41716
  • PiszkosFred
    #4570
    Amugy ezert is furcsa kicsit a dolg, mert ugylatszik reszenkent is atirjak az attribokat.

    Balance? ;] (WoW után a legtöbb ember ilyenen meg sem lepődik)

    Hozzáteszem, hogy rengeteg skill is kimaradt, és/vagy átalakult(egyesült), és így tovább. Senki de senki sem állította, hogy a TES rendszere kőbe van vésve. Bizony-bizony, minden játékban változik a feature lista, változik a skillrendszer, és így tovább. Mindezt úgy, marad minden az alapjainál, nem kapsz vadiúj dolgokat, csak kissé másként lesz tálalva. Tényleg nem értem ezt most. Mondd ki akkor kerek perec és mindenkim egnyugszik: szerinted a TES világa SZAR, mert a fajokat LOPTÁK és a szabályrendszere KÉPLÉKENY ;] Aztán jön majd 10-20 komment, hogy ez a kutyát sem érdekli, és akkor végre válthatunk egy másik témára...

    Eszembe nem jutott egy tes rendszert eddig dndhez hasonlítani, de tényleg. Neked ez hogy jött most elő? No offense, csak kérdezem, mert el nem tudom képzelni ezt per pillanat ;]
  • Mr_no_NaMe
    #4569
    Nem 3.20 a világpremier??
  • Seth
    #4568
    azt már tudnánk szerintem ha starforce lenne rajt
  • [Jakuza]
    #4567
    Akkor meg a warez is min 3 nap az idoeltolodas miatt, annak aki vasarlas elott kiakarna probalni.
    Ha csak raadasul nem valami Sforce vedelem van rajta, mert akkor kicsit tovabb.
  • Hmuda
    #4566
    Amcsiban holap szállítják ki (gondolom preorderesek meg is kapják), holnapután elkezdik árulni. Itthon még 5 nap.
  • [Jakuza]
    #4565
    Hagyjad mar a DnD temat.
    Ott nem valtoznak meg az eredeti osztaly statok, max kiegeszitik a feat meg hasonlo skill tablakat.
  • j0nNyKa
    #4564
    vilagpremier: 03.21
    magyar premier: 03.24
  • uu
    #4563
    most akkor pc-re holnap jon? vagy mikor?
  • j0nNyKa
    #4562
    mert a dnd kulonbozo verzioi kozt sem volt semmi kul.. hagyjuk mar a temat
  • [Jakuza]
    #4561
    En ugyan nem vitaztam.
    Leirtam a velemenyem.
    Amugy ezert is furcsa kicsit a dolg, mert ugylatszik reszenkent is atirjak az attribokat.

    Bosmer Characters
    In The Elder Scrolls IV: Oblivion CRPG, Bosmer have following attributes:

    Skills:

    Acrobatics +5
    Alchemy +10
    Alteration +5
    Light Armor +5
    Marksman +10
    Sneak +10

    Specials:

    Commmand Creature (magnitude 20, duration 60, once a day)
    Resist Disease (magnitude 75)


    In The Elder Scrolls III: Morrowind CRPG, Bosmer have following attributes:

    Skills:

    Marksman +15
    Light Armor +10
    Alchemy +5
    Acrobatics +5
    Sneak +5
    Illusion +5

    Specials:

    Resist Disease
    Beast Tongue
  • Johny Killer
    #4560
    de nem csak a skilleket lehet keverni? a típust is? vagy most mi van?? :D
  • Hmuda
    #4559
    Mindegy, te ellene vagy az alapfajok megváltoztatásának, én meg nem. Ezen tényleg ne kezdjünk vitázni.
  • karajan
    #4558
    oké köszi a tájékoztatást megyek is és csinálgatok egy ilyen karit,megnézem a lehetőségeket:)
  • Hmuda
    #4557
    Hát a Thief Guild és a Brotherhood küldik nagy része tuti támogatni fogja a lopakodós karaktereket.
  • [Jakuza]
    #4556
    Jo persze en is erre ertettem, bar nem tudom ki talalta ki, hogy azt mondtam lenyulta a Bethesda a dolgokat.
    Valami teveszmes lehetett. :P

    En az elvre ertettem, teszem fel 1000 eve ismeri a negereket az emberiseg es beivodtak a tulajdonsagaik a koztudatba, akkor ne akarjak nekem atirni feherre a oket, mert Amerikaba athurcoltak rabszolganak oket Afrikabol es az egy mas vilag.
    Ezert mondtam az ujitas nagyvonalubb, mint a tulajdonsag ilyen teren valo megvaltoztatasa.
    Na mindegy hagyjuk is ezt a temat, mert jon mindjart DonnieB es elkezdi a hozongest.
  • karajan
    #4555
    ez jól hangzik...lassan kezd eldölni a kérdés:) csak remélem valami értékelhető közelharcos képzetség is megvalósítható lesz melette. nyilván sokszor nem lesz lehetőség lopakodásra...vagy igen?
  • Hmuda
    #4554
    Itt elvileg úgy lesz hogy ha lesből lövöd az ellent, akkor extra sebzésszorzókat kapsz (eleinte duplát, majd később már jobbakat).
  • karajan
    #4553
    aha világos.ez a lopakodás ha jól meg lesz csinálva... amióta láttam azt az árnyékban álló ijjászt egy képen foglalkoztat nagyon egy ilyesmi karakter inditása .
  • Hmuda
    #4552
    Amíg ésszerűen újítanak (mint az Elder Scrollsban is) addig nincs gond. Ha már olyan esztelenül mint pl a Shadowbane-ben, na ott már komoly gondok vannak. De az se megoldás, ha csak a Tolkien/DnD mintára másolgatják a fajokat. Másfajta világban másféleképpen legyenek megjelenítve a fajok (ésszerű keretek között), legalábbis szerintem.
  • Hmuda
    #4551
    Én szingliben csak lopakodós vagy hibrid kasztoknál tudom elképzelni az íjászkodász. Lopakodásnál egyértelmű, hogy lesből lőni...egy nyíl, egy halál. Hibridnél meg amíg messze van lövöm, aztán pallost elő.
  • [Jakuza]
    #4550
    De ugyanaozk a fajok.
    Ezert mondtam, hogy akkor talaljanak ki mast, ne pedig a tulajdonsagait irjak csak at, mert hogy ez egy masik vilag.
    Majd jonnek a napon bonuszt kapo Dark elfek, akiknek a sotetben szetrohad a fegyveruk es a panceljaik ?
  • karajan
    #4549
    ez igy van jól.
    más illetve tulképpen innen indultk ki a téma csak közben elragadott az események vihara:) szal ijjász karakter témánál akartam még kérdezni, hogyan is megy ez. bevallom soha nem játszottam single karaktert ijjászal..pont azér mer nehezen tudtam elképzelni. pedig szeretem nagyon, party-ban látom is a helyét egy csatában, de valahogy magányos harcosként nem tom elképzelni. hogyan ment ez a morroban pl. aki játszott ilyen karaktert? ilyenkor futkorászott elfelé az ellenségtől..mennyire hatékony? bocs a hüle kérdésért, de soha nem ijjászkodtam, legfeljebb próba erejéig.
  • [Jakuza]
    #4548
    Hiaba ragod a gittet, nem veszem fel az allando velem torteno problemazasodat.
  • Hmuda
    #4547
    Akkor ezt megbeszéltük. :-)

    Talán a Dunmerek nevezhetőek egy kicsit "gonosznak" bár őket se lehet globálisan. Inkább csak utálják a külvilágiakat, legalábbis amit eddig hallani véltem róluk.
  • karajan
    #4546
    ebben teljesen egyetértünk.:) egyébként nekem a fajok kidolgozottsága tekintetében eddig a morro jött be leginkább. tetszik hogy nincvs egyértelmü rosz és jó. legalábbis én igy éltem meg
  • Hmuda
    #4545
    Én a #4513 szövegéből indultam ki. Nagyon nem lenne jó, ha minden játékban ugyanaz lenne minden faj. Ne legyen már baj az, ha valaki szakítani merészel az unalomig ismert fajokkal és megpróbálja átírni azokat.
  • hen-tes
    #4544
    Sorry, the Forums are temporarily closed for maintenance.
  • karajan
    #4542
    "Mindent Tolkienhez igazítva egy kaptafára az egészet, hogy..." sztem senki nem mondott ilyet..de lehet rosszul értelmezem. egy békés társalgás volt vicces felhangokkal. bocs ha rosszul láttam
  • Hmuda
    #4541
    Olyan jót elbeszéltek egymás mellett "fajlenyúlás" ügyben. Most totál komolyan, mi lenne a jó? Mindent Tolkienhez igazítva egy kaptafára az egészet, hogy az ötszáznegyvenkilencedig tömeg-RPG is minden fajt ilyen sztereotípiák alapján mutasson be, vagy azért legyen különbözőség, hogy ne fulladjon unalomba az egész? Én a magam részéről maradok az egyediségnél mint a birkanyáj efektusnál.
  • j0nNyKa
    #4540
    elmeletileg medium beallitasokkal jatszhato lesz.. remenykedj, enis azt teszem
  • PiszkosFred
    #4539
    igen, de ha végig megmaradnak az ősi nyelven "...mer"-nek akkor sosem jön elő ez a téma.

    Megkérdezném, hogy az angol nyelvterületen, a Telapó ELF-jeit honnan származtatjuk? DND? Tolkien? Más? :D
  • ShaiHulud
    #4538
    csinalj custom classt:)
  • ShaiHulud
    #4537
    hardware ugyben ez egy jopofa topic : hw van ott a linkek kozt egy progi amivel tesztelni lehet a pixelshadder 2.0 as hdr cuccot eleg jopofa:)
  • Johny Killer
    #4536
    akkor BattleMage-nek mit ajánlotok? High Elf?? és akkor a Breton az milyen Mage-nek jóóó??? bajban vagyok... :D
  • karajan
    #4535
    ja lehet. én eddig aszittem a warcraftot tolta:)
  • spatrik
    #4534
    Redguard warrior és Breton mage!!!!!!Juhúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú!
  • karajan
    #4533
    igen erre próbáltam utalni, ha már lenyulásról beszélünk a fajok tekintetébe, akkor legfeljebb Tolkientől nyulták le...de kár igy felfogni. egy fantasztikus világ amihez szinte mindenki hozzányult, a mi nagy örömünkre:)

  • DonnieBrasco
    #4532
    Á, szerintem ez marhaság. Tolkien is DnD-zett, onnan lopta az elnevezéseit :P :P

    DB
  • kraven81
    #4531
    2500 1giga rammal ...hát reménykedem benne:)
  • DonnieBrasco
    #4530
    Várjál, szerintem a bosmer/dunmer/altmer azok "...mer" nevek, azaz az "elfek" saját nyelvükön való elnevezésük. A különféle "elf" elnevezéseket az Imperialok (emberek) használják Tamrielen. Nyilván unalmas perceikben az asztal körül DnD-znek Cryodiilben :))

    DB