3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • tomo
    #214
    nem tunik markasnak.
    inkabb zyxel 334wt
    asus wl-500

    http://forum.hwsw.hu/index.php?showforum=25
  • admi
    #213
    Sziasztok! A Dialcom márkájú WLAN routerekről mit tudtok mondani? Jónak számít? A neten nincs semmi info sajnos. Azt sem tudom, milyen gyártmány. Várom a választ.
  • vjanika
    #212
    Szerintem próbáld meg a firewall alatt a parental controllal :-) Itt beállítod az IP-t amit nem akarsz kiengedni és lent a Custom Blocking Options-nál megadod a teljes port-tartományt, vagy csak azt amit blokkolni szeretnél.
  • Max7
    #211
    Sziasztok! Nem tudja valaki megmondani hogy az SMC7004VBR-es routeremben hol tudnám letiltani vagy csak 1 ipre engedélyezni a netet (hálózat attól még legyen tehát nem teljesen akarom letiltani!
  • zico87
    #210
    Én is a Linksys-t ajánlom,de azért az SMC se olyan rossz !!
  • izb
    #209
    kettő közül mindenképp a Lynksist válaszd.
  • DDE
    #208
    Hali!

    Router vétel elött állok. 2 típusra szűkült a választás : Linksys BEFSR41 v. SMC BR14UP.
    Mit javasoltok? Esetleg valami más?
    Otthonra lesz 2-3 gép + ADSL kapcsolat.
  • tomo
    #207
    felezett memoria, vxworx oprendszer , csak gyari firmwarerel "megy". vagyis nem megy mert sok gond van vele.
    egyszoval minden elonye elveszett, ami eddig volt.
    szo szerint egy kinai fossa valt.
  • vjanika
    #206
    Ezt is jó tudni. És mitől lett ultra gagyi?
  • tomo
    #205
    lynksys wrt54g tipust ne vegyetek, ultra gagyiva tettek a most kaphatokat! v5 szeria.
    gyakorlatilag hasznalhatatlanok.
  • vjanika
    #204
    UTP kábel Max 100M jelerősítés nélkül. Wifi-vel pedig vigyázzatok, mert ha sok a fal, akkor nem látjátok majd a Wifi Router-t. Ha vezetékes router-t vesztek, akkor Pl. egy SMC 7004VBR is megteszi, ez most kb 6000-8000Ft között mozog. Egy Wifi router már drágább. ezek közül a Linksys WRT54G 54Mbps vagy az SMC WBR14T 108Mbps-t megfelelő. Ezek 16000Ft környékén mozognak.
  • vjanika
    #203
    Router linket mutat? Ping-elni tudod? az ip biztos jó? Resetelni próbáltad már?
  • baca01
    #202
    hali!
    van egy smc vbr7004(barricade) routerem és az a gondom h nemtom konfigolni mer nemtok belelépni a routerbe....hiába írom be az explorerbe a router ip-jét nem találja sajna pedig egyszer már sikerült:(
    mi lehet a gáz? plz help
  • Kovsebi
    #201
    Surecom EP-4904SX tipusu routere van valakinek?
    Ezen szeretnék portot nyitni... De nem megy
  • Anklar
    #200
    hali segítség tud valaki segíteni? vettem egy stlab broadband routert és nem igazána akar menni rendesen, nem megy vele a net :( amit meg adtak hozzá leírást az hót angol és win98 ra van optimizálvan nem xp sp2 re :( help plízzz!!! ha van vmi jó leírásotok esetleg tudtok csinálni képekkel is akár küldjétek el az [email protected] címre köszi előre is
  • mad mind
    #199
    Sziasztok !
    Van egy GN-B49G tipusú routerem. A probléma az, hogy a közvetlenül rákötött gépen nem lehet elérni semmilyen Http szolgáltatást. Minden más dolog ftp,torrent stb. megy. A routerre még három másik gép is csatlakozik wireless kapcsolaton, amelyeknél semmilyen probléma nem lép fel.
    Mi történhetett?
  • Snecie Smicie
    #198
  • Snecie Smicie
    #197
    Helo

    Na a problémám : DC++ -t használok, és mióta meglett osztava az ADSL rúterrel 2felé (SMC rúter, kb 10k..) , azóta nehezen találok megoldást a portos témára.
    Csak passzib módban tudok keresni az össze hubon. Mit állítsak, és hol, hogy aktiv tudjak lenni?
  • BaloghAdam
    #196
    Helló mindenkinek. Egy kérdésem lenne! Szomszédommal közösen akarunk Adsl internetet, és ezért egymás közötti hálózatot szeretnénk kiépíteni. Milyen lehetőségeink vannak? Gondlokoztunk kábelesen, de a vezeték nélküli hálózat jobb lennne. Mind a két megoldás érdekel, ha kábelen kötjük öszze egymást, mennyi a utp kábel "hatótávolsága"? Vezetéknélkülinél milyen berendezésből mennyi kell?

    A válaszokat előre is köszönom!

    Balogh Ádám
  • tomo
    #195
    kivancsi leszek kapsz e erre valaszt, mert en egy kukkto sem ertek abbol amit irsz.

    meg azt sem ertem, hogy miert nem dugod a routerbe a adsl modembol kijovo kabelt, a 3 gepedet meg mind a routerbe?

    sztem ez lenne a kezenfekvo megoldas. es akkor mindegyiken lenne net es latnak is egymast.
  • soulhunter
    #194
    van 1 problémám
    vettem 1 routert
    nincs hozzá kézikönyv,se semmi,csak 1 doboz,meg rajta 5 lik :)
    az 1ikbe megy a net,mert az külön van,aztán 4 lik a 4 gépnek
    namost:
    az alaplapomon 2 hálocsati van
    azt akarom elérni,hogy:
    1: a net ne legyen megosztva, ezért a DSL modem megy a nvidia hálocsatiba
    2: a marvell gigabit csatiba menjen 1 kábel a routerből,de azt KEZELJE IS A WINFOS!!!
    3: a másik 2 routerra kapcsolt gép is lásson engem,necsak 1mást lássák

    szal itt az egész lényege,h netezni is akarok,és háloban is akarok játszani EGYSZERRE

    azért fordulok segitségért,mert már mindent kiprobáltam
    engedélyeztem mindent,mindenki ugyanazt állitotta be,hid kapcsit is varázsoltam,és semmi :(
    csak ugy műxik,ha a net helyére nyomom be a routerből jövö kábelt,de akkor meg net nincs,szal paff van :(

    segitségetek előre is köszi
  • Delphin137
    #193
    Sziasztok!

    Vettem egy Dialcom BBR-1500-as routert. Bekötöttem, hardverileg úgy néz ki, hogy minden ok. A router konfigjában viszont azt írja, hogy a gateway nem elérhető. Hiába futtatom végig a beéllításvarázslót, nincs kapcsolat.
    Mi lehet a gond?

    Előre is köszönöm!
    Üdv:
    Delphin
  • tomo
    #192
    kosd a geped kozvetlenul a netre, a routert addig hatastalanitsd. majd ha sikerult megoldanod a problemat, akkor probald meg beallitania routert.
  • freestyler8
    #191
    csákány!

    Van 1 "kis" problémám amire még senki nem adott nekem használható választ:

    szóval meg van osztva a net routerrel: Mercury KOB BR100, és használom a Norton 2005hun vírusírtót aminek ugyebár beépített tűzfala van. A Win tűzfala le van tiltva.
    most jönnek a gondok: akármilyen portokat engedélyezek a routeren nem működnek..
    pl: msn 7.5...engedélyezem a portokat a router tűzfalán és a nortonba de semmi --kifagy bejelentkezésnél az msn---
    így szinte 1ik programot sem tudom használni ami különféle ki nem nyitott portokat használ...gondolok itt pl: Azureus...
    le lehet tiltani valahogy a norton tűzfalát? (hátha az a gázos)
    vagy ha bekapcsolom a win tűzfalát akkor az tiltja automatikusan a nortont?
    már minden fórumon próbálok választ kapni de eddig semmi...
    Remélem tud vki kielégítő választ adni hogy mi lehet a probléma.
    PLS Help me!
    előre is kössz.
  • Tomyy
    #190
    Morpheus, megkaptad az msn cimem?
  • tomo
    #189
    linksys wrt54g es GS routereire keszult dd-wrt hyperwrt openwrt firmwarekkel lehet csak kell egy kis utanajaras.
    TC nek traffic controlnak hivjak az eljarast.
    itt van nemi info rola http://www.rns-nis.co.yu/~mps/linux-tc.html

    ( ezeken a routereken linux fut , de a legujabb hardvervaltozatain sajnos mar nem )
  • Terayon
    #188
    Nézd meg ezt
    1.9.5.0 firmware beállításainál már állítható ip,illetve port alapján a sebesség a `Bandwidth Management` menüpont alatt.
  • HITMorpheus
    #187
    Nincs.
  • Doug
    #186
    Sziasztok!

    Van olyan wi-fi router amin be lehet állitani, hogy a csatlakoztatott pc-k közül melyik milyen sebességgel tölthessen?
  • HITMorpheus
    #185
    Este, ha hazamegyek, akkor majd megoldjuk msn-en. küld el privátban a címed
  • Tomyy
    #184
    Valaki segitsen, lécci!!
  • tomo
    #183
    esetleg probald meg az alhalozati maszkot 255.0.0.0 ra allitani
    :) (barbar modszer de hatha bejon )
    vagy azt a belso ip cimet add meg a gepednek ( tcp / ip , a halozatok tulajdonsagaiban vagy merre ) , amit amugy is megkap a routertol.
  • The Fugitive
    #182
    Hy!
    adok neki fix IP címet, erre azt írja ki, hogy:
    "Érvénytelen az IP cím és az alhálózati maszk kombinációja. Az IP cím állomáscím részében az összes bit 1-re van állítva. Adjon meg érvényes IP-cím és alhálózati maszk együttest."
    én már kezdem feladni.... :(
  • Tomyy
    #181
    Szeva Morpheus!

    Ezt találtam:
    Soldier of Fortune II: Double Helix relies on Internet communication via the IP protocol and UDP ports 20100-20112 (inclusive). These are the ports that the game uses for connection, message of the day, server browsing, and so forth.

    Most mit csináljak? Gondolom a 20100-20112 a port, de ezt hogy lehet kinyitni?
  • HITMorpheus
    #180
    Megnézed a játék manual-ját, vagy fellépsz a honlapjára. Ott biztos megtalálod. Vagy írd be a Goggle-ba a játék nevét és azt hogy port, biztos dob ki találatot.
  • Tomyy
    #179
    OK. És hogyan deritsem ki hogy melyik portot használná? És hogyan engedjem be?
    Nem igazán értek ehhez...
  • tomo
    #178
    ha nincs routered, akkor a tuzfalad blokkolja a bejovo kapcsolatot, deritsd ki a jatek vagy a jatekszerver melyik portot hasznalná, es azt a portot engedd be a tuzfaladon.
  • tomo
    #177
    a gepedben levo halokartyanak adj fix ip cimet. es csiribi , maris beirhatod.
    192.168.2.x
    x helyere 2-253 ig szamot.
  • The Fugitive
    #176
    Van egy kis gond! ha nem fix IP-m van, akkor hogy irjam be utolsó pár számjegynek?
  • Hunter of Deer
    #175