3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • öregharcsa
    #374
    hello.

    kaptam egy stlab routert és az istennek sem tudok aktív lenni torrentezés közben.
    próbálkoztam az itt belinkelt képekről nekem megfelelő infokat szerezni de úgy látszik tök hülye vagyok ehhez....




    ez a routerem menüje....
    nos hiába írtam be a trigger/tcp és a trigger/udp részhez a portszámot ami előtte is nyitva volt nekem, nem lettem aktív...ya igen és beírtam a public porthoz is de ez sem segített. de így legalább nem írt hibaüzit hogy invalid port....
    mit csináltam rosszul???
    kéne nyomni egy resetet a routeren hogy újrainduljon a mostani beállításokkal??
    bocsi a hülye kérdésekért de eddig nem volt routerem úgyhogy segghülye vagyok hozzá....
  • CK1
    #373
    hát megvan osztva pár mappa, ennek elég kellene hogy legyen nem? vagy felhasználót kell csinálnom a laptopon?
  • CK1
    #372
    sima kötés, de az nem nagyon érdekel hogy a sima gépeken van e hálozat, mert nincs nagyon használatba az aegyik, azt ráér megcsinálni... most a legfontosabb a laptop
  • Max7
    #371
    én speciel a sima gépeknél a kábelkötésre gondolok nem tudom mennyire vagy benne othon sima kötés vagy fordított?
  • izb
    #370
    a laptopon milyen jogosultságod van?
  • CK1
    #369
    ugye van 5slot rajta, wan, meg a wirelles... 1: gép1, 2:gép2(ez nemlényeg a hálozat szempontjábol 3,4,5: üres wirelles: laptop....
    ha nem ezt kérdezted akkor nem értem a kérdést:)
  • Max7
    #368
    hogy van bekötve a router? :s
  • CK1
    #367
    dns-nek is, mivel utánna a router az adja a szolgáltató dnsét
  • CK1
    #366
    a routert, 192.168.2.1
  • Max7
    #365
    és alapértelmezett átjárónak mit adsz meg?
  • CK1
    #364
    a 2 gép hálókártyájánál én adom meg az ip-t, az alhálózati maszkot, az alapértelmezett átjárót...
  • Max7
    #363
    egy kicsit fejcsd ki hogy mit jelent nálad az hogy beirod az ip-t?
  • CK1
    #362
    netpeeker uoylasmi mint a netlimiter, de most ez nemlényeg... próbálat mindenogy ugy hogy a routerbe kinyomom a DHCP-t, meg ugy h engedélyezem, ugy hogy én irom be az ip-t, meg dinamikusan, szal próbáltam:)
  • Max7
    #361
    netpeeker ez nem tom mi de itt is a DHCP-re gyanakszok! a gépeknek adtál ip-t vagy dinamikus az ip és a router ossza ki találomra? :S
  • CK1
    #360
    Hali!! Vettem egy wirelles-cable routert, vagy nemtudom ezt hogy nevezik, megvan oldva a kapcsolatmegosztás meg minden ugy csináltam meg h: netpeeker midnegyik gépre, és 2 gép kábellel, és egy laptop wirelessel kapcsolodik a netre... namost megvan oldva minden, mind a 3 gépen megy a net, de viszont a hálozatot nemtudom megoldani a laptoppal.... a 2 gépbe megy, de a laptopon nem... Látni látják mind2en a laptopot, de a laptop csak saját magát látja, illetve a 2 gép scak látja a laptopot, de hozzáférés nincsen... pedig minden faszán van beálitva a laptopon... plz help
  • Max7
    #359
    ha úgy csálod ahogy mondtam nem lehet nagy gond egy gépen biztos lesz net utánna jöhet a töbi ahogy te is mondtad ;)
  • Tiberius B
    #358
    egyszer megpróbáltam, hogy a router fix IP-s lett, átjáró a régi router, gépen szintén fix IP, átjáró az új router, de lehet, hogy a gép bekavart, majd megpróbálom a hétvégén nyugodtabb körülmények közt, majd megírom mire jutottam
    és megpróbálom ezt is, amit írtál és szintén megírom
    kösz
    egyébként nekem egyelőre az is nagy eredmény lenne, ha az egyik gép tudná használni a routeren az internetet, aztán majd jöhet a LAN és WLAN
  • Max7
    #357
    na akkor menjünk szépen sorban! először is ha jól értelmezem van két router az eggyik sima a másik wireleses! és van egy net meg x db gép és minden szeretnél netet!

    először is a netet dugd be az eggyik router WAN portjába és dugványozd be a gépeket simán! álícs be a gépeken ezeket az "X" -érték változik:
    Ip: 192.168.0.x
    Maszk: 255.255.255.0
    átjáró: router ipje!

    kösd össze a két gépet de fordító kábölell! majd kösd abba a routerbe is a gépeket és álícs ott is ipt, de az alapértelmezett átjáró az annak a routeré legyen amejikbe a net van dugva! ezzel müködnie kell de lehet fentakadás akkor az átjárót ird át a másik routerére! jelezz vissza ha megy vagy ha gond van!
  • Tiberius B
    #356
    van egy régi router meg egy új, anyukám miatt egyszerre mindkettőt kéne használni, lehetőleg a wireless-t is kihasználva, mert az a rinya tárgya, már szinte minden beállítást megpróbáltam eszközölni a routeren, de az internet nem akar bejönni, ha használni akarom, a router viszont veszi és adja az adatokat, LAN és WAN felé is, a wireless felé is, a LAN vagy WLAN meg szintén nem akar rendesen működni, és már dunsztom sincs mi lehet a probléma, de a Hálózati megosztás topicban se kaptam még használható választ.
  • Max7
    #355
    szerintem fussunk neki még 1x úgy hogy érthető legyen a problémád!
  • Tiberius B
    #354
    bocs nem olvastam el a táma alcímét, de azért, ha már beírtam, nagyon megköszönném, ha vki tudna segíteni
    mégegyszer bocs
  • Tiberius B
    #353
    ha a felállás DSL modem-régi router-új router-gép
    és az új router kifele dinamikus IP-címekkel dolgozik, és a gép is, és minden más is működik, akkor működnie kéne az internetnek?
    a régi router a LAN felé szintén dinamikus Ip-s, az be van állítva rendesen
    egyébként az új router: D-link Airplus Extreme G wireless router
  • Max7
    #352
    nem játéknál volt erre szükségem egszerüen ez a progi ad egy másik ip-t az egyik gépnek és olyan mintha két különböző ipről csatiznál a gémhez!
  • Richard90
    #351
    nem sikerült :(((
    ugyanúgy nem enged fel
    te hogy csináltad meg??
    nem kell még valami beállítani a routernél?
  • Max7
    #350
    csak az eggyik gépen alkalmazd!
  • Richard90
    #349
    MIndkét gépre fel kell raknom???
    És még utána kell vmit a routerben beállítani?
  • Richard90
    #348
    a hide platimunot??
    nem kell mást csinálni vele??
    Remélem sikerülni fog!
    mindenesetre ezer köszönet!
  • Max7
    #347
    feltelepíted elindítod és kész :D
  • Richard90
    #346
    Tudnál adni egy kicsit rlszketesebb leírást?
    Nagyon megköszönném (program haszálata stb..)
  • Max7
    #345
    gondolom ip a gond hogy ugyan azzal az ip-vel akarsz csatlakozni! próbálj meg egy proxy servert használni a gépeden és akkor talán nem a routerben tárolt wanip-t mutatja a servernek (hideipplatinum progival nekem sikerült megoldani ezt)
  • Richard90
    #344
    Az lenne a kérdésem hogy lehetséges-e az:
    Van két gépem, StLab-os routerrel megosztva (IPR-4P-EUR-1).
    Na most az a problémám hogy a Call of Duty 2 játékban a két géppel nem tudok egy adott konkrét szerverre felcsatlakozni...
    Az egyik sikeresen belép a másiknál meg azt írja ki, hogy awaiting connection.
    Valahogy meg lehet oldani hogy mindkettő felcsatlakozon és lássuk is egymást?
    Mert azt hallottam hogy a D-Link DI-604-es routernél ez gond nélkül megy: mindkét gép felmegy arra a szerverre.
    Válaszaitokat elpre is köszönöm.
  • Max7
    #343
    dhcp-t használsz vagy adtál ipt meg átjárót a gépeknek? milyen oprendszer?
  • krisyke
    #342
    Sziasztok! Kellene egy kis segítség. T-online kábelnetem van (motorola cable modemmel). 2048K/192K. Vettem egy SMC7004VBR router és egy másik gépre csatlakoztatam, ami 3 hónapig kifogástalanul működött, azonban most egyszerűen nem megy. Nem talál alapértelmezett átjárót a másik gépen. Mit tudnék vele csinálni?
  • Met
    #341
    sávszél gyorsaságra gondoltam :)
  • Max7
    #340
    nem a gép a gyors! a gép gyorsaságának semmi köze a netsebeséghez! több mint valószinü hogy az egyik gépen vagy torrentezik vagy dc-zik és ez lopja a sávszélet a másik géptől!
  • Met
    #339
    annyit tehetsz, hogy a gyorsabbik gépre felraksz egy netlimitert, hogy leszabályozza a sebességet
  • Max7
    #338
    sehol! ez a tipusu router nem képes a sebesség korlátozására de ha eggyiken dc-zel a másik gépen meg le akarsz valamit tölteni akkor a dc elfogja nyelni a sávszélességet!
  • Kikigo
    #337
    Sziasztok!!! Van egy smc7004vbr tipusú routerem és a netet amikor megosztom vele akkor mind a kettő gépen megy de az egyiken a gyorsan mküdik a másikon meg nagyon lassan. Azt hallottam hogy be lehet állítani hogy mind a kettőre egyenlő sebességet osszon ki. Hol lehet beállítani?
  • Max7
    #336
    ;) szemészet SZTK :)
  • Kipe
    #335
    Ezer köszönet! A kézikönyvet azért +egyszer végignéztem, de most sem találtam meg benne.