valakitől segítséget
  • hivip
    #46
    Nagyon nagy az én bajom! Bevásároltam egy WLAN rendszert /WL-500g router madzagon az egyik PC-hez, rádión a másik PC-hez/. Addig minden OK volt, amíg nem akartam telepíteni a PCI-os WIFI kártyát /WL-138 G/ a másik már kicsit öregecske /ASUS P2BF / alaplappal bíró masinába. Innentől indult útjára a \"gyönyör\". Akármit csinálok, nem hajlandó látni a kártyát.Amire esetleg tippelnék, hogy a leírás szerint az alaplap PCI 2.1 compliant a WIFI kártya pedig PCI 2.2 compliant. Na most ez így nekem nem mond túl sokat, de biztos vagyis remélem, hogy biztos tud valaki valami fantasztikus jó ötlettel, megoldással meglepni! Nagyon várom a sgítséget!!!!
    [hát persze, hogy emilben kérsz segítséget, ha már fórumozol - moderátor]
  • Pheel
    #45
    Próbáld beállítani a routert, hogy csak a 11Mbit-et támogassa. Szóval b és nem g. :)
  • Scafi
    #44
    Senkinek semmi otlete sincs a 42. sz-re?
  • Tanis
    #43
    értem ADSL-em van de majd emgnézem ezt a beállítást!!
    köszi
  • Scafi
    #42
    Vettem egy (radios+4utp-s) x-micro wlan 11g Broadbant Routert. (x-micro xwl-11grag)
    A gondom az vele, hogy ha radiosan csatizok ra akkor csak 43kbit/s -al megy! Ha kabelen, akkor rendesen mukodik! (elvileg a netem 384-el megy) Illetve a radios kartya is tudja a 11mb/s-t. (ez egy asus wl-130b) De a masolas a ket gep kozott is csak 43kbit/s! Nem tudom mi lehet a gaz, mert mas gepben is ugyanez volt a sebesseg! (a terero kivallo) Nem tudom a radios kartya vagy a router lehet a hunyo!?
  • ibrik
    #41
    Vagy szintén ezzel kapcsolatos, hogy esetleg van egy olyan másik beállítás, ahol lehet korlátozni a neten töltött időt - akár egyes gépenként is, mint pl. a netcafékban...
  • ibrik
    #40
    Ha jól sejtem, ADSL neted van.
    Valószínűleg valahol a router beállításaiban úgy van belőve, hogy X idejű inaktivitás után automatikusan lekapcsolódik a netről a router.
    Ha viszont nem ADSL-ed van, akkor lövésem sincs, mi lehet a baj.
  • Tanis
    #39
    Sziasztok!
    nekem van egy nagy próblémám!
    nah szoval van egy SMC routerem amire 2 gép van kötve eddig midnen oké megcsináltam emgy minda kettőn a net. és ezután van a hiba a belső tűzfalát a routernek bekapcsoltam a windowsét emg ki mer azt modnták így kell. és a routerem olyat csinál hogy a net 3-4-5 óránként lekapcsol. kilép msnből a böngészőben nem megy a netezés dc leáll. nah mondom oké berakom a cd-t a telepítőjét majd felnyomtam a neten gratulált hogy van ent. és újra indítottam volt net. nah de ezt már vagy 15jére jácca el velem és már nagyon idegesít vmi megoldást vagy beállítás lehet a gondja mondjatok vmit rá légyszi mer már kezd el menni a remény is
    igaz holnap viszem be és adank egy másikat hogy az jó-e de akkor is légyszi adjatok tanácsokat tippeket hogy mi lehet a gond és hogy tudom megcsinálni
    köszi előre is
  • Szamee
    #38
    Szevasztok!
    Van egy nagy gondom. Három gépet akarok hálózatba kötni ( egy xp és két win98) egy D-link DI-604es típusú routerrel. Az a helyzet hogy nem akar összejönni. Ha valaki tudna nekem egy részletes leírást adni nagyon megköszönném! ELőre is kösz!
  • gt350
    #37
    Sziasztok lenne egy érdekes problémám eddig nem túl sokan hallotak ilyet és választ sem kjaptam ebből kifolyólag...
    Na szóval lássunk neki... Van egy "szuper" routerem (E-tech RTBR04)
    mosz szereztem... bevan álítva megy a net meg minden ahogy kell de egy igen zavaró problémám van. mégpedig nem megy a mIRC...
    olyan formában hogy felmegyek ircNETre és beírom hogy /j XYZ és az ott "lakok" MSNen mondtk nekem hogy felmegyek én és ott is vagyok...
    ez érdekes mert én ahányszor próbálok csatlakozni a szobába sose mtörténik semmi... nem ír ki a statusba se semmit mintha be sem írtam volta pedig belép csak én nem látom a szobát mintha benn sem lennék...
    kipróbáltam ezekután hogy /msg #XYZ blablabla és szépen be is üzente a csatira úgy hogy én bent sem vagyok gyakorlatilag vagyis bent vagyok csak én nem látom az egész szobát... ez hogy van? 6666 és 6667 port engedélyezve van valaki 113asat is mondott azt is engedélyeztem stb..
    mi lehet a bibi? előre is köszi skacok (beírtam már SEGÍTSÉG szobába is mert végülis mind2 helyre kapcsolódik) örülnék ha segítenétek
  • ttc2
    #36
    Sziasztok!

    Ki osztott meg már chello-t router-rel? Melyik tipus a jó? Hogy lehet a MAC címet átvinni a routerbe (gondolo mikor benn van a router a hálozatba nem él a kapcsolat hogy fog mégis működni?) Köszi a segítséget…
  • bereslegeny
    #35
    Hi! Egyszerű a dolog (mondom én!), van egy ingyenes (és tud magyarul is)progi; a neve Net Transport,-ezt úgy konfigurálod ahogy akarod, mindent enged. Nekem kettő gépet szabályoz a letöltésben. Ha jól emlékszem az origorol töltöttemle!!??
  • bereslegeny
    #34
    Hi mindenkine(t)! Mire jó a router-en a WAN bemenet, és mikor szükséges használni? Miben különbözik Switch a router-től, és mikor kell az egyiket, ill. másikat alkalmazni?
  • 0ppika
    #33
    "Simán az adsl modemmel megy rendesen mind2 gép."

    Mosat úgy tűnik jó, magától megoldódott a probléma ....
  • marsu
    #32
    Hi direktben kipróbáltad a az adsl modemet??
  • 0ppika
    #31
    Hi!
    Olyan problémém van, hogy pár napja elkedett szórakozni a routerem (Mercury KOB BE100)
    Először azt csinálta hogy jópár weblap nem nyílott meg, de reset után többnyire jó lett.
    Ma délután viszont már semmi weblap nem jött be, furcsa módon csak az ICQ indult. Majd reset után már a menüje sem jött be :(
    Visszavittem a boltba, kaptam helyette ideiglenesen egy teljesen ugyan olyat, de a helyzet ugyan az :(
    Két gép van rákötve, és mind2nél teljesen ugyan ez a helyzet :(
    Firmware frissítés sem segít :(
    Mi lehet a gondja?
    "Simán" az adsl modemmel megy rendesen mind2 gép.
  • marsu
    #30
    igen, a frissítést megcsinálta a bátyám, most két napja működik rendesen.
  • Mihail
    #29
    tűzfalon kívül létezik olyan progi ami figyeli h melyik progi milyen portot használ?
  • Mihail
    #28
    midneki bealudt, nehoygmá ne leygen 1 vki az országban aki pro a routerek bekinfigurálásában!!!???
  • Mihail
    #27
    a tűzfal a játék alatt ezt írja ki:
  • Mihail
    #26
    warcraft 3 alatt van hostolási problémám.
    tudna vki abban segíteni, h miért nem tudok hostolni, ha nyitottam portot (6112, 6113,stb., tcp+udp) a játéknak, és a tűzfalon belül is engedélyeztem, létezik, h más portot használ a játék?
  • gizmoplayer
    #25
    hali

    most vettem routert és egy kis segítségre lenne szükségem.
    megy a net, megy a lan minden. mindez 4 gépen. nem tudom estetleg be lehetne konfigurálni az adott gépekhez a sebességeket külön külön.
    hardweresen vagy szoftveresen?? ha tudtok segítsetek. köszi
  • Mihail
    #24
    mivel módosítottad a winfost ilyen funky-lookingra?

    egyébként vmilyen tool menüpontot keressél, ott találhatsz firmware frissítő részt, a gyártó honlapján meg biztos van ugye új firmware.
    ja tényleg nézd meg a gyártó honlapján, h hogyan kell a te cuccodon firmwaret uppolni, biztos pontosan leírja
  • czky
    #23
    Háát passz. Az is igaz, hogy az enyém felajánlja a firmware update-et, de firmware-t nem találtam hozzá sehol :(
    Különben az enyém is szar. A 3-as port bedöglött rajta :(
  • marsu
    #22
    hi nekem ezek vannak????!!
  • titike
    #21
    probálkozz itt
    http://www.calvinclark.com/The_hardware_book.htm
  • marsu
    #20
    ok kösz, próbálkozom.
  • czky
    #19
    Az én routeremben van ilyen opció. Lehet a tiédben nincs, nemtom. Akkor cseréltesd ki. Ha nem akar működni az nem a béállításokon múlik.
  • marsu
    #18
    FIRMWARE-t????
  • czky
    #17
    Cseréltesd ki! Ha szokott jó is lenni, akkor esetleg frissítsd a FIRMWARE-t.
  • marsu
    #16
    Hi all.

    Van nekem egy routerem, (Surecom EP-4904SX) az vele a baj, hogy állandóan megáll. Naponta általában kétszer újra kell indítani, úgy hogy a tápkábelt kihúzom, és visszadugom. Ezt a műveletet van hogy egymás után 10x-20x kell megcsinálni, mert nem akar működni.
    Mit csináljak, mi lehet a baj?????
    Segítsetek légy szíves.
  • Mihail
    #15
    a trigger port beállítás helyett inkább a port forwardinggel próbálkozz. A portot amit a játéknak nyitsz, tcp+udp legyen(tehát mindkettő). nézd meg a hálózati beállításokban a géped ip címét, azt írd be a private ip mezőbe, a port range mezőbe pedig a játék által használt portot(esetleg portokat) írd be(ha nem tudod a portot nézd meg játék readmejében, fórumokon, stb). ha kész vagy és még mindig nem megy, akkor v. rossz portot nyitottál, vagy tűzfalad blokkol.