3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • Mihail
    #1
    Valaki el tudná magyarázni, hogy például warhammer 40e-hez hogyan kell portokat nyitni egy routeren?
  • Taranov
    #2
    Attól függ milyen router. Én csak az SMC-nek a szoftverét ismerem, de legegyszerűbb lesz, ha a használati utasításban keresed meg pontosan. Olyan szavak alatt lesz egyébként, hogy NAT, azon belül Address Mapping vagy Virtual Server vagy Port Forwarding, esetleg Special Applications.
  • Taranov
    #3
    Persze csak ha külön router (hardware), ha egy linuxos gépen futó routerről van szó, akkor fogalmam sincs.
  • Mihail
    #4
    EDIMAX
  • Mihail
    #5
    megteláttam a leírását.. asszem tényleg a legjobb lesz ezt tanulmányozni..
  • Taranov
    #6
    Az biztos, hogy azok a szavak amiket leírtam, erre vonatkoznak, tehát ott kell keresni, de még nem volt szerencsém Edimax routerhez, szóval nem tudom pontosan hol kell benne keresni az opciókat.
  • Mihail
    #7
    megnéztem a belső szoftverében van egy nat rész, azon belül a port forwarding lehet? csak mivel tudom megnézni, h egy proginak milyen portot kell nyitnom?
  • Taranov
    #8
    Hát ezt tudni kéne :(
    A játék readme-jében talán bennevan.
  • Mihail
    #9
    ha explorerből belépek a router szoftverébe, azon belül a natba, azon belül a special applicationsbe: Some applications require multiple connections, such as Internet gaming, video conferencing, Internet telephony and others. These applications cannot work when Network Address Translation (NAT) is enabled. If you need to run applications that require multiple connections, specify the port normally associated with an application in the "Trigger Port" field,select the protocol type as TCP or UDP, then enter the public ports associated with the trigger port to open them for inbound traffic.
    Note:The range of the Trigger Port is 1 to 65535.
  • Mihail
    #10
    itt kell vszínüleg egy portot nyitnom.. csak nem vágom hogyan
  • Myron
    #11
    Hali!
    Nézdd meg router nélkül hogy melyik portokat használja a progi. Tehát iktasd ki a rendszerből a routert, és azon a gépen amelyiken van net zárdd be az összes progit ami netet használ. Akkor menj be Start Futtatás írdd be: cmd aztán a DOS os szarságba azt hogy netstat. Ekkor ki fogja írni azokat a portokat amik használatban vannak. Na és akkor elindítod a játékot multiban használod, nyomsz egy ALT+TAB ot és megint bemész dos ablakba és netstattal megnézed milyen portokon folyik kommunikáció. Fogod látni hogy melyik a Warhammer kizárásos alapon. Megvan a port, a többit fogod tudni. Asszem a helyi cím portját kell nézni. Nem 100% szal ha úgy nem megy akkor forwardold a másikat is. Port forwarding, vagy virtualserver amit írtak ott lent. szal tod.
  • nemcsakfeel
    #12
    vmilyen hálózat analízis progival nézd meg..az 100% os.
    ne legyen semmilyen netes cucc megnyitva, és indítsd el a játékot, majd kikapcsolod a game-t, és megnézed az adatforgalmat. ennyi
  • Mihail
    #13
    köszi a válaszokat, de az elmúlt 2 hónap alatt azért már kitapasztaltam a routerem mindan csínját-bínját, kicsit későn írtatok,de azárt thx :)
  • AbortRetry
    #14
    Sziasztok! Végigolvastam amiről eddig írtatok, de valszeg béna vagyok, mert még mindig nem tudunk mindketten EGYSZERRE felmenni uyganarra a game (call of duty) szerverre! A NAT-ban van ugye a Special Application menüpont. Trigger Port: ez a helyi cím portja legyen? Trigger Type:TCP/UDP melyik? Public Port: Ez az idegen cím portja? Ha nem egy van hanem több akkor ./,-el válasszam el? Public Type:TCP/UDP meylik?

    Help pls!
  • Mihail
    #15
    a trigger port beállítás helyett inkább a port forwardinggel próbálkozz. A portot amit a játéknak nyitsz, tcp+udp legyen(tehát mindkettő). nézd meg a hálózati beállításokban a géped ip címét, azt írd be a private ip mezőbe, a port range mezőbe pedig a játék által használt portot(esetleg portokat) írd be(ha nem tudod a portot nézd meg játék readmejében, fórumokon, stb). ha kész vagy és még mindig nem megy, akkor v. rossz portot nyitottál, vagy tűzfalad blokkol.
  • marsu
    #16
    Hi all.

    Van nekem egy routerem, (Surecom EP-4904SX) az vele a baj, hogy állandóan megáll. Naponta általában kétszer újra kell indítani, úgy hogy a tápkábelt kihúzom, és visszadugom. Ezt a műveletet van hogy egymás után 10x-20x kell megcsinálni, mert nem akar működni.
    Mit csináljak, mi lehet a baj?????
    Segítsetek légy szíves.
  • czky
    #17
    Cseréltesd ki! Ha szokott jó is lenni, akkor esetleg frissítsd a FIRMWARE-t.
  • marsu
    #18
    FIRMWARE-t????
  • czky
    #19
    Az én routeremben van ilyen opció. Lehet a tiédben nincs, nemtom. Akkor cseréltesd ki. Ha nem akar működni az nem a béállításokon múlik.
  • marsu
    #20
    ok kösz, próbálkozom.
  • titike
    #21
    probálkozz itt
    http://www.calvinclark.com/The_hardware_book.htm
  • marsu
    #22
    hi nekem ezek vannak????!!
  • czky
    #23
    Háát passz. Az is igaz, hogy az enyém felajánlja a firmware update-et, de firmware-t nem találtam hozzá sehol :(
    Különben az enyém is szar. A 3-as port bedöglött rajta :(
  • Mihail
    #24
    mivel módosítottad a winfost ilyen funky-lookingra?

    egyébként vmilyen tool menüpontot keressél, ott találhatsz firmware frissítő részt, a gyártó honlapján meg biztos van ugye új firmware.
    ja tényleg nézd meg a gyártó honlapján, h hogyan kell a te cuccodon firmwaret uppolni, biztos pontosan leírja
  • gizmoplayer
    #25
    hali

    most vettem routert és egy kis segítségre lenne szükségem.
    megy a net, megy a lan minden. mindez 4 gépen. nem tudom estetleg be lehetne konfigurálni az adott gépekhez a sebességeket külön külön.
    hardweresen vagy szoftveresen?? ha tudtok segítsetek. köszi
  • Mihail
    #26
    warcraft 3 alatt van hostolási problémám.
    tudna vki abban segíteni, h miért nem tudok hostolni, ha nyitottam portot (6112, 6113,stb., tcp+udp) a játéknak, és a tűzfalon belül is engedélyeztem, létezik, h más portot használ a játék?
  • Mihail
    #27
    a tűzfal a játék alatt ezt írja ki:
  • Mihail
    #28
    midneki bealudt, nehoygmá ne leygen 1 vki az országban aki pro a routerek bekinfigurálásában!!!???
  • Mihail
    #29
    tűzfalon kívül létezik olyan progi ami figyeli h melyik progi milyen portot használ?
  • marsu
    #30
    igen, a frissítést megcsinálta a bátyám, most két napja működik rendesen.
  • 0ppika
    #31
    Hi!
    Olyan problémém van, hogy pár napja elkedett szórakozni a routerem (Mercury KOB BE100)
    Először azt csinálta hogy jópár weblap nem nyílott meg, de reset után többnyire jó lett.
    Ma délután viszont már semmi weblap nem jött be, furcsa módon csak az ICQ indult. Majd reset után már a menüje sem jött be :(
    Visszavittem a boltba, kaptam helyette ideiglenesen egy teljesen ugyan olyat, de a helyzet ugyan az :(
    Két gép van rákötve, és mind2nél teljesen ugyan ez a helyzet :(
    Firmware frissítés sem segít :(
    Mi lehet a gondja?
    "Simán" az adsl modemmel megy rendesen mind2 gép.
  • marsu
    #32
    Hi direktben kipróbáltad a az adsl modemet??
  • 0ppika
    #33
    "Simán az adsl modemmel megy rendesen mind2 gép."

    Mosat úgy tűnik jó, magától megoldódott a probléma ....
  • bereslegeny
    #34
    Hi mindenkine(t)! Mire jó a router-en a WAN bemenet, és mikor szükséges használni? Miben különbözik Switch a router-től, és mikor kell az egyiket, ill. másikat alkalmazni?
  • bereslegeny
    #35
    Hi! Egyszerű a dolog (mondom én!), van egy ingyenes (és tud magyarul is)progi; a neve Net Transport,-ezt úgy konfigurálod ahogy akarod, mindent enged. Nekem kettő gépet szabályoz a letöltésben. Ha jól emlékszem az origorol töltöttemle!!??
  • ttc2
    #36
    Sziasztok!

    Ki osztott meg már chello-t router-rel? Melyik tipus a jó? Hogy lehet a MAC címet átvinni a routerbe (gondolo mikor benn van a router a hálozatba nem él a kapcsolat hogy fog mégis működni?) Köszi a segítséget…
  • gt350
    #37
    Sziasztok lenne egy érdekes problémám eddig nem túl sokan hallotak ilyet és választ sem kjaptam ebből kifolyólag...
    Na szóval lássunk neki... Van egy "szuper" routerem (E-tech RTBR04)
    mosz szereztem... bevan álítva megy a net meg minden ahogy kell de egy igen zavaró problémám van. mégpedig nem megy a mIRC...
    olyan formában hogy felmegyek ircNETre és beírom hogy /j XYZ és az ott "lakok" MSNen mondtk nekem hogy felmegyek én és ott is vagyok...
    ez érdekes mert én ahányszor próbálok csatlakozni a szobába sose mtörténik semmi... nem ír ki a statusba se semmit mintha be sem írtam volta pedig belép csak én nem látom a szobát mintha benn sem lennék...
    kipróbáltam ezekután hogy /msg #XYZ blablabla és szépen be is üzente a csatira úgy hogy én bent sem vagyok gyakorlatilag vagyis bent vagyok csak én nem látom az egész szobát... ez hogy van? 6666 és 6667 port engedélyezve van valaki 113asat is mondott azt is engedélyeztem stb..
    mi lehet a bibi? előre is köszi skacok (beírtam már SEGÍTSÉG szobába is mert végülis mind2 helyre kapcsolódik) örülnék ha segítenétek
  • Szamee
    #38
    Szevasztok!
    Van egy nagy gondom. Három gépet akarok hálózatba kötni ( egy xp és két win98) egy D-link DI-604es típusú routerrel. Az a helyzet hogy nem akar összejönni. Ha valaki tudna nekem egy részletes leírást adni nagyon megköszönném! ELőre is kösz!
  • Tanis
    #39
    Sziasztok!
    nekem van egy nagy próblémám!
    nah szoval van egy SMC routerem amire 2 gép van kötve eddig midnen oké megcsináltam emgy minda kettőn a net. és ezután van a hiba a belső tűzfalát a routernek bekapcsoltam a windowsét emg ki mer azt modnták így kell. és a routerem olyat csinál hogy a net 3-4-5 óránként lekapcsol. kilép msnből a böngészőben nem megy a netezés dc leáll. nah mondom oké berakom a cd-t a telepítőjét majd felnyomtam a neten gratulált hogy van ent. és újra indítottam volt net. nah de ezt már vagy 15jére jácca el velem és már nagyon idegesít vmi megoldást vagy beállítás lehet a gondja mondjatok vmit rá légyszi mer már kezd el menni a remény is
    igaz holnap viszem be és adank egy másikat hogy az jó-e de akkor is légyszi adjatok tanácsokat tippeket hogy mi lehet a gond és hogy tudom megcsinálni
    köszi előre is
  • ibrik
    #40
    Ha jól sejtem, ADSL neted van.
    Valószínűleg valahol a router beállításaiban úgy van belőve, hogy X idejű inaktivitás után automatikusan lekapcsolódik a netről a router.
    Ha viszont nem ADSL-ed van, akkor lövésem sincs, mi lehet a baj.