3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • mcaleck
    #934
    köszi, megpróbálom!
  • tomo
    #933
    esetleg probalj belso halon huzni valamelyik masik geprol, ha akkor sem jo, akkor lehet a halokartya hiba ( vagy valami beallitas ) , esetleg kerj kolcson masik halokartyat.
  • mcaleck
    #932
    Sziasztok!

    Van egy problémám, ami még a sávszélesség-emelés előtt kezdődött, és egyszerűen nem jövök rá, mi lehet a gáz.

    A helyzett a következő:

    Négyen lakunk albérletben, és van egy Chello Extreme előfizetésünk. A netet routerről használjuk, 3-an wireless, egy vezetékes.

    A letöltésemmel (Acer laptopot használok) fél évig nem volt semmi baj, de pár hete a letöltési (html, ftp, webes fájl, torrent) sebességem elkezdett akadozni, rendszeresen előfordul, hogy visszaesik 1-10 kábéra

    A furcsa, hogy ez csak az én gépemen tapasztalható, a többiekén simán húzza a max sebességet.

    Érthető módon a gépemre gyanakodtam, ezért onnan indultam ki. Vírus-, képprogiirtás több programmal is (semmi!), tűzfal, egyéb folyamatosan futó programok ellenőrzése, kikapcsolása, stb. SEMMI!!! Wireless kapcsolat állítgatása... SEMMI

    Már a hajamat tépem, és csak arra tudok gondolni, hogy a WLAN kártyámmal lehet valami baj. Lehet ezt valahogy egyszerűen ellenőrizni? Vagy csak egyszerűen hülye vagyok, és valamit rosszul csinálok.

    Hol lehet a gebasz?

    Kérlek segítsetek, ha van valami tippetek!

    Előre is köszönöm!
  • Free
    #931
    Ha DSl ed van a leg egyszerűbb ha kihagyod a routert a képletből. Próbáld ki azt, hogy fogod és a wan potban lévő kábelt bedugod közvetlen a gépbe, és állíts be egy DSl hozzáférést manuáélisan az XP be. ha ekkor is 230k akkor a kapcsolatod azért lassú mert zajos a DSL és messze van a DSL szerver. érdemes a szolgáltatóval Beméretni.
    A router hogy L dobálja a netet több okból lehet, az egyik az ha az MTU túl kicsire van állítva 1492 a default ezt nézd meg a másk a keep alive ez az hogy ha nincs adatforgalom akkor mutomatikusan levála netről a router. még okozhat olyat is, hogy ha mondjuk torrentezelé és túl sok szál csatlakozik a routerhez akkor rebootol mert támadásnak véli stb stb stb. szóval sok dolog lehet amiatt dobálja a netet. nálam volt már hogy az isdn szűrő volt szar és azért dobálta a netet.
  • Gabesz amd64
    #930
    hay

    nekem is volna egy problémám és látom h Te azért vágod a szitut
    nekem is hasonlo a gondom mint Blue 15-nek : "meg nem jön anyival amenyivel kellene mi lehet az oka?"

    nekem 10Mb-es kapcsolatom van és maximum 230Kb-al tölt lefele akár külföldi szerverről akaár magyarról...na most mi lehet a gond? a router-nél kell valamit állítani?
    meg elég sűrűn csinálja azt h nincs net ,aztán kihuzom a routerből az adaptert utána vissza és már van net. ez mitől van?
  • Free
    #929
    Tehát ADSL ed van magyarúl mondva mert a Globonet csak azzal foglakozik vagy betárcsázós nette. mármint dial up conection.

    ez a beírom és aktt és fent van dolog érdekelne engem
    a Roouter lényege az lenne, hogy helyeetted csatlakozik a netre mint ha ő egy gép lenne, és a gépek között L osztja a netet.

    Ha a te gépeden kell beírni a passzt meg a login és csatlakozni a netre akkor ott 1, valami nagyon L van kötve, és ez a valószinűbb,
    2, valami nagyon nagyon nagyon rosszúl van L magyarázva hogy mit hova és hogyan kellene dugdosni. vagy nnem DSL hanem dial upod van és akkor a routert mint switch(hálózati adapter amolyan hálózati elosztó) szerepel és akkor ebben az esetben a te gépeden kell a netmegosztás megoldani engedélyezni. ez kicsit megint hiányos adathalmaz ahoz hogy segíteni lehessen.

    A mai nap mondása , jó válaszhoz jól kell kérdezni
  • tonnni
    #928
    Hello!!

    Lenne egy kérdésem, kaptam egy d link routert és össze kapcsoltam a két gépet, az én gépemen tökéletesen működik a net, de a másikon nem tudom beállítani azon 98 van!!Globonetem van ami azt jelenti hogy ha bekapcsolom a gépet, rá kell katt be kell írni a kódot és enter!!!
    Segítsetek a másik gépen hogy tudom beállítani?????????

    Előre is köszi!!
  • Free
    #927
    passzolom miért jobb a D-link. talán stabilabb . bár erre nem vennék mérget.
    amúgy meg lejebb a 893 as hozzászólás környékén olvasgass
  • RussT
    #926
    Üdv.!
    Adott két router:
    D-Link DI-604
    SMC 7004VBR
    Menyivel lehet megbízhatóbb, jobb a Dlink (+2500Ft)
    Illetve ha ezeket nem, milyet érdemes venni?
  • kulabácsi
    #925
    nekem is smc routerem van, és az lenne a probléma h mostanában elég szokszor ledobja a gépeket! állt úgy vettem észre h ez akkor következik be ha netszakadás van, de nem csatlakozik vissza, hanem kell neki a cd....sztetek miért lehet ez?
  • Free
    #924
    mennyivel kellene töltened?
    A sávszélesség növelés ami államielag előírt csak az elérhető maxuimumra hat ki. nézd meg a szerződésed a maximumot írják benne nem az elérhetőt. a valós letöltési és feltöltési sebességed nagyban fgg az adott hálózat minőségétől és leterheltségétől. gondolok itt arra pl hogy DSL nél az adatok egy nem elhanyagolhatóan szar réz érpáron szaladgáálnak , és habár 8 mbit nekem is a sávszélem hivatalosan , mivel messze vagyok a DSL szervertől[ ennek harátra asszem ammx 5km) ezért mintegy a felét tudom csak kihasználni a sávszélnek amit szerződésben garantáltak. ez így si fog maradni míg a T-com nem kezd fejlesztáésbe és nem cseréli kéí a rézeres hálózatot üvegszáloptikára aminek az esélye mostanában úgy 1 a millióhoz. ha kábel neted van legyen az chello beltáv vagy bármi más kábeles szolgáltató, ott meg nagyban korlátozza a neted sebességét a BIX hez az az a magyar internetközponthoz, valamint a nemzetközi gerinchez való kapcsolódási sávszélességük, ez okozhatja hogy mondjuk hajnalban mikor kevesen neteznek gyorsabb délután meg este lasabb a letöltésed mind nemzetközi mind itthoni szálakon.

    De ettől függetlenűl kicsit bővebben is kifejthetnéd a problémádat mert az hogy "néha lefullad a motor" még az autószerelőnek is kevés...
  • tomo
    #923
    talan a szolgaltatod nem szereti , hoyg toltogetsz.
  • Blue15
    #922
    sziasztok smc barricade ruterem van régóta használom már de sztm be kellene normálisan állitani
    mert a sebesség ingadozik..
    meg nem jön anyival amenyivel kellene mi lehet az oka?
    és segitsetek már a beálitásba!
  • Blekk Síp
    #921
    AAhhhjjjj, aszittem h be tudom állítani a Strong DC-t, hát tévedtem...



    Hogyan kell ezt kitölteni? :D
    Rólam tudnak tölteni, de a keresés nem megy...
    Lécci segítsetek! =)
  • mcdrusza
    #920
    köszi szépen majd meglátjuk
    ha bajba leszek, majd írok
  • Free
    #919
    Nincs mit bármi kérdés van hálóval kapcsolatban lehet kérdezni :c))
    Amit nem tudok annak utánna nézek :c)
  • Free
    #918
    A beállítzás mindig attól függ:
    1, milyen routert veszel,
    2, milyen neted van. [ kábel ill DSL vagy egyéb

    Nagy álltalánosságban. ADSL nél amit be kell állítanod, a PPoE kapcsolat adatai amit kaptál a szoláltatotól email és jjelszó, valamint ha vannak spec programjaid, akkor az azokhoz tartozó portok. DC++ Torrent stb.
    Ha kábelneted van azoknál többnyire MAC addfrs alapján azonosítanak a szolgáltatók, ott a Routeren be kell állítani a Géped MAC adresét a külső világ felé, vagy újra kell rwegisztráltatni a hálózatban a Router MAC addresét.

    Nagyjából ezek az álltalános beállítások, de bővebben precizebben csak akkor lehet ha vannak konkrétumok, tipus net stb.
  • zmeor
    #917
    köszi szépen sikerült,

    bár most nem othon csináltam..
    de elvileg otthon is így kell

    köszi
  • mcdrusza
    #916
    hali!
    nekem még nincs meg a router, de előre fel akarok készülni mit is kell beállítani,vagy eggyátalán be kell-e állítani valamit.
    vagy csak annyi az egész h bekapcsolom a routert, és már megy is a net?
    ha megkérhetem valaki írna egy leírást a beállításról?
    előre is köszönöm.
  • Free
    #915
    Próbáld ki hoigy ha forwardolod gyorsabb lesz e.
    Más ötletem nincsen rá
  • Blekk Síp
    #914
    Igen XP-t használok és ott van a kivételeknél és be is van pipálva.
    Nekem is megy a file átvitel, csak nagyon lassan. (KB.: 2-4kbyte/sec)
  • Free
    #913
    ha XP t használsz, akkor nézd megh a tűzfal beállításokban a kivételeknél. elméletileg az msn beírja oda magát.
    Amúgy nekem portforwarding és minden nélkül is megy a file átvitel. bár én inkább támogatom a feltöltöm és töltsd le onnan verziót minthogy tőllem húzzanak.
  • Blekk Síp
    #912
    Lenne még egy problémám...
    A Live Messengerben a fájlküldés nagggyon lassú, és ez is azóta tapasztalható, mióta routerem van. Itt is portot kell átirányítani nem?
    Csak azt nem tudom, hogy az msn milyen portot használ. Ezt hogyan lehet kideríteni?
  • zmeor
    #911
    OK KÖSZI
    megnézem
  • Free
    #910
    oksa akkor a oruter ip címe a belső hálózaton 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1
    Az egyik gép
    ip: 192.168.1.10
    alhálózati maszk 255.255.255.0
    Átjáró: 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1 attól függően mi a rputer
    a másik gép 192.168.1.20
    a többi ugyan az

    mindkét gépen ha XP van akkor sajátgép jobbegérgomb és ott a számítógép Neve fülnél a módopsítás gombnál megadod a nevét a gépnek pl : az egyiknél pc1 a másiknál pc2 és a munkacsoportot pl:home ez mindkettőnél.

    Adokumentumok résznél rámész egy mappára azon jobbegérgomb ott megosztás és biztonság. jah és még annyi hogy ellenőriozd, hogy a wifi káértyáknál telepítve van e y file és nyomtatómegosztás. kb ennyi és mennie kell. ha nem megy akkor írj konkrétumokat hogy mi nem megy.
  • Blekk Síp
    #909
    Jééé, és tényleg. Már minden működik!
    Nagyon köszi a segítséget! =)
  • zmeor
    #908
    sziasztok!
    szeretnék kérni egy nagy segítséget!
    elmondom mi a szitu!
    van egy adsl-es netem...
    van egy routerem ami megossza ezt két gép között! WIRELESS-el csatlakozom mind2 géppel a routerhez!
    nem DHCP-vel

    olyat szeretnék csinálni hogy legyen egy közös hálózat a két gép között!
    ha megosztok valamit az egyiken akkor az látszódjon a másik gépen, lehessen átmásolni, törölni, midnenfélét vele. lényeg hogy cask wirelessen menjen!
    lécci lépésről lépésre mert nem értek annyira hozzá! köszi
  • Free
    #907
    Még annyi hogy ha a háló ál akkor XP nél elő szokott fordúlni, hogy nem látja az ugyan azon munkacsoportban láévő gépeket ekkor az alap start keresés gépek vagy emberek gépek és ott vagy a gép neve vagy az ip címe alapján ha megkeresed már látni fogja
    nem tudiom miért de XP néál nekem nem megy a hálózat frissítése és van hyog fél óra is eltelik mire észreveszi a többi gépet is.
  • Free
    #906
    1, ne Wep et használj
    2, annyi hogy a másik géppel is csatlakozz a Routerhez., amirte figyelj, hogy ha DHCP osztja a címeket nincs gond csak mintd a két gép ugyan abban a munkacsoportban legyen vagy tartományban . egyébb esetekben nem szokták látni egymást. a Tűzfalakat meg kapcsold le belső hálózaton a gépekről és máris meg van oldva

    A Gari a Hardwerre vonatkozik nem a Szoftverre( de ebben nem vagyo 100 as)
  • zmeor
    #905
    én most wep et használok 128....
    a firware frissítés az garivesztéssel jár?

    és lenne egy kérdésem!
    ugye mostmár wirelessem van!
    és van egy másik gépem amin szintén van wirelesses net.

    és szeretném ha a másik gépemet el tudnám érni hálózat formájában!természetesen kábel nélkül.
    mit kell ehhez tennem? és dhcp-s kiosztással csináltam meg a wireless-t ha ez esetleg + info!

    köszi
  • Free
    #904
    Amúgy WIFI hez használj majd WPA2 Personalt TKIPEncryption -al. és az bőven elég egy home WIFI hez
  • Free
    #903
    Tegyél fel rá tomato firmwaret lejebb a link ahonnan letőltheted és minden menni fog tökéletesen. a Gyári Frimware nem mindig jó. az enyémen pl német volt ezért is kaptam meg olcsóbban de kb úgy 3 percig volt rajta :c)))

    Blekk Síp: Náálad az lehet a gond hogy a portot nem megnyitni kell a routeren hanem átirányítani. az az forwardolni. teszem az xyz portot ami kivűlről jön, át kell irányítanod a riouteren a belső hálózati IP címedre ami emélhetőleg vagy 192.168.1.100 ha DHC oszthja ki routeren keresztűl, vagy az amit belőttél mert okos voltál és tudtad hogy egy 10 gép alatti hálózatnál nem kell bekapcsolni a routeren a DHCP t mert kezelhetőbb a belső Háűló Statikus IP kkel.
    Tehát keresd meg a Routeren a Port Forwardingot és az álltalad kiváklasztott portot irányítsd a gépedre. a Másik pedig jobb ha tudod a UPC nem szokott fix ipt adni. hanem amit kioszt neked a DHCP szervere azt kapod meg állandóan. de az attól még DHCP mivel a UPC Ügyi Mac Addres alapján azonosítja az ügyfeleket. ha _MAC addrest válltanál változna az IP d is. legalábbis nekem ez volt eddig a tapasztalatom.
  • zmeor
    #902
    pontosabban: probléma a profil alkalmazásakor
  • zmeor
    #901
    hali!

    megvettem a Linksys WRT54GL -t

    és az lenne a problémám hogy titkosításnál csak a wep működik!
    amikor egy wpa-t beállítok akkor azt írja ki csatlakozásban hogy hiba a profilban!
    mit tehetek?
  • Blekk Síp
    #900
    Még annyit, hogy a Port-átirányítás tesztelése során ezt írja:
    Error! Port 32459 does not appear to be open.

    Pedig mondom, elvileg megnyitottam a router beállításánál.
  • Blekk Síp
    #899
    Hali, segítséget szeretnék kérni!
    Van egy vezetéknélküli TP-LINK WR542G routerem, és sikerült beállítani mindent, igaz csak úgy, hogy a router beállításánál Dinamikus ip-re állítottam. (Ez azért érdekes sztem, mert Chello-m van és az ugye állandó ip-t ad... Szval ez most megkavart egy kicsit)
    Minden tökéletesen működik, csak a utorrent kiírja, hogy "a tűzfal/router korlátozza a hálózati forgalmat, nyitnom kell egy portot"
    Na mármost, be is állítottam, hogy melyik port-ot használja a utorrent, és a router-nél is engedélyeztem ezt a portot.
    Mindezek ellenére a hiba még mindig fennáll.
    PLS, aki tud az segítsen!
  • tomo
    #898
    csak tomoritettem, ami irtal , haha
  • Free
    #897
    Én is ezt próbálom neki elmondani,. hogy inkább GL t vegyen .. a G vel sok hiba volt és van bár csak 1 1 hetes tapasztalatom van vele. a Gs meg akkor szar ha Linuxos gépek is vannak a hálózatban a valamiért nekem nem bírta igaz a Speed Booster csak a Wifire hatna ki de nekem mégis ledobálta magáról a Linuxos gépeket. a GL meg már bevállt nagyon mindenre
  • tomo
    #896
    sima G t ujonan nehogy vegyel, mert megbanod.
  • Free
    #895
    A GL = RTR Linux (szabad forráskódú) firmware
    Ami lehetővé teszi a teljes egyéni testreszabást. tehát lefordítva mindenki fejleszthet hozzá saját firmware-t
    Tehát sokkal több lehetőséged van a fejlesztésre és sokkal több módot találhatsz a későbbiekben mindenféle probléma megoldására, valamint a világon az összes Programozó irogat hozzá különböző kiegészítéseket. jobb support stb