3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • Max7
    #294
    hát figy a router max magát a protot tudja visszafognai amin kommunikál az msn ezt kéne megtudni hogy mi az a port :) álícsd be hogy a 1-63000-es portig nyitva legyen mind :D és az a biztos úgy minden müködni fog :)
  • MadJani
    #293
    Én is szerettem volna a MSN-re fogni :), de sajna router nélkül megy egyböl.
  • Max7
    #292
    ez érdekes akkor elvileg a freemailnél van a hiba! az msn az náűlam is szokott ilyeneket csinálni! van hogy fél napig nem enged be!
  • MadJani
    #291
    Ez elméletben igez, de ha kiszedem a Router-t, és az egyik gépet direkbe kötöm az ADSL modemhez, akkor mind a 3 megy.
    A Messenger-nél mint irtam, a Windows messenger 4.7-es azt hiszem ami alapból felkerül XP instalkor nem támogatja a videobeszélgetést, igy le kellett szedni az MSN 7.5-öt. Azóta bejelentkezni sem tudok :) A vizsgálat pipát rak mindenhova és mégsem enged be.
    Freemail-nál az a furcsa, hogy pl. a kepfeltoltes.hu-ra tudok feltenni képet Router mögül is.
  • Max7
    #290
    elvileg ezekhez semmi köze nincs a routernek! nem tudom milyen virus irtód van de amikor beiktatod a routert akkor példáúl a norton tűzfal ujrakonfigol mindent! namost lehet hogy az ujrakonfogolt beálításokban nincs kiengedve a widóz a mesenger és az explorer ezért lehetnek ezek a gondok! a freemail az kizárt hogy router probléma lenne mert alapból a 80-as port szabadá van téve a böngészőknek!
  • MadJani
    #289
    Sziasztok!

    Egy kis segitség kellene nekem, mert sajna nem találom a megoldást.
    Van egy X-Micro WLAN 11g Broadband Router-em és egy T-Online-os ADSL-em. A net megy rendesen, de sajnos nem igazán tudom a Routert beconfigolni. Konkrétan eddig 3 olyan dolgot találtam ami a Router kihagyásával megy, de vele nem.
    1,Windows Update
    2,MSN Messenger 7.5 (Az a lap messenger ment, de az nem tudott videobeszélgetést)
    3,Freemail-hoz nem tudok file-t csatolni

    Gondolom be lehet állitani a Router-t, hogy ez mind menjen vele egyutt is, csak sajna nem jöttem rá a hogyanra. Ha valaki tudna nekem segiteninagyon boldog lennék.
  • gordonmail
    #288
    Üdv emberek.
    Nekünk van már 1éve egy Wi-fi hálónk, ebben én netet osztok egy D-Link DI-604-es Routerrel, az Acces Point meg egy DWL-700AP volt, na ezt cseréltem le a http:\\wlan-ok.hu -ról vett AW-6200R- re. Tökéletessen működik, de a Routert a Wi-fi kliens gépek nem lássák, a helyi hálóban pedig tökéletes minden, az új AP-val midnent tudok húzni maxxal. Beállítás gondok akadhattak szerintem, a Gateway-al is szarakodtam már, de semmi. Ha valaki tud magyar nyelvű leírást erről a ritka egyedről, AP-ról, kérem adjon Linket, vagy írjon a [email protected] -ra.
    Nagyon megköszönném :)
  • janyikzs
    #287
    Meg fogom nézni, de most nincs bekötve a router, mivel nem boldogultam vele, egyenlőre kiiktattam.
    1. "a router gépként látszódik" (ez oké)
    2. "router mögé nem látnak be hogy hány gép van mögötte" (ez is oké)

    Nem is ezek ellenkezőjét állítottam, hanem azt, hogy router mögül a gépem IP címét (pl. a munkahelyem szervere) 192.168.0.x-nek látja, nem pedig a valós 84.0.x.x-nek (kábelnet, dinamikus IP).

    Számtech. boltban azt tanácsolták erre, hogy keressek rá a gugli-ban (pl. hide local IP), hogy hogyan tüntessem el a hálózati IP címemet, mert akkor már a valósat adná kifelé. De nem jutottam előbbre.

    Azt még nem írtam, hogy FTP-én keresztül csatlakozva szerverekhez jön elő az, hogy a local IP címet mutatja magából. Hagyományos webes felületen keresztül lehet, hogy jól működik, de ott nincs is problémám, mivel nekem teljesen mindegy, ha jól működik.
  • Max7
    #286
    akkor az a rendszergazda ismerősöd nem szakember! ugyanis a router gépként látszódik és a router mögé nem látnak be hogy hány gép van mögötte!

    http://www.cmyip.com/ itt nézd meg mi az ip-d és létszives print screent rakd be ide a fórumba!
  • janyikzs
    #285
    Egy rendszergazda ismerősöm szerint ez a Router előnye/hátránya, mivel a szolgáltatók is ebből látják, hogy te az interneted otthon megosztod! Bár nekem nem ezért kellene (de komolyan)!
  • janyikzs
    #284
    Pedig nincs kizárva, sőt biztos!!!
  • Max7
    #283
    mindegy milyet veszel! csak tudd használni! ezek mind ugyan azt tudják! csak valamelyik többet de annak az árában is látszik...
  • Met
    #282
    Sikerült megtalálni a pcmaci kártyához az "utp adaptert":)
    De továbbra is vezeték nélküli megoldás kell nekem.
    Nézegettem az Asus cuccokat router , adapter
    vagy esetleg ez

    szerintetek érdemes Asus cuccot venni? chellohoz kellene
  • Max7
    #281
    persze :) először is fogsz egy csillagcsavarhúzót! utánna kikapcsolod a géped majd áramtalanítod a főkapcsolot ezután kihúzól minden kanózot a gépedből! utánna leemeled az asztalról és olyan helyre teszed ahol stabilan megmarad a gép! ha ujtipusu házad van nem több mint 5-6 éves akkor a hátoldalán találsz 4 csillag alakú csavart! abból csak 2 csavarj ki lehetőleg egy oldalon! ovatosan húzd le az oldalapját hátrafelé! nézd meg hogy hozáférsz-e mindenhez rendesen ha nem tedd visza ugyan ilyen ovatoságal és szedd le a másik oldalt!

    ha ezzel készvagy jöhet az izzasztó feladat! keresd meg azt a kártyát amibe a hálózati kábelt szoktad dugni (most jön a zsákbamacska ha alaplapi a hálókártyád akkor ugrott ez az 5let) szal ha nem alaplapi akkor találsz a kártya teteje felé egy csavart ami rögziti! azt is csavard ki majd ovatosan emeld ki a kártyát bátran mert kicsit szorul! majd tedd egy másik ugyan ilyen hoszúkás általában fehér foglaltatba majd járj el ugyan úgy ahogy leveted szal tegyé vissza minden csavart dugd vissza a géped és indícsd el! ha nem müködik szolj megnézzük mi lehet még a probléma!

    bocs ha hosszúra sikerült :)
  • zuji01
    #280
    bocsi ahoz béna vok, le tudnád írni? köszi
  • Max7
    #279


    tedd át a hálkókártyád másik slotba hátha ez megoldja!
  • zuji01
    #278
    épp ez a baj, hogy nem t'Ok csinálni protokollt emiatt a hiba miatt...
    Különben újraínditottam a hálózati szolgáltatást és eltűnt a hibaüzenet viszont protokollt már nem adahtok hozzá...
  • Max7
    #277
    adj hozzá egy tcp/ip protokolt és abban tudod majd az ipt beálítani azaz ha dhcpt alakalmazol (autonata ip kiosztást) akkor ne legyen beirva ip cím
  • zuji01
    #276


    A router lerása azt írja, hogya helyi kapcsolatnál át kell állítanom az ipt arra, hogy automatikusan "kérje" a router de vmi okból a hiba miatt nem t'om. Emiatt nem t'ok felmenni routerrel a netre mert kitalálja a gép, hogy hibás a helyi kapcsolat.Tujda vki mit lehet ezzel kezdeni? köszönöm előre is.
  • Max7
    #275
    az kizárt hogy a hálózati ipcímed mutatja ki!
  • janyikzs
    #274
    Sziasztok!

    Van egy DLink Routerem (DI 604-es)

    A kifelé mutatott IP címem a hálózati IP cím (pl. 192.168.0.x), de én az igazi IP címemet akarom, hogy mutassa kifelé! Hogyan tudnám ezt megoldani???
  • izb
    #273
    az esetek 90% beípített antennával rendelkeznek ezek a kártyák
  • Metwork
    #272
    Nemtudom milyen gyártmány, nem otthon vagyok:)
    Azért kérdeztem, hogy van e hozzá ezekhez antenna vagy valami mert árlistákban csak a kártya van a képen.
    Este megnézem mi az meg nincs e meg a további hozzávalók. Ha mondjuk megvan az antenna hozzá akkor elvileg ha veszek egy rádios routert működni fog egyszerűen vagy lehet a kettő nem kompatibilis?
  • Mihail
    #271
    pcmacia wlan kártya? ha wlanos kari, akkor vagy beépített antennája van vagy külső (ez lehet hozzákapcsolható, de lehet egybeépített is). nem egyszerűbb a gyártó honlaján megnézni? ha pedig sima lan kari, akkor ált.ban van egy adaptere aminek egyik vége a pcmcia karihoz csatlakozik, a másikon egy utp kábelt fogadó ház figyel
  • Metwork
    #270
    Van egy pcmaci kártya a gépben (most nemtudom milyen típus) de ahhoz nem kell valami antenna vagy akármi?
  • Max7
    #269
    smc 7004 vbr -router ami most nagyon megy a piacon ennek nincs wlanja de ez 6e btto!

    a wlanos router olyan 12btto-ért lehet kapni (legolcsobat)

    olyan nincs hogy szar és lasítja a netet!

    olyat tudsz beálítani elvileg hogy csak bizonyos ip-re osza ki a netet és a szomszéd már 50m-en tul van szal nem hiszem hogy a neted fogja lopni no meg a falak meg az árnyéklolás .... :)
  • Mihail
    #268
    Nem lehet ilyet mondani hogy ez a tuti vagy az a tuti. Ha hatdvert akarsz vásárolni, akkor fogod magad és megnézel külföldi fórumokat cikkeket.
    www.chip.de(van aki szerint nem hiteles, nemtom nekem segített); googleba beírod hogy router review vagy broadband router, stb..

    Nekem jó tapasztalatom van az edimaxokkal, de van aki meg fikázza őket. Általában mindegyik nagyobb hálózati eszközöket gyártó cégnek van olyan modelle ami elfogadható (3com, smc, dlink stb).
    Most akkor ha jól értem azt akarod, hogy az asztali utp patch kábellel kapcsolódjon a routerre, a noti meg wlannal? Mert akkor usb-s bizbaszokat kell baszoganod, hanem veszel a notiba egy pcmcia-s wlna kártyát, vagy usb-s wlan sticket. De sztem jobban jársz ha veszel egy hoszabb utp kábelt és a notit is bekötöd, mert egy wlan kari notiba az minimum 6ezer, egy wlanos router meg gondolom minimum 10-12nettó (de nemtom a hazai árakat->nézd meg depo.hu-n).

    Ja és a titkosítással is el lehet ügyeskedni 1 kis időt. Kell kulcsokat generálnod és azokat a notiba beadni. Ezekről szintén találsz leírást a neten.
  • Met
    #267
    Szeretnék routert venni chello-hoz.
    Lenne pár kérdésem.

    - Az első a szokásos, melyiket érdemes venni?:) Ha lehet ne legyen a legdrágább de ne is lassítsa a netet mert gagyi.

    - Aztán, ugye van a router amibe megy a hálókábel, az klónozza az ip-t. Adnak hozzá olyan usb-s vevő biszbaszt amit a laptopba kell dugni vagy külön kell megvenni?
    Az asztali gép továbbra is kábeles módon csatlakozna.

    - Szükséges e az optikai rálátás, hogy ne szakadjon meg a kapcsolat, max 7 méter lenne az áthidalni kívánt távolság, 2 fallal körítve.

    - Le lehet e védeni valahogy a "netet", hogy a szomszéd ne az enyémet használja?:)

    Azthiszem ennyi lenne egyenlőre:)
  • gordonmail
    #266
    http:\\google.com
  • Mihail
    #265
    akkor megégetem a rendszergazdát azzal előre jutok?
  • Thanatos
    #264
    nem tudok németül és utálom a németet szal ezt passzolom
  • Thanatos
    #263
    ha nem engedi akkor meg nem fogsz tudni belépni onnan, ennyi...
    mongyuk normális helyen csodálnám is ha belehetne akárhonnan :)
  • Mihail
    #262
    gondolod nem próbáltam?
  • Thanatos
    #261
    megprobálsz rákapcsolodni..., amugy a rendszergazdi korlátozhatja akár ip vagy maccim alapján is a hozzáférést, márha rendes router, vagy esetleg külön szervergép :)
  • Mihail
    #260
    egy csajnak a gépe meg egészen más gateway-en keresztül kapcsolódik.. a pöcsbe csínálták ilyen bonyira a rendszert..
    ilyet se láttam még vmi Fritz box a neve ennek az adsl modemnek v mia ráknak
  • Mihail
    #259
    ha tudom egy router Ip címét, azonban azt nem hogy melyik helységből lehet hozzáférni közvetlenül, szerverszoba vagy bárhonnan, akkor hogyan deríthetném ki?
    van olyan beállítás hogy csak közvetlenül a szerverszobáról rákapcsolva lehessen beleturkálni? mert ugye a gépek mind switcheken keresztül kapcsolódnak rá a koleszomban..
  • FOCUS ST
    #258
    Oké köszönöm a segítséget!!!
    Ma nem biztos de holnap megporobálom beállítani és majd jelentkezem!
    Kösz még egyszer!
  • Max7
    #257
    hagyd a dhcpt a francba! álícs be ipcímeket a gépeknek maszk a 255.255.255.0 átjárónak meg a router ip-jét! és ha azt akarod hogy a netet is el lehesen érni minden gépről akkor az elsődleges dns-be szintén ird be az ip cimet (routerét)!
  • FOCUS ST
    #256
    Igen, de nekem jo máshogy is ha lehet csak működjön!
  • Max7
    #255
    "conceptronic" - - ezt nem ismerem de dhcp serveren keresztül akarod hogy lássák egymást a gépek?