3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • willis
    #134
    ja és lehetőleg ő ne tudja állítani a sebességet!
  • willis
    #133
    Az a lényeg, hogy 30k-nál gyorsabban ne tudjon netezni a másik gép!
  • tomo
    #132
    esetleg cfosspeed.
    ez inkabb csak egyengeti a halozati forgalmat.
    mig a netlimiter fix korlatozast tesz lehetove.

    nem vilagos szamomra, hogy mit is akarsz csinalni.
  • tomo
    #131
    netlimiter nevu programot rakj a korlatozandora.
  • willis
    #130
    Most egy olyan kérdés, hogy mivel tudom szabályozni a sebességet.

    Átvittem másik szobába a netet, de kellene valamivel szabályozni az én gépemről a sebességet. Oda nem kell sok, csak böngészéshez lenne. A lényeg, hogy ne tudjon letölteni csak max 25-30K-val.
  • willis
    #129
    Sikerült!

    Működik rendesen
  • willis
    #128
    utánanézek
  • tomo
    #127
    ja, es sok kabelszolgaltatonal, halokartya MAC cimre szurnek, ergo a routered MAC cimenek meg kell egyeznie a halokartyad MAC cimevel.
  • tomo
    #126
    99% hogy az interneten a gyarto lapjan letoltheto a kezikonyv.
  • willis
    #125
    OK

    Nos könyvem az nincsen, mert kéz alól vettem. Nemtudom, hogy hogyan kell beállítani. Az admin felületre már be tudok lépni. Kiválasztom, hogy cabel kapcsolatom van, dolgozik valamit azt kiírja, hogy NO CONNECTION. Az advanced setupban meg nemtom, hogy hova mit írjak! Csaupán ennyi a gond. Ezért kértem, hogy valaki segítsen a teljes config-ban.
  • tomo
    #124
    olvasd el a kezikonyvet.
    meg , ha segitseget akarsz, akkor kerdezz, es ne csak sipakolj.
  • willis
    #123
    Valaki!!!

    Van egy smc70004vbr routerem amit be kellene állítani. Valaki segíthetne akinek ugyanilyen van!

  • jano007
    #122
    bocsi a "d" lemaradt :-)
  • jano007
    #121
    Üdv!

    Beleszalattam még 1 routerba.
    Ez egy vialan 613-as, lehet nála ip címenként állítani a sávszélességet stb...
    Adtak hozzá egy kisebb könyvet de mivel nem vagyok igazándiból egy rendszergazda, ezért néha kifognak rajta a kütyük.
    Az első nagy problémám az, hogy nem tudom megváltoztatni a router ip címét, pedig elvileg nem nagy dolog lenne, valamiért nem engedi.
    Ha valaki találkozott ezzel a típussal az írjon.
    Előre is köszi.
    Janó
  • nutiform
    #120
    Ha valaki tud segíteni routeren port beállításban keressen már meg msn-en:[email protected]öszi
  • jano007
    #119
    oké, köszi még 1x
  • tomo
    #118
    magatol konfiguralja ( nyitja zarja) a portokat, ha az alakalmazas tamogatja.
    pl azureus tamogatja. szal nem kell portforwarddal bohockodni, maganak megcsinalja, az azureus minden inditasanal.
  • jano007
    #117
    De tulajdonképpen mire is szolgál ez a beállítás? (upnp)
  • jano007
    #116
    YEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

    Meglett, az a upnp volt a hibás, kikapcsoltam.
    Ez a beállítás aszem nem volt bent az előző verzióban.

    Köszi a segítséget !!!
  • tomo
    #115
    talan administration management. de nekem dd-wrt fw van.
  • jano007
    #114
    olyat nem is találok hogy upnp a routerban, merre lehet?
  • tomo
    #113
    nem tom, azuban lehet es a routerben lehet beallitva. de amugy sem ajanlatos a 6881 es portot hasznalni, egy csomo helyen tiltjak.

    en nem latom, hogy te miket kutyulsz, de egy jotanacs, a routered minden oldalalrol csinalj kepmentest , mielott uj firmwaret raksz fel.
  • jano007
    #112
    és hol akad meg a 6881-es port? ami idáig jó volt.
  • tomo
    #111
    az upnp t ha bekapcsolod a routerben, lehet hogy egyszerubben megoldodik a kerdesw ( meg persze azuban is be kell kapcsolni.
  • jano007
    #110
    Induláskor az azereus ezt írja:

    Bejövő ügyfél adatport (TCP/6881) célpont 192.168.0.100 számára van fent tartva - kérem válasszon másik portot.
    De a DHCP nincs is bekapcsolva, hogyan jön ide a 100-as IP?
  • tomo
    #109
    egy nem hasznalt port, lehetoleg 10000-60000 kozott.
  • jano007
    #108
    A firmware. 4.00.7

    Mi legyen a start és az end port?
  • tomo
    #107
    megis melyik firmwaret hasznalod?
    az applications and gaming menupontban van a port range forward.
    az kell neked. oda beirsz egy nevet, egy portot kivalasztasz both ( tcp es udp ) es a geped belso ip cimet.


    az azureusba ugyanezt a portot ird be, es a router kulso ip cimet ( vagy dyndns cimet )
  • jano007
    #106
    Sziasztok!

    Van egy Linksys WRT54G routerem ami működött rendesen míg nem frissítettem a biosát. A jelenlegi problémmám, hogy az azereus progi NAT hibát jelez.
    A netem működik rendesen de ez a progi nem tud kicsatlakozni rendesen, mit tudok csinálni? valmi portforwardot írnak róla,de nem igazán értek hozzá.
    Ha valakinek van ilyen routere és találkozott a fent említett hibával akkor kérem írjon.

    Előre is köszi

    Janó
  • tomo
    #105
    nem altalanositok, de a felsorolt keszulekek hw tervezesi hibasak, ez teny. a regebbi verziokat meg termeszetesen nem lehet kapni. szal ennyi.

    hasznalhato az overclockkal, nekem pl a v2.2 es wrt54g m eppen:
    Uptime 16:47:07 up 53 days, 14:08
    53 napja megy.

    csak kicsit bosszanto, hogy ember kifizet egy zsak penzt, es sz*rt kap.
  • izb
    #104
    ne álltalánosíts.
    a d-linknél meg a többi szarnál lényegesen jobb.
  • tomo
    #103
    a linksys routereibe vacak alkatreszeket raktak, amik nem birjak a terhelest, es allandoan ledobalja a kapcsolatot. a linksys csak ugy tudott urra lenni a helyzeten , hogy tulporgette a procit ( 200 rol 216MHz re )

    eh a linksys sem a regi. de mindemellett elegge hasznalhato a cucc, csak kerdes meddig birja az overclockot.

    ez a hiba a wrt54g v2.2 es 3.0 es a wrt54gs valahanyas verzioinal fordul elo , gyakorlatilag ezek az olcsobb alkatresszel szerelt peldanyok.
  • izb
    #102
    Linksys ami az egyik legjobb és megbízható.
    A hálózathoz egy egyedi kód alapján csatlakoztok,és a router csak azt engedi be,akinek hiteles kulcsa van.
    Ezt ti állítjátok be.
  • weise
    #101
    Sziasztok!
    Most akarok egy kis vezeték nélküli hálózatot kiépíteni. Ti milyen eszközöket javasoltok, mit kell egy ilyen eszköznek tudni a mai világban. Szükséges lenne ADSL router, ADLS modem, PCMCI hálókártya, PCI hálókártya).

    Másik problémám hogy lakótelepi lakásban lakunk és több mindenkinek van gépe, hogy lehet egy ilyen hálózaton azt beállítani, hogy más ne tudjon a mi hálózatunkba belépni.
  • Furky
    #100
    Sziasztok!
    Kaptam egy linksys wlan-os routert, és hozzá egy linksys wlan-os usb adaptert. Win 98 se sehogy sem akarja felismerni az usb-s adapteremet. 300as celeron, abit bh6-os alaplappal. pedig már netről leszedtem hozzá a legújabb drivert is, de nem megy. felnyomtam a win 98 se unofficial update-et is, de az sem segített. Más USB-s eszközökkel nincs baja, csak ezzel. Saját gépemen tökéletesen működik az adapter. Ötlet?
  • bébice
    #99
    Sziasztok!Kéne gy kis segítség!
    Van egy D-link DI-604-es router,minden jól megy mind a 2 gépen,csak egyszerűen nem tudok DC-vel letölteni aktiv módban.Mindent úgy állítok be a konfig oldalon ahogy kell,engedélyezem a 1412-es portot,enable,privat ip beírva,TCP,UTP bejelölve,ugyanez beírva a DC-be is,és nem megy.Van valakinek ötlete,hogy miért van ez?Mást is bekéne állítanom,vagy mi?
  • Saddalim #98
    sziasztok!
    nékem van egy Surecom 802.11g routerem, megtaláltam rajta nagy nehezen a portengedélyezést, be is állítottam mindent, csak épp nem működik. A portok ugyanúgy zárva maradnak, mint azelőtt. Próbáltam már más fórumokon, gyártói oldalon tájékozódni, de semi eredmény...
  • pasquale
    #97
    én nem tudok róla...
  • mocsok
    #96
    Szerbusztok!

    Kérdezném vkitől, hogy be lehet állítani a router-nél, hogy felezze el a sebbességet a 2 gép között? 1általán van ilyen hasonló lehetőség?
  • nutiform
    #95
    KÖzben megoldódott a dolog.Kértem kölcsönbe egy smc pic-os kártyát azzal megy babán,úgyhogy megy vissza cserére a wl160g.