41716
  • Lysandus
    #2242
    A lándzsát meg mindig béna fegyvernek tartottam. Legalábbis egy rpg-ben. Tízezer lándzsás vagy alabárdos az már igen. Ők egy masszív lovasrohamot is megállítanak. De szerintem magányos harcban, ami a Morrowindben is van elég mulatságos. A lándzsa mindig is csapatfegyver volt, a lényeg, hogy egy lándzsaerdőn nem tudnak áttörni, meg se tudják közelíteni az ellent, mert egymást fedezik a lándzsások. A Nagy Sándor apja, Fülöp által kifejlesztett falanx lényege az volt, hogy a lándzsa hosszát megnövelte öt méterre. Ez azt jelentette, hogy az arcvonalban a mélységében ötödik sor emberei is az első sor lándzsásainak teste elé tudták nyujtani előreszegezett fegyvereik hegyét. Az ellennek ezen, egy roppant sündisznón kellett volna áttörnie magát, de mire elért volna az első sorig, addigra már rég felnyársalták.

    A távol keleti harcműveszetekben is a lándzsa mint egyéni fegyver inkább bot, vagy botra tűzött kétélű rövidkard. Tehát más, mint az európai lándzsa. Morroban lándzsára csak az endurance miatt gyúrtam.
  • j0nNyKa
    #2241
    nem rossz sztori, a mostanie mi lesz ?
  • reménytelen
    #2240
    Nekem is :)
  • Kalenics
    #2239
    Jaaaaaaaaaa, most már értem
    Lopa.-t és a Lop.-t pedig csak nem szeretném ha elcsesznék
  • Lysandus
    #2238
    Nem szoktál egy háttérsztorit kidolgozni a karidhoz? Szerintem pedig szórakoztató. A lopást és a lopakodást nem biztos hogy elizélték. Várjuk ki a végét. Meg majd lesz mod.
  • Kalenics
    #2237
    De akkor is, ez nem hülyeség ????????

    Bár én úgy sem fogok kétkezes pallosokkal harcolni , úgyhogy bocs
  • Kalenics
    #2236
    De akkor is, ez nem hülyeség ????????
  • Kalenics
    #2235
    Dolgok amik nem tetszenek/nem fognak tetszeni (szóval legjobb lesz ha orvosolják őket valami moddal):
    -A Blade skill (lasd lentebb)
    -Nuku dobó-fegyverek+nyílpuskák
    -Ha a lopakodást elb*****k
    -Ha a lopást elb*****k
    -Nincsenek lándzsák (legalábbis a képekből én úgy láttam, meg a skillek között sincs)
    -Az Argonianok RANDÁK


    Fenti kijelentéseimet kéretik nem az Oblivion fikázásának venni (egyébként sincs olyan sok belőlük)
  • PTW
    #2234
    csak BLADE skill van
  • Kalenics
    #2233
    Hát egyébként szar , mert azt még elnézem hogy egy harcos is tud rövidkardokkal harcolni, de hogy én a tolvajommal fogom magamés két-kezes pallost ragadok, mert hát az úgy is többet sebez és még érrtek is a használatához, HÁT KÉREM EZ MÁR NONSENSE .............
  • Kalenics
    #2232
    bocs, de te most miről beszélsz ????
  • Lysandus
    #2231
    Állatólag igen. Illetve nem állítólag, hanem tulajdonképpen biztos.

    Én bretonnal nyomom, bár legutóbb épp egy crocodili (vagy hogy a fenébe írják a központi provincia nevét) párbajhős piperkőc bőrében nyomtam, aki egy nőci csapdája miatt kerül a büntetőtelepre, és az történet okán kénytelen feleleveníteni a családja mágikus örökségét, ha túl akar élni Morrowinden. Előzőleg ezt azért nem tette, mert az udvarban nem volt rá szüksége, meg egyébként is egy lusta disznó, tehát esze ágában sem volt magolni.
  • Kalenics
    #2230
    Az én tolvajomnak mindent megadok amit egy tolvajnak kell: short blade, sneak, marksman, light armor, security fő skilleknek athletics, acrobatics, alchemy, mercantile és speechcraft mellék skilleknek.
    Lehet hogy elég sablonos, de én így szeretem
    Kedvenc Fajom az Argonian (kár, hogy az Oblivionban elég randán fognak kinézni)
    Ezért lenne jó, hogyha jól megcsinálnák az ilyen tolvajos-lopakodós dolgokat, mert a Morrowindben nem volt túl nagy élmény tolvajnak lenni
  • Kalenics
    #2229
    Az igaz hogy csak Blade skill lesz a short blade-long blade skill helyett ???
  • Lysandus
    #2228
    Mágus, attronach birth sign, unarmored plussz egy hosszúkard képzettség és esetleg sneak. Mysticismre kihegyezve, mindent elszívni a delikvenstől, amit csak lehet. Meg absorb és magic mirror.

    Megszokásból (az EC I, II-ben még nem voltak trainerek) mindig berakom primarynak vagy secondarynak az athleticset (régebben runningot), mert ha mindenhová szaladok, akkor "magától" fejlődök.
  • Hmuda
    #2227
    Nagyon minimálisan vagyok lemaradva az ajánlott konfigtól. Mediumon talán nem fog akadni...talán.

    Mondjuk nemtudom, hogy egy 9600pro-t miért rak ilyen közel az ajánlott konfighoz, nem egy erős kártya, akármenynire is 256megás.
  • gergou
    #2226
    koszi szepen, ugy nez ki, azert el fog docogni :)
  • Kalenics
    #2225
    mi az, mindenki elment tanulni ??
  • Kalenics
    #2224
  • Kalenics
    #2223
    Hé, kinek mi a kedvenc kaszt típusa

    Az ennyim TOLVAJ
  • reménytelen
    #2222
    http://www.srtest.com/referrer/srtest
  • Hmuda
    #2221
    Pedig erre igazán gondolhattak volna. Na mindegy, úgyis mindig nyakra fogok célozni ha lesz sznikis karim, szóval annyira nem lesz zavaró (de azért mégis).
  • gergou
    #2220
    A tesztes oldalnak mi a cime?
  • gergou
    #2219
    Kocce az nfot, jo lenne ha mar jonne a game :)
  • csgj
    #2218
    kedves ultimás, sztem menni fog a gépeden. De ha gondolod nézd meg a tesztes oldalt. Nekem csak annyiban különbözik a gépem a tiedétől, hogy nekem 2,8 Ghz-es procim van, és saphire radeon 9600 atlantisom van, ami 256 megás. Nálam a teszt 3 csíkkal van lemaradva az ajánlott gépigénytől. És azt írja, hogy műkszik. Ja és már csak 2 hét!! Bírjuk még ki!!! Torrentben meg sztem már meglesz előtte is a game!!!!
  • Kalenics
    #2217
    Engem rohadtul nem érdekel, hogy nem tudom majd fullon futtatni, jó nekem a közepes beállítás is.
  • Kalenics
    #2216
    Akkor már csak a hátbatámadást kell rendesen megoldani.
    Egyébként a lopakodésról mit tudtok? El lehet bújni az üldözők elől ???
  • Istencsászár
    #2215
    nem.... ( majd kipróbálod és megtudod )
  • grebber
    #2214
    Na akkor megkezdödik hamarosan a szokásos: Nekem nem indul pedig úgy csinálom ahogy le van irva,van már crack,adjatok serialt stb.
  • gergou
    #2213
    p4 2.4 Ghz, 512 ddr rendszermemoria, his ati 9800 pro 128 mega ddr videomemoriaval. Szerintetek ezen a hardwaren hogyan fog futni a game?
  • cuccok
    #2212
    már aranylemezen van !!!!!!!!!!!!!!!!zsír:)))))
  • GrimReaper78
    #2211
    Na ja, így máris rózsásabb a helyzet :D

    A hitbox nemléte már nem akaszt ki, erről már régóta tudok :(
  • Hmuda
    #2210
    Akkor most hatalmas félsziget esett le a szívemről. Nyilván a srác bespájzolt egy jó adag vérdíjat a "gyilkossági kisérletekből" és ezért rohantak rá az őrök (bár azért gyanus, hogy csak a lopás után említi, hogy rárontotak, majd kiderül). Remélem azért a "gyorsölés" meg lesz oldva, mert akkor a Brotherhood küldik tényleg érdekesek lesznek.

    Ezek után csak a hitbox hiánya szomorít el. :-(
  • GrimReaper78
    #2209
    Hehe, a hivatalos fórumokon mást írnak ,szerencsére:

    "MSFD (az egyik fejlesztő) already stated that it does NOT work that way. I'm not shouting just for emphasis. They do not have x-ray eyes..the only way the guards come after you is if you have a bounty on your head. This is only done if someone observes you stealing or killing. ie something wrong. I think that covers the x-ray vision. The killing the guy in the sleep I'm not so sure on, b/c I've never seen it mentioned by the devs. It could be that it just took too long to whack the guy and he had time to scream. I guess the example here is to kill quickly. "

    Tehát nem fognak állandóan lefülelni az őrök, csak ha vki rajtakap, hogy rosszalkodsz, vagy ha már alapból vérdíj van a fejeden. Most nézem, az előbb "fejpénz"-t írtam vérdíj helyett, hát LOL.
  • Hmuda
    #2208
    #2206: Igen a tesztgép egy brutális erőmű volt, de ha azt nézzük, hogy a leírás alapján max grafikával mindenféle akadás nélkül képes volt játszani, és külön kiemeli, hogy mennyire skálázható a grafika akkor szerintem megnyugodhatunk, hogy nem lesz gond a teljesítménnyel.


    #2207: Ezt írja a srác a bűnözés rész végén:
    To add to my list of felonies I then decided to steal from the local church. With stealth mode on I entered an empty room and moved to the nearest object of visible value. Items that don’t belong to you and will be considered “stolen” show as a red icon. I swag a nice looking gem and do a runner. Just when I think I’m Scott-free and leaving the city the Minority Police catch up with me and confront me about my stolen goods. I knew I shouldn’t have worn that gem on my forehead where everyone could see it (Note: I wasn’t actually wearing it on my forehead, the guards just have x-ray vision). Ignore my sarcasm though I love this heightened security in Oblivion and it really makes for a much more realistic experience. No longer can you just rob the local aristocracy, run to the scamp merchant, flog off all your goods and then be the richest man in all of Morrowind.
    Sajnos úgy néz ki mégis maradtak az X-ray szem koncepciónál, kár mert eléggé beszűkül a bűnözés és ha a végleges verzióban is teljesen így marad akkor a bűnözés nem fog másbol állni mint a lopás utáni folyamatos bujkálásból amíg eladod a cuccot. :-(
  • GrimReaper78
    #2207
    Ez elég érdekes, mivel pont arról van szó a Pete Hines-szal folytatott interjúban (gamingsteve-ről letölthető), hogy *nem* röntgenszeműek az őrök. Tehát nyugodtan lehet lopott cuccokkal mászkálni, oda se fognak bagózni, mindaddig, amíg nem vagy eléggé notórius. Tehát ha néhány Septim-nyi fejpénz van rajtad, békén hagynak; viszont ha körözött bűnőző vagy és elcsípnek, akkor ugranak a lopott holmik is.

    És a gyiloknak sem úgy kéne működnie, ahogy leírta a srác. Ha senki nem veszi észre, nem lesz, aki jelentse a tettedet, erről zengtek az ódák.

    Hmmmm... Legjobb lesz utánaérdeklődni a hivatalos fórumokon.
  • Cassell
    #2206

    3.6 Ghz processor (unknown whether AMD or Intel at this time)
    2GB RAM

    Ez azért nem egy átlagos gép jelenleg szerintem...
    De már megint csak arra jutottam JÖJJÖN MÁR KI!
  • Hmuda
    #2205
    Viszont nagyon megnyugtató, hogy a srác szerint a játék remekül optimalizált és elég jól skálázható a grafika, szóval elméletileg nem kell aggódni, futni fog ez rendesen.
  • Hmuda
    #2204
    Újabb dolog: MW-ben elég gyenge volt a bűnüldözés, de most a leírás alapján átestek a ló másik oldalára és túlságosan is túllihegik a dolgot. Azt írja a srác, hogy az őrök minden gond nélkül beröntgeneznek a tatyódba és kutakodás nélkül megtalálnak minden lopott cuccot (nyugisan mész az utcán és az őr leszólít, hogy ugyan fizessél már vagy mész a dutyiba, miközben maga a lopás tökéletesen hibamentesen zajlott), és hát a gyilkolás is úgy megy, hogy amint megsebzel valakit a házában (legyen szó akár instant killről, ergó senki nem tudhatna róla), azonnal trappol egy őr fel a lépcsőn. Így elég érdekesek lesznek majd a Brotherhood küldik.
  • Hmuda
    #2203
    Oblivion Review

    Még csak a harcrendszert nyálaztam végig, de egyvalami máris nagyon lelombozott...nincs hitbox. Nagyon bugyutaság ha ugyanannyi sebzést okoz ha ellövöm a kislábujja körmének a hegyét és teszem azt egy tökéletes gégemetszést csinálok neki.

    De ezt leszámítva minden tökéletesnek tűnik, szóval megbocsátható...na olvasom is tovább.