3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • Max7
    #334
    minden smc routernek smcadmin a jelszava! amúgy a kis könyvében benne van :D
  • Kipe
    #333
    Sziasztok! Ha vki tudja hogy mi az a nyüves jelszó az SMC Barricade 7004VBR-hez, az légyszi írja meg. Előre is köszi.
  • tomo
    #332
    a szkennert nem lehet megosztani a router priter szerverevel.
  • Kovsebi
    #331
    Szia!
    Ugyanez problémám. Sajnos a router hibája. Ismerősöm is ezzel szenvedett vett egy D-Linket, és azóta aktiv.... e van.
    Viszont nekem is volna egy kérdésem: A printer szerver részét be tudtam állitani. De mivel multifonkcios gépem van, a szkenner részét nem engedi megosztani... Mit tegyek? Hilfe!!!
  • Max7
    #330
    nem a router port számát kell beirni a játékba hanem a játék porszámát a routerba vagyis portot kell engedélyezned! nemrég linkeltem be képet az én routeromról pont evvel kapcsolatva! olvass vissza
  • Met
    #329
    én se de mindeki mást mond:)
    talán Asus, Linksys, SMC?
  • tomo
    #328
    60e+ Ft os kategoria draytek vigor.
    persze kerdes akarsz e ra ennyit szanni
  • Munch
    #327
    Még mindíg nemtom melyik router a legmegbízhatóbb. :(
  • Szirob
    #326
    Hamachin szeretnék játszani router alatt. Azt mondták hogy a routeremnek valamilyen portszámát kell beírni a hamachiba és fog működni. Ezt a port számot hol érhetem el?
  • Max7
    #325
    nem lehet levágni de ezt nem tudom hogy mit kell bediktálni egyik ismerösömnél felsültem mert ott is a mac adress címet kérték :) de nem tudtam melyik kell próbáld ki mindketőt :)
  • BaliBoy
    #324
    Még 1 kérdésem lenne. A koleszban az internethez regisztráltatni kell a hálókártya mac számát. Fog úgy működni az internet, ha nem a hálókari hanem egy router mac címét adom meg? Vagy valahogy le lehet vágni a mac számból, hogy ez egy routertől vagy egy hálókártyától jön?
  • BaliBoy
    #323
    Köszi a segítséget POnt ilyen SMC routerem van nekem. Szóval még a menü is ismerős. Lehet nem ártott volna előbb körbe néznem mielőtt kérdezek, bár mentségemre szolgáljon, hogy koleszban lakom és nem sok időt töltök a otthon. :))
  • Max7
    #322
    arról még nem hallotam hogy a mac cimet át lehet irni de pl routernél lehet resetelni és akkor ujat ad! tessék én itt tom megnézni
    Woala:

  • BaliBoy
    #321
    És hogy lehet megnézni? Meg valahol olvastam, hogy a hálókártya belső mac-jét át lehet írni a router mac-jének??? A MAC cím nem integrálva van?
  • Max7
    #320
    hmmm? :S
  • izb
    #319
    x-micro
  • Max7
    #318
    az én smc routeremre nincs panasz bár volt egy másik smc routerem ami ezeket a problémákat csálta amiket te irogattál :)
  • Max7
    #317
    meglehet!
  • Munch
    #316
    Mondjatok már valami olyan routert ami nem indulgat állandóan újra, nem bont kapcsolatot, meg ilyenek. Szóval amivel nincs semmi gond.
  • BaliBoy
    #315
    Sziasztok!
    Én azt szeretném megkérdezni, hogy egy routernek, hogy lehet megnézni a belső MAC címét?
  • Max7
    #314
    blooth=both
  • Max7
    #313
    nem baj legalább te is segítettél nekem :) megtudtam hogy a blooth a tcp-udp-t jelenti egybe :)
  • TommoT
    #312
    a both azt jelenti, hogy tcp-udp-re is megnyitja (fel-le)
    úgy indult be, hogy egy portot beraktam triggerbe (pl. 1412~1412), bothra raktam, publicba is beraktam a portot, azt is bothra, majd enabled, ok és működött
    ha üres volt a public akkor nem engedte
    köszi a segítséget!
  • Max7
    #311
    a tiger faságba három fajta van udp tcp és both ebből a bothot nem ismerem! megnyitottam mindhárom átjáron azt a portot még a hálózaton is mert nálam több gép használja a netet a publikot meg hagyd ki :) és az enablét pipáld be elvileg mennie kell :)
  • TommoT
    #310

    Akkor trigger portba pl. 1412~1412, trigger type both, public port ez mi? vagy hadjam üresen? public type ott mi legyen ha both-ra raktam a trigger portot?
  • Max7
    #309
    ezzel ne foglalkozz menj be a special applicationba ott van egyel lejebb és valahogy igy:

  • TommoT
    #308
    Hello!

    Új routerünk van, planet típusú. Virtual serverben, mint a régiben, portot akarok megnyitni, de ebben már kicsit bonyolultabb a dolog.

    Nemtudjátok mi ez a private port meg public port? Ha mindkettőbe ugyanazt írok nem müxik a progi. Mibe mit kell írni és mit kell a proginak megadni?
  • Max7
    #307
    nya azt nem használtam még de mindenhol engedd az ip a tiltolistánál tedd kivételek közé és akkor soha nem lessz gondod :)
  • Cormac
    #306
    Megoldotta, köszi :)
  • Cormac
    #305
    megpróbálom.
  • Cormac
    #304
    megvan. köszi
  • Cormac
    #303
    systemworks premier 2005
  • Max7
    #302
    hát attó függ hogy melyik nortont használod :D (évszám)
  • Cormac
    #301
    A norton melyik részében van ahol ip-ket lehet engedni?
  • Cormac
    #300
    Alhálózati maszknak is u.a (azaz: 255.255.255.0 mindkettőnél)
  • Max7
    #299
    akkor az jó hmmmm :) nálunk még tudod mi szokott gond lenni? a Norton! abban van olyan hogy ip engedélyezés és a hálózati ipcimeket szoktuk engedni mert különben kurvára nem látjuk egymást
  • Cormac
    #298
    A Router Ip-jét mindkettőnél.
  • Max7
    #297
    alapértelmezett átjáronak mit irtál be a két gépnél?
  • Cormac
    #296
    Sziasztok!
    DL-604-es routerem van és nem tudom elérni hogy a két összepakolt gép lássa is egymást.
    mindkettőn xp van és egy munkacsoportban vannak. Ráadásul saját magam állítottam be az IP címeket és így ki is tudott mindkét gép jönni a netre de egymást még mindig nem látják.
    Mi lehet még a gond?
    köszi a helpet!
  • MadJani
    #295
    Ezt találtam, és megoldotta midhárom problémámat. Gondoltam beteszem ide is, hogy ha kell valakinek.

    "Q4: MSN Messanger is not working properly. I can´t send files, use video or voice chat
    You need to enable port forwarding on your router and forward the necessary ports to your computer.
    You will need a fixed IP in that computer for this to work (automatic IP configuration won´t work).

    1. Go to the router configuration page. Open the Firewall/Port Forwarding page
    2. Select Enable port forwarding
    3. Map the following ports to your computer IP

    Port Range Protocol Comment
    1863 Both For Server Connection
    6891-6900 Both For File Transfers
    3389 Both For Remote Assistance
    1503 Both For Whiteboard and other applications
    5004-65535 UDP For Video and Audio Conferencing

    Note that the port range used for Video is very broad. This is because MSN Messenger uses dynamic ports. This can be a little insecure as your PC will accept any incoming traffic to this ports. Be sure to have all the windows updates, internet explorer updates and service packs to prevent any security hole."