3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • hunbasser
    #654
    az apróhirdetést fent találod.szia
  • sector512
    #653
    Hi!
    Van egy eladó 24 portos Cisco Catalyst 2900XL switch-em 20.000(!)-ért. Ha valakit érdekel keressen meg privátban. Thx.
  • Maffya
    #652
    köszi
  • tomo
    #651
    wifi halozatot elrejteni nem lehet.
    wpa2 a legnehezebben torheto a fix kulcsos vedelmek kozul.

    szerintem nem tudsz dvdt irni, pl nincs dvd iro sw a routeren. meg ha lenne is, nincs rajt 4Gb szabad hely, ha lenne is, a wifi atvitel tul lassu ehez.

    nem szokott tuzfal lenni bennnuk, csak ezt a NAT network address traslation nevu eljarast epitik belejuk. de ez nem tuzfal.
  • Maffya
    #650
    akkor csak a WEP -key fogja szürni hogy ki tud rácsatlakozni?
    Azt nem tudom megcsinálni hogy ne is lássák a hálozatot?
    Mert tudod ha vki lássa abban a vágy is él.
    Olyat tudok csinálni hogy külsö dvd irót bekötök a router-be és akár az asztaliról akár a notebookról wifi-n keresztül dvd-t irók?
    Minden wireless router tartalmaz tüzfalat?
  • tomo
    #649
    ha wep be van kapcsolva, akkor minek?
    ha nem tudja a wep jelszot, akkor nem tud csatlakozni a halozatdra ( neha valts jelszot )

    a mac szures nem nagyon akadalyoz senkit.

    ip cim alapjan? kivitelezhetetlen es ertelmetlen.
  • Maffya
    #648
    jelszó,wep titkositás megvan,de olyasmire gondoltam ,(lehet hogy hülyeség)hogy MAC cimek,vagy IP cimek alapjánb csak az asztali gépet és a notebook-omat fogadja.
    Van ilyesmoi?
  • tomo
    #647
    wep wpa wpa2 titkositas nem tommelyik van nalad, amelyik van azt hasznald.
    mind routeren mind akliensen be kell allitani a jelszot.
  • Maffya
    #646
    Segitségeteket kérném !

    Van egy wireless routerem beszeretném állitani ugy hogy csak 2 gépre menjen az internet,más ne tudjon hozzáférni.
    Létezik ilyen beállitás?
    ( Ergenic- Wl-006 Wireless Network Broadband Router)
  • hunbasser
    #645
    nekem úgy van,h az egyik gépen xp,a másikon 98 van,szóval nem ettől függ,h tudod megtudod-e osztani a netet.
    ha mindent jól csináltál,akkor működnie kell.ya,és mind a 2 gépen állítsd be a hálózati beállításoknál,h automatikusan ismerje fel az ip-t,meg ezeket.és akkor a router kiosztja az ip címet nekik.
  • Dévids
    #644
    Hello
    Van nekem egy SMC routerem és megszeretném osztani vele az internetet egy másik gépre.Csak az a baj hogy a másik gépen Windows 2000 van és nem tudom megosztani a 2000-re.Hogyan csináljam?
  • unit
    #643
    Stlab Broadband W/4P
  • unit
    #642
    STLab, csak ennyit tudok róla sajna
  • izb
    #641
    És mi a tipusa a routernek?
    Bár valszeg nem lesz hozzá magyar leírás.
  • unit
    #640
    Szia(sztok)!

    A routeremhez kellene leírás. Már kaptam egyet, de sajnos ez angol. Magyarul kellene, ha meg van valakinek. "Broadband Router User's Manual.pdf"
    Előre is köszönöm!
  • izb
    #639
    as asus 520g tipusa kiváló.
    nekem is ilyen van és überf@sza
  • tomo
    #638
    vagy wrt54GL t vegyel, vagy asus wl-500G deluxe nevut.
    ezekre lehet rakni nem gyari firmwaret, amivel a tulajdonsagaik es kepessegeik megsokszorozodnak.
    a dd-wrt.com on olvashatsz az egyik legnepszerubb firmwarerol, es arrol, hogy melyik hardverek tamogatjak.

    ja es az asuson van usb csatlakozo, amivel hazi fileserverre alakithatod.

    ha van dombornyomott bankkartyad, akkor 5000 Ft ert kaphatsz egy speci szoftveres ( hotspot ) wrt54GL t . ( www.fon.com )

    ( ez ugyan igy hotspotkent is funkcional, de lehet hogy az ara miatt megerne. 1 ev ig kell hotspotkent funkcionalni , utana tied a router ... ja es a porttovabbitas egyelore kicsit bonyolult, nevezetesen , minden gepujrainditas utan ( ha uj ip cimet kap a geped ) ujra kell oket csinalni ))
  • Metwork
    #637
    Kinéztem 2 routert.
    ASUS WL-520G
    Linksys WRT54GC vagy még szóba jöhet a WRT54GL ez külső antennás

    Nem tudok dönteni.
    A Linksys-el annyi fenntartásom van, hogy csak egy belső antennája van, nem tudom elég lessz e, kb 10 m-kell áthidalnia de közben van 3 vékony téglafal.

    Nézegettem az SMC, D-Link, Edimax és társait, olcsók meg minden elég sok helyen írják, hogy problémásak, inkább veszem kicsit drágábban mint, hogy hetente vigyem vissza.
  • mikusmate
    #636
    köszi, közben rájöttem :) vezérlőpul/biztonsági központ/tűzfal, kiveételekhoez egy port hozzáadása és kész is :) de azért köszi
  • Pharaoh
    #635
    Keresd meg a portforwarding menüt és ott engedélyezt a porto.

    Segítség
  • mikusmate
    #634
    Sziasztok!
    Olyan kérdésem lenne, hogy routert hogy lehet beállítani, hogy engedélyezze a 6112 portot (asszem ez az ami kell ahhoz hogy ha war3-ban pályát csinálok, akkor tudjanak csatlakozni hozzám). A router típusa: Paradyne 6211-I1
    Előre is köszi!
  • tomo
    #633
    a scanner nem fog menni.
    print szerveres routerek leteznek. (asus , edimax pl.)
  • GyPeter
    #632
    Nekem lenne egy olyan problémám h 2 gépünk van és a nyomtatót meg az ADSL internetet (a sebesség lehetőleg maradjon) meg a scanner-t meg szeretnén osztani vezetékes hálózattal, úgy h a két gép egymástól függetlenül tudja ezeket használni tehát, nincs szerver és egyszerre mind a két gép tudjon ip címet használni.
    Én ennek a módjára vagyok kíváncsi h elég egy olyan router amin van 2 USB- (nyomtató, scanner) és egy internetmegosztó meg a 4 v menyi sima hálózati megosztó v ez sokkal bonyolultabb?
  • BADE
    #631
    szerintetek mi lehet a hiba
  • nesto
    #630
    mert két gép van itthon és a router segítségével lehet megoldani hogy mindkét gépen lehessen egyszerre netezni
  • tomo
    #629
    igen , de akkor minek a router?
    ( a DMZ egyebkent ugyanezt csinalja )
  • nesto
    #628
    ha kiiktatnám a routert és csak a modemen kereszütl csatlakoznék a netre, természetesen egy új kapcsolat létrehozása után, akkor a router beállítás ugye nem szól bele a kapcsolatomba? Így tehát kilehetne küszöbölni ezt a problémát?
  • nesto
    #627
    fú, azthittem egyszerűbb lesz. köszi a segítséget, megpróbálok valamit ügyködni vele, de azthiszem a közeljövőbe még fogok ide segítségért jönni. :thankyou:
  • tomo
    #626
    www.portforward.com

    kenytelen leszel porttovabbitast csinalni, minden alkalmazashoz, aminel a bejovo kapcsolat szukseges.

    vagy DMZ be teszed a geped , de akkor rakj a gepedre tuzfalat es az osszes javitast. ( amit szinten be kell allitani )

    DMZ = demilitarizalt zona.
  • nesto
    #625
    azért szeretném ha a router nem blokkolna nekem semmit mert mióta routerrel csatlakozom azóta vannak játékok amiknél multiba nem talál egy servert se, vagy például torrent kliens program is jelzi hogy a router beállításoknál valahogy nyomjam ki a tűzfalat mert nem tud elég emberhez csatlakozni.
  • tomo
    #624
    megkeresed a menuben a tuzfal beallitasait es kikapcsolod.

    ( ettol nem leszel aktiv, mivel a router NAT ot is vegez, ami miatt a mogotte levo gepek nem latszanak a net felol , ezt a DMZ be helyezessel lehet 1 ( esetleg tobb) gepen kikerulni. vagy portforward )

    szal csak sejtem, miert akarod kikapcsolni a tuzfalat ( hogy aktiv legy) , de az nem fog segiteni.
  • nesto
    #623
    helósztok, assszem elég gyér kérdésem lesz de..hogy kell a router tűzfalát kikapcsolni?
  • tomo
    #622
    forgalomtervezest?
    mire gondolsz?
  • traumschiff
    #621
    én kérek elnézést... közben mondjuk rá is kerestem.

    most a forgalomtervezést keresem, ha valaki gyorsabb nálam, ne kíméljen. thx.
  • tomo
    #620
    www.dd-wrt.com
    rakereshettel volna google val...
  • traumschiff
    #619
    köszi, Tomo!

    mi ez a dd-wrt? és ha gyári firmware-rel nem lehet megcsinálni - és nem túl bonyolult -, akkor hogyan lehetne?
  • tomo
    #618
    1. igen, hatarozottan
    2. nem
    3. igen , de ha jol emlekszem gyari firmwarrel nem lehetseges. ( dd-wrt tamogatja )
    4. ddwrt layer7 szuressel opral, igy nem kell neki portszam.
  • traumschiff
    #617
    háj! linksys wrt54gs-hez (illetve routerekhez általában) ért valaki behatóbban? ha igen, légyszi segítsetek:

    áltlánosságok:
    1. van olyan, hogy a gépemről indított kérések (pl. http) azért várnak, mert a helyi hálón egy másik gépről egy fájlmegosztó folyamatosan forgalmat generál?
    2. a kérések teljesítésében számít az, hogy a LAN-on "hányadik" a gépem (IP tekintetében, 192.168.1.100...101...100+n)?

    wrt54gs-sel kapcsolatban:
    3. lehetséges rajta forgalomtervezés? (konkrétan a HTTP/HTTPS, SMTP-POP3, illetve msn, skype és icq (ezeknek tudjátok a portszámait?) forgalmának szeretnék elsőbbséget adni, a fájlcserélőkét pedig depriorizálni)
    4. hogyan oldható meg? (nem a menürendszer idegen, hanem az érdekelne, hogy mi a legegyszerűbb és legbiztosabb megoldás, mert pl. díszí esetébend nézegettem a fellelhető információkat, és ott láttam, hogy tulajdonképpen bármilyen portot be lehet neki állítani. félreértek valamit? van olyan "tipikus" port (pl. 1412), amit depriorizálni lehetne?)

    lehet, hogy számít: a hálózat wireless (QoS opciókkal már babráltam, de pont wirelesshez nem sokmindent kínál).

    előre is nagy kösz!
  • orgik
    #616
    nagyon köszi.
  • Pharaoh
    #615
    Nagyábból úgy kell, mint a leírásban, csak értelemszerűen nem a Cabel modemet választod ki, hanem a PPPoE xdsl-t, majd a köv menűbe a usernevet és passt beírod.