3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • gadna
    #734
    Köszönöm a segítséget!
  • tomo
    #733
    amik hibasak/hianyosak voltak homless leirasaban:

    Device IP Adress: 192.168.1.1 a routered cime, ezen ered el a belso halorol a konfiguracios beallitasokat .

    ssid: ez a wlan neve. ezzel azonositja magat a wlanod.

    access control, meghatarozhatod, hogy a lanon kapcoslodo gepek milyen idoben hasznalhassak a netet, mely oldalak legyenek letiltva. ( altalaban )

    virtual server ( ez kell a portforwardhoz , hogy aktiv lehess kulonfele alkalamazasokban ( aktiv = kulso gep lassa egy bizonyos benti gep egy bizonyos portjat ) p2p alkalmazasoknal hasznos.)

    DMZ a belso halozat 1 gépét ( altalababan 1 et ) kiloksz a netre vedelem nelkul , mielott ezt hasznalod a nevezett gepen aktivalj tuzfalat!

  • homeless
    #732
    hostname: a géped neve(szerintem hagyd üresen)
    domain név: a géped domain neve. pl.: en.gepem.hu(ezt is hagyd üresen)
    a router-ed ip címe 192.168.1.1
    alhálózati maszk: 255.255.255.0
    vezeték nélküli kapcsolat: engedélyezés/tiltás
    ssid: ezt nem tudom mi
    9-es csatorna
    wep: titkosítás amit a wireless használ

    dhcp: dinamikus ip cím kiosztás. Szóval nem te adsz címet a gépeknek, hanem a router.
    acces control: nemtudom mi
    virtual server: Talán ftp,http, stb szervert lehet beállítani, de ezt nem tudom pontosan.
    DMZ: demilitarizált zóna. A belső hálozatot lehet vele elszigetelni.
    Device admin: nincs ötletem. Talán itt lehet lejelszavazni a routered.
    Status monitor: Monitorozza a forgalmat.
    Dynamic routing: dinamikus útválasztás. A router dönt.
    Static routing: statikus útválasztás. Gondolom neked kell kézzel megírni az útvonalakat.
    Special app: Gondolom speciális alkalmazások.
    log: naplózza a dolgokat.
    ddns: dinamikus dns. Ha dhcp-n keresztül kapod a címet akkor érdemes használni. Szóval állandó domain neve lesz a routerednek, meg szerintem a gépeknek is. Ha fix ip-d van, ami elég ritka, akkor nem sok értelme van.
    Wireless: Gondolom a vezeték nélküli dolgokat lehet állítani.

    Nem volt még dolgom vezeték nélküli routerrel, de a legtöbb beállítás a sima routereknél is megtalálható.
  • gadna
    #731
    Hali

    Van egy wrouter, amire ha bejelentkezek az első oldalon ezek jelenek meg, kérdésem lenne, hogy mit is jelentenek ezek:

    OnePage Setup

    Host Name: ………………… (Required by some ISPs)
    Domain Name: ……………… (Required by some ISPs)
    Device IP Adress: 192.168.1.1
    Subnet Mask: 255.255.255.0
    Wireless: x – Enable x – Disable
    SSID: ………………………
    Channel: 9
    Wep: x – Mandatory x – Disable WEPKey setting


    És plusz még ezek a menüpontok vannak, ha erről még szolna valaki, hogy melyik menü nagyjábbol mit jelent, vagy pedig egy linket, ahol utána tudok nézni. Az angolom nem megfelelő ilyen olvasmányokra.


    DHCP Setting
    Acces Control
    Virtual Server
    DMZ Host
    Device Admin.
    Status Monitor
    Dynamic Routing
    Static Routing
    Special App
    Log
    DDNS
    Wireless
  • homeless
    #730
    Nem. Más is lehet a gond. Ezt csak azért gondoltam, mert a kábeles neteknél így működik. De megpróbálhatod azt is, hogy nem dugod be a wan portba a kábelt, csak a 2 lan portba a 2 gépet, és így próbálod a gépekről pingelni egymást, és a routert. Ha a gépről nem tudod pingelni a routert akkor nem a mac címmel lesz gond.
  • DarkHorSe
    #729
    koszi es szerinted csak eza mac cim lehet a gondd?
  • homeless
    #728
    Ja azt kihagytam, hogy ha kézzel akarod beírni a mac-címet(fizikai cím), akkor a futtatásba beírod, hogy "cmd", majd lefuttatod. Itt kiadod az ipconfig /all parancsot és a fizikai cím részt bemásolod a routered configjába.
  • homeless
    #727
    Ha kábeles neted van akkor a hálókártyád mac-címe van beregizstrálva a szolgáltatódnál. A legtöbb routeren van olyan funkció, hogy a mac-címet a gép hálókártyájáról másolja. De beírhatod kézzel is.
  • DarkHorSe
    #726
    lenyeg hogy reseteltem a router beallitasokat es ugyanazt megcsinaltam mint 1 hete(lefuttattam a pppoet a router beallitasnal felh. nev es jelszot beirtam) es ment a net, most meg nem megy, lehet hogy a router reset visszaallitott vmi beallitast ami miatt most nem megy.Tehat azutan hogy megcsinaltam ezt a pppoet kell meg vmi fontosat beallitani a routeren hogy mennyen a net?Egyebkent a net megy szal nem azzal van a gond.
  • izb
    #725
    kábelnél a modem az amit regisztrálnak a szolgáltató központban.
    azon kívül nem kell név és jelszó.
    Nem igazán érthető a problémád.
  • DarkHorSe
    #724
    sziasztok , nemtudom johelyre irok e de lenne egy olyan problemam a routerrel hogy multheten meg tokeletesen mukodott(lefuttattam a pppoe-t , felhasznalonev, jelszo megvolt es utana magatol felconnectalt) ma viszont nem indult el amikor ujra bedugtam.Lefuttattam ismet ezt a pppoe-t de ez sem segitett.A netem egyebkent kabeles, nincs modem de felh. nev es jelszo kell a netre valo csatlakozashoz.Namost a 2 gepre automatikus ipcim keres van beallitva es ez megis tortent xxx...2 a masik pedig xxx....3 a router pedig xxx....1.A nettel sincs gond mivel az egyik geprol router nelkul lehet csatlakozni a netre viszont routerrel egyikkel se.Szoval csak a router beallitassal lehet valami gond.Azonkivul hogy lefuttatom ezt a pppoe-t kell e meg beallitani valamit?Ez lenne a problemam ,legyszi ha tudtok segitsetek.Koszi
  • XbandX
    #723
    Egyébként nem valami bonyolult megcsinálni egy Lan hálózatot csak a modemet kell felismertetni a routerrel....majd az alhálózati maszkok szerint kiosztani a gépeknek az ip-címeket, jobb esetben még ezt sem mer a router magától csinájja és csak "next,next,finish";D
  • XbandX
    #722
    valszeg smc-t fook venni mer annak elég nagy neve van....meg azér 5év gar sem rossz....azér köszi
  • tomo
    #721
    es sose tudjuk meg hogyan.
  • ffxi
    #720
    +oldódott gyerekek!
  • MiloShee
    #719
    Elvileg a router mindenféle kábelt lekezel ügyesen ,okosan :)
  • homeless
    #718
    Vegyél linksys-t. Az általad felsoroltak közül, csak d-linkem volt, de rosszat nem nagyon tudok mondani róla.
  • homeless
    #717
    :DDD
    Válts szolgáltatót. Vagy vegyél egy ipv6-ot támogató routert, mert nem hiszem, hogy ez a router ilyen tunnelezést meg minden szart meg fog csinálni.

    A két gépen a hálókártyák, hogy vannak beállítva? Meg ha a router ip címe 192.168.0.3 akkor minek a 192.168.0.1-et adtad meg átjárónak? A router ip címét add meg vagy semmit. Gépet úgy kell beállítani, hogy mondjuk 192.168.0.2 az ip cím, ua. az maszk mint a routeren, alapértelmezett átjáró pedig a router ip címe. Attól is lehet lassú a kapcsolat, hogy kereszt kábellel kötötted össze a gépet a routerrel(elvileg nem is kéne látnia).
    És az internet fül alatt mi van? Kiírja, hogy milyen címet kaptál a szolgátatódtól? Mert ha igen akkor jó lenne látni, hogy milyen formába írja ki. Mert ha kiszedi az ipv4 fejlécből a címet(87.229.18.34) akkor elképzelhető, hogy működne a dolog.
  • XbandX
    #716
    bocsi ciscora nem telik:D:D:D:D
    a másik zsebembe maratt azt meg kimosta anyukám:D
  • Pharaoh
    #715
    Szerinted mindegyik rossz? Nekem az SMC-vel semmi bajom.
  • tomo
    #714
    csodálkoznék, ha egyáltalán kapnál rájuk szavazatot
  • XbandX
    #713
    sztetek melyik a jobb D-link v. Smc v. Edimax amelyik több voksot kap azt veszem meg....szal léccike szavazzatok......
  • tomo
    #712
    rakerestem, ez valamifele ipv6 os cucc.
    sajna ehez nem ertek
    itt egy wikipedia link
    http://en.wikipedia.org/wiki/Teredo_tunneling

    valami nagyon speci szolgaltatod lehet.
  • ffxi
    #711
    Hát ez az:((((
  • tomo
    #710
    jézusom mik ezek a pseudo interfacek?
  • ffxi
    #709
    törölt hozzászólás
  • tomo
    #708
    automatic obtain from server.
    ( vagy ipconfig /all a parancssorba ( futtatas cmd ) es abbol kinezed a szolgaltatod dns et. de ez csak akkor mukodik, ha a geped kozvetlenul a kabelmodemhez csatlakoztatod )
  • ffxi
    #707
    törölt hozzászólás
  • ffxi
    #706
    Rúternek a beállításai sem tudom betölteni: 192.168.0.1 ezt kb. 10perc alatt tölti be, lassabb mint dial-up.
  • ffxi
    #705
    Hoppá! Ha WAN-ba dugom, akkor mind2 PC-nél érzékeli a net kapcsolatot, de annyira lassú, hogy nem tud csinálni semmit. A wi-fis PC-nél kiírja: Signal streng: very low Eddig piros X volt a kapcsolat.

    Előre nem haladtam:(
  • ffxi
    #704
    Hát akkor hogy tudok most is azon netezni? A közelebbi PC az vonalas..
  • Pharaoh
    #703
    Az újabb cuccoknak már mindegy. Legalábbis így hallottam és ment is cross kábellel.
  • tomo
    #702
    ja es a router es a gep koze nem cross wired kabel kell.
  • tomo
    #701
    hat szerintem meg a wan ba kell dugni a modemet.
    a routerben meg kivalasztani am egfelelo autentikaciot dhcp ,pppoe ,akarmi.

    az lehet hogy ha kabeles vagy a kabelmodemed ki kell kapcsolni , majd a routert bekapcsolni, es utana a modemet, igy a modem felveszi a router mac cimet.
  • ffxi
    #700
    Ok! Közben rájöttem. Nem WAN-ba kell dugni a modemet, hanem LAN-1 és LAN-2 jön ki a cross wired PC-be.

    És a messzebbik PC-t nemtok sehogy sem netet csinálni:(
  • ffxi
    #699
    HELP!!!
    Allnet0276 vez-nél rúterem van és hozzá 1db Allnet0271 kari, net kapcsolatom kábelNET, ami fix ip-t jelent.

    Első kérdésem még nem wi-fi, hanem a vezetékes géppel hogyan létesícsek net elérhetőséget: modem->rúter WAN vagy LAN dugó hely?
  • nímó333
    #698
    valaki eltudja magyarázni hogyan működik ez a DMZ?
  • Richard90
    #697
    na arra is gondoltam (zyxel-re)
    kösz az ötletet :)
  • [Jakuza]
    #696
    Felejtsd el. :P Foleg ha jo minosegu routert akarsz.
    A D-Link egy gagyi szar, csak szivni fogsz vele, foleg a 604-el. :P
    A Zyxel Prestige 324 nem sokkal dragabb, de elhiheted, hogy fenyevekkel jobb nala, pedig ez is az also arkategoriaba sorolando. Amugy kb brutto 9k-ba kerul.
    Itt egy kis osszefoglalo mit tud:

    # Intelligens szélessávú Internet megosztó router
    # A ZyXEL Prestige 324 egy intelligens szélessávú sharing gateway integrált tűzfal védelemmel.
    # Ez a nagy teljesítményű biztonsági router 28Mbps-os átviteli sebesség elérésére alkalmas és legfőbb jellemzői között fontos megemlíteni az részletes csomagvizsgálatot (stateful packet inspection), a DoS (Denial of Service) támadások elleni beépített védelmet és a jelszóvédett és naplózott adminisztrátori hozzáférés funkciókat.
    # További értéknövelő tulajdonságai a modemes backup és a forgalom átirányítás, amelyek növelik az adatátvitel hatékonyságát és csökkentik a működési és karbantartási költségeket.
    # A biztonságos konfigurációt jelentősen leegyszerűsíti egy web menedzsment interface és egy könnyen kezelhető konfiguráció varázsló.
    # A kompakt egységbe beépített intelligens funkcióknak köszönhetően a Prestige 324 a legjobb és legköltségkímélőbb megoldás az otthoni és SOHO felhasználók részére.
    # 4-portos MDIX switch
    # A Prestige 324 négy-portos 10/100Mbps-os switche segíti a helyi hálózati csatlakozást.
    # Az MDIX funkciónak köszönhetően a rendszer automatikusan érzékeli a csatlakoztatott eszköz típusát és nem teszi szükségessé keresztkábel használatát, amely jelentősen megkönnyíti az üzembe helyezést.
    # SUA/NAT technológia
    # A ZyNOS, a ZyXEL saját hálózati operációs rendszere segítségével egyszerre több felhasználó is osztozhat egyetlen Internet előfizetésen.
    # DHCP kliens/szerver
    # A Prestige 324 DHCP kliensként viselkedik az Internet szolgáltató felé, egyúttal a belső hálózat DHCP szervereként is működik, leegyszerűsítve a hálózati beállításokat a számítógépeinken.
    # Biztonságos tűzfal védelem
    # A részletes csomagvizsgálat (stateful packet inspection), a DoS támadások elleni beépített védelem valamint a támadás esetén azonnali üzenetküldési funkcióknak köszönhetően a Prestige 324 első vonalbeli védelmet nyújt a hackerek, illetéktelen hálózati behatolók és más veszélyes támadások ellen.
    # Forgalom átirányítás és modemes backup a szélessávú hozzáférés megszakadásának esetére
    # A fail-over és fail-back funkciók biztosításával a Prestige 324 nagyfokú megbízhatóságot nyújt a felhasználók részére.
    # A fail-over és a fail-back funkciók a WAN port forgalmat az ISDN vagy analóg modemes Internet kapcsolatra irányítják abban az esetben, ha a WAN port hozzáférésnél hibát észlelnek.
    # Amikor a WAN port kapcsolat helyreáll, a forgalom automatikusan visszaáll az eredeti rendbe.
    # Még egy backup gateway-t is lehet konfigurálni a Prestige 324-en, a WAN port forgalmát erre is irányíthatjuk ha az elsődleges gateway nem működik.
    # A Prestige 324 backup tulajdonságainak köszönhetően nő a rendszer megbízhatósága, ugyanakkor csökkennek az IT tanácsadói költségek és a napi működési zavarok.
  • Richard90
    #695
    d-link-re gondoltam DI-604-esre